Σελίδα 44 από 666 ΠρώτοΠρώτο ... 3439404142434445464748495494144544 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 646 έως 660 από 9978

Θέμα: Ο καφενές vol.2

  1. #646
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Δεινόσαυρος Προβολή μηνύματος
    ....ιδυλλείου.
    Θα περασετε εξω μονος σας η θα παρετε τη βοηθεια του κοινου;
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  2. #647
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.099
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Δεινόσαυρος Προβολή μηνύματος
    Αν σε ενδιαφέρει, να και μια άποψη πρώην υψηλόβαθμου μπάτσου, που τα λέει, έτσι, με λιγότερο απόλυτους όρους.
    Ένας υψηλόβαθμος αστυνομικός που ζητάει περισσότερη εξουσία στα χέρια του. Ουάου, δεν ξανάγινε!

    Δεινόσαυρε, όλα καλά κι όλα ωραία εκεί στην ουτοπία. Εγκληματίες, ληστές, δολοφόνοι, βιαστές, ας πεθαίνουν στην πορεία, δε θα λείψουν σε κανέναν. Εξάλλου επιλογή τους είναι να είναι εγκληματίες. Ας πούμε ότι συμφωνώ. Όμως, αν δώσεις τη δύναμη σε κάποιον να σκοτώνει, σύντομα θα τη χρησιμοποιήσει για να σκοτώσει και το κοριτσάκι που έκλεψε 2 μπύρες από το περίπτερο. Ή τον πιτσιρικά που είχε μαλλιά και σκουλαρίκια και δεν του άρεσε η φάτσα του. Πιάνεις το νόημα, πιστεύω. Μη μου πεις ότι δεν τα έχεις δει να συμβαίνουν ΗΔΗ. Κι όχι μία ή δύο φορές. Και δεν αναφέρω καν τον αθώο, περαστικό κόσμο που παίρνει η μπάλα πολύ συχνά.

    Κανείς μας δε θέλει όλα αυτά τα παράσιτα εκεί έξω, πίστεψέ με. Αλλά δε θα θυσιάσουμε κάθε ατομική ελευθερία και ανθρώπινο δικαίωμα γι'αυτό.
    Life begins at 45°.

  3. #648
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Νομίζω το πιάνετε λάθος.Κλέφτης και δικαιώματα δε στέκει.
    Φίου φίου φι φι φίου

  4. #649
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 7Tolis Προβολή μηνύματος
    Νομίζω το πιάνετε λάθος.Κλέφτης και δικαιώματα δε στέκει.
    Γιάννης Αγιάννης. Σχετικά όλα Τόλη.....






    (είναι από τους Βικτώριους, του Άθλιου Ουγκώ )

  5. #650
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos_abel Προβολή μηνύματος
    Γιάννης Αγιάννης. Σχετικά όλα Τόλη.....






    (είναι από τους Βικτώριους, του Άθλιου Ουγκώ )
    Αν έβρισκα αυτόν που μου έφαγε το 954, θα του έκοβα το χέρι με μπαλτά από τον ώμο. Ξεκάθαρα.

    Αλλά εγώ δεν είμαι νομικός.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  6. #651
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Αν έβρισκα αυτόν που μου έφαγε το 954, θα του έκοβα το χέρι με μπαλτά από τον ώμο. Ξεκάθαρα.

    Αλλά εγώ δεν είμαι νομικός.
    Ναι βρε, το σου μπου ρου δεν είναι ακριβώς αναγκαίο για την επιβίωση, στο τσουβάλιασμα "ολοι οι κλέφτες" αναφέρθηκα.

    Και γνωρίζεις ότι ενδεχομένως να του έσκαγες (και δικαιολογημένα) κανά γερό μπουκέτο, αλλά δεν θα του έκοβες στα αλήθεια
    το χέρι.

    Πόσο μάλλον αν επρόκειτο για θέμα επιβίωσης.

  7. #652
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos_abel Προβολή μηνύματος
    Ναι βρε, το σου μπου ρου δεν είναι ακριβώς αναγκαίο για την επιβίωση, στο τσουβάλιασμα "ολοι οι κλέφτες" αναφέρθηκα.

    Και γνωρίζεις ότι ενδεχομένως να του έσκαγες (και δικαιολογημένα) κανά γερό μπουκέτο, αλλά δεν θα του έκοβες στα αλήθεια
    το χέρι.

    Πόσο μάλλον αν επρόκειτο για θέμα επιβίωσης.
    Δεν μίλησα για επιβίωση. Μιλησα για το CBR.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  8. #653
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Αν έβρισκα αυτόν που μου έφαγε το 954, θα του έκοβα το χέρι με μπαλτά από τον ώμο. Ξεκάθαρα.

    Αλλά εγώ δεν είμαι νομικός.
    Κι εδώ είναι όλο το ζουμί.

    Άλλο το τί θα έκανα εγώ αν έβλεπα κάποιον να μου σκοτώνει τη μάνα, κι άλλο τί πρέπει να κάνει το δικαστήριο.

    Αυτός είναι και ο λόγος που αν ήμουν δικαστής δε θα άφηναν εμένα να δικάσω για το φόνο της μάνας μου, αλλά θα έβαζαν άλλο.

  9. #654
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.280
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Κι εδώ είναι όλο το ζουμί.

    Άλλο το τί θα έκανα εγώ αν έβλεπα κάποιον να μου σκοτώνει τη μάνα, κι άλλο τί πρέπει να κάνει το δικαστήριο.

    Αυτός είναι και ο λόγος που αν ήμουν δικαστής δε θα άφηναν εμένα να δικάσω για το φόνο της μάνας μου, αλλά θα έβαζαν άλλο.
    Aν το θέτεις ετσι....δε θα εφτανε καν στο δικαστήριο...το συστημα αυτο ειναι σαπιο απ τα θεμελια..βιαστες λογο εντιμου βιου και μαλακιες βγαινουν ενω θα πρεπε να σαπιζουν για ολη τη ζωη τους σε 1 χ 1 με μονη παρεα τις κατσαριδες η απλα ευνουχισμος κυριε..τι?εχει ψυχολογικα και πρασσινα αλογα??οκ κοφτεεεε το και ο επόμενος παρακαλω.....και επειδη το πηγα στο αλλο ακρο....εχει παει κανεις σε χωρα της ανατολης που ισχύει το εκλεψες = μειον ενα ακρο...??ναι extreme αλλα δεν μπαινει καν η σκεψη να το κανεις οχι καντο μωρε και αν μας πιασουν σιγα τι ειναι 2-3 χρονακια με αναστολη...
    Throttle that mysterious friend of ours

  10. #655
    αν η αστυνομια παψει να ειναι πολιτικο οργανο (ως ενα σημειο) τον οποιον ειναι στην εξουσια ισως κατι αλλαξει..και δεν μιλαω μονο για τωρα για να μην θιξω καποιους,μιλαω για αρκετα χρονια πισω
    ποσες λαθος αποφασεις με αντικτυπο στην κοινη γνωμη,την ασφαλεια του πολιτη αλλα και στους ιδιους τους αστυνομικους αλλα με πολιτικο οφελος απο τον εκαστοτε ασχετο με το αντικειμενο υπουργο δεν μπορεις να φανταστεις
    και κατι αλλο.η αστυνομια δεν αποδιδει δικαιοσυνη,αλλα τα δικαστηρια να πιασεις τον ιδιο κλεφτη δεκα φορες και να τον βλεπεις παλι εξω..αξια ανεκτιμητη
    Lost on purpose..again

  11. #656
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    Aν το θέτεις ετσι....δε θα εφτανε καν στο δικαστήριο...το συστημα αυτο ειναι σαπιο απ τα θεμελια..βιαστες λογο εντιμου βιου και μαλακιες βγαινουν ενω θα πρεπε να σαπιζουν για ολη τη ζωη τους σε 1 χ 1 με μονη παρεα τις κατσαριδες η απλα ευνουχισμος κυριε..τι?εχει ψυχολογικα και πρασσινα αλογα??οκ κοφτεεεε το και ο επόμενος παρακαλω.....και επειδη το πηγα στο αλλο ακρο....εχει παει κανεις σε χωρα της ανατολης που ισχύει το εκλεψες = μειον ενα ακρο...??ναι extreme αλλα δεν μπαινει καν η σκεψη να το κανεις οχι καντο μωρε και αν μας πιασουν σιγα τι ειναι 2-3 χρονακια με αναστολη...

    Με το μπαρδόν, αλλά αυτά που γράφεις είναι τόσο εκτός πραγματικότητας που δε χωράει καν αντίλογος.

    Ο χημικός ευνουχισμός είναι ένα τεράστιο ζήτημα με τρομερές επεκτάσεις που προβληματίζει επιστήμονες και νομικούς εδώ και πάρα πολλά χρόνια.
    Αν εσύ πιστεύεις ότι βρήκες τη λύση, πες τους τη να τους βγάλεις κι από τον κόπο.
    Επίσης η εγκληματικότητα στις χώρες που περιγράφεις μάλλον δεν είναι αυτή που φαντάζεσαι.
    Και χώρια από αυτό, αυτές οι τακτικές δεν πάνε μόνες τους. Αν γουστάρεις να ζεις σε κουλτούρα που κόβει το χέρι του κλέφτη, να δεχτείς ότι θα κόψει και την κλειτορίδα της κόρης/μάνας/αδερφής σου/μου/του επειδή οι γυναίκες είναι μόνο για αναπαραγωγή και δεν υπάρχει λόγος να ευχαριστιούνται κιόλας.

    Και τέλος, δεν είναι όλα άσπρο ή μαύρο.
    Κάθε περιπτωση είναι και διαφορετική.
    Αλλιώς δε θα υπήρχαν και δικηγόροι και δικαστήρια.
    Θα άνοιγες τον ΚΠΔ θα έβλεπες τί γράφει και θα εφάρμοζες την τιμωρία μπαμ μπαμ.
    Και σου εύχομαι να μη βρεθείς ποτέ στο γκρι, και σου κόψουνε κανά χέρι ή κανά πουλί κι απορείς γιατί σου το φύλαγε εσένα η μοίρα

  12. #657
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Και σένα σου εύχομαι να μη μάθεις ποτέ ότι σου βιάσαν μάνα, γυναίκα ή αδερφή

  13. #658
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    Και σένα σου εύχομαι να μη μάθεις ποτέ ότι σου βιάσαν μάνα, γυναίκα ή αδερφή
    Να, είσαι καλά. Επίσης.
    Όπως και να μη σε πυροβολήσουν ποτέ, να μη σε μαχαιρώσουν, να μη γίνει πόλεμος και άλλα πολλά.
    Πού θες να καταλήξεις?

  14. #659
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    Και σένα σου εύχομαι να μη μάθεις ποτέ ότι σου βιάσαν μάνα, γυναίκα ή αδερφή
    Επίσης να μην βιάσουν εμάς.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  15. #660
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Να, είσαι καλά. Επίσης.
    Όπως και να μη σε πυροβολήσουν ποτέ, να μη σε μαχαιρώσουν, να μη γίνει πόλεμος και άλλα πολλά.
    Πού θες να καταλήξεις?
    Δυστυχώς το "επίσης" δεν πιάνει. γι'αυτό σου λέω άστο!

    Από λόγια σε φόρα και καφενεία καλά τα λέμε. μέχρι να σου συμβεί.
    μετά όχι χημικός ευνουχισμός, κόψιμο τ'αρχιδια με σκουριασμένο μαχαίρι για βούτυρο.

Παρόμοια θέματα

  1. Σ/Κ στα Τζουμέρκα, Vol. II
    από apapadop στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2007, 13:17
  2. Mια ιστορια θα σας πω....[vol.2]
    από fantacid στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2007, 11:01
  3. οτε και αυξήσεις vol.2
    από akaposto στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2005, 22:23
  4. Sete ole!!!! Vol 2
    από Electra στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2004, 15:00
  5. Καλημέρες Vol.2
    από real_hope στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2004, 14:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF