Σελίδα 344 από 666 ΠρώτοΠρώτο ... 244294334339340341342343344345346347348349354394444 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 5.146 έως 5.160 από 9979

Θέμα: Ο καφενές vol.2

  1. #5146
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.194
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Πολύ εύκολο δεν είναι ?
    Εννοώ ότι ο θάνατος εκ των όσων μπορούμε να γνωρίζουμε είναι μια γρήγορη τιμωρία. Το να αναγκαστεί να ζήσει την αποτυχία του ως ύπαρξη ,την κοινωνική του απαξίωση και τον ουσιαστικό του εξοστρακισμό για πάντα από την οικογένεια φίλους δουλεία γνωστούς παιδί κλπ δεν είναι 1000 φορές πιο επώδυνο?
    Αν μπεις στο μυαλό ενός μελλοθανάτου που περιμένει την εσχάτη,θα καταλάβεις ότι είναι πιο επώδυνο.
    Ειδικά αν ξέρει την ημέρα και μετράει αντίστροφα.

  2. #5147
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.065
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kas_Tracer Προβολή μηνύματος
    Μικρός σε ηλικία τότε , είχα την τύχη ο πατέρας να αγοράζει απογευματινή - αυριανή ενσλλάξ.( η ανάγνωση της απογευματινής ξεκίναγε πάντα από την 3η σελίδα για όσους ξέρουν)
    εσπρεσσο-μακελειο σημερινα.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  3. #5148
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.965
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Φίλε θέλεις να μας πεις συγκεκριμένα με ποιους τα έχεις, γιατί βλέπω ότι αφήνεις συνεχόμενα υπαινιγμούς
    Φίλτατε, για να τα "έχω" με κάποιον έτσι όπως το εννοείς, πρέπει να μου έχει κάνει και κάτι. Υπό αυτή την έννοια, τα έχω με τα ΜΜΕ που θα βρήκαν πεδίο δόξης λαμπρό για να ασελγήσουν...

    Στα highlights σου τώρα, πολύ επιγραμματικά, οι πρώιμοι Ηρακλήσες Πουαρό είναι όσοι πλημμύρισαν facebook και γενικώς το διαδίκτυο με στομφώδεις αναλύσεις με μόνιμη επωδό το "ρε εγώ από την πρώτη στιγμή το είχα καταλάβει". Άκουσα μέχρι και σενάριο ότι ο τύπος με το ελικόπτερο έκανε βρωμοδουλειές με μαφιόζους και ναρκωτικά και τα λεφτά του ήταν από παρανομίες και η κοπέλα το ανακάλυψε και της έκλεισαν το στόμα, ολίγον δηλ από John Wick, από Transpotter και γενικά ό,τι έχει δει ο καθένας στην τηλεόραση... Κι εδώ μέσα κάποιοι έγραψαν ότι εξαρχής το είχαν καταλάβει, απλή αναφορά έκανα στο γεγονός. Τέλος, αυτό με την κυρά Κατίνα και τον κυρ Μήτσο, όταν το θέμα απασχολεί ένα φόρουμ το οποίο έχει μια συγκεκριμένη θεματολογία, είναι λογικό στην κοινωνία και στους απλούς ανθρώπους το θέμα να απασχολεί υπερπολλαπλάσια και με μεγαλύτερη ένταση.

    Ελπίζω να σε κάλυψα

  4. #5149
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.965
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Είχα σοκαριστεί για πόσο καιρό.
    Το δε Έθνος είχε φάει τότε χοντρό κράξιμο,μια ποινή επίσης από κάποια επιτροπή δεοντολογίας (ή κάτι τέτοιο) αλλά κλάιν,πούλησε 500.000 φύλλα.
    Προ λίγων εβδομάδων μία εκ των δεκάδων κωλοφυλλάδων που κυκλοφορούν, η περιώνυμη Espresso, είχε φωτογραφία το άψυχο σωματάκι από το κοριτσάκι στην Κρήτη που είχε γίνει ντόρος με το εάν αυτκτόνησε ή έπεσε κατά λάθος στο γκρεμό... Προσωπικά την βρήκα επίσης σοκαριστική ανάρτηση, το άψυχο σώμα ενός μικρού παιδιού κράχτης για να πουλήσεις φύλλα.... Φυσικά, η ΕΣΗΕΑ περί άλλων τυρβάζει...

  5. #5150
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.965
    ...και πριν αλέκτωρ φωνήσαι... η Νικολούλη παγίδεψε τον Μπάμπη και οδήγησε την αστυνομία στα ίχνη του! Πληροφορίες ότι ο παπάς στο χθεσινό τρισάγιο ήταν η ίδια μεταμφιεσμένη για να παρακολουθεί τον Μπάμπη, όπως και πως η ίδια πιλοτάρισε στη συνέχεια το ελικόπτερο της ΕΛ.ΑΣ, ελέγχονται ως ανακριβείς μόνο και μόνο επειδή είναι σεμνή και ταπεινή...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot 2021-06-18 165419.jpg 
Προβολές:	153 
Μέγεθος:	63,2 KB 
ID:	428856

  6. #5151
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.065
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    ...και πριν αλέκτωρ φωνήσαι... η Νικολούλη παγίδεψε τον Μπάμπη και οδήγησε την αστυνομία στα ίχνη του! Πληροφορίες ότι ο παπάς στο χθεσινό τρισάγιο ήταν η ίδια μεταμφιεσμένη για να παρακολουθεί τον Μπάμπη, όπως και πως η ίδια πιλοτάρισε στη συνέχεια το ελικόπτερο της ΕΛ.ΑΣ, ελέγχονται ως ανακριβείς μόνο και μόνο επειδή είναι σεμνή και ταπεινή...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot 2021-06-18 165419.jpg 
Προβολές:	153 
Μέγεθος:	63,2 KB 
ID:	428856
    ποσο στοιχημα πας οτι θα εχει τηλεθεαση 80%??
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  7. #5152
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Αν μπεις στο μυαλό ενός μελλοθανάτου που περιμένει την εσχάτη,θα καταλάβεις ότι είναι πιο επώδυνο.
    Ειδικά αν ξέρει την ημέρα και μετράει αντίστροφα.
    Πιο επώδυνο μεν για σχετικά μικρό χρονικό διάστημα
    δε. (συνήθως διότι υπήρξαν περιπτώσεις όπου περίμεναν και πάνω από 25 χρόνια την εκτέλεση....)
    Ενώ τα ισόβια (πραγματικά ισόβια όμως, έτσι; ) Είναι πραγματικό μαρτύριο, όπως το περιέγραψε ο corpseAlive.....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  8. #5153
    Μέλος Το avatar του/της psomaras
    Εγγραφή
    16/03/2015
    Μηνύματα
    59
    Εγώ σκέφτομαι το παιδάκι όταν μεγαλώσει και του πουν πως ο πατέρας του σκότωσε τη μάνα του! Πως θα νοιώσει..

  9. #5154
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.843
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Πιο επώδυνο μεν για σχετικά μικρό χρονικό διάστημα
    δε. (συνήθως διότι υπήρξαν περιπτώσεις όπου περίμεναν και πάνω από 25 χρόνια την εκτέλεση....)
    Ενώ τα ισόβια (πραγματικά ισόβια όμως, έτσι; ) Είναι πραγματικό μαρτύριο, όπως το περιέγραψε ο corpseAlive.....
    Ακριβώς αυτό . Επειδή έχει τύχει να βρεθώ σε φυλακές για να συζητηθεί η έφεση ενός ως παρατηρητής στα πλαίσια της άσκησης μου, οι περισσότεροι θα προτιμούσαν την θανατική από το μείνουν μέσα για 15-20 χρόνια να βγουν και να πεθάνουν από την πείνα (γιατί κανείς δεν θα τους πάρει στην δουλειά ) και μόνοι γιατί κανείς δεν τους θέλει στο κοινωνικό του οικοσύστημα, παράδειγμα βασικό όλοι αυτοί που μακελεύουν και μετά αυτοκτονούν για να μην αναλάβουν τις ευθύνες τους. Εκεί αντιλαμβάνονται την πραγματικά αντικοινωνική φύση που έχει το έγκλημα.

  10. #5155
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.843
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Σε ολο τον κοσμο γινεται αυτο οχι μονο στην Ελλαδα ,η εκδικηση ειναι στην ανθρωπινη φυση,και αυτα γινονται οχι μονο στις ελληνικες φυλακες,αλλα σε ολες τις φυλακες του κοσμου ειδικα σε βιαστες και δολοφονους ταυτοχρονα ειδικα παιδιων.
    Επισης ο νομικος πολιτισμος καθωριζεται σαφως ΚΑΙ απο το ηθικο επιπεδο των λειτουργων της δικαιοσυνης ,που δεν ειναι και το καλυτερο σ αυτην την χωρα.
    Δεν θεωρώ ότι είναι έμμεση κριτική στο επίπεδο ηθικής των λειτουργών της δικαιοσύνης όσο η φυσική ροπή του ανθρώπου για Βία και εκδίκηση.
    Πήρες ζωή θα σου πάρω ζωή κλπ κλπ. που είναι μη βιώσιμο κοινωνικά.

  11. #5156
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Εχμ, ξέρω γω, ισόβια; Αλλά να βγαίνεις μέσα σε κουτί από τη φυλακή.
    Last year......................

    http://www.lamprakides.gr/blog/wp-up...at_esa.6-9.pdf
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  12. #5157
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    732
    ΕΔΕ για τον πανηλιθιο Μπαλασκα..Βεβαια,κραταω πισινη καθοτι δεν εχω καθολου εμπιστοσυνη στο φασιστακι τον κουλη και την συμμορια του..

  13. #5158
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.065
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billyka Προβολή μηνύματος
    ΕΔΕ για τον πανηλιθιο Μπαλασκα..Βεβαια,κραταω πισινη καθοτι δεν εχω καθολου εμπιστοσυνη στο φασιστακι τον κουλη και την συμμορια του..
    σε τι κρατας πισινη,στο αν θα γινει ΕΔΕ ,η στο αποτελεσμα της ΕΔΕ?
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  14. #5159
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    732
    Στο αποτελεσμα.

  15. #5160
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.837
    Προβοκάτσια μυρίζομαι για να ξεκινήσουν διώξεις συνδικαλιστών

Παρόμοια θέματα

  1. Σ/Κ στα Τζουμέρκα, Vol. II
    από apapadop στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2007, 13:17
  2. Mια ιστορια θα σας πω....[vol.2]
    από fantacid στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2007, 11:01
  3. οτε και αυξήσεις vol.2
    από akaposto στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2005, 22:23
  4. Sete ole!!!! Vol 2
    από Electra στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2004, 15:00
  5. Καλημέρες Vol.2
    από real_hope στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2004, 14:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF