Σελίδα 444 από 644 ΠρώτοΠρώτο ... 344394434439440441442443444445446447448449454494544 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 6.646 έως 6.660 από 9647

Θέμα: Ο καφενές vol.2

  1. #6646
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.480
    Πολύ όμορφο μοτοσακό. Απέχει όμως από την αίσθηση του Hornet, είναι πιο εκπολιτισμένο.

    Ίσως κοίταζα σε κάποια από τα τελευταία Hornet, 2013 νομίζω.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  2. #6647
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.104
    Δεν αξιζει να παω σε τοσο παλιά, έχω ήδη παλιά μηχανή.

    Κάτι τέτοιο σκεφτόμουν σαν αντικαταστάτη του μπαντιτ αλλά τελικά δεν συμφέρει. 8200 κούτα το σιμπι καφε ρεισερ εδώ, 6500-7παρα το σιμπι ΜΥ 17-18 αγρατζουνιστο και με λιγα χλμ μεν, για 1500 ευρώ όμως δεν το συζητώ καν.

    Επιπλέον θέλω κανα χιλιάρικο(αν οχι παραπάνω) να το φέρω Ελλάδα στο ενδεχόμενο να κατέβω οπότε το συνολικό ποσο φτανει πολύ κοντά στην τιμή κούτας απο ελληνική αντιπροσωπεία.
    Οπότε ακυροι οι προβληματισμοί και επιστροφή στο αρχικό πλάνο, κρατάω το μπαντιτ και το βγάζω στο σφυρι αν και όταν οριστικοποιηθεί η επιστροφή. Αν πουληθεί πουλήθηκε αλλιως το φέρνω μαζί με την υπόλοιπη προίκα.

  3. #6648
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motojojo Προβολή μηνύματος
    Δεν αξιζει να παω σε τοσο παλιά, έχω ήδη παλιά μηχανή.

    Κάτι τέτοιο σκεφτόμουν σαν αντικαταστάτη του μπαντιτ αλλά τελικά δεν συμφέρει. 8200 κούτα το σιμπι καφε ρεισερ εδώ, 6500-7παρα το σιμπι ΜΥ 17-18 αγρατζουνιστο και με λιγα χλμ μεν, για 1500 ευρώ όμως δεν το συζητώ καν.

    Επιπλέον θέλω κανα χιλιάρικο(αν οχι παραπάνω) να το φέρω Ελλάδα στο ενδεχόμενο να κατέβω οπότε το συνολικό ποσο φτανει πολύ κοντά στην τιμή κούτας απο ελληνική αντιπροσωπεία.
    Οπότε ακυροι οι προβληματισμοί και επιστροφή στο αρχικό πλάνο, κρατάω το μπαντιτ και το βγάζω στο σφυρι αν και όταν οριστικοποιηθεί η επιστροφή. Αν πουληθεί πουλήθηκε αλλιως το φέρνω μαζί με την υπόλοιπη προίκα.
    μπαντιτάρα το στρογγυλοφάναρο που έχεις είναι κουκλα, αν είναι προσεγμένο το μηχανάκι δεν κερδίζεις τίποτα απο τα καινουργια. όπου ταξίδευες θα ταξιδεύεις το ίδιο. Τα μονα ακλόνητα επιχείρηματα ειναι αν σου αρέσει πιο πολύ είτε θέλεις ανανέωση
    τα cb650 ήταν δύο το F (που ειναι λίγο κλαιν σε μουτρο & οργανα) και το R που είναι κουκλί
    το πρώτο στην ελλάδα το βρίσκεις απο 6k και δέυτερο απο 7,5k και καινουργιο κάνει στα 8,8k. Και είναι το τελευταίο I4 στην κατηγορία, θα το γυρίσουν στα δικύλινδρα και εδώ
    you rise you fall you're down then you rise again

  4. #6649
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.104
    Με το μπαντιτ ειμαι απόλυτα ευχαριστημένος, δεν έχω παράπονο. Ειναι και η πρώτη μου.

    Από τη μια λοιπόν μου αρέσει. Ναι τα σπάει το στρογγυλο φανάρι όπως και τα δυο στρογγυλά και αναλογικά (ψευτο)χρωμιωμένα ρολόγια. Βασικά κριτήρια επιλογής.
    Απο την άλλη θα ήθελα να αλλάξω με κάτι ελαφρώς πιο σπορ μόνο που αυτό πρέπει να γίνει υπό προυποθέσεις. Αν ήμουν σίγουρος ότι θέλω να μείνω γερμανία θα έπαιρνα κάτι πιο σκληροπυρηνικό σε streetfighter, πχ street triple. Δεν χρειάζομαι πρακτικότητα εδω.

    Για Ελλάδα όπου η πρακτικότητα όμως είναι πιο σημαντική καθώς το μηχανάκι θα χρησιμοποιείται καθημερινά (και με τελάρο πίσω από τη σέλα!), στο μπαντιτ βρίσκω 2-3 μειονεκτήματα. Το πιο σοβαρό, ο αερόψυκτος κινητήρας που θα βογκάει από τη ζέστη στο αθηναικό λιοπύρι μέσα στην κίνηση. Έπειτα ένα ψεκαστό θα είναι κατιτίς πιο οικονομικό (δεν ξέρω πόσο, υποθετικά μιλάω) και τέλος το μπαντιτ είναι λίγο βαρύ για ελιγμούς μέσα στην πόλη. Για αυτούς τους λόγους σκέφτόμουν την αντικατάσταση του.

    Αρχικά σκεφτόμουν (και ακόμα το σκέφτομαι) για sv650 που πιστεύω τα κάνει όλα και συμφέρει (και έχει και στρογγυλό φανάρι!) αλλά φοβάμαι μην απογοητευτώ από την έλλειψη 2 κυλίνδρων.
    Όμως δεν είμαι διατεθειμένος να δωσω 7.5κ για μηχανή 2-3 ετων με όσα χλμ έχει μαζέψει όταν με 1500 επιπλέον παίρνεις κουτα μηχανή με 0χλμ και εγγύηση.

    Για την ώρα θα πορευτώ με το μπαντιτ και βλέπουμε.

  5. #6650
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.077
    Δε νομίζω να απογοητευτείς, σε μια δυο βόλτες θα συνηθίσεις να ανοίγεις το γκάζι πιο μαλακά.
    Θα κοίταγα και τα raptor και S2R στην θέση σου.

  6. #6651
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Δεν ειναι βαρυ το μπαντιτ (συμβαλει οτι δεν ειναι υγροψυκτο), εχει πιο βαρια αίσθηση λογω σχεδιασμού και ηλικιας(για παράδειγμα το λιγο παλιαοτερο τοτε zr7 ειναι 20 κιλα παραπάνω, το naked cbf600n 225).
    Σε απόλυτα νουμερα ειναι 220 γεματο και το cb650r με ολη την εξελιξη και διαφορα γενεών 205(φυσικα καλη επίδοση για I4).

    Και εγω γουστάρω πολυκιλινδρα αλλα ενα καλο δικυλινδρο οπως το sv650 θα σου τα γεφυρώσει ολες της χρήσεις. Και θα παει συλλεκτικό και αυτο μιας και τα v2 & I4 καταργούνται απο τις επιλογες των κατασκευαστών απο το '23-'24

  7. #6652
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.237
    Δηλαδή σοβαρά τώρα,ανεβαίνεται αυτο το πράγμα?
    https://www.youtube.com/watch?v=_W0kk5wTgpA

  8. #6653
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.713
    Να κάνω μια χαζή ερώτηση , αν και εκτός θέματος.
    Εγώ που είμαι ένα βαρύ αγόρι , αν ήθελα κάποια στιγμή να πάρω ένα φθηνό Motocross για να δοκιμάσω την φάση , σε τι μηχανάκι θα έπρεπε να κινηθώ.? Κυβικά/μοντέλο κλπ
    Ήρθα για την μηχανή μου, έμεινα για την μανούρα.

  9. #6654
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Να κάνω μια χαζή ερώτηση , αν και εκτός θέματος.
    Εγώ που είμαι ένα βαρύ αγόρι , αν ήθελα κάποια στιγμή να πάρω ένα φθηνό Motocross για να δοκιμάσω την φάση , σε τι μηχανάκι θα έπρεπε να κινηθώ.? Κυβικά/μοντέλο κλπ
    Ξεκινα με ενα εντουράκι καλυτερα.
    Τα Motocross μηχανακια ειναι πολύ πιο απαιτητικα και απόλυτα και θέλουν και πιο εμπειρο οδηγό.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  10. #6655
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.713
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Ξεκινα με ενα εντουράκι καλυτερα.
    Τα Motocross μηχανακια ειναι πολύ πιο απαιτητικα και απόλυτα και θέλουν και πιο εμπειρο οδηγό.
    Τι θα πρότεινες?
    Ήρθα για την μηχανή μου, έμεινα για την μανούρα.

  11. #6656
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.852
    Θέλεις να δοκιμάσεις εντούρο ή βόλτες εκτός ασφαλτοστρωμένων δρόμων;

    (Αν και πολλές φορές, το δεύτερο οδηγεί στο πρώτο)

  12. #6657
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    728
    Μην περνετε μοτοκρός μηχανάκια για εντουρο.Δεν κάνουν.Αποδιδουν πολυ διαφορετικά και δεν ταιριάζει στο εντουρο.Ειχα πολύ καιρό να οδηγησω χωμάτινο και πηρα βόλτα το εντουράκι το ΚΤΜ Exc 250(δίχρονο) ενός φίλου.Επαθα πλάκα με την συμπεριφορά της μοτό,δινει απίστευτη σιγουριά!Πολυ μου άρεσε

  13. #6658
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.713
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lykourgi Προβολή μηνύματος
    Θέλεις να δοκιμάσεις εντούρο ή βόλτες εκτός ασφαλτοστρωμένων δρόμων;

    (Αν και πολλές φορές, το δεύτερο οδηγεί στο πρώτο)
    Θέλω να ξεκινήσω τις πιο χωμάτινες διαδρομές , με κάτι φθηνό και συνάμα ανθεκτικό για το βάρος/ύψος μου.
    Τώρα για φουλ εντουράδα δεν έχω εμπειρία ούτε την ανάλογη παρέα για να μπω με το καλήμερα.
    Ήρθα για την μηχανή μου, έμεινα για την μανούρα.

  14. #6659
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    728
    Τι βάρος έχεις?

  15. #6660
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.713
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billyka Προβολή μηνύματος
    Τι βάρος έχεις?
    120 κιλά με τα υγρά και 185 ύψος.
    Ήρθα για την μηχανή μου, έμεινα για την μανούρα.

Παρόμοια θέματα

  1. Σ/Κ στα Τζουμέρκα, Vol. II
    από apapadop στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2007, 14:17
  2. Mια ιστορια θα σας πω....[vol.2]
    από fantacid στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2007, 12:01
  3. οτε και αυξήσεις vol.2
    από akaposto στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2005, 23:23
  4. Sete ole!!!! Vol 2
    από Electra στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2004, 16:00
  5. Καλημέρες Vol.2
    από real_hope στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2004, 15:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF