Σελίδα 287 από 665 ΠρώτοΠρώτο ... 187237277282283284285286287288289290291292297337387 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 4.291 έως 4.305 από 9961

Θέμα: Ο καφενές vol.2

  1. #4291
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.504
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	FB_IMG_1602706362397.jpg 
Προβολές:	225 
Μέγεθος:	103,7 KB 
ID:	421766
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	FB_IMG_1602706371545.jpg 
Προβολές:	216 
Μέγεθος:	64,9 KB 
ID:	421767
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  2. #4292
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.228
    Από την Pirelli μέχρι την Πίτσος, είναι ωραίο να βλέπεις οτι σαν κράτος έχουμε μια σταθερότητα. Με το καλό να χαλάσουμε και τα σχέδια της Microsoft.

  3. #4293
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    O σωλήνας που φαίνεται να κατηφορίζει απο το τιμόνι (82) δεν είναι του πλαισίου..
    https://www.car.gr/classifieds/bikes...4-honda-cx-500

  4. #4294
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.451
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    O σωλήνας που φαίνεται να κατηφορίζει απο το τιμόνι (82) δεν είναι του πλαισίου..
    εγώ σαν εισαγωγή αέρα προς το φιλτροκούτι βλέπω κάτι σαν το ramair της kawa
    το 84 δε καταλαβαίνω τι είναι

    ο υπερσυμπιεστής συνδέεται με την εξαγωγή απο αυτή την πλευρά δεν διακρίνεται κάτι τέτοιο


    το μοντέλο που απεικονίζεται(δεν ξέρω αν έχει σχέση)πρέπει να είναι το africa 1000-1100
    you rise you fall you're down then you rise again

  5. #4295
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    εγώ σαν εισαγωγή αέρα προς το φιλτροκούτι βλέπω κάτι σαν το ramair της kawa
    το 84 δε καταλαβαίνω τι είναι

    ο υπερσυμπιεστής συνδέεται με την εξαγωγή απο αυτή την πλευρά δεν διακρίνεται κάτι τέτοιο


    το μοντέλο που απεικονίζεται(δεν ξέρω αν έχει σχέση)πρέπει να είναι το africa 1000-1100
    Υπερσυμπιεζόμενο 2τροχο suv ,σημεία των καιρών

  6. #4296
    Μέλος Το avatar του/της Shinigami Ryuk
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    258
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από S705 Προβολή μηνύματος
    Το κάνω αντιγραφή για όσους δεν έχουν fb.
    Τρεις τυχαίες φωτογραφίες, για όσους τους έπιασε σήμερα ο πόνος για την Pitsos.

    α) Εργαζόμενοι ( ; ) της Pitsos ποδοπατούν τις αφίσες της εταιρίας κατά τη διάρκεια απεργίας την δεκαετία του '70. Ειδικά το Δεκέμβριο του 1975 η απεργία κράτησε 40 μέρες και οδήγησε στην πτώχευση της εταιρίας. Η πτωχευμένη Pitsos εξαγοράσθηκε το 1977 από την Bosch-Siemens.

    β) Το χρονικό μιας επένδυσης που δεν έγινε ποτέ. Το 2008 η Bosch Siemens ανακοινώνει την κατασκευή νέου εργοστασίου στην Ελλάδα, μία επένδυση που πέρα από χρήμα στα κρατικά ταμεία θα έφερνε και 600 νέες θέσεις εργασίας. Την επένδυση την πολέμησε από την πρώτη στιγμή ο Δήμος Ελευσίνας. Η επίσημη ιστοσελίδα του Δήμου Ελευσίνας στις 26 Οκτωβρίου 2011 αναφέρει: «Πρέπει να αποτρέψουμε το κοινωνικό και περιβαλλοντικό έγκλημα που σχεδιάζουν να υλοποιήσουν με τη διαδικασία fast track. Με συντονισμένες ενέργειες του λαού της περιοχής και της Τοπικής Αυτοδιοίκησης μπορούμε να πετύχουμε τη ματαίωσή του»

    γ) Το 2017 η BSH έχει ήδη πάρει την απόφαση να μην προχωρήσει στην δημιουργία εργοστασίου στην Ελλάδα, παρότι είχαν δεσμευτεί για την επένδυση το 2012. Οι εργαζόμενοι της εταιρείας στέλνουν τότε επιστολή στον Α. Τσίπρα και του ζητούν να παρέμβει για να βρεθεί λύση. Ο σύντροφος Τσίπρας τους έγραψε κανονικά...

    ΥΓ. Ο Δήμαρχος Ελευσίνας θα πρέπει να νιώθει δικαιωμένος για τον αγώνα του να διώξει την επένδυση. Αν τώρα έχει ανεργία στο δήμο του μπορεί να διοργανώσει καμία πορεία κατά της ανεργίας και να μοιράσει συσσίτια, με ευρωπαϊκά πάντα λεφτά, στους περήφανους δημότες του.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Acacius Προβολή μηνύματος
    Από την Pirelli μέχρι την Πίτσος, είναι ωραίο να βλέπεις οτι σαν κράτος έχουμε μια σταθερότητα. Με το καλό να χαλάσουμε και τα σχέδια της Microsoft.
    Αν ειναι να καταντησουμε ετσι https://www.news247.gr/politiki/mera...s.9017793.html ας μην επενδυθουμε ποτε.Γνωμη μου παντα

  7. #4297
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Shinigami Ryuk Προβολή μηνύματος
    Αν ειναι να καταντησουμε ετσι https://www.news247.gr/politiki/mera...s.9017793.html ας μην επενδυθουμε ποτε.Γνωμη μου παντα
    Από αρχές Οκτώβρη το κράτος επιδοτεί την ασφάλιση νεοπροσληφθέντων, οπότε ο εργοδότης καλείται να πληρώσει μόνο το βασικό μισθό. Ως προς άρθρο που παρέθεσες, αναφέρεται σε επιπλέον κρατική επιδότηση για τους μακροχρόνια άνεργους, η οποία καλύπτει όχι μόνο τις ασφαλιστικές εισφορές, αλλά και μέρος του μισθού. Έτσι ο εργαζόμενος θα παίρνει το γνωστό βασικό μισθό και τις ασφαλιστικές του εισφορές, αλλά ο εργοδότης θα δίνει πολύ λιγότερα χρήματα. Η κατάσταση δεν είναι τόσο τραγική όσο όσο φαίνεται με απλή ανάγνωση του συγκεκριμένου δημοσιεύματος, αφού δίνει κίνητρα στις επιχειρήσεις να προσλάβουν μακροχρόνια άνεργους.

    https://www.capital.gr/oikonomia/348...es-proslipseis
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  8. #4298
    Μέλος Το avatar του/της Shinigami Ryuk
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    258
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Από 1η Οκτώβρη το κράτος επιδοτεί την ασφάλιση νεοπροσληφθέντων, οπότε ο εργοδότης καλείται να πληρώσει για κάποιο χρονικό διάστημα μόνο το βασικό μισθό. Ως προς άρθρο που παρέθεσες, αναφέρεται σε επιπλέον κρατική επιδότηση για τους μακροχρόνια άνεργους, η οποία καλύπτει όχι μόνο τις ασφαλιστικές εισφορές, αλλά και μέρος του μισθού. Έτσι ο εργαζόμενος θα παίρνει το γνωστό βασικό μισθό και τις ασφαλιστικές του εισφορές, αλλά ο εργοδότης θα δίνει πολύ λιγότερα χρήματα. Η κατάσταση δεν είναι τόσο τραγική όσο όσο φαίνεται με απλή ανάγνωση του συγκεκριμένου δημοσιεύματος, αφού δίνει κίνητρα στις επιχειρήσεις να προσλάβουν μακροχρόνια άνεργους.
    Νεοσσε μου,φοβαμαι οτι αυτο θα ειναι απλα μια προγευση του τι θα γινει σε μερικα χρονια,μιας και ο Κυριακος εχει εξαγγειλει απο την ΔΕΘ την προθεση του να ελαστικοποιησει τις εργασιακες σχεσεις,που μπορει σε καποια προηγμενα κρατη του κοσμου να μην ειναι και τοσο ασχημο ομως εδω ειναι Ελλαδα με οτι αυτο συνεπαγεται στην μη τηρηση των νομων.

    Εντιτ: Για παραδειγμα το δωρο σε πολλες επιχειρησεις που τους το βαζουν στην τραπεζα και μετα τους βαζουν να πανε να κανουν αναληψη των χρηματων και να το δωσουν πισω στον εργοδοτη

  9. #4299
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Shinigami Ryuk Προβολή μηνύματος

    Εντιτ: Για παραδειγμα το δωρο σε πολλες επιχειρησεις που τους το βαζουν στην τραπεζα και μετα τους βαζουν να πανε να κανουν αναληψη των χρηματων και να το δωσουν πισω στον εργοδοτη
    Απίστευτο!!!Τι αρρωστημένο μυαλό το σκέφτηκε αυτό. Δε κανω πλάκα. Έχω εκπλαγεί...
    καθε μερα ...νεα μερα.

  10. #4300
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.286
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Απίστευτο!!!Τι αρρωστημένο μυαλό το σκέφτηκε αυτό. Δε κανω πλάκα. Έχω εκπλαγεί...
    Γνωρίζω εταιρία στον Πύργο που το κάνει αυτό.

    Πιστεύω το κάνουν αρκετοί.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  11. #4301
    Dog Days Are Over Το avatar του/της giorgosb
    Moderator
    Εγγραφή
    06/01/2014
    Μηνύματα
    1.095
    Συμβαίνει κανονικότατα δυστυχώς..

  12. #4302
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.019
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Απίστευτο!!!Τι αρρωστημένο μυαλό το σκέφτηκε αυτό. Δε κανω πλάκα. Έχω εκπλαγεί...
    συμβαινει στιςμισες επιχειρήσεις βασικά. ξέρω ελάχιστους που ΔΕΝ το δινουν πισω.

  13. #4303
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.159
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Απίστευτο!!!Τι αρρωστημένο μυαλό το σκέφτηκε αυτό. Δε κανω πλάκα. Έχω εκπλαγεί...
    Αθώο μου παιδί.... Ρε συ σε καμιά σπηλιά ζεις;
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  14. #4304
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.436
    https://www.youtube.com/watch?v=11gpd4-ehYg ΚΟΝΤΡΕΣ ΖΥΓΟΣ 1991 ( Καβάλα)

    Να είχε στόμα αυτή η ευθεία τι ιστορίες έχει να πει

    Guest Star
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	image.jpg 
Προβολές:	118 
Μέγεθος:	53,5 KB 
ID:	421907
    Τελευταία τροποποίηση από katsar; 15/10/2020 στις 19:47.
    when life gets complicated... i ride.

  15. #4305
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.332
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Shinigami Ryuk Προβολή μηνύματος

    Εντιτ: Για παραδειγμα το δωρο σε πολλες επιχειρησεις που τους το βαζουν στην τραπεζα και μετα τους βαζουν να πανε να κανουν αναληψη των χρηματων και να το δωσουν πισω στον εργοδοτη
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Απίστευτο!!!Τι αρρωστημένο μυαλό το σκέφτηκε αυτό. Δε κανω πλάκα. Έχω εκπλαγεί...
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Γνωρίζω εταιρία στον Πύργο που το κάνει αυτό.

    Πιστεύω το κάνουν αρκετοί.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giorgosb Προβολή μηνύματος
    Συμβαίνει κανονικότατα δυστυχώς..
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    συμβαινει στιςμισες επιχειρήσεις βασικά. ξέρω ελάχιστους που ΔΕΝ το δινουν πισω.
    για καταστασεις σαν και αυτη φταινε 100% οι ιδιοι οι εργαζομενοι... οι εργοδοτες βρισκουν και τα κανουν.. αν ΚΑΝΕΝΑΣ εργαζομενος δε το δεχονταν (αυτο και πολλα αλλα) τοτε κανενας εργοδοτης δε θα τολμουσε να το κανει.. οτι τι δλδ? φοβουνται μην απολυθουν? δλδ μια επιχειρηση που απασχολει 20-30 ατομα αμα δεν επιστρεψει κανεις τα δωρα τι θα κανει? θα τους απολυσει ολους? και πως θα δουλεψει μετα μεχρι να ανακτησει το δυναμικο της?

Παρόμοια θέματα

  1. Σ/Κ στα Τζουμέρκα, Vol. II
    από apapadop στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2007, 13:17
  2. Mια ιστορια θα σας πω....[vol.2]
    από fantacid στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2007, 11:01
  3. οτε και αυξήσεις vol.2
    από akaposto στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2005, 22:23
  4. Sete ole!!!! Vol 2
    από Electra στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2004, 15:00
  5. Καλημέρες Vol.2
    από real_hope στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2004, 14:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF