Σελίδα 204 από 665 ΠρώτοΠρώτο ... 104154194199200201202203204205206207208209214254304 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 3.046 έως 3.060 από 9961

Θέμα: Ο καφενές vol.2

  1. #3046
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος

    άσε που με το μαραθώνιο (τον κλασικό 42km) έχω τσακωθεί, δεν το βλέπω σαν υγιές άθλημα πάνω από 30km
    και η πολύ κοντινή σχέση που έχω με φίλους που ασχολούνται (2:50:00 και κάτω) με έχει κάνει πολυ επιφυλακτικό
    απέναντι στον κλασικό.
    :
    πες στους φίλους να αρχίσουν προπόνηση στα Ιμαλάια και μετά στην Κένυα. Είναι απλό ...σαν να κάνεις χρόνια κολύμβηση στην πισίνα και ξαφνικά να βρεθείς στην θάλασσα . Το 1.5 χλμ που έκανες γίνονται αυτόματα 5 !

  2. #3047
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.122
    Κάνουν προπονήσεις με αραιά μίγματα χωρίς πλάκα, υπάρχουν και γιατροί που τους παρακολουθούν.

    Έχω σεβασμό για όλους που προσπαθούν οτιδήποτε.
    Μου αρέσει η διαδικασία του να ορίζει κάποιος στόχο και να προσπαθεί γι'αυτόν.
    Νομίζω πως άσχετα από το αν θα πετύχει, καταφέρνει μια εκπαίδευση του που είναι πολύ σημαντική στην κοινωνία.

    Ο μαραθώνιος κατά τη γνώμη μου δημιουργεί προβλήματα στο μέγεθος που τον κρατάμε.
    Η απόσταση είναι μεγάλη, η προπόνηση του τόσο απόλυτη που κλείνει σπίτια, οικονομικά οφέλη που να μπορούν
    να υποστηρίξουν την υπερπροσπάθεια των αθλητών ούτε για πλάκα κ.ο.κ.

    Μπορώ να καταλάβω κάποιον που στεναχωριέται γιατί δεν βγήκε για προπόνηση μια μέρα.
    Σε πολλά αθλήματα, συνήθως αερόβιας άσκησης, συμβαίνει.
    Δεν καταλαβαίνω - δέχομαι αυτόν που ενώ έχει την εμπειρία - γνώση, αρνείται να κοντρολάρει την μέθη
    του από την άσκηση δημιουργώντας μεγάλα προβλήματα στους γύρω του για να την διατηρήσει.

    Με τις αγγελίες έχουμε κανά νεώτερο; πρέπει να περιμένω μέχρι τις 6 Νοεμβρίου για να ποστάρω μια αναζήτησης;

  3. #3048
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    ...
    Με τις αγγελίες έχουμε κανά νεώτερο; ...
    Οι κονονισμοί είναι ξεκάθαροι.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  4. #3049
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    υπάρχουν και γιατροί που τους παρακολουθούν.


    Μπορώ να καταλάβω κάποιον που στεναχωριέται γιατί δεν βγήκε για προπόνηση μια μέρα.
    Σε πολλά αθλήματα, συνήθως αερόβιας άσκησης, συμβαίνει.
    Δεν καταλαβαίνω - δέχομαι αυτόν που ενώ έχει την εμπειρία - γνώση, αρνείται να κοντρολάρει την μέθη
    του από την άσκηση δημιουργώντας μεγάλα προβλήματα στους γύρω του για να την διατηρήσει.
    Δεν βλέπω το πρόβλημα αν κάποιος ασκείται 3 4 ώρες την ημέρα και έχει και την ανάλογη ηλικία ή και τον ελεύθερο χρόνο. Μάλλον θα πρέπει να δεχτείς ότι για κάποιους είναι τρόπος ζωής.

  5. #3050
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.122
    3-4 ώρες ετοιμάζουν το φαί, τα ρούχα και τα παπούτσια τους, αναφέρομαι σε ανθρώπους που άφησαν καλές δουλειές, οικογένεια, φίλους κλπ
    για την προπόνηση τους. Αν ήταν τρόπος ζωής δεν θα μιλούσα έτσι γι' αυτό, μετά από 3 διαφορετικές καταλήψεις θαλάμου εντατικής το "ζωής"
    είναι κάτι που αμφισβητείται

  6. #3051
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    3-4 ώρες ετοιμάζουν το φαί, τα ρούχα και τα παπούτσια τους, αναφέρομαι σε ανθρώπους που άφησαν καλές δουλειές, οικογένεια, φίλους κλπ
    για την προπόνηση τους. Αν ήταν τρόπος ζωής δεν θα μιλούσα έτσι γι' αυτό, μετά από 3 διαφορετικές καταλήψεις θαλάμου εντατικής το "ζωής"
    είναι κάτι που αμφισβητείται
    Ε??? Ποιος ήρθε?



    Ελπίζω να μην μας δουλεύεις...



    Τελευταία τροποποίηση από MAIK72; 14/10/2019 στις 16:15.

  7. #3052
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    (...)η προπόνηση του τόσο απόλυτη που κλείνει σπίτια, οικονομικά οφέλη που να μπορούν
    να υποστηρίξουν την υπερπροσπάθεια των αθλητών ούτε για πλάκα κ.ο.κ.(...)

    (...)Δεν καταλαβαίνω - δέχομαι αυτόν που ενώ έχει την εμπειρία - γνώση, αρνείται να κοντρολάρει την μέθη
    του από την άσκηση δημιουργώντας μεγάλα προβλήματα στους γύρω του για να την διατηρήσει.(...)
    Έτσι είναι και η αγωνιστική μοτοσυκλέτα, στην Ελλάδα τουλάχιστον.
    Think faster than you ride

  8. #3053
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bladerunner Προβολή μηνύματος
    Έτσι είναι και η αγωνιστική μοτοσυκλέτα, στην Ελλάδα τουλάχιστον.
    Εχετε μπλέξει τον αθλητισμό με τον πρωταθλητισμό ή τους επαγγελματίες αθλητές.Αναφερόμουν στο πρώτο και όχι στην τρέλα που παρουσιάζετε.

  9. #3054
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.228
    Αν και δεν είμαι παράδειγμα προ μίμηση (τεμπέλαρος), σύμφωνα με τη Δαρβινο-Ακακιακή θεωρία της εξέλιξης τρέχουμε:

    α) όταν κυνηγάμε το φαγητό μας
    β) όταν μας κυνηγάει κάτι που θέλει να μας κάνει φαγητό

    Μαραθώνιοι, τρίαθλα κλπ. είναι πάρα φύσιν και ενάντια στη βούληση του Κυρίου. Μετανοείτε.

  10. #3055
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Acacius Προβολή μηνύματος
    Αν και δεν είμαι παράδειγμα προ μίμηση (τεμπέλαρος), σύμφωνα με τη Δαρβινο-Ακακιακή θεωρία της εξέλιξης τρέχουμε:

    α) όταν κυνηγάμε το φαγητό μας
    β) όταν μας κυνηγάει κάτι που θέλει να μας κάνει φαγητό

    Μαραθώνιοι, τρίαθλα κλπ. είναι πάρα φύσιν και ενάντια στη βούληση του Κυρίου. Μετανοείτε.
    Ξέχασες και όταν κυνηγάμε να γαμ.........ουμε
    καθε μερα ...νεα μερα.

  11. #3056
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.122
    Συμφωνώ, αλλά όταν αναφέρομαι σε μέθη, το λέω κυριολεκτικά.
    Οταν δεις φίλο που σχεδόν ζεις μαζί και γνωρίζεις την παιδεία - συμπεριφορά του, να κάνει τελείως αλλοπρόσαλα πράγματα
    στον πιο απλό εκνευρισμό του βάζοντας σε άμεσο κίνδυνο τη ζωή του και της οικογένειας του..
    Όλα είναι καλά, όταν υπάρχει μέτρο και λογική όχι ως πεποίθηση αλλά ως συμπέρασμα όσων γνωρίζεις.

    Έχοντας κάνει κάτω από τρείς ώρες τον κλασικό στην Αθήνα που είναι πιθανά ο δυσκολότερος όλων, να βάζεις στόχο τις 2,5 ώρες
    ενώ είσαι 1.83 και 35 χρονών, είναι κοντά στο μη δυνατό. Δεν λέω οχι, απλά να βλεπουμε και τα δεδομένα των προηγούμενων από εμας.

    Και στην ποδηλασία πολλοί βρίσκονται σε αντίστοιχη κατάσταση και στην κολύμβηση κ.λπ. έχουμε δει απίστευτες καταστάσεις και εχω κάνει
    αντίστοιχα σόου σε άλλο άθλημα, για να μην κρυβομαστε.
    Η κατάσταση που βρίσκεται αθλητής μαραθώνιου σε προπόνηση με έχει εκπλήξει, δημιουργεί πιστεύω τα μεγαλύτερα "γιατί".

    Αθλητές ΜΧ που έχω συναναστραφεί δεν μου έχουν δώσει αντίστοιχα παραδείγματα.
    Πρωτάθλημα ταχύτητας σε μια χώρα τόσο μικρή και με τόσους που δημιουργούν προβλήματα, είναι ουτοπικό.
    Τελευταία τροποποίηση από doctor_john; 14/10/2019 στις 18:39.

  12. #3057
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Acacius Προβολή μηνύματος
    Αν και δεν είμαι παράδειγμα προ μίμηση (τεμπέλαρος), σύμφωνα με τη Δαρβινο-Ακακιακή θεωρία της εξέλιξης τρέχουμε:

    α) όταν κυνηγάμε το φαγητό μας
    β) όταν μας κυνηγάει κάτι που θέλει να μας κάνει φαγητό

    Μαραθώνιοι, τρίαθλα κλπ. είναι πάρα φύσιν και ενάντια στη βούληση του Κυρίου. Μετανοείτε.
    Κάτσε γιατί εδώ κάποιοι προπονούνται για spiderman και για Ηρακλή πριν πάει για το λιοντάρι της Νεμέας

  13. #3058
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.122
    Ωραία... αρχίσαμε να προμοτάρουμε τις ντόπες;
    Σιγά το λιοντάρι, τρώω σαντουϊτσάκια στα πόδια του όλη μου τη ζωή και δεν κουνήθηκε ρούπι.

  14. #3059
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    να βάζεις στόχο τις 2,5 ώρες
    ενώ είσαι 1.83 και 35 χρονών, είναι κοντά στο μη δυνατό. Δεν λέω οχι, απλά να βλεπουμε και τα δεδομένα των προηγούμενων από εμας.

    δημιουργεί πιστεύω τα μεγαλύτερα "γιατί".
    Και εγώ στα 35 μου ήθελα να κάνω τα 1500 ελεύθερο σε 25 λεπτά . Και αυτό μόνο με μία ωρίτσα κολύμβηση την μέρα. Γιατί? Γιατί μπορούσα !Οχι παγκόσμιο !Δεν παει καλά ο κόσμος

  15. #3060
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.435
    https://www.youtube.com/watch?v=YkcgLlm5i0A ( YAMAHA MT-01 Pass driveway Sellajoch Dolomiti )
    porca miseria.

Παρόμοια θέματα

  1. Σ/Κ στα Τζουμέρκα, Vol. II
    από apapadop στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2007, 13:17
  2. Mια ιστορια θα σας πω....[vol.2]
    από fantacid στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2007, 11:01
  3. οτε και αυξήσεις vol.2
    από akaposto στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2005, 22:23
  4. Sete ole!!!! Vol 2
    από Electra στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2004, 15:00
  5. Καλημέρες Vol.2
    από real_hope στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2004, 14:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF