Σελίδα 282 από 644 ΠρώτοΠρώτο ... 182232272277278279280281282283284285286287292332382 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 4.216 έως 4.230 από 9647

Θέμα: Ο καφενές vol.2

  1. #4216
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    666
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Βλέπω ότι αφήνετε εκτός την υποδομή. Όσο παιδεία και αν υπάρχει όσο αστυνόμευση και να κάνουν αν δεν υπάρχει η υποδομή στην εκπαίδευση, στο κίνητρο ασφαλείας, στην κατάσταση οδοστρώματος, ποδηλατόδρομοι κλπ θα είμαστε ακόμα ένα νούμερο στις στατιστικές
    Δε διαφώνησα με την υποδομή.
    Αλλά με γυαλί δρόμο δε βλέπω ο κόσμος να γίνεται νόμιμος!

    Πάλι πριν λίγο τουρίστες >30χρονών με 2 μηχανές on/off και 1 γουρούνα όλοι χωρίς κράνος μέσα σε κατοικημένη περιοχή και στις μηχανές ήταν όρθιοι λές και είναι στο χώμα.

  2. #4217
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    H Dainese εξαγόρασε την TCX.
    ΥΓ: Καλό μήνα είπαμε; Δεν είπαμε!

  3. #4218
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της contes di Zante
    Εγγραφή
    01/11/2007
    Μηνύματα
    299
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Και που να δεις τι γινεται στην αγνη ελληνικη υπαιθρο-επαρχια απο παραβατικοτητα που ολοι ειναι γνωστοι και συγγενεις.το φαρ ουεστ ωχρια μπροστα τους.Ο δε αστυνομικος αν ειναι διοικητης δεχεται πιεσεις απο κοινοταρχη -δημαρχο-βουλευτη, αν ειναι απλο οργανο απ τον διοικητη η απο τον απλο μπακαλη μαναβη εστιατορα που θα παει καποτε στο μαγαζι του και ο μαγαζατορας θα τον κοιταει με μισο ματι και μπορει να φτυσει και μεσα στομ καφε του.
    Μάλλον το αντίθετο γίνεται, κάνει τις χάρες στον μανάβη, εστιάτορα κλπ κλπ για να έχει και αυτός το όφελός του. Αλλά τι να συζητήσουμε όταν αστυνομικός της ομάδας ΔΙΑΣ είχε επι χρόνια την προσωπική του μηχανή χωρίς πινακίδες!!! Τον έβλεπα να φεύγει τα μεσημέρια μόλις τελείωνε υπηρεσία και χωρίς κράνος μάλιστα....ειδικά το κράνος στα όργανα της τάξης είναι άγνωστο, εκτός ομάδας ΔΙΑΣ
    διονύσης K / έλα να πάμε στο νησί...το (multi)strada μου εγώ και 'σύ

  4. #4219
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.060
    Ποιες πινακίδες; Κάποιοι δεν έχουν καν άδεια οδήγησης (άρα και ασφάλιση), εκτός της υπηρεσιακής.
    Life begins at 45°.

  5. #4220
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Το βάζω εδώ γιατί δεν είναι αστείο . https://www.youtube.com/watch?v=PpFUDrWKQ5g ( YELLOW CORN Kawasaki GPZ750R Ninja(SPECIAL チューニングマジックⅡ) )
    Κρίμα που δεν γνωρίζω Γιαπωνέζικα,κάτι για 135ps λέει,ειδικά από το 3:30 και μετά,eargasm .Μάλλον στο μουσικές έπρεπε να πάει.
    Δείχνει παλιό βίντεο.
    porca miseria.

  6. #4221
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.964
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Το βάζω εδώ γιατί δεν είναι αστείο . https://www.youtube.com/watch?v=PpFUDrWKQ5g ( YELLOW CORN Kawasaki GPZ750R Ninja(SPECIAL チューニングマジックⅡ) )
    Κρίμα που δεν γνωρίζω Γιαπωνέζικα,κάτι για 135ps λέει,ειδικά από το 3:30 και μετά,eargasm .Μάλλον στο μουσικές έπρεπε να πάει.
    Δείχνει παλιό βίντεο.
    οριακά πιστευω μπορεί να ριξει και αυτο στο v4s

  7. #4222
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.104
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Φιλε motojojo βρίσκεσαι κάπου που η χρήση κράνους στο ποδήλατο επιβάλλεται με νόμο;
    Πωπω ποτε προλάβατε και γραψατε 3 σελίδες σε μια μέρα!

    Ενδεικτικά ειμαι στη δευτερη μεγαλύτερη πόλη της Βαυαρίας. Η Βαυαρία ειναι από τις ασφαλέστερες περιοχές στη Γερμανία και πιθανότατα πανευρωπαικά. Το αναφέρω για να αιτιολογήσω την αστυνόμευση που ανέφερα προηγουμενως.

    Καλώς ή κακώς τα περιπολικά που κυκλοφορούν είναι πολλά. Ενοχλητικά πολλά θα έλεγα.

    Στο δια ταύτα. Το κράνος στα ποδήλατα δεν επιβάλλεται. Το καλοκαίρι κυκλοφορω καθημερινά με ποδήλατο, ποτέ δεν έβαλα κράνος και ποτέ δεν μου είπε κανείς τίποτα. Αντίθετα το βράδυ δεν διανοούμαι να βγω χωρίς φώτα. Είναι σχεδόν σίγουρο ότι θα με σταματήσει το πρωτο περιπολικό που θα με δει. Έχω δει όμως να σταματάνε ποδηλάτη για έλλειψη φώτων το βράδυ.
    Στην ίδια κατηγορία εμπίπτει και η παραβίαση κόκκινου. Προσέχω ποια κόκκινα παραβιάζω αλλα και αυτό ενέχει ρίσκο. Ειδικά με το ποδήλατο.

    Σχετικά πρόσφατη (πέρισυ το χειμώνα) προσωπική εμπειρία. Κατά τις 5 τα ξημερώματα σαβάτου προς κυριακή. Γυρνάω από έξοδο που ομολογουμένως έχω πιει. Επειδη βαριόμουν να περπατήσω 5 λεπτά παραπάνω παίρνω ένα σκούτερ, αυτά τα νοικιάρικα. Με σταμάτησε περιπολικό για αλκοτέστ. Προσοχή, όχι μπλόκο. Σταματησε στο δρόμο (εγω στο πεζοδρομιο), κατέβηκε το όργανο κάτω και με σταμάτησε. Ήταν η πρώτη φορά που φοβηθηκα ότι θα χάσω το διπλωμα μου. Πληροφοριακά με άφησαν (φυσικα και φύσηξα στο μπλιμπλίκι, τυπικό αλκοτέστ) προφανώς όχι επειδή ήμουν όμορφος αλλά επειδή το όριο αλκοολ για ποδήλατο (ναι, υπάρχει και τέτοιο και λογικά τα σκουτερ ανηκουν σε αυτη την κατηγορία) είναι πιο ψηλά από το όριο για οδήγηση οχήματος.

    Αυτή είναι αστυνόμευση κύριοι. Κόβουνε βόλτες όλες τις ώρες και όταν πέσει κάτι περίεργο στην αντίληψη τους κάνουν έλεγχο. Χωρίς τι πως και γιατί.
    Μου είναι πλέον λίγο εκνευριστικό να βλέπω συνέχεια περιπολικά, αλλά η αλήθεια είναι ότι έτσι διατηρείται μια τάξη. Όχι ότι οι οδηγοι δεν κάνουν βλακείες, λοβοτομημένοι είναι οι περισσότεροι έτσι όπως οδηγάνε. Αλλά ούτε κι εγω είμαι κανας αγιος όμως αν το παρακάνεις είναι εξαιρετικά πιθανό να σε πιάσουν κάπου.

    Έχω και άλλα περιστατικά, δεν ειναι το μοναδικό. Μετά πείτε μου εσείς για παιδείες και άλλα τέτοια γλυκανάλατα.

    Άσχετο, σήμερα πέτυχα κινητό ραντάρ μέσα στην πόλη. Δεν είναι η πρώτη φορά. Όριο 30. Πηγαινα με 50+ (60 στο κοντερ, χάνει και καμια 10χλμ). Πιθανότατα το γλύτωσα επειδή ήμουν με τη μηχανή που έχει πινακίδα μόνο πίσω ενω τα ρανταρ χτυπανε απο εμπρός. Αν ήμουν με το αυτοκίνητο και επιβεβαιωμένη ταχύτητα 51-55χαω (ας πουμε) θα σημαινε 1 ποντάκι, αφαίρεση διπλώματος για ένα μηνα και κανα 150αρι πρόστιμο (μπορει και παραπάνω, αυξηθηκαν πρόσφατα). Έχω πλήρώσει αρκετά τέτοια, ευτυχως με μικρή διαφορά από το όριο οπότε και τα πρόστιμα ήταν μικρα.

    Δεν έχω ιδέα τι διδάσκουν στα σχολεία. Αλλά όσο μ@λ@κ@ς και να είσαι είναι θεμα χρόνου να φοβάσαι και τη σκια σου. Έχω και τέτοιο παράδειγμα.

  8. #4223
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.480
    Παρατηρήσατε ότι βγάζει κωλαράκι έξω, αλλά κρατάει το στήθος μέσα, με αποτέλεσμα να δίνει μεγάλη κλίση στη μοτοσυκλέτα;

    Το έχω δει σε παλιά video αυτό και προσπαθώ να καταλάβω αν οφείλεται στη σχεδίαση της μοτοσυκλέτας ή σε "σχολή" της εποχής.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  9. #4224
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    666
    Γερμανός έκανε αναστροφή, τράκαρε μηχανή και εγκατέλειψε.
    Πρόλαβε και έφυγε Γερμανία.
    Χτές....


    Θα έκανε τα ίδια στη χώρα του?

    https://www.cretalive.gr/kriti/ekane...-sto-exoteriko

  10. #4225
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.228
    Εξάγουμε πολιτισμό κι εσείς γκρινιάζετε

  11. #4226
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karateo Προβολή μηνύματος
    Γερμανός έκανε αναστροφή, τράκαρε μηχανή και εγκατέλειψε.
    Πρόλαβε και έφυγε Γερμανία.
    Χτές....


    Θα έκανε τα ίδια στη χώρα του?

    https://www.cretalive.gr/kriti/ekane...-sto-exoteriko
    Αν θα έκανε τα ίδια δεν το ξέρω, ξέρω όμως ότι τώρα θα τον εκεί μόλις πάει η δικογραφία.....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  12. #4227
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Αν θα έκανε τα ίδια δεν το ξέρω, ξέρω όμως ότι τώρα θα τον εκεί μόλις πάει η δικογραφία.....
    δικογραφία απο ελλάδα?? όπως τον χριστοφοράκο? απέλαση με την μία.... Οι νομοι στην αλεμανια εκτελούνται απο το αλεμανικο δίκαιο... τους απέξω για γράφουν στα βουρστ τους


    όμως είπαμε πρέπει να τα προβλέπεις αυτά... και απο τουρισμό η κρέτα μπόλικο..
    you rise you fall you're down then you rise again

  13. #4228
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.104
    Υποθέτω θα τον βρουν πανεύκολα μιας και εμπλέκονται δικαστήρια. Παλιά οι παραβάσεις δεν στέλνονταν Γερμανία, πλέον αν δεν κάνω λάθος υπάρχει συμφωνία ανταλλαγής δεδομένων ανάμεσα στις 2 χώρες.
    Αυτό όμως ειναι κάτι παραπάνω από απλή παράβαση.

    Μην κρίνετε από το Χριστοφοράκο. Στη διαφθορά οι Έλληνες είμαστε γατάκια μπροστά στους γερμανούς.

  14. #4229
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    δικογραφία απο ελλάδα?? όπως τον χριστοφοράκο? απέλαση με την μία.... Οι νομοι στην αλεμανια εκτελούνται απο το αλεμανικο δίκαιο... τους απέξω για γράφουν στα βουρστ τους


    όμως είπαμε πρέπει να τα προβλέπεις αυτά... και απο τουρισμό η κρέτα μπόλικο..
    Δεν νομίζω... Εδώ μιλάμε για απόπειρα δολοφονίας από αμέλεια με ενδεχόμενο δόλο, δεν περνάνε έτσι ντούκου αυτά. Η διαφθορά είναι εντελώς άλλο καπέλο.
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  15. #4230
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Αμετάβλητα παραμένουν τα τέλη κυκλοφορίας Ι.Χ. αυτοκινήτων και μοτοσυκλετών για το 2021.
    Θα αναρτηθούν εντός του Νοεμβρίου στο Taxisnet.

Παρόμοια θέματα

  1. Σ/Κ στα Τζουμέρκα, Vol. II
    από apapadop στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2007, 14:17
  2. Mια ιστορια θα σας πω....[vol.2]
    από fantacid στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2007, 12:01
  3. οτε και αυξήσεις vol.2
    από akaposto στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2005, 23:23
  4. Sete ole!!!! Vol 2
    από Electra στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2004, 16:00
  5. Καλημέρες Vol.2
    από real_hope στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2004, 15:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF