Σελίδα 330 από 666 ΠρώτοΠρώτο ... 230280320325326327328329330331332333334335340380430 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 4.936 έως 4.950 από 9979

Θέμα: Ο καφενές vol.2

  1. #4936
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Μμ οκ, τώρα κατάλαβα πού εστιάζετε. Έχω λεφτά (από προηγούμενα υπόλοιπα), αλλά έχω επιλέξει ένα συγκεκριμένο πακέτο. Πέρα από αυτό το πακέτο δε θα έπρεπε να υπάρχει καμία χρέωση, απλή διακοπή των υπηρεσιών. Το "πακέτο" στην προκειμένη θα έπρεπε να λειτουργεί όπως η κάρτα του τότε. Αυτό θέλει ο κόσμος, αυτό περιμένει. Και οκ εγώ κι εσύ που κατέχουμε την τεχνολογία... ξέρεις πόσα 1€ και 2€ τρώνε με αυτήν την απατεωνιά από θείτσους και γιαγιάδες; Κανείς δεν ασχολείται γιατί είναι 1€, αλλά στο σύνολο κάποιοι τα κονομάνε εκμεταλλευόμενοι ένα "λάθος".
    εγώ στην γιαγιά (τη μάνα μου) έχω κλείσει τα data, και όλα μέλι γάλα

    έχω κάνει αυτόματη ανανέωση μέσω της χρεωστικής της, αυτόματη ενεργοποίηση πακέτου, και με ένα δεκάρικο το μήνα είναι όλα κομπλέ

    δίκιο έχετε που φωνάζετε, αλλά αυτού έχουν τα γένια, αυτοί και τα χτένια

    αν δε μας αρέσει, ας μείνουμε χωρίς κινητό...

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  2. #4937
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.289
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος

    αν δε μας αρέσει, ας μείνουμε χωρίς κινητό...
    Πολύ άνετα θα το έκανα (μάλιστα στο παρελθόν το είχα επιχειρήσει) αλλά.. Πάντα υπάρχει ένα αλλά που σε δένει χειροπόδαρα.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  3. #4938
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.099
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    εγώ στην γιαγιά (τη μάνα μου) έχω κλείσει τα data, και όλα μέλι γάλα

    έχω κάνει αυτόματη ανανέωση μέσω της χρεωστικής της, αυτόματη ενεργοποίηση πακέτου, και με ένα δεκάρικο το μήνα είναι όλα κομπλέ

    δίκιο έχετε που φωνάζετε, αλλά αυτού έχουν τα γένια, αυτοί και τα χτένια

    αν δε μας αρέσει, ας μείνουμε χωρίς κινητό...
    Εγώ γενικά δε χαρίζομαι. Δυστυχώς, έχουμε κάκιστες υπηρεσίες στην Ελλάδα, κατά κανόνα δεν υπάρχει ανταγωνισμός, δεν υπάρχει επιλογή, αφού είναι όλοι απαράδεκτοι, και γι'αυτό κανείς εδώ δεν έχει αναπτύξει καταναλωτική συνείδηση. Πληρώνουμε για κάτι, μας προσφέρουν το 30% αυτού, και λέμε κι "ευχαριστώ", και κανείς δεν ασχολείται παραπέρα. Εγώ αυτό δεν το κάνω. Εγώ απαιτώ ποιοτικές υπηρεσίες για τα χρήματά μου. Μου έστειλες προϊόν και έχει το παραμικρό ελάττωμα; Θα το πάρεις πίσω με δικά σου έξοδα και θα μου ξαναστείλεις καινούριο. Τουλάχιστον αυτό. Έτσι λειτουργεί το εμπόριο στις ανεπτυγμένες χώρες, αυτό κάνουν οι εταιρείες, θέλουν ευχαριστημένους πελάτες πάση θυσία. Αυτή θα έπρεπε να είναι η νοοτροπία όλων. Όχι αυτή η αθλιότητα που επικρατεί εδώ, που νομίζουν ότι σου κάνουν και χάρη.

    Προχτές ανακαλύπτω ότι η σύνδεση ίντερνετ σέρνεται, κάνω ένα τεστ και οι ταχύτητές μου είναι μεταξύ 5-10Mbps. Εργάζομαι από το σπίτι. Στο τηλέφωνο, φυσικά, δεν απαντάει κανείς. Βρίσκω κάποιον μέσω κινητού και online chat. Δεν έχετε ιδέα τι άκουσε. Σε μισή ώρα η σύνδεσή μου είχε επανέλθει κανονικά. Και αυτό ήταν το ΕΛΑΧΙΣΤΟ. Κανονικά έπρεπε να πέσει καταγγελία και να με αποζημιώσουν. Όχι, δεν είναι υπερβολή. Εργάζομαι από το σπίτι και πληρώνω για αδιάλειπτο, γρήγορο ίντερνετ.

    Μην τους χαρίζεστε. Και ίσως γίνουμε Ευρώπη σε 120-150 χρόνια.
    Life begins at 45°.

  4. #4939
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Μου κανει εντυπωση ολο αυτο γιατι στην συνδεση (με Cosmote) μου τοσα χρονια οταν τελειωνανε τα data δεν με αφηνε να ανοιξω καποια σελιδα κ ερχοταν ειδοποιηση οτι αν θες να συνεχισεις να σερφαρεις θα χρεωθεις τοσα λεπτα ανα MB ή παρε αυτο το πακετο ξερω γω.
    Γιατι αυτο να μην υπαρχει στην καρτα?
    Το σωστο ειναι ανοιχτα δεδομενα για χρηση των data σου κ οταν τελειωσουν να μην μπορεις να συνεχισεις.
    Μετα να σου λενε το κ το κ να επιλεγεις. Πιο απλο πεθαινεις...
    Ride(s) the wind of change...

  5. #4940
    papoy Το avatar του/της Viking
    Εγγραφή
    07/04/2008
    Μηνύματα
    656
    Χωρίς να αμφισβητώ κάτι σε σχέση με ό,τι έχει ειπωθεί για τα δεδομένα στα κινητά, μην ξεχνάτε ότι μπορείτε να ρυθμίσετε το όριο δεδομένων (με ημερομηνία προτίμησης μηδενισμού των μετρητών), ώστε να σας κόβει η συσκευή πριν τα υπερβείτε.

    Τώρα μια που είμαστε καφενείο, και επειδή έχω όρεξη για κουβέντα: παρακολουθείτε Έλληνες youtubers με μοτοσυκλετιστικό περιεχόμενο? Ποιούς?
    Από ξένους, έχετε ξεχωρίσει κάποιον?

    Προσωπικά, από Έλληνες έχω δει κάποιους αλλά δεν μπορώ να πω ότι θα έκανα subscribe (πολλά λόγια, μέτρια ποιότητα).
    Από την άλλη έχω εντυπωσιαστεί με τα raw βιντεο που ανεβάζει ο Schaaf (χωρίς λόγια, καλή ποιότητα ήχου/εικόνας).

  6. #4941
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    εγώ στην γιαγιά (τη μάνα μου) έχω κλείσει τα data, και όλα μέλι γάλα

    έχω κάνει αυτόματη ανανέωση μέσω της χρεωστικής της, αυτόματη ενεργοποίηση πακέτου, και με ένα δεκάρικο το μήνα είναι όλα κομπλέ

    δίκιο έχετε που φωνάζετε, αλλά αυτού έχουν τα γένια, αυτοί και τα χτένια

    αν δε μας αρέσει, ας μείνουμε χωρίς κινητό...
    Ένα δεκαρικο τον μήνα; Γιατί μπρε; 12 ευρώ κάθε 2 μήνες και μια χαρά όλα....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  7. #4942
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.968
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Προχτές ανακαλύπτω ότι η σύνδεση ίντερνετ σέρνεται, κάνω ένα τεστ και οι ταχύτητές μου είναι μεταξύ 5-10Mbps. Εργάζομαι από το σπίτι. Στο τηλέφωνο, φυσικά, δεν απαντάει κανείς. Βρίσκω κάποιον μέσω κινητού και online chat. Δεν έχετε ιδέα τι άκουσε. Σε μισή ώρα η σύνδεσή μου είχε επανέλθει κανονικά. Και αυτό ήταν το ΕΛΑΧΙΣΤΟ. Κανονικά έπρεπε να πέσει καταγγελία και να με αποζημιώσουν. Όχι, δεν είναι υπερβολή. Εργάζομαι από το σπίτι και πληρώνω για αδιάλειπτο, γρήγορο ίντερνετ.

    Μην τους χαρίζεστε. Και ίσως γίνουμε Ευρώπη σε 120-150 χρόνια.
    Εμένα σε πρόβλημα με disconnections (ημέρα Παρασκευή)...

    1) Απάντησαν στο τηλέφωνο μετά από αναμονή λιγότερη από λεπτό.
    2) Μου ενεργοποίησαν άμεσα απεριόριστα data & χρόνο ομιλίας στο κινητό μέχρι να αποκατασταθεί η βλάβη.
    3) Δευτέρα με επισκέφθηκε και τεχνικός του OTE και τεχνικός του παρόχου για έλεγχο end to end της γραμμής.
    4) Μετά την αποκατάσταση του προβλήματος είχα και follow up call για επιβεβαίωση πως όλα πηγαίνουν καλά.

    Μίλησα με 10 ανθρώπους, όλοι τους ευγενέστατοι, επαγγελματίες και με διάθεση να εξυπηρετήσουν και να λύσουν το πρόβλημα.

    Customer experience εξαιρετικό.

    Θα ανανεώσω με το συγκεκριμένο πάροχο.

  8. #4943
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.099
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από McGyver Προβολή μηνύματος
    Εμένα σε πρόβλημα με disconnections (ημέρα Παρασκευή)...

    1) Απάντησαν στο τηλέφωνο μετά από αναμονή λιγότερη από λεπτό.
    2) Μου ενεργοποίησαν άμεσα απεριόριστα data & χρόνο ομιλίας στο κινητό μέχρι να αποκατασταθεί η βλάβη.
    3) Δευτέρα με επισκέφθηκε και τεχνικός του OTE και τεχνικός του παρόχου για έλεγχο end to end της γραμμής.
    4) Μετά την αποκατάσταση του προβλήματος είχα και follow up call για επιβεβαίωση πως όλα πηγαίνουν καλά.

    Μίλησα με 10 ανθρώπους, όλοι τους ευγενέστατοι, επαγγελματίες και με διάθεση να εξυπηρετήσουν και να λύσουν το πρόβλημα.

    Customer experience εξαιρετικό.

    Θα ανανεώσω με το συγκεκριμένο πάροχο.
    Μπράβο τους. Και έτσι πρέπει να είναι. Δε μας λες και τον πάροχο να γνωρίζουμε για το μέλλον; (φυσικά αυτός που έχω εδώ δεν ήταν δική μου επιλογή και θα πάρει πόδι με την πρώτη ευκαιρία)

    Θέλεις να σου πω τη δική μου εμπειρία; Ορίστε.

    Πρωί, ανοίγω υπολογιστή για δουλειά, τα πάντα σέρνονται. Speedtest, βλέπω 4 Mbps downstream... Κάνω μια επανεκκίνηση στο ρούτερ, μήπως και, και δε συγχρονίζει μετά από ΠΟΛΛΕΣ προσπάθειες. Δε λέει να συγχρονίσει με τίποτα. Τσεκάρω καλώδια, συνδέσεις, γραμμές, όλα κομπλέ, αλλά το ρούτερ δεν ψήνεται.

    Καλώ στο support τους. Από το κινητό μου, φυσικά, με δική μου χρέωση, αφού δεν έχω τηλέφωνο. Μετά από 14 ηχογραφημένα και παντελώς άσχετα με το θέμα μου μηνύματα, παίρνω την αυτοματοποιημένη απάντηση: "όλοι οι εκπρόσωποι είναι κατειλημμένοι, παρακαλώ καλέστε αργότερα" και μου κλείνουν τη γραμμή.

    Κινητό σε hotspot, login στο site τους από τον υπολογιστή, online chat. Μποτάκι που επιμένει 2-3 φορές ότι πρέπει να κάνω επανεκκίνηση το ρούτερ. Τα νεύρα μου τη συγκεκριμένη στιγμή είναι ήδη κάπως έτσι:

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	zoatouote.jpg 
Προβολές:	115 
Μέγεθος:	53,0 KB 
ID:	427672

    Μετά από λίγες παναγίες, έρχεται εκπρόσωπος να με εξυπηρετήσει. Αφού ξεφορτώθηκα γρήγορα τις πρώτες ερωτήσεις τύπου "ανάβουν όλα τα λαμπάκια στο ρούτερ;", μου δηλώνει ότι θα το περάσει σαν βλάβη. Τονίζω ότι εργάζομαι και θέλω να διορθωθεί άμεσα, μου λέει ότι θα κάνουν ό,τι μπορούν. Κάνα μισάωρο αργότερα, ως διά μαγείας, η ταχύτητα επανέρχεται. Μέχρι σήμερα δεν έχει υπάρξει καμία απολύτως ενημέρωση, ούτε πρόκειται. Ακριβώς ό,τι περιμένεις από πρώην δημοσίους υπαλλήλους: μόνο άχρηστους.
    Life begins at 45°.

  9. #4944
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.968
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Μπράβο τους. Και έτσι πρέπει να είναι. Δε μας λες και τον πάροχο να γνωρίζουμε για το μέλλον;
    Wind

  10. #4945
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.099
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από McGyver Προβολή μηνύματος
    Wind
    Είχα κι εγώ εξαιρετική εμπειρία από Wind για 2 χρόνια περίπου και με εκπληκτικές ταχύτητες, κλειδωμένος μόνιμα στα 49-50 Mbps.

    Cosmote ούτε για φαξ στο εξής.
    Life begins at 45°.

  11. #4946
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    είναι υποκειμενικά αυτά, εγώ με cosmote 4 χρόνια τώρα είμαι συνέχεια στα 50 mbps, και η μόνη φορά που δεν είχα internet για μισή μέρα, ήταν όταν ανοίξαν την τηλεκπαίδευση

    restart στο router παιζει να μην έχω κάνει ποτέ

    γενικώς είμαι τόσο ευχαριστημένος που δε το σκέφτομαι για αλλαγή

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  12. #4947
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Μπράβο τους. Και έτσι πρέπει να είναι. Δε μας λες και τον πάροχο να γνωρίζουμε για το μέλλον; (φυσικά αυτός που έχω εδώ δεν ήταν δική μου επιλογή και θα πάρει πόδι με την πρώτη ευκαιρία)

    Θέλεις να σου πω τη δική μου εμπειρία; Ορίστε.

    Πρωί, ανοίγω υπολογιστή για δουλειά, τα πάντα σέρνονται. Speedtest, βλέπω 4 Mbps downstream... Κάνω μια επανεκκίνηση στο ρούτερ, μήπως και, και δε συγχρονίζει μετά από ΠΟΛΛΕΣ προσπάθειες. Δε λέει να συγχρονίσει με τίποτα. Τσεκάρω καλώδια, συνδέσεις, γραμμές, όλα κομπλέ, αλλά το ρούτερ δεν ψήνεται.

    Καλώ στο support τους. Από το κινητό μου, φυσικά, με δική μου χρέωση, αφού δεν έχω τηλέφωνο. Μετά από 14 ηχογραφημένα και παντελώς άσχετα με το θέμα μου μηνύματα, παίρνω την αυτοματοποιημένη απάντηση: "όλοι οι εκπρόσωποι είναι κατειλημμένοι, παρακαλώ καλέστε αργότερα" και μου κλείνουν τη γραμμή.

    Κινητό σε hotspot, login στο site τους από τον υπολογιστή, online chat. Μποτάκι που επιμένει 2-3 φορές ότι πρέπει να κάνω επανεκκίνηση το ρούτερ. Τα νεύρα μου τη συγκεκριμένη στιγμή είναι ήδη κάπως έτσι:

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	zoatouote.jpg 
Προβολές:	115 
Μέγεθος:	53,0 KB 
ID:	427672

    Μετά από λίγες παναγίες, έρχεται εκπρόσωπος να με εξυπηρετήσει. Αφού ξεφορτώθηκα γρήγορα τις πρώτες ερωτήσεις τύπου "ανάβουν όλα τα λαμπάκια στο ρούτερ;", μου δηλώνει ότι θα το περάσει σαν βλάβη. Τονίζω ότι εργάζομαι και θέλω να διορθωθεί άμεσα, μου λέει ότι θα κάνουν ό,τι μπορούν. Κάνα μισάωρο αργότερα, ως διά μαγείας, η ταχύτητα επανέρχεται. Μέχρι σήμερα δεν έχει υπάρξει καμία απολύτως ενημέρωση, ούτε πρόκειται. Ακριβώς ό,τι περιμένεις από πρώην δημοσίους υπαλλήλους: μόνο άχρηστους.
    Ετσι για την κουβεντα...δοκιμασες να κανεις speedtest κ απο το κινητο κ εβλεπες ιδιες ταχυτητες οπως στο pc?
    Eγω 1 χρονο τωρα δουλεια απο το σπιτι με 50αρα ΟΤΕ (oχι fiber) δεν μπορω να πω οτι εχω θεματα.
    Μεγαλη διαφορα ειδα οταν συνεδεσα το pc με καλωδιο μεσω powerline αντι του wifi.
    Μου παρουσιαζε πολυ χαμηλη ταχυτητα στα τεστ (4-5mbps) ενω μεσω καλωδιου συνεχεια 47-48...
    Ride(s) the wind of change...

  13. #4948
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.099
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    είναι υποκειμενικά αυτά, εγώ με cosmote 4 χρόνια τώρα είμαι συνέχεια στα 50 mbps, και η μόνη φορά που δεν είχα internet για μισή μέρα, ήταν όταν ανοίξαν την τηλεκπαίδευση

    restart στο router παιζει να μην έχω κάνει ποτέ

    γενικώς είμαι τόσο ευχαριστημένος που δε το σκέφτομαι για αλλαγή
    Εννοείται ότι παίζει ρόλο η περιοχή, η καλωδίωση κτλ. Αλλά η εξυπηρέτηση πελατών δεν έχει καμία σχέση με αυτά, και αυτή είναι το θέμα εδώ.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Ετσι για την κουβεντα...δοκιμασες να κανεις speedtest κ απο το κινητο κ εβλεπες ιδιες ταχυτητες οπως στο pc?
    Eγω 1 χρονο τωρα δουλεια απο το σπιτι με 50αρα ΟΤΕ (oχι fiber) δεν μπορω να πω οτι εχω θεματα.
    Μεγαλη διαφορα ειδα οταν συνεδεσα το pc με καλωδιο μεσω powerline αντι του wifi.
    Μου παρουσιαζε πολυ χαμηλη ταχυτητα στα τεστ (4-5mbps) ενω μεσω καλωδιου συνεχεια 47-48...
    Ναι, δοκίμασα από 2 διαφορετικά συστήματα. Αλλά δουλεύω όλη μέρα στον υπολογιστή μου οπότε καταλαβαίνω ακριβώς πότε κάτι πάει στραβά. Εννοείται ότι το καλώδιο είναι πάντα η καλύτερη επιλογή, ιδανικά απευθείας, χωρίς powerline. Ωστόσο έχω εξαιρετικό δέκτη wifi στον υπολογιστή μου, όχι κάποιο usb dongle, οπότε δουλεύει ικανοποιητικότατα, ακόμα και με τα άθλια ρούτερ που δίνουν οι ελληνικοί πάροχοι.
    Life begins at 45°.

  14. #4949
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.128
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Νίκος Παππάς Προβολή μηνύματος
    @ doctor_john,

    αυτο ειναι ιδεαλιστικο.
    Ειδικα σε μια χωρα με τοση ανεργια και χαμηλους μισθους το να καταγγειλεις την συμβαση γιατι σε βαζουν να ακολουθεις τους κανονες της εταιριας, ειναι αδιανοητο. Εκτος αν καποιος δουλεει για το "παντεσπανι" του , οχι το ψωμι του.

    Όχι Νίκο, πρωτίστως δεν είπα αυτό αλλά και αυτό που λες είναι μια λάθος αντιμετώπιση γιατί "εκπαιδεύει" τις εταιρίες της διεφθαρμένης χώρας
    να πολεμήσουν για να έχεις την εντύπωση πως υπάρχει πολύ περισσότερη ανεργία και να διαθέσουν καθε μέσο για να μην ανέβουν οι μισθοί.

    Επίσης δεν είναι μόνο το "παντεσπανι" είναι και η στέρηση του.
    Εκτός και αν πιστεύεις ότι όσοι στερούμαστε την οικογένεια και τα παιδιά το κάνουμε όλοι λόγο φιλοσοφίας.



    Κατα τα αλλα ακομα δεν μπορω να καταλαβω το προβλημα. Ειναι τοσο δυσκολο να ενεργοποιεις/απενεργοποιεις τα δεδομενα στην συσκευη σου αναλογα αν τα χρειαζεσαι η οχι ή αν εχεις δεδομενα ή εληξαν; Επισης πως γινεται να μεινεις απο δεδομενα; Πλην μιας φορας που ο 8χρονος γιος μου εβλεπε βιντεο και εφαγε 12€ σε 10 λεπτα, γιατι αγνοησε τα μηνυματα που σκαγανε στην οθονη, δεν εχω μεινει ποτε απο data. Ερχονται παντα 3 μηνυματα πριν ληξουν, στις 3 μερες, την προηγουμενη και την στιγμη που τελειωνουν, η μεταβαση παντα απο πακετο σε δωρο, σε πακετο γινεται ατελως.

    Αυτο που με χαλαει ειναι οτι παλιοτερα αν ανανεωνες πακετο πριν την ληξη του προηγουμενου κρατουσες τα αχρησιμοποιητα. Πλεον μονο στα λεπτα ομιλιας το κανουν
    Δεν έχω καταφέρει να χρησιμοποιήσω ποτέ πάνω από 600' ομιλίας ή 1.5Gb δεδομένων. ακυρώνουν το προϊόν που πουλανε καθε 22 ή 25 μέρες έτσι ώστε να μπουσταρουν
    τον ετήσιο ισολογισμό τους.


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motojojo Προβολή μηνύματος
    Η αλήθεια είναι κάπου στη μέση.

    Όλες οι εταιρείες παρέχουν ιντερνετ. Εφόσον το κινητό προσφέρει τη σύνδεση στο ιντερνετ και ο πάροχος απο την πλευρά του προσφέρει την υπηρεσία αυτή, αν έχεις τα δεδομένα σου ανοιχτά το τηλέφωνο θα συνδεθεί στο ίντερνετ. Αυτό ισχύει παντού και πάντα.

    Εάν έχεις ήδη κλείσει κάποιο πακέτο δεδομένων, η χρεωση των δεδομένων γίνεται με βάση το συμφωνηθέν πακέτο. Εάν όχι, χρεώνεσαι euro/mb που είναι κανονικά η default χρεωση. Δεν σε βάζει σε κάποιο πακέτο απλά επειδή συνδέθηκες στο ιντερνετ.

    Όπως ακριβώς και με την τηλεφωνία, μπορεις να προπληρώσεις ένα πακέτο που σου προσφέρει Χ δωρεάν λεπτά ομιλίας αλλιώς πληρώνεις όσο μιλάς. Δεν σε βάζει ο πάροχος με το έτσι θέλω σε ότι πακέτο γουστάρει αυτός χωρίς τη συγκατάθεση σου.

    Εκτός βέβαια έχει κάπου μια ρήτρα με μικρα γραμματάκια που λέει ότι αν συνδεθείς στο ιντερνετ χωρις να έχεις επιλέξει κάποιο πακέτο δεδομένων ο πάροχος εχει το δικαίωμα να σε χρεώσει αυτό το πακέτο. Που δεν ξέρω αν στέκει νομικά, το εξήγησε ο δοκτορ τζον παραπάνω.
    Το κινητό είναι ένας τερματικός αποδέκτης, ένα browser αν το καταλαβαίνεις καλύτερα έτσι.
    Δεν υπάρχει καμία υποχρέωση να εργαστεί ο χρήστης για να αποφύγει την χρέωση από τον παροχο του δικτύου.

    Με αυτή την λογική θα μπορούσαν να σου χρεώσουν ποτό ή επίσκεψη σε πορνείο κάθε φορά που κάποιος παρακολουθεί πορνό, απλά δεν έχουν την καρτα σου.

  15. #4950
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    624
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Εννοείται ότι παίζει ρόλο η περιοχή, η καλωδίωση κτλ. Αλλά η εξυπηρέτηση πελατών δεν έχει καμία σχέση με αυτά, και αυτή είναι το θέμα εδώ.
    Απο φιλους, γνωστους και προσωπικη εμπειρια παντως, η εξυπηρετηση πελατων των αλλων ειναι τρισχειροτερη της Cosmote. Αν δεν καθισεις 2 ωρες να περιμενεις να μιλησεις για τεχνικο θεμα με την Voda δεν εχεις δει τιποτα. Να μενεις στα ξαφνικα χωρις τηλεφωνο- ιντερνετ και να προσπαθεις να βρεις καποιον να μιλησεις, να σου πει ποτε θα επανελθει.

    Στο τελος τα μουτζωνεις ολα, αφου ακρη δεν βγαινει, καποιες ωρες αργοτερα ερχεται ξανα το ιντερνετ και μια ωρα μετα μηνυμα στο κινητο. "Λογω βλαβης στο δικτυο μας σας δινουμε 1 GB ιντερνετ και 300 λεπτα προς ολους...μπλα,μπλα,μπλα"
    Ναι ξεφτερια μου αλλα το κινητο μου δεν ειναι στην εταιρια σας!! ( ουτε λογος για καποια μειωση παγιου , κλπ )


    Στην Cote οσες, λιγες, φορες ειχα θεμα, εμπαινα στην σελιδα τους, ξεκινουσε ο αυτοματος διαγνωστικος ελεγχος και καποια στιγμη ανοιγε ενα παραθυρο να βαλω τον αριθμο μου να με καλεσουν αυτοι. Πανω απο 2 λεπτα δεν περιμενα ποτε! Και ενημερωση μεσω κινητου για την προοδο της βλαβης.

Παρόμοια θέματα

  1. Σ/Κ στα Τζουμέρκα, Vol. II
    από apapadop στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2007, 13:17
  2. Mια ιστορια θα σας πω....[vol.2]
    από fantacid στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2007, 11:01
  3. οτε και αυξήσεις vol.2
    από akaposto στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2005, 22:23
  4. Sete ole!!!! Vol 2
    από Electra στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2004, 15:00
  5. Καλημέρες Vol.2
    από real_hope στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2004, 14:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF