Σελίδα 313 από 666 ΠρώτοΠρώτο ... 213263303308309310311312313314315316317318323363413 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 4.681 έως 4.695 από 9979

Θέμα: Ο καφενές vol.2

  1. #4681
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.289
    Μας χαρίσανε γάϊδαρο, ας μην τον κοιτάμε στα δόντια, αλλά ας επικεντρωθούμε σε αυτό το μικρό θαύμα.

    Ελπίζω μόνο για μια φορά στην ιστορία αυτού του κράτους να σεβαστούν και να μην κατασπαταλήσουν.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  2. #4682
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Μας χαρίσανε γάϊδαρο, ας μην τον κοιτάμε στα δόντια, αλλά ας επικεντρωθούμε σε αυτό το μικρό θαύμα.

    Ελπίζω μόνο για μια φορά στην ιστορία αυτού του κράτους να σεβαστούν και να μην κατασπαταλήσουν.
    Το άλλο με τον Τοτό το ξέρεις;;;;;;;;;;;;
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  3. #4683
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.145
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Shinigami Ryuk Προβολή μηνύματος
    Οχι.Το θεμα ειναι οτι επειδη συνηθως χρησιμοποιω μια συγκεκριμενη διαδρομη καποιες φορες ειδα διαφορες στην αποσταση που μετραγε.Οχι πολυ μεγαλη αλλα ειχε.
    Και επισης στο γραφημα που σου βγαζει με την διαδρομη που εκανες ειναι σαν να περπαταει μεθυσμενος,δειχνει σαν να κανεις ζιγκ-ζαγκ στα απεναντι πεζοδρομια της Συγγρου και αναρωτιεμαι αν φταιει απλα το γραφημα του ή μετραει λαθος και την αποσταση.

    Δεν ξερω αν εγινα κατανοητος

    Εντι:Σε αποσταση που εκανα το strava εβγαλε 16,4χλμ και το γοογλε 13
    (ξανα)τσεκαρε την απόδοση του gps σου. Αν και πόσο συχνά χάνει το σήμα κλπ.
    Έχεις παρατηρήσει παρόμοια προβλήματα με άλλες εφαρμογές που χρησιμοποιουν το gps? Όπως navigation. Κάνε μια καθημερινή σου διαδρομή με το google maps και παρατηρησε την ακριβεια της πλοηγησης.
    Αν έχεις άλλο κινητό διαθέσιμο χρησιμοποίησε και τα 2 για σύγκριση.

    Ρίξε και μια ματιά σε σχόλια άλλων χρηστών στο google play μήπως έχουν και άλλοι το ίδιο θέμα.

    Παρόμοια θεματάκια είχα με ένα LG G2 ή G3 (δεν θυμαμαι ποιο ειχα) που αποδεδειγμένα είχε σοβαρό θέμα με το gps. Δεν κλείδωνε εύκολα δορυφόρους και στο τρέξιμο έδειχνε αλλα ντάλλα επειδή έχανε το σήμα ενώ σε πλοήγηση μου έδειχνε τη διασταύρωση αφού έφτανα. Όταν είχε σήμα.

  4. #4684
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.469
    Νομίζω πως σε εφαρμογές με χρήση GPS μέγαλο ρόλο παίζουν τα κινητά και πόσο καλό gps έχουν (όπως σωστά αναφέρθηκε και πιο πάνω).
    Μου έχει τύχει σε εφαρμογή για χρονομέτρηση γυρολογίων στα Μέγαρα κάτι αντίστοιχο, όσο είχα ένα Huawei τα γραφήματα ήταν σωστά και τα γυρολόγια κατανοητά. Όταν είχα ένα Xiaomi, τα γραφήματα με δείχνανε να πηγαίνω μέχρι το απέναντι οικόπεδο την μια, την άλλη να έχουν μετρήσει 2-3 γύρους σαν έναν. Ότι να' ναι δηλαδή...
    Βασανισμένη μηχανόβια ψυχή...

  5. #4685
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lospsi Προβολή μηνύματος
    Νομίζω πως σε εφαρμογές με χρήση GPS μέγαλο ρόλο παίζουν τα κινητά και πόσο καλό gps έχουν (όπως σωστά αναφέρθηκε και πιο πάνω).
    Μου έχει τύχει σε εφαρμογή για χρονομέτρηση γυρολογίων στα Μέγαρα κάτι αντίστοιχο, όσο είχα ένα Huawei τα γραφήματα ήταν σωστά και τα γυρολόγια κατανοητά. Όταν είχα ένα Xiaomi, τα γραφήματα με δείχνανε να πηγαίνω μέχρι το απέναντι οικόπεδο την μια, την άλλη να έχουν μετρήσει 2-3 γύρους σαν έναν. Ότι να' ναι δηλαδή...

    Σίγουρα έφταιγε το τηλέφωνο;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  6. #4686
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.145
    Δεν ξέρω για το φίλο, στη δικιά μου περίπτωση πάντως ναι. Είχα βρει πολλές αναφορές στο ίντερνετ για προβληματικές παρτίδες. Φίλος μου με το ιδιο κινητο μου έλεγε δεν είχε κανένα πρόβλημα, εγώ έπεσα στην περίπτωση. Και ηταν πραγματικά εκνευριστικό στην πλοήγηση ξαφνικά να χάνεται το σήμα να μην το βρίσκει ποτέ και να μην ξέρεις που να πας.
    Είχα κάνει και μια πατέντα που έλεγαν πολλοί ότι διόρθωνε το πρόβλημα, σε εμένα έκανε μικρή διαφορά.

  7. #4687
    Μέλος Το avatar του/της Shinigami Ryuk
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    258
    Γενικα,οταν χρησιμοποιω το γοογλε μας,δεν αντιμετωπιζω προβλημα με το gps,ειναι ακριβες.Και απο οτι ειδα στα σχολια στο play store για το strava αρκετοι εχουν παραπονα σχετικα με την μετρηση της αποστασης και του χρονου.

  8. #4688
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.145
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Shinigami Ryuk Προβολή μηνύματος
    Γενικα,οταν χρησιμοποιω το γοογλε μας,δεν αντιμετωπιζω προβλημα με το gps,ειναι ακριβες.Και απο οτι ειδα στα σχολια στο play store για το strava αρκετοι εχουν παραπονα σχετικα με την μετρηση της αποστασης και του χρονου.
    Ε νταξ τότε φταίει το αππ.

    Βάλε άλλο.

  9. #4689
    Μέλος Το avatar του/της Shinigami Ryuk
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    258
    Ποιο?Αυτη ηταν η ερωτηση μου εξαρχης

  10. #4690
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.145
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Shinigami Ryuk Προβολή μηνύματος
    Ποιο?Αυτη ηταν η ερωτηση μου εξαρχης
    Και αυτό το απάντησα εξαρχής!

    Runtastic και Runkeeper. Αλλα σίγουρα υπάρχουν πολλές.

    Κάποτε έβαλα το πρώτο για λιγο όμως, μετά το δεύτερο γιατι το είχαν καποιοι φίλοι και το έχω ακόμη μόνο και μόνο επειδή έχω κάνει πολλές προπονήσεις με αυτό και εχει κρατήσει ιστορικό επιδόσεων.
    Δεν ειναι κακό αν και με έχει ενοχλήσει λίγο που καποιες λειτουργίες ήταν free καποτε ενώ τώρα τις ξεκλειδώνεις μόνο με συνδρομή. Και δεν είναι λίγα αυτα που ζητάνε, αλλά για την περιστασιακή χρήση που κάνω εγω ειναι ασύμφορη και μια χαρα με καλύπτει η free εκδοση.

    Μολις ζεστάνει ο καιρός και αρχίσω να τρεχω πάλι λέω να ξαναβάλω το runtastic.

  11. #4691
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    535
    Αυτά τα προβλήματα βλέπουμε εμείς οι υπόλοιποι και συνεχίζουμε στο δίπτυχο καναπές-πιτόγυρο...

  12. #4692
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Όπως ο αμερικανικός στρατός ας πούμε που αφανισε χιλιάδες ανθρώπους. Ας πούμε.
    Εχεις δίκιο. Ο καθένας το βλεπει υπο διαφορετική γωνια
    Οταν έχεις αμυντικό / αποτρεπτικό δόγμα όσο παραπάνω εξοπλισμό αγοράζεις τόσο λιγότερες οι πιθανότητες να τον χρειαστείς... άρα κατά μια έννοια ναι , σώζεις ζωές ...

  13. #4693
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.065
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KotsosDR Προβολή μηνύματος
    Οταν έχεις αμυντικό / αποτρεπτικό δόγμα όσο παραπάνω εξοπλισμό αγοράζεις τόσο λιγότερες οι πιθανότητες να τον χρειαστείς... άρα κατά μια έννοια ναι , σώζεις ζωές ...
    εξ ου και η πυρηνικη αποτρεπτικη ισχυς
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  14. #4694
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    τα λεφτα για εξοπλισμους ειναι απλα πεταμενα
    ειναι θεμα χρονου να εκμηδενιστει η αξια τους οσο χρονο χρειαζεται ωστε να εξαντλησει την ωφελιμη ζωη του ενα οπλικο συστημα
    δεν πανε στην υγεια ωστε να σωσουν ζωες
    δεν πανε στην παιδεια ωστε να βελτιωθει μια κοινωνια η ενα εθνος γενια με τη γενια
    δεν επενδυονται καν ετσι ωστε να δημιουργηθουν θεσεις εργασιας
    μαγκια του του παππου παντως που τα δημιουργησε και μπορει να τα χαρισει εκει που γουσταρει καλυτερα
    Ο εξοπλισμός της χώρας είναι σαν το κράνος , δεν το αγοράζεις με σκοπό να πέσεις ... και αν δεν πέσεις όσο καιρό το φορούσες δεν λές ποτέ οτι η αγορά του ήταν πεταμένα λεφτά (και ας μή προσφέρει ούτε άλογα , ούτε καλύτερα κρατήματα , ούτε μακροζωία στον κινητήρα)

    Απορώ πως υπάρχει ακόμα Έλληνας πολίτης που δεν έχει καταλάβει οτι φράσεις σαν "θα το ρισκάρουμε" δεν χωράνε στη γειτονιά μας. Σε άλλα γεωγραφικά μέρη μπορεί...

    Ο παππούς που πολέμησε στο ΒΠΠ , ξέρει πολύ καλά πως ο εξοπλισμός σώζει ζωές , είτε παίζοντας ισχυρό ρόλο στην αποτροπή ενός πολέμου , είτε κατά τη διάρκεια αυτού.

    Είναι σαν να έχεις ενα διαμέρισμα σε κακόφημη περιοχή και να σκας χρήματα σε :
    -κουζίνες για να φτιαχνείς φαγητό
    -μπανιο για να πλένεσαι και οικιακες συσκευές για να τα έχεις σε τάξη όλα
    -γραφείο και πλουσιες βιβλιοθήκες για να εκπαιδεύεσαι
    -φωτοβολταικά για ενεργεια
    -hi end συσκευές για να ψυχαγωγείσαι
    αλλά να μή δίνεις χρήματα για μια θωρακισμένη πόρτα της προκοπής και ένα συναγερμό γιατί είναι πεταμένα λεφτά ...



    Να θυμίσω πάλι πως έχουμε αμυντικό δόγμα ... ναι ; Ενω κάποιοι γείτονες μας έχουν υιοθετήσει επεκτατικό δόγμα, σύνορα καρδιάς γαλάζιες πατρίδες και τα λοιπά αποτελούν κομμάτια απο το χωράφι σου ... πρέπει να είσαι μέγιστος βλάκας ή κάτι άλλο για να μείνεις πίσω στο εξοπλιστικό και παντελώς ανιστόρητος αν πιστεύεις οτι μπορείς να βασίζεσαι σε ξένα @@ τη στιγμή της κρίσεως . Τώρα αν πιστεύεις σε παγκόσμια ειρήνη κτλ... και είσαι πεπεισμένος οτι και οι συγκεκριμένοι γείτονες θα ακολουθήσουν τις ιδεές σου είσαι εντελώς ονειροπόλος και ίσως καλή καρδιά αλλά εμπίπτεις πάλι στη κατηγορία του βλάκα στο τέλος. (προς θεού οχι εσυ προσωπικά , μη παρεξηγηθούμε σε κράτος και κυβερνήσεις αναφέρομαι)

  15. #4695
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.129
    Kαλά και αυτοί χομπίστες είναι, οι μαρίνες τους ανήκουν και εμείς τους λέμε δεν περνάτε...

Παρόμοια θέματα

  1. Σ/Κ στα Τζουμέρκα, Vol. II
    από apapadop στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2007, 13:17
  2. Mια ιστορια θα σας πω....[vol.2]
    από fantacid στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2007, 11:01
  3. οτε και αυξήσεις vol.2
    από akaposto στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2005, 22:23
  4. Sete ole!!!! Vol 2
    από Electra στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2004, 15:00
  5. Καλημέρες Vol.2
    από real_hope στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2004, 14:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF