Σελίδα 219 από 665 ΠρώτοΠρώτο ... 119169209214215216217218219220221222223224229269319 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 3.271 έως 3.285 από 9961

Θέμα: Ο καφενές vol.2

  1. #3271
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.019
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panos_zip Προβολή μηνύματος
    εχεις βάλει αφτερμαρκετ φαναρι και ψαχνεις φισα?
    ενα σποτακι στο πολυεστερικο με 2 καλωδια ειναι.

  2. #3272
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panos_zip
    Εγγραφή
    01/02/2012
    Μηνύματα
    661
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    ενα σποτακι στο πολυεστερικο με 2 καλωδια ειναι.
    Οκ κομπλε
    θα το έχω υπόψην μου.
    - Triumph Daytona 675 (Track Bike)
    - Ducati Multistrada 1200s

  3. #3273
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.019
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panos_zip Προβολή μηνύματος
    Οκ κομπλε
    θα το έχω υπόψην μου.
    Thanks

  4. #3274
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Εμπνευσμένος ο τίτλος ...''Έρχονται πρόστιμα φωτιά στους κάγκουρες''
    Το υπουργείο Μεταφορών ετοιμάζει διάταξη με αυστηρές ποινές για όσους βελτιώνουν και παραποιούν τα χαρακτηριστικά των οχημάτων. Τα συνεργεία που «πειράζουν» τα αυτοκίνητα ή τα δίκυκλα εισέρχονται στο στόχαστρο του υπουργείου Υποδομών και Μεταφορών και μάλιστα τα στελέχη τoυ έχουν σχεδόν έτοιμη την διάταξη που προβλέπει βαριά πρόστιμα!


    Σύμφωνα με όσα ανακοίνωσε ο υφυπουργός Μεταφορών κ. Γιάννης Κεφαλογιάννης στη Βουλή, απαντώντας σε επίκαιρη ερώτηση της βουλευτού της ΝΔ κας Φωτεινής Πιπιλή, σχετικά με τους χώρους στάθμευσης των δικύκλων επισήμανε ότι ήδη το Υπουργείο επεξεργάζεται σχετική διάταξη που προβλέπει πρόστιμα στα συνεργεία που συνεργούν στην αλλοίωση των χαρακτηριστικών των οχημάτων είτε αυτή η αλλοίωση αφορά στον θόρυβο, στην αφαίρεση του φίλτρου DPF που κατακρατεί τα επικίνδυνα σωματίδια των οχημάτων ή στην παράνομη επέμβαση στον οδομετρητή των χιλιομέτρων.

    Όπως ξεκαθάρισε ο κ. Κεφαλογιάννης, «τα παραπάνω αποτελούν επεμβάσεις που αλλοιώνουν κρίσιμα χαρακτηριστικά των οχημάτων με σοβαρές επιπτώσεις στην οδική ασφάλεια, στο κοινωνικό σύνολο και στο περιβάλλον και αυτό δεν είμαστε διατεθειμένοι να το επιτρέψουμε. Όπως είναι εύκολο να αντιληφθεί κανείς στο στόχαστρο του Υπουργείου εισέρχονται όλα εκείνα τα συνεργεία που «υπόσχονται» διπλασιασμό της ιπποδύναμης και πολύ υψηλές επιδόσεις καθώς τα χαρακτηριστικά των οχημάτων που τροποποιούν αλλάζουν ριζικά με αποτέλεσμα τα στοιχεία που αναγράφουν οι Άδειες Κυκλοφορίας τους να μην είναι αντίστοιχες με τα δεδομένα που προκύπτουν μετά τις μετατροπές! Οι ιδιοκτήτες των οχημάτων που θα πιαστούν από τα κλιμάκια ελέγχου ή από τα ΚΤΕΟ ακόμη δεν έχει ξεκαθαρίσει ποια θα είναι η ποινή που θα τους επιβληθεί καθώς θα θεωρούνται «συνένοχοι» στην παραποίηση των στοιχείων των οχημάτων αφού τα οχήματα «μετατράπηκαν» με την δική τους θέληση!

    Επίσης ο Υφυπουργός γνωστοποίησε ότι σκοπεύουν να εξοπλίσουν τα λιγοστά οχήματα ελέγχου που διαθέτει το υπουργείο Μεταφορών με ειδικά μηχανήματα μέτρησης θορύβου, τα λεγόμενα «ντεσιμπελόμετρα». «Μόλις γίνει αυτό, θα συντρέχουν οι προϋποθέσεις ώστε να εκκινήσουν πάλι τα μεικτά κλιμάκια ελέγχου, με τη συνδρομή της Τροχαίας και των αρμόδιων υπηρεσιών των Περιφερειών.» ανέφερε ο κ. Κεφαλογιάννης.

  5. #3275
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    Εμπνευσμένος ο τίτλος ...''Έρχονται πρόστιμα φωτιά στους κάγκουρες''
    Το υπουργείο Μεταφορών ετοιμάζει διάταξη με αυστηρές ποινές για όσους βελτιώνουν και παραποιούν τα χαρακτηριστικά των οχημάτων. Τα συνεργεία που «πειράζουν» τα αυτοκίνητα ή τα δίκυκλα εισέρχονται στο στόχαστρο του υπουργείου Υποδομών και Μεταφορών και μάλιστα τα στελέχη τoυ έχουν σχεδόν έτοιμη την διάταξη που προβλέπει βαριά πρόστιμα!


    Σύμφωνα με όσα ανακοίνωσε ο υφυπουργός Μεταφορών κ. Γιάννης Κεφαλογιάννης στη Βουλή, απαντώντας σε επίκαιρη ερώτηση της βουλευτού της ΝΔ κας Φωτεινής Πιπιλή, σχετικά με τους χώρους στάθμευσης των δικύκλων επισήμανε ότι ήδη το Υπουργείο επεξεργάζεται σχετική διάταξη που προβλέπει πρόστιμα στα συνεργεία που συνεργούν στην αλλοίωση των χαρακτηριστικών των οχημάτων είτε αυτή η αλλοίωση αφορά στον θόρυβο, στην αφαίρεση του φίλτρου DPF που κατακρατεί τα επικίνδυνα σωματίδια των οχημάτων ή στην παράνομη επέμβαση στον οδομετρητή των χιλιομέτρων.

    Όπως ξεκαθάρισε ο κ. Κεφαλογιάννης, «τα παραπάνω αποτελούν επεμβάσεις που αλλοιώνουν κρίσιμα χαρακτηριστικά των οχημάτων με σοβαρές επιπτώσεις στην οδική ασφάλεια, στο κοινωνικό σύνολο και στο περιβάλλον και αυτό δεν είμαστε διατεθειμένοι να το επιτρέψουμε. Όπως είναι εύκολο να αντιληφθεί κανείς στο στόχαστρο του Υπουργείου εισέρχονται όλα εκείνα τα συνεργεία που «υπόσχονται» διπλασιασμό της ιπποδύναμης και πολύ υψηλές επιδόσεις καθώς τα χαρακτηριστικά των οχημάτων που τροποποιούν αλλάζουν ριζικά με αποτέλεσμα τα στοιχεία που αναγράφουν οι Άδειες Κυκλοφορίας τους να μην είναι αντίστοιχες με τα δεδομένα που προκύπτουν μετά τις μετατροπές! Οι ιδιοκτήτες των οχημάτων που θα πιαστούν από τα κλιμάκια ελέγχου ή από τα ΚΤΕΟ ακόμη δεν έχει ξεκαθαρίσει ποια θα είναι η ποινή που θα τους επιβληθεί καθώς θα θεωρούνται «συνένοχοι» στην παραποίηση των στοιχείων των οχημάτων αφού τα οχήματα «μετατράπηκαν» με την δική τους θέληση!

    Επίσης ο Υφυπουργός γνωστοποίησε ότι σκοπεύουν να εξοπλίσουν τα λιγοστά οχήματα ελέγχου που διαθέτει το υπουργείο Μεταφορών με ειδικά μηχανήματα μέτρησης θορύβου, τα λεγόμενα «ντεσιμπελόμετρα». «Μόλις γίνει αυτό, θα συντρέχουν οι προϋποθέσεις ώστε να εκκινήσουν πάλι τα μεικτά κλιμάκια ελέγχου, με τη συνδρομή της Τροχαίας και των αρμόδιων υπηρεσιών των Περιφερειών.» ανέφερε ο κ. Κεφαλογιάννης.
    Έπρεπε χωρίς πολλά πολλά όποιον βλέπουν με πειραγμένα φώτα να τρώει προστιμούμπα. Απίστευτη μάστιγα. Τυφλώνουν τόσο που απλά δε ξέρεις που πας. Ιδιαίτερα σε επαρχία που οι δρόμοι δεν έχουν προστατευτικό στηθαίο. Ιδιαίτερα λεωφορεία, νταλίκες και ταρίφες. Οι επαγγελματίες..

  6. #3276
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MikeG Προβολή μηνύματος
    Έπρεπε χωρίς πολλά πολλά όποιον βλέπουν με πειραγμένα φώτα να τρώει προστιμούμπα. Απίστευτη μάστιγα. Τυφλώνουν τόσο που απλά δε ξέρεις που πας. Ιδιαίτερα σε επαρχία που οι δρόμοι δεν έχουν προστατευτικό στηθαίο. Ιδιαίτερα λεωφορεία, νταλίκες και ταρίφες. Οι επαγγελματίες..
    Προσέχω πάρα πολύ να μήν ενοχλώ. Έχω τις εργοστασιακές λάμπες (θερμό φώς) και κοιτάω να ρυθμίζω το ύψος της δέσμης ανάλογα το πού φωτίζουν (λόγω φορτίου).
    Τους προβολείς ομίχλης μόνο σε ομίχλη.

    Όποτε με στραβώνουν αναγκάζομαι και ανάβω τα πορείας.
    Έχω περισσότερη εμπιστοσύνη στον εαυτό μου οπότε αν είναι να βλέπει κάποιος λίγο καλύτερα να είμαι εγώ αυτός.

    Δυστυχώς όσο περνάει ο καιρός το κάνω πολύ συχνά.

    Για μένα πρώτα πρέπει να ρίξουν πρόστιμα στα ΚΤΕΟ που δεν ελέγχουν τίποτα εδώ στην επαρχία και μετά να ψάχνουν για συνεργεία.
    Μία λάμπα την αλλάζω και μόνος.

    Δειγματοληπτικός έλεγχος έξω απο ΚΤΕΟ σε μόλις περασμένα αυτοκίνητα.
    Αν υπάρχει παράβαση πρόστιμο και προσωρινό κλείσιμο 1 μήνα.

    Να γίνει ασύμφορο το λάδωμα για να περάσεις το ερείπιο όχημα.

  7. #3277
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    Όπως είναι εύκολο να αντιληφθεί κανείς στο στόχαστρο του Υπουργείου εισέρχονται όλα εκείνα τα συνεργεία που «υπόσχονται» διπλασιασμό της ιπποδύναμης και πολύ υψηλές επιδόσεις καθώς τα χαρακτηριστικά των οχημάτων που τροποποιούν αλλάζουν ριζικά με αποτέλεσμα τα στοιχεία που αναγράφουν οι Άδειες Κυκλοφορίας τους να μην είναι αντίστοιχες με τα δεδομένα που προκύπτουν μετά τις μετατροπές!
    Ποιος υπόσχεται διπλασιασμό ιπποδύναμης;
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  8. #3278
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.228
    Αυτά τα πρόστιμα με τα φώτα μπορούμε να τα επεκτείνουμε και στα εργοστασιακά Audi-VW της τελευταίας πενταετίας που τυφλώνουν για πλάκα;

  9. #3279
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    839
    και στις λαμπες xenon που τις βαζουν σε φαναρια με καθρεπτη για λαμπα πυρακτωσεως. και εκει πρεπει να κοψουν λοκους. Γιατι ρε φιλε δεν ειναι μαγκια να βαλεις λευκα φωτα και να στραβωνεις τον αλλον, ενω το φαναρι σου ειναι για λαμπα πυρακτωσεως.

    ΕΛΕΟΣ

  10. #3280
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.436
    https://www.youtube.com/watch?v=vSBcrmx4aFw ( Raw Run || 70 mph in Switzerland) skateboard.
    και εμάς μας χαλάνε ταμορτισερ του τρεισερ να πούμε
    when life gets complicated... i ride.

  11. #3281
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της slzr
    Εγγραφή
    10/03/2012
    Μηνύματα
    1.056
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    https://www.youtube.com/watch?v=vSBcrmx4aFw ( Raw Run || 70 mph in Switzerland) skateboard.
    και εμάς μας χαλάνε ταμορτισερ του τρεισερ να πούμε

    Το παντιλίκωμα μες τη στροφή όλα τα λεφτά!

  12. #3282
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.124
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Ποιος υπόσχεται διπλασιασμό ιπποδύναμης;
    αν το υπόσχονταν μόνο θα ήταν καλά, μπορώ να σε διαβεβαιώσω πως αυτοκίνητα με 300hp - 350hp
    ξεπερνούν τα 600hp σε ποσοστό άνω του 50% απο όσα βρίσκονται σε κυκλοφορία, με ένα μικρό ποσοστο
    που όμως είναι διακριτό αν ξέρεις από φρένα, να ξεπερνά τα 900hp.

    Αναφερομαι σε αυτοκίνητα που δεν τα πιάνει το μάτι σου, δεν προκαλούν εμφανισιακά κλπ.

    Αν μιλήσουμε για 2λιτρα κλαστήρια των 150hp έχω υλικό να γραφτεί βιβλίο με ανέκδοτα.

    Στο επίπεδο των super car, έχω εικόνες παραλληλισμένων turbo με αλογάκια, πεταμένα εκτός
    συνεργείων για σκραπ, πριν μοιραστεί η συνταγή του χρώμματος του αμαξώματος στις εταιρείες χρωμματων.

  13. #3283

  14. #3284
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.344
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Ποιος υπόσχεται διπλασιασμό ιπποδύναμης;
    Αυτοί με νιτρο
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  15. #3285
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.159
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    https://www.youtube.com/watch?v=vSBcrmx4aFw ( Raw Run || 70 mph in Switzerland) skateboard.
    και εμάς μας χαλάνε ταμορτισερ του τρεισερ να πούμε
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από slzr Προβολή μηνύματος
    Το παντιλίκωμα μες τη στροφή όλα τα λεφτά!
    Αν το κάνει τακτικά εκει πέρα αυτό, είναι μετρημένες οι μέρες του......
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

Παρόμοια θέματα

  1. Σ/Κ στα Τζουμέρκα, Vol. II
    από apapadop στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2007, 13:17
  2. Mια ιστορια θα σας πω....[vol.2]
    από fantacid στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2007, 11:01
  3. οτε και αυξήσεις vol.2
    από akaposto στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2005, 22:23
  4. Sete ole!!!! Vol 2
    από Electra στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2004, 15:00
  5. Καλημέρες Vol.2
    από real_hope στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2004, 14:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF