Σελίδα 440 από 665 ΠρώτοΠρώτο ... 340390430435436437438439440441442443444445450490540 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 6.586 έως 6.600 από 9967

Θέμα: Ο καφενές vol.2

  1. #6586
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    732
    Καλημέρα φόρουμ.Προταση για οποιον σκοπεύει να παει καποτε στο Isle of Man TT... Ντυθείτε χειμωνιάτικα παιδιά και απλα παρτε μια βερμούδα να χετε..Ηξερα οτι θα χει χαμηλοτερη θερμοκρασία απο μας αλλά πόσο?Το δαγκωσα χθες βράδυ

  2. #6587
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Σχετικό με τον Ποπάυ και το σπανάκι που αναφέρθηκε, υπήρχε ένα υπολογιστικό λάθος που ακολουθούσε την κοινωνία για περίπου 100 χρόνια.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  3. #6588
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nitse3
    Εγγραφή
    15/11/2016
    Μηνύματα
    722
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billyka Προβολή μηνύματος
    Καλημέρα φόρουμ.Προταση για οποιον σκοπεύει να παει καποτε στο Isle of Man TT... Ντυθείτε χειμωνιάτικα παιδιά και απλα παρτε μια βερμούδα να χετε..Ηξερα οτι θα χει χαμηλοτερη θερμοκρασία απο μας αλλά πόσο?Το δαγκωσα χθες βράδυ
    Τα κατάφερες τελικά ρε φίλε; Μπράβο. Άντε από αύριο που ξεκινάνε οι αγώνες θέλουμε live αναμετάδοση.

  4. #6589
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.159
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billyka Προβολή μηνύματος
    Καλημέρα φόρουμ.Προταση για οποιον σκοπεύει να παει καποτε στο Isle of Man TT... Ντυθείτε χειμωνιάτικα παιδιά και απλα παρτε μια βερμούδα να χετε..Ηξερα οτι θα χει χαμηλοτερη θερμοκρασία απο μας αλλά πόσο?Το δαγκωσα χθες βράδυ
    Ψάξε μήπως βρεις τον endopantou είναι και αυτός εκεί τώρα....
    (Έχει καιρό που σταμάτησε να γράφει εδώ)
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  5. #6590
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    732
    Ναι έφτασα Τετάρτη βραδυ ξημερώματα Πέμπτης.Αντι να φτασω δλδ Κυριακή ξημερώματα Δευτέρας.Δεν πειράζει,χασαμε 3 μέρες,ολα καλά!

  6. #6591
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.041
    Το βάζω εδώ για να μην ανοίγω νέο θέμα και θέλω τη γνώμη σας.
    Σήμερα σταμάτησα για βενζίνη, ο υπάλληλος ήταν αγενέστατος, αλλά δεν έδωσα ιδιαίτερη σημασία. Του είπα καλημέρα και του ζήτησα να μου το γεμίσει. Με έβαλε να αλλάξω αντλία για να μπορούν να μπουν και άλλα αυτοκίνητα και ξεκινάει το γέμισμα.
    Άφησε την αντλία πάνω στο ντεπόζιτο της μηχανής κάνοντας μοχλό με όλο το βάρος της μάνικας και έφυγε για άλλο όχημα, οπότε πήρα τη πρωτοβουλία να κρατάω τη μάνικα για να μη γίνει καμιά ζημιά.

    Ε, Δε του άρεσε καθόλου... Μου τη λέει με άσχημο τρόπο, αλλά δεν λέω τίποτα, είναι και πρωί και ήμουν και σε καλή διάθεση μόλις έχοντας ακούσει την κόρη μου να λέει το ποίημα της.

    Anyway, βγάζω την κάρτα πληρώνω, μου δίνει μόνο το απόκομμά από το POS και βγάζω εγώ το κινητό για να βγάλω φωτογραφία τον ολικό χιλιομετρητή μου και την αντλία για να τα περάσω στο fuelly όταν φτάσω σε υπολογιστή. Συνήθως αν μου δώσουν απόδειξη δε τραβάω την αντλία γιατί γράφει τα λίτρα που μου έβαλαν.

    Ε, όταν με είδε που τράβηξα τη φωτογραφία, ποιος είδε το θεό και δεν το φοβήθηκε.... Ξεκίνησε να φωνάζει και να μου λέει ότι παρανομώ και να σβήσω τη φωτογραφία και ότι θα με κλείσει μέσα και ότι έχει τους καλύτερους δικηγόρους και άλλα ωραία.

    Εγώ ακόμα δεν έχω μιλήσει καν, δεν έχω βγάλει καν το κράνος. Του λέω ότι τη φωτογραφία την τράβηξα για δικούς μου λόγους και δεν φαίνεται κανένα πρόσωπο η οποιοδήποτε άλλο προσωπικό στοιχείο και αρνήθηκα να σβήσω τη φωτογραφία.

    Για να μην πολυλογώ, κάλεσε την αστυνομία η οποία δεν έκανε τίποτα άλλο από το να καταγράψει το περιστατικό σε ένα μπλοκάκι. Μία ώρα από τη ζωή μου.....
    Έχω ήδη μιλήσει με το δικηγόρο και περιμένω να δω αν θα μου κάνουν μήνυση.

  7. #6592
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.063
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zannisvel Προβολή μηνύματος
    Το βάζω εδώ για να μην ανοίγω νέο θέμα και θέλω τη γνώμη σας.
    Σήμερα σταμάτησα για βενζίνη, ο υπάλληλος ήταν αγενέστατος, αλλά δεν έδωσα ιδιαίτερη σημασία. Του είπα καλημέρα και του ζήτησα να μου το γεμίσει. Με έβαλε να αλλάξω αντλία για να μπορούν να μπουν και άλλα αυτοκίνητα και ξεκινάει το γέμισμα.
    Άφησε την αντλία πάνω στο ντεπόζιτο της μηχανής κάνοντας μοχλό με όλο το βάρος της μάνικας και έφυγε για άλλο όχημα, οπότε πήρα τη πρωτοβουλία να κρατάω τη μάνικα για να μη γίνει καμιά ζημιά.

    Ε, Δε του άρεσε καθόλου... Μου τη λέει με άσχημο τρόπο, αλλά δεν λέω τίποτα, είναι και πρωί και ήμουν και σε καλή διάθεση μόλις έχοντας ακούσει την κόρη μου να λέει το ποίημα της.

    Anyway, βγάζω την κάρτα πληρώνω, μου δίνει μόνο το απόκομμά από το POS και βγάζω εγώ το κινητό για να βγάλω φωτογραφία τον ολικό χιλιομετρητή μου και την αντλία για να τα περάσω στο fuelly όταν φτάσω σε υπολογιστή. Συνήθως αν μου δώσουν απόδειξη δε τραβάω την αντλία γιατί γράφει τα λίτρα που μου έβαλαν.

    Ε, όταν με είδε που τράβηξα τη φωτογραφία, ποιος είδε το θεό και δεν το φοβήθηκε.... Ξεκίνησε να φωνάζει και να μου λέει ότι παρανομώ και να σβήσω τη φωτογραφία και ότι θα με κλείσει μέσα και ότι έχει τους καλύτερους δικηγόρους και άλλα ωραία.

    Εγώ ακόμα δεν έχω μιλήσει καν, δεν έχω βγάλει καν το κράνος. Του λέω ότι τη φωτογραφία την τράβηξα για δικούς μου λόγους και δεν φαίνεται κανένα πρόσωπο η οτιδήποτε άλλο προσωπικό στοιχείο και αρνήθηκα να σβήσω τη φωτογραφία.

    Για να μην πολυλογώ, κάλεσε την αστυνομία η οποία δεν έκανε τίποτα άλλο από το να καταγράψει το περιστατικό σε ένα μπλοκάκι. Μία ώρα από τη ζωή μου.....
    Έχω ήδη μιλήσει με το δικηγόρο και περιμένω να δω αν θα μου κάνουν μήνυση.
    Εχει δικηο λογω προσωπικων δεδομενων.Αντι για ολα αυτα μπορουσες ΑΠΛΑ ,να ζητησεις την αποδειξη.Δυστυχως η ευτυχως οι νεοι κανονες της πολιτικης ορθοτητος,επιβαλλουν και νεες συμπεριφορες.Η εποχη του αθωου πειραγματος ( μανα μου ζαχαροπλαστης ηταν ο πατερας σου εχουν περασει ανεπιστρεπτι,και μπορει αν το πεις σε καμμια κοπελα να σε πανε μεσα για σεξουαλικη παρενοχληση.
    Τελευταία τροποποίηση από panavour; 07/06/2022 στις 12:36.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  8. #6593
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zannisvel Προβολή μηνύματος
    Το βάζω εδώ για να μην ανοίγω νέο θέμα και θέλω τη γνώμη σας.
    Σήμερα σταμάτησα για βενζίνη, ο υπάλληλος ήταν αγενέστατος, αλλά δεν έδωσα ιδιαίτερη σημασία. Του είπα καλημέρα και του ζήτησα να μου το γεμίσει. Με έβαλε να αλλάξω αντλία για να μπορούν να μπουν και άλλα αυτοκίνητα και ξεκινάει το γέμισμα.
    Άφησε την αντλία πάνω στο ντεπόζιτο της μηχανής κάνοντας μοχλό με όλο το βάρος της μάνικας και έφυγε για άλλο όχημα, οπότε πήρα τη πρωτοβουλία να κρατάω τη μάνικα για να μη γίνει καμιά ζημιά.

    Ε, Δε του άρεσε καθόλου... Μου τη λέει με άσχημο τρόπο, αλλά δεν λέω τίποτα, είναι και πρωί και ήμουν και σε καλή διάθεση μόλις έχοντας ακούσει την κόρη μου να λέει το ποίημα της.

    Anyway, βγάζω την κάρτα πληρώνω, μου δίνει μόνο το απόκομμά από το POS και βγάζω εγώ το κινητό για να βγάλω φωτογραφία τον ολικό χιλιομετρητή μου και την αντλία για να τα περάσω στο fuelly όταν φτάσω σε υπολογιστή. Συνήθως αν μου δώσουν απόδειξη δε τραβάω την αντλία γιατί γράφει τα λίτρα που μου έβαλαν.

    Ε, όταν με είδε που τράβηξα τη φωτογραφία, ποιος είδε το θεό και δεν το φοβήθηκε.... Ξεκίνησε να φωνάζει και να μου λέει ότι παρανομώ και να σβήσω τη φωτογραφία και ότι θα με κλείσει μέσα και ότι έχει τους καλύτερους δικηγόρους και άλλα ωραία.

    Εγώ ακόμα δεν έχω μιλήσει καν, δεν έχω βγάλει καν το κράνος. Του λέω ότι τη φωτογραφία την τράβηξα για δικούς μου λόγους και δεν φαίνεται κανένα πρόσωπο η οποιοδήποτε άλλο προσωπικό στοιχείο και αρνήθηκα να σβήσω τη φωτογραφία.

    Για να μην πολυλογώ, κάλεσε την αστυνομία η οποία δεν έκανε τίποτα άλλο από το να καταγράψει το περιστατικό σε ένα μπλοκάκι. Μία ώρα από τη ζωή μου.....
    Έχω ήδη μιλήσει με το δικηγόρο και περιμένω να δω αν θα μου κάνουν μήνυση.
    Επεσες σε μλκ οκ...
    Δωσε την αποδειξη ρε κακομοιρη πες του. Τα λιτρα θελω...

    Αφου ειδες την κορη σου να λεει ποιημα δεν σου χαλαει την μερα τιποτα.
    Κ γω το ιδιο εκανα το πρωι...
    Ride(s) the wind of change...

  9. #6594
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Για αγοράκι 5 χρονών, τι διάμετρο ρολόι να του πάρω ;

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  10. #6595
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.531
    Γιατί δεν παίρνεις ένα "παιδικό" ? Αν θες εγνωσμένης μάρκας, το μικρότερο Casio που βρίσκεις. Το λουράκι θα είναι το θέμα λογικά (μήκος)..

  11. #6596
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.458
    Η εποχη του αθωου πειραγματος (μανα μου ζαχαροπλαστης ηταν ο πατερας σουεχουν περασει ανεπιστρεπτι,και μπορει αν το πεις σε καμμια κοπελα να σε πανε μεσα για σεξουαλικη παρενοχληση.[/QUOTE]




    Χεχεχε....όταν έκανα την ίδια ερώτηση στην γυναίκα μου,γέλασε και μου είπε "ναι"....
    Όντως ο πεθερός μου ζαχαροπλάστης ήταν.

  12. #6597
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    535
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zannisvel Προβολή μηνύματος
    Το βάζω εδώ για να μην ανοίγω νέο θέμα και θέλω τη γνώμη σας.
    Δεν ξέρω τί θα έκανα στη θέση σου. Απλά να πω αυτό που σκέφτομαι πάντα όταν συναντώ τέτοιες αγενείς συμπεριφορές σε φούρνο, περίπτερο, μαγαζί με ρούχα, γιατρό κλπ κλπ.
    ΠΩΣ ΣΚΑΤΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΡΑΤΑΝΕ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ;

  13. #6598
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.145
    Και ενα βενζινάδικο ειναι γεματο κάμερες, ποια προσωπικα δεδομενα γμτ

  14. #6599
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nostradamus Προβολή μηνύματος
    Γιατί δεν παίρνεις ένα "παιδικό" ? Αν θες εγνωσμένης μάρκας, το μικρότερο Casio που βρίσκεις. Το λουράκι θα είναι το θέμα λογικά (μήκος)..
    Παιδικό θα πάρω, αλλά βαριέμαι / δεν έχω χρόνο να ψάχνω σε μαγαζιά, οπότε αν ξέρω ότι για 5χρονο κάνει έστω Φ28, θα βρω από το net ένα και θα πάω να το πάρω

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  15. #6600
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.124
    Δεν ξέρω αν υπάρχουν 28mm θα βρει σίγουρα 32 και 34 που είναι φυσιολογικό και αρκετά λογικό σαν ρολόι για οποιονδήποτε με μικρό καρπό.
    Μπορείς να χρησιμοποιήσεις κάποιους κανόνες για τις ποιότητες που θες να του περάσεις μαζί με την οργάνωση - διαχείριση του χρόνου.
    πχ; Αν ήθελες να του περάσεις ότι το ρολοϊ έχει μια σταθερότητα ηρεμία και επανάληψη, θα μπορούσες να επιλέξεις κάποιο μπλε κ.λπ.

    Αυτό που έχει σημασία για μένα μεγάλη είναι να είναι ξεκάθαρα ευανάγνωστο το dial, όχι μπλε με κόκκινα γράμματα όχι πράσινο με μπλε όχι συνδυασμοί που δανείζεται το ένα από το άλλο για να δημιουργηθεί.

Παρόμοια θέματα

  1. Σ/Κ στα Τζουμέρκα, Vol. II
    από apapadop στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2007, 13:17
  2. Mια ιστορια θα σας πω....[vol.2]
    από fantacid στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2007, 11:01
  3. οτε και αυξήσεις vol.2
    από akaposto στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2005, 22:23
  4. Sete ole!!!! Vol 2
    από Electra στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2004, 15:00
  5. Καλημέρες Vol.2
    από real_hope στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2004, 14:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF