Σελίδα 289 από 665 ΠρώτοΠρώτο ... 189239279284285286287288289290291292293294299339389 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 4.321 έως 4.335 από 9961

Θέμα: Ο καφενές vol.2

  1. #4321
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    795
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Shinigami Ryuk Προβολή μηνύματος
    Απο αυτα τα δυο συμπερανα οτι εκφραζεις την διαφορετικη αποψη,εαν κανω λαθος συμπαθαμε
    Αν βρισκεις εστω και μιση δικαιολογία για τον θανατο των εργαζομένων στην Μαρφιν και εισαι υπερ των συνδικαλιστων και των πρακτικών τους τοτε ΝΑΙ συμφωνω οτι εχουμε αντίθετη αποψη

    Αν καποιος ειναι συνδικαλιστης τοτε θα επρεπε να εργάζεται ΚΑΝΟΝΙΚΑ και οχι απλα να φυτοζωεί μεσα στην επιχειρηση κανοντας τα κονε και διαχειριζόμενος την δυναμή του προς ανταμοιβη.
    Εχω ξάδερφο σε τραπεζα ιδιωτική απο παντα που ολη μερα το ξυνει, ειναι συνδικαλιστής και αν τον ρωτήσεις για το ΙΤ που ηταν ο τομεας του θα σου πει "Α δεν ξερω μιας και δεν ασχολούμαι" αχχαχχχαχχα

    Και μην ακουσω κατι οτι οι τραπεζουπάλληλοι ειναι απο τους αδικημένους και αρα ηταν αυτονόητο το να συμμετέχουν στην απεργια γιατι θα γελανε και τα πλακάκια.
    Οι πιο καλοπληρωμενοι "δημόσιοι υπαλληλοι" με απειρα προνομια και διευκολύνσεις.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Capture.jpg 
Προβολές:	370 
Μέγεθος:	19,1 KB 
ID:	421941

  2. #4322
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Shinigami Ryuk Προβολή μηνύματος
    Αυτα τα εχει πει και ο Μαρξ και ο Ενγκελς γερο μου
    Και γιατι κανεις το παπαγαλακι τους, νεε μου..??
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  3. #4323
    Μέλος Το avatar του/της Shinigami Ryuk
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    258
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GogosLux Προβολή μηνύματος
    Αν βρισκεις εστω και μιση δικαιολογία για τον θανατο των εργαζομένων στην Μαρφιν και εισαι υπερ των συνδικαλιστων και των πρακτικών τους τοτε ΝΑΙ συμφωνω οτι εχουμε αντίθετη αποψη

    Αν καποιος ειναι συνδικαλιστης τοτε θα επρεπε να εργάζεται ΚΑΝΟΝΙΚΑ και οχι απλα να φυτοζωεί μεσα στην επιχειρηση κανοντας τα κονε και διαχειριζόμενος την δυναμή του προς ανταμοιβη.
    Εχω ξάδερφο σε τραπεζα ιδιωτική απο παντα που ολη μερα το ξυνει, ειναι συνδικαλιστής και αν τον ρωτήσεις για το ΙΤ που ηταν ο τομεας του θα σου πει "Α δεν ξερω μιας και δεν ασχολούμαι" αχχαχχχαχχα

    Και μην ακουσω κατι οτι οι τραπεζουπάλληλοι ειναι απο τους αδικημένους και αρα ηταν αυτονόητο το να συμμετέχουν στην απεργια γιατι θα γελανε και τα πλακάκια.
    Οι πιο καλοπληρωμενοι "δημόσιοι υπαλληλοι" με απειρα προνομια και διευκολύνσεις.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Capture.jpg 
Προβολές:	370 
Μέγεθος:	19,1 KB 
ID:	421941
    Δεν βρισκω ουτε μιση δικαιολογια για τον θανατο των ανθρωπων προς θεου αλλα δεν μπορω να καταλαβω τι σχεση εχει αυτη η δολοφονια με τους συνδικαλιστες και τι πρακτικες τους.

    Και εστω οτι ειμαι αντιθετος και με τις πρακτικες των συνδικαλιστων γτ θα πρεπει να καταδικασω τον συνδικαλισμο?Γιατι συνδικαλισμος δεν ειναι μονο ο κομματικος ειναι και αλλες μορφες πιο δυναμικες και χωρις καποια ατομικη ή κομματικη σκοπιμοτητα,ενα παραδειγμα ειναι οι δρασεις του Ρουβικωνα σε μαγαζια εστιασης.

    Η συζητηση για τους εργατοπατερες συνδικαλιστες ειναι πολυ μεγαλη.Σε γενικες γραμμες θα πω οτι ναι εκμεταλευτηκαν τις καταστασεις προς ωφελος τους αλλα σε αυτο φταιει το κλιμα της τοτε εποχης,η νοοτροπια που εχουμε σε αυτην την χωρα και οι ιδιοι οι εργαζομενοι γιατι δεν ασχολουνταν και ψηφιζαν τους συνδικαλιστες με βαση προσωπικα ωφελη χωρις ποτε να ενδιαφερθουν για να κανουν κριτικη και αυτοκριτικη.Περιεργες οι τοτε εποχες που γιγαντωθηκε ο συνδικαλισμος στην Ελλαδα,περιεργοι και οι ανθρωποι.

    Η συζητηση για το αν θα επρεπε ο συνδικαλιστης να εργαζεται και παλι ειναι πολυ μεγαλη.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Και γιατι κανεις το παπαγαλακι τους, νεε μου..??
    Ισως λαθη λογω νεοτητος

  4. #4324
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    795
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Shinigami Ryuk Προβολή μηνύματος
    Και εστω οτι ειμαι αντιθετος και με τις πρακτικες των συνδικαλιστων γτ θα πρεπει να καταδικασω τον συνδικαλισμο?Γιατι συνδικαλισμος δεν ειναι μονο ο κομματικος ειναι και αλλες μορφες πιο δυναμικες και χωρις καποια ατομικη ή κομματικη σκοπιμοτητα,ενα παραδειγμα ειναι οι δρασεις του Ρουβικωνα σε μαγαζια εστιασης.
    Αυτόκλητοι σωτήρες που εστιάζουν οπου εκεινοι κρίνουν ζητώντας νομιμόμητα με τροπο παράνομο

    Αν κοιτάξεις την άλλη οψη του νομίσματος Ρουβίκωνας θα δεις τα χρυσαύγουλα

    Ίδιες πρακτικές και νταβατζιλίκη αλλα με αναρχικό πρόσημο.

    Να εισαι καλα

  5. #4325
    Μέλος Το avatar του/της Shinigami Ryuk
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    258
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GogosLux Προβολή μηνύματος
    Αυτόκλητοι σωτήρες που εστιάζουν οπου εκεινοι κρίνουν ζητώντας νομιμόμητα με τροπο παράνομο

    Αν κοιτάξεις την άλλη οψη του νομίσματος Ρουβίκωνας θα δεις τα χρυσαύγουλα

    Ίδιες πρακτικές και νταβατζιλίκη αλλα με αναρχικό πρόσημο.

    Να εισαι καλα
    Οι Ρουβικωναιοι χρησιμοποιουν ελαχιστα εως καθολου φυσικη βια στις δρασεις τους ΑΛΛΑ ενιγουει Διαφωνω καθετως με την λογικη των ισων αποστασεων

  6. #4326
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.446
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GogosLux Προβολή μηνύματος
    Οταν καταλαβουμε οτι πρεπει να σεβομαστε τον νομο ΓΙΑ ΟΛΑ τοτε μονο καλυτερα θα γινουν τα πραγματα.
    Βεβαια στους ανθρώπους αρεσει να επικαλούνται τον νομο μονο οταν τους συμφέρει, αλλιως παντα υπαρχει καποιος λογος.


    υπάρχουν κάποιες απλές ερωτήσεις πάνω σε αυτό που προτείνεις

    Ποιοι θεσμοθετούν? Γίνεται ανιδιοτελώς? δηλαδή δεν είναι καθόλου επηρεασμένοι απο διαφορετικά κοινωνικά στρώματα? Οι νομοι φαστ τράκ θεσμοθετούνται εκτελώντας κάποια συμφέροντα? Όχι? Τα συμφέροντα τι είδους είναι? ατομικά?συλλογικά?ταξικά?εθνικά? Ποιοι ωφελούνται? ένας? πολλοί? λίγοι? ταξικά ταξινομημένοι?Εθνικά ταξινομημένοι?Αν δεν ωφελούνται όλοι(κράτος δικαίου) οι αδικημένοι δεν θα πρέπει να εκδηλωθούν? και πολλά ακόμη ερωτήματα


    Η ομάδα ανθρώπων που είχε τέτοια ακολουθία και πειθαρχεία πάνω σε οποιοδήποτε νόμο και αν θεσπίστηκε έδρασε ως μοντέλο το 1937-1945 και αν έπρεπε να απεικονίζει μια εικόνα θα ήταν η παρακάτω
    https://i.giphy.com/media/Q55olSYl91SKs/giphy.webp
    you rise you fall you're down then you rise again

  7. #4327
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.041
    Ολα κρινονται εκ του αποτελεσματος.που ειμαστε εμεις οι περηφανοι ελληνες ,ο περιουσιος με το μεγαλυτερο IQ λαος με την τεραστια ιστορια,οι φορεις του δυτικου πολιτισμου,και που βρισκονται οι ΑΛΛΟΙ οι ΚΟΥΤΟΦΡΑΓΚΟΙ, και τα ΧΑΖΟΑΜΕΡΙΚΑΝΑΚΙΑ.Για να μην πω για τους αλλους τους παλιοκουμουνιστες ΞΥΠΟΛΙΤΟΚΙΝΕΖΟΥΣ.Ολα τα αλλα ειναι ναχαμε να λεγαμε.Προσεχως ΠΑΛΙ ΜΕ ΟΘΩΜΑΝΙΚΟ ΦΕΣΑΚΙ.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  8. #4328
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    795
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    υπάρχουν κάποιες απλές ερωτήσεις πάνω σε αυτό που προτείνεις

    Ποιοι θεσμοθετούν? Γίνεται ανιδιοτελώς? δηλαδή δεν είναι καθόλου επηρεασμένοι απο διαφορετικά κοινωνικά στρώματα? Οι νομοι φαστ τράκ θεσμοθετούνται εκτελώντας κάποια συμφέροντα? Όχι? Τα συμφέροντα τι είδους είναι? ατομικά?συλλογικά?ταξικά?εθνικά? Ποιοι ωφελούνται? ένας? πολλοί? λίγοι? ταξικά ταξινομημένοι?Εθνικά ταξινομημένοι?Αν δεν ωφελούνται όλοι(κράτος δικαίου) οι αδικημένοι δεν θα πρέπει να εκδηλωθούν? και πολλά ακόμη ερωτήματα


    Η ομάδα ανθρώπων που είχε τέτοια ακολουθία και πειθαρχεία πάνω σε οποιοδήποτε νόμο και αν θεσπίστηκε έδρασε ως μοντέλο το 1937-1945 και αν έπρεπε να απεικονίζει μια εικόνα θα ήταν η παρακάτω
    https://i.giphy.com/media/Q55olSYl91SKs/giphy.webp
    Θεσμοθετούν αυτοί που ψηφίζει ο σοφός λαός.

    Επίσης με την ομπρέλα της ευρωπαϊκής ένωσης μόνο καλύτερα μπορεί να πει κανείς ότι έγιναν τα πράγματα αναφορικά με τα δικαιώματα του πολίτη αφού κάθε κράτος δεν μπορεί να κάνει ότι θέλει.

    Τέλος τέλειο δεν υπάρχει και σίγουρα η λύση δεν μπορεί να έρθει δια της βίας και κάθε αυτόκλητου που κανείς δεν ξέρει τι ίδιων συμφέρον έχει (εκτός ΑΝ λάβουμε ως αυτονόητο ότι ο εκάστοτε επαναστάτης είναι αγνό παρθένο μαλλί )

  9. #4329
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.629
    Gogolux βαδίζεις σε πολύ τεντωμένο σχοινί όσο αναφορά στα "για τη Μαρφίν δε λέτε" και να ξέρεις ότι αν πριν δείχναμε μια κάποια (ούτε καν) ανοχή, τωρα δεν θα υπάρχει ούτε αυτή. Ούτε μα ούτε μου.
    Επίσης, κάνε τη χάρη σε όλους όσους ταλαιπωρούμαστε στο "σάνυ Γκρης" να κρατήσεις τις ίσες αποστάσεις σου για τον εαυτό σου.
    Έξω απο το χορό, (οι εξπατς) πολλά τραγούδια λέτε.
    Δε θέλω να μου απαντήσεις. Να μπει τέλος σε αυτό που πάτε με το Ριουκ να ανοίξετε θέλω.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  10. #4330
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    795
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Gogolux βαδίζεις σε πολύ τεντωμένο σχοινί όσο αναφορά στα "για τη Μαρφίν δε λέτε" και να ξέρεις ότι αν πριν δείχναμε μια κάποια (ούτε καν) ανοχή, τωρα δεν θα υπάρχει ούτε αυτή. Ούτε μα ούτε μου.
    Δεν προσέβαλα κανένα και ούτε είπα κάτι extreme οπότε δεν βλέπω τον λόγο του ύφους και της προειδοποίησης. Εγώ αντιπροσωπεύομαι μόνο από τα γραπτά μου και όχι από θεωρήσεις γενικές

    Το να διαφωνείς είναι δεκτό αλλά εδώ βλέπω άλλη προσέγγιση με αρκετά επιθετικό ύφος που δικαίωμα σου αλλά ................

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Gogolux
    Επίσης, κάνε τη χάρη σε όλους όσους ταλαιπωρούμαστε στο "σάνυ Γκρης" να κρατήσεις τις ίσες αποστάσεις σου για τον εαυτό σου.
    Έξω απο το χορό, (οι εξπατς) πολλά τραγούδια λέτε.
    Τον Γενάρη κλείνω έξω μόλις 5 χρόνια όποτε πιστεύω ότι έχω δικαίωμα να ομιλώ, ιδίως για την περίοδο που αναφέρεται

    Άλλωστε όλοι κάνουν τις επιλογές τους ....... και πληρώνουν το ανάλογο τίμημα


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Gogolux να κρατήσεις τις ίσες αποστάσεις σου για τον εαυτό σου.

    Μα δεν κράτησα ίσες αποστάσεις και φαντάζομαι για αυτό με εγκαλείς - εκτός αν χάνω κάτι

    Κατά τα αλλά από ότι φαίνεται εσυ είσαι αφεντικό εδώ και κανείς κουμάντο με την εξουσία που εχεισ όποτε πράξε ότι θες και αν δεν σου αρέσουν οι απόψεις μου που δεν βρίζουν κανέναν μπανάρισε με .

    Καλή συνέχεια

  11. #4331
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.629
    δε νομίζω ότι σε απείλησε κανείς με μπαν. Η προσέγγιση και το ύφος έχουν δικαιολογία, αν σε ενδιαφέρει ψάξε παλιότερες αντίστοιχες κουβέντες. Καινούριες τέτοιες, πλέον δεν ανοίγουμε εδώ.
    Για την ταμπακιέρα τώρα, βλέπω ότι κάνεις το παγόνι και τη μπάλα στην εξέδρα.Τι συμπτωση να συμβαίνει ΠΑΝΤΑ αυτό με τους ισαποστασάκηδες...
    Συνειδητά ή όχι, λίγο με νοιάζει, το ρεζουμέ είναι το ίδιο.
    Απο εδώ και κάτω, ότι άσχετο ακολουθήσει, θα σβήνεται.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  12. #4332
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    795
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Η προσέγγιση και το ύφος έχουν δικαιολογία, αν σε ενδιαφέρει ψάξε παλιότερες αντίστοιχες κουβέντες. Καινούριες τέτοιες, πλέον δεν ανοίγουμε εδώ..
    Δεν με ενδιαφέρει και συντάσσομαι μόνο με τον νόμο και τον εαυτό μου

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Για την ταμπακιέρα τώρα, βλέπω ότι κάνεις το παγόνι και τη μπάλα στην εξέδρα.Τι συμπτωση να συμβαίνει ΠΑΝΤΑ αυτό με τους ισαποστασάκηδες...
    Συνειδητά ή όχι, λίγο με νοιάζει, το ρεζουμέ είναι το ίδιο.
    Αν εννοείς ότι κρατάω ίση απόσταση από το ίδιο νόμισμα ανεξαρτήτως πλευράς , χρώματος, προσωπείου και λογότυπου έχεις δίκιο

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    εδώ και κάτω, ότι άσχετο ακολουθήσει, θα σβήνεται.
    Είπαμε είσαι εξουσία

  13. #4333
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.432
    Βάζεις στο YT να δεις βίντεο με τίτλο : Isle of Man TT - Battle Scars ( battle scars το τραγούδι που παίζει)
    και πριν το βίντεο σου γράφει ''The following content has been identified by the YouTube community as inappropriate or offensive to some audiences.
    Viewer discretion is advised''
    Που πάμε
    Τελευταία τροποποίηση από katsar; 17/10/2020 στις 13:51.
    porca miseria.

  14. #4334
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.118
    Αυτό είναι λογικό, τα άλλα που στο βγάζει στην αναζήτηση αλλά "στην περιοχή σας δεν το προβάλουμε.." είναι τα εκνευριστικά.
    Υπάρχουν και άλλα:
    https://fossbytes.com/best-free-yout...rnative-sites/

  15. #4335
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.204
    δηλαδή υπάρχει άνθρωπος που ανοίγει τα click bate στο FB του AutoΤρίτη;


Παρόμοια θέματα

  1. Σ/Κ στα Τζουμέρκα, Vol. II
    από apapadop στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2007, 13:17
  2. Mια ιστορια θα σας πω....[vol.2]
    από fantacid στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2007, 11:01
  3. οτε και αυξήσεις vol.2
    από akaposto στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2005, 22:23
  4. Sete ole!!!! Vol 2
    από Electra στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2004, 15:00
  5. Καλημέρες Vol.2
    από real_hope στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2004, 14:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF