Σελίδα 267 από 666 ΠρώτοΠρώτο ... 167217257262263264265266267268269270271272277317367 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 3.991 έως 4.005 από 9988

Θέμα: Ο καφενές vol.2

  1. #3991
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.586
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KotsosDR Προβολή μηνύματος
    Δηλαδή είσαι φανατικός ;
    οχι.εγω ακουω και αν μου αποδειξει καποιος πως ειμαι λαθος μπορω να αλλαξω γνωμη και να πω ευχαριστω.εσυ θα κανεις το ιδιο;;θα μιλησουμε με αποδειξεις και δεδομενα ομως.οχι απαντησεις του στυλ 'εγω μεσα μου ετσι πιστευω' ή 'ετσι εχω μαθει απο παιδι' ή 'εχω δει και νιωσει κατι που δεν μπορω να εξηγησω'.
    θελεις;
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  2. #3992
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    795
    Motörhead: God Was Never on Your Side

    https://www.youtube.com/watch?v=aZ4U6IhaUww

    If the stars,
    Fall down on me,
    And the sun,
    Refused to shine,
    Then may the shackles be undone,
    May all the old words cease to rhyme
    If the sky,
    Turned into Stone,
    It would matter not at all,
    For there is no heaven,
    In the sky,
    Hell does not wait,
    For our downfall!
    Let the voice of reason shine,
    Let the fires vanish,
    For all time,
    God's face here,
    Is unseen,
    You can't ask him,
    What it all means,
    He was never on your side,
    God was never on your side,
    Let right or wrong,
    On our own decide
    God was never on your side.
    See ten thousand ministries
    See the holy righteous dogs,
    They claim to heal,
    But all they do is steal,
    An illusion of faith, cheat, and wrong,
    If God is wise,
    Why is he still,
    When these false profits,
    Call him friend,
    Why is he silent,
    Is he blind!?
    Are we…

  3. #3993
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterTHErider Προβολή μηνύματος
    οχι.εγω ακουω και αν μου αποδειξει καποιος πως ειμαι λαθος μπορω να αλλαξω γνωμη και να πω ευχαριστω.εσυ θα κανεις το ιδιο;;θα μιλησουμε με αποδειξεις και δεδομενα ομως.οχι απαντησεις του στυλ 'εγω μεσα μου ετσι πιστευω' ή 'ετσι εχω μαθει απο παιδι' ή 'εχω δει και νιωσει κατι που δεν μπορω να εξηγησω'.
    θελεις;
    Δεν με ενδιαφέρει να σου αλλάξω άποψη και δεν είμαι ειδικός για να απαντήσω τα θέματα που μπορεί να σε προβληματίζουν , καλύτερα να απευθυνθείς σε κάποιον πνευματικό .
    Αυτό που γνωρίζω όμως είναι πως καλό είναι να σέβομαι την άποψη σου και τη διαφορετικότητα στις πεποιθήσεις μας χωρίς να χλευάζω τα πιστεύω σου, άσχετα αν συμφωνώ μαζί σου ή όχι.

  4. #3994
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.586
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KotsosDR Προβολή μηνύματος
    Δεν με ενδιαφέρει να σου αλλάξω άποψη και δεν είμαι ειδικός για να απαντήσω τα θέματα που μπορεί να σε προβληματίζουν , καλύτερα να απευθυνθείς σε κάποιον πνευματικό .
    Αυτό που γνωρίζω όμως είναι πως καλό είναι να σέβομαι την άποψη σου και τη διαφορετικότητα στις πεποιθήσεις μας χωρίς να χλευάζω τα πιστεύω σου, άσχετα αν συμφωνώ μαζί σου ή όχι.
    καταρχας δεν εχω τιποτα να με προβληματιζει σε πνευματικο επιπεδο.τα εχω ολα καθαρα στο μυαλο μου.
    στην συνεχεια,σεβεσαι και την πεποιθηση του φασιστα-ναζιστη?αν οχι γιατι?δεν χλευαζεις εστω και κρυφα τους flat earthers?ή τους σαιντολογους που πιστευουν οτι οταν πεθανουν ο καθενας θα γινει βασιλιας καποιου αλλου πλανητη?ελα πες την αληθεια οτι λιγο ειρωνευεσαι τους βουδιστες που πιστευουν στην μετανσαρκωση σε ζωα...
    κοιτα αυτη τη στιγμη στον πλανητη υπαρχουν χιλιαδες θρησκειες,εμεις οι 2 δεν απεχουμε πολυ...εγω απλα πιστευω σε μια λιγοτερη απο σενα...
    και τελος της συζητησης απο μενα.
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  5. #3995
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterTHErider Προβολή μηνύματος
    καταρχας δεν εχω τιποτα να με προβληματιζει σε πνευματικο επιπεδο.τα εχω ολα καθαρα στο μυαλο μου.
    στην συνεχεια,σεβεσαι και την πεποιθηση του φασιστα-ναζιστη?αν οχι γιατι?δεν χλευαζεις εστω και κρυφα τους flat earthers?ή τους σαιντολογους που πιστευουν οτι οταν πεθανουν ο καθενας θα γινει βασιλιας καποιου αλλου πλανητη?ελα πες την αληθεια οτι λιγο ειρωνευεσαι τους βουδιστες που πιστευουν στην μετανσαρκωση σε ζωα...
    κοιτα αυτη τη στιγμη στον πλανητη υπαρχουν χιλιαδες θρησκειες,εμεις οι 2 δεν απεχουμε πολυ...εγω απλα πιστευω σε μια λιγοτερη απο σενα...
    και τελος της συζητησης απο μενα.
    Όσο αφορά το φασιστα-ναζιστή , σέβομαι το δικαίωμα του να έχει ότι πεποίθηση θέλει αρκεί να μή παραβιάζει το Σύνταγμα τους νόμους και τα ψηφίσματα του κράτους , αυτό είναι δημοκρατία , ελευθερία λόγου και απόψεων. (αλλιώς ίσως να γίνομαι ίδιος με αυτόν , υπάρχει δικαιοσύνη να τον κρίνει)

    Από την άλλη ολα τα υπόλοιπα που αναφέρεις προσπαθώ (ειλικρινά το λέω) να μη πέφτω στη κατάκριση (μη κρίνεις για να μη κριθείς) και να εξελίσσομαι προς το καλύτερο σύμφωνα με τα πιστεύω μου (το έκανα όμως μία περίοδο της ζωής μου που είχαμε παρόμοιες απόψεις , το έκανα και πιο μετά , πλέον όμως όσο μπορώ όχι, γιατί αρκετές φορές ομολογώ πως είναι δύσκολο).

  6. #3996
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.586
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KotsosDR Προβολή μηνύματος
    Όσο αφορά το φασιστα-ναζιστή , σέβομαι το δικαίωμα του να έχει ότι πεποίθηση θέλει αρκεί να μή παραβιάζει το Σύνταγμα τους νόμους και τα ψηφίσματα του κράτους , αυτό είναι δημοκρατία , ελευθερία λόγου και απόψεων. (αλλιώς ίσως να γίνομαι ίδιος με αυτόν , υπάρχει δικαιοσύνη να τον κρίνει)

    Από την άλλη ολα τα υπόλοιπα που αναφέρεις προσπαθώ (ειλικρινά το λέω) να μη πέφτω στη κατάκριση (μη κρίνεις για να μη κριθείς) και να εξελίσσομαι προς το καλύτερο σύμφωνα με τα πιστεύω μου (το έκανα όμως μία περίοδο της ζωής μου που είχαμε παρόμοιες απόψεις , το έκανα και πιο μετά , πλέον όμως όσο μπορώ όχι, γιατί αρκετές φορές ομολογώ πως είναι δύσκολο).
    σορι αλλα δεν μπορω να κρατηθω...το συνταγμα του κρατους σου εχει εναν πολυ σοβαρο νομο που απαγορευει τον προσηλυτισμο.δηλαδη τον νηπιοβαπτισμο με το ετσι θελω και τα θρησκευτικα-χριστιανικα στο σχολειο.βλεπεις να τηρουνται οι νομοι απο το εξαρτημενο απο τη θρησκεια πολιτικο καθεστως?βλεπεις ποιος παραβιαζει τους νομους του κρατους σου?σου λεω ειναι κουβεντα που δεν γινεται με ποστς.εχω να πω χιλιαδες πραγματα που θα σε προβληματισουν και θα πεις καποια στιγμη...΄τι ψευτιες πιστευω΄...αλλα απο δω ειναι δυσκολο..
    ενα τελευταιο...σε μια θρησκεια αν ενα ειναι ψεμμα τοτε ολα μπορει να ειναι...σωστα?σε κατι θεικο δεν πρεπει να υπαρχει λαθος...
    κατα τις γραφες και το επισημο πατριαρχειο ιεροσολυμων(αν μπεις στο σαιτ τους το λεει ξεκαθαρα) ο πλανητης μας περιπου 4500 ετων...συμφωνεις?αν οχι εισαι αιρετικος και οχι χριστιανος.
    και πολλα ακομα...
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  7. #3997
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterTHErider Προβολή μηνύματος
    σορι αλλα δεν μπορω να κρατηθω...το συνταγμα του κρατους σου εχει εναν πολυ σοβαρο νομο που απαγορευει τον προσηλυτισμο.δηλαδη τον νηπιοβαπτισμο με το ετσι θελω και τα θρησκευτικα-χριστιανικα στο σχολειο.βλεπεις να τηρουνται οι νομοι απο το εξαρτημενο απο τη θρησκεια πολιτικο καθεστως?βλεπεις ποιος παραβιαζει τους νομους του κρατους σου?σου λεω ειναι κουβεντα που δεν γινεται με ποστς.εχω να πω χιλιαδες πραγματα που θα σε προβληματισουν και θα πεις καποια στιγμη...΄τι ψευτιες πιστευω΄...αλλα απο δω ειναι δυσκολο..
    ενα τελευταιο...σε μια θρησκεια αν ενα ειναι ψεμμα τοτε ολα μπορει να ειναι...σωστα?σε κατι θεικο δεν πρεπει να υπαρχει λαθος...
    κατα τις γραφες και το επισημο πατριαρχειο ιεροσολυμων(αν μπεις στο σαιτ τους το λεει ξεκαθαρα) ο πλανητης μας περιπου 4500 ετων...συμφωνεις?αν οχι εισαι αιρετικος και οχι χριστιανος.
    και πολλα ακομα...
    Αιρετικός είσαι όταν αλλάξει το Δόγμα , τα "χιλιάδες πράγματα που θα με προβληματίσουν και θα πω κάποια στιγμή...΄τι ψευτιές πιστεύω΄" τα έχω σκεφτεί πολύ καιρό πιο πριν , δε γεννήθηκα εχτές.
    Αν παραβιάζεται το σύνταγμα τότε να αναλάβει η δικαιοσύνη όπου πρέπει , φυσικά μπορείς να κινηθείς και εσύ νομικά.

    Πάντως εγώ δεν προσπαθώ να σε πείσω για κάτι , εσύ γιατί προσπαθείς;

  8. #3998
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Έριξα και μια ματιά στο σύνταγμα μήπως και άλλαξε κάτι , θα σου πρότεινα να το μελετήσεις καλύτερα (αν θές)
    Μπορείς να ρίξεις και μια ματιά εδώ : http://forum.atheia.gr/viewtopic.php?f=41&t=7499 έχει 27 σελίδες πράγμα να ανταλλάξεις απόψεις.
    Τελευταία τροποποίηση από KotsosDR; 30/07/2020 στις 16:17.

  9. #3999
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.281
    Ρε.....αγαπάτε αλλήλους ρε.....το είπε και ο χιπης......supposedly....
    Throttle that mysterious friend of ours

  10. #4000
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.586
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KotsosDR Προβολή μηνύματος
    Έριξα και μια ματιά στο σύνταγμα μήπως και άλλαξε κάτι , θα σου πρότεινα να το μελετήσεις καλύτερα (αν θές)
    Μπορείς να ρίξεις και μια ματιά εδώ : http://forum.atheia.gr/viewtopic.php?f=41&t=7499 έχει 27 σελίδες πράγμα να ανταλλάξεις απόψεις.
    τι ποσταρες ακριβως;
    η ποια;;;;εδω γελαμε...διαβασε ποσα σκανδαλα και βιασμους του κληρου εχει κουκουλωσει η 'ανεξαρτητη' ελληνικη δικαιοσυνη και ξαναμιλαμε...
    και δεν απαντας ομως στην ερωτηση για την ηλικια της γης που λεει η θρησκεια σου,γιατι;
    αν τα εχεις σκεφτει πολυ καιρο πριν και μπραβο σου και κατεληξες πως η ο θεος σε 6 μερες εφτιαξε το συμπαν και πηρε λασπη και εκανε τον αδαμ.μετα φαγανε το μηλο και του εξορησε απο τον παραδεισο ο ΠΑΝΑΓΑΘΟΣ θεος επειδη θυμωσε.οκ.(και μην μου λες για παραβολες κλπ.αυτα ειναι οι ΑΠΟΛΥΤΕΣ ΑΛΗΘΕΙΕΣ των γραφων.αλλο που πλεον επειδη κανεις δεν μπορει να τα πιστεψει και βρηκαν να το λενε παραβολες.δεν γραφτηκαν ως παραβολες αλλα ως το απολυτα αληθες).καλησπερα απο μενα.
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  11. #4001
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.586
    και η λεξη αθεια ειναι για τα πανηγυρια.α-θεια προυποθετει θεο.τον ειδες;
    ειμαι μη θρησκευομενος.οπως γεννιομαστε αλλωστε μεχρι να μας αρχισουν τα παραμυθια.
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  12. #4002
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    Ρε.....αγαπάτε αλλήλους ρε.....το είπε και ο χιπης......supposedly....
    Να σαι καλα! Καλή συμβουλή.

  13. #4003
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.586
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KotsosDR Προβολή μηνύματος
    Να σαι καλα! Καλή συμβουλή.
    πολυ καλη.και δεν χρειαζεται καμια θρησκεια για να σεβεσαι τον διπλα σου.ηθικη το λενε.
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  14. #4004
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterTHErider Προβολή μηνύματος
    τι ποσταρες ακριβως;
    η ποια;;;;εδω γελαμε...διαβασε ποσα σκανδαλα και βιασμους του κληρου εχει κουκουλωσει η 'ανεξαρτητη' ελληνικη δικαιοσυνη και ξαναμιλαμε...
    και δεν απαντας ομως στην ερωτηση για την ηλικια της γης που λεει η θρησκεια σου,γιατι;
    αν τα εχεις σκεφτει πολυ καιρο πριν και μπραβο σου και κατεληξες πως η ο θεος σε 6 μερες εφτιαξε το συμπαν και πηρε λασπη και εκανε τον αδαμ.μετα φαγανε το μηλο και του εξορησε απο τον παραδεισο ο ΠΑΝΑΓΑΘΟΣ θεος επειδη θυμωσε.οκ.(και μην μου λες για παραβολες κλπ.αυτα ειναι οι ΑΠΟΛΥΤΕΣ ΑΛΗΘΕΙΕΣ των γραφων.αλλο που πλεον επειδη κανεις δεν μπορει να τα πιστεψει και βρηκαν να το λενε παραβολες.δεν γραφτηκαν ως παραβολες αλλα ως το απολυτα αληθες).καλησπερα απο μενα.
    Δε χρειάζεται να χάνουμε τη ψυχραιμία μας , σου είπα και πριν , δεν είμαι ο ειδικός να σου λύσει τις απορίες που έχεις και για να το πω ξανά δεν με ενδιαφέρει να σε πείσω για τις απόψεις μου... Εσύ γιατί προσπαθείς να μου επιβάλλεις τις δικές σου ?

  15. #4005
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    O ένας δεν ειναι ειδικός, ο άλλος ξέρει τι πιστευει, γιατι το συζητάτε;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

Παρόμοια θέματα

  1. Σ/Κ στα Τζουμέρκα, Vol. II
    από apapadop στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2007, 13:17
  2. Mια ιστορια θα σας πω....[vol.2]
    από fantacid στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2007, 11:01
  3. οτε και αυξήσεις vol.2
    από akaposto στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2005, 22:23
  4. Sete ole!!!! Vol 2
    από Electra στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2004, 15:00
  5. Καλημέρες Vol.2
    από real_hope στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2004, 14:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF