Σελίδα 491 από 664 ΠρώτοΠρώτο ... 391441481486487488489490491492493494495496501541591 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 7.351 έως 7.365 από 9947

Θέμα: Ο καφενές vol.2

  1. #7351
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.702
    Κοιτάξτε ένα θέμα που έσκασε εκεί που χαζεύα στο δίκτυο...
    Ride(s) the wind of change...

  2. #7352
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    621
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Πέτρο με κάθε σεβασμό, δεν μπορούν να πωληθούν τα συγκεκριμένα σε ανθρώπους που γνωρίζουν και ασχολούνται.
    .
    Παιζει και να εχουν πουληθει ηδη σε ανθρωπους που τα θελουν για επιδειξη, φιγουρα, εχουν χρημα συνηθως μαυρο και φυσικα δεν θα πανε ποτε σε επισημο επισκευαστη για την συντηρηση που θελουν. Οταν ερθει η ωρα θα πανε σε εξειδικευμενο μαγαζι και θα πληρωσουν αδρα για την εχεμυθεια του μαγαζατορα.

  3. #7353
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.432
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Κοιτάξτε ένα θέμα που έσκασε εκεί που χαζεύα στο δίκτυο...
    Τι τραβάνε και αυτοί οι φραγκάτοι
    porca miseria.

  4. #7354
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Το πρόβλημα με το grey market ποιο είναι ακριβώς ;
    Δε μιλάω για κλεμμένα, Που και εκεί στην τελική τα πράγματα είναι ψιλό θολά.
    Αν αγοράσω έχω σήμερα ένα ρολόι από έναν ιδιώτη χωρίς χαρτιά (που υπάρχουν τέτοια, κυρίως μιλώντας για παλιότερα ρολόγια) πως μπορώ να ξέρω αν είναι κλεμμένο ή όχι;

  5. #7355
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.584
    γενικά δεν μπορείς να ξέρεις και αυτό είναι το γκρίζο σημείο.το χωρίς χαρτιά.αλλά αν κλέψουν από μένα που έχω χαρτιά πάω στη ρόλεξ με τα αποδεικτικά ότι είναι δικό μου και δηλώνω την κλοπή.όταν και να πάει ποτέ σε επίσημη ρολεξ για σέρβις θα χτυπήσει στο σύστημα ότι είναι κλεμμένο.για αυτό δεν φυλάμε ποτέ το ρολόι με τα χαρτιά και το κουτί.
    κανονικά πριν αγοράσεις το ρολόι αν είναι από grey market πριν πληρώσεις τσεκάρεις των κωδικό του σε μια ρόλεξ.αν σου πουν γιατί σου λέει αν θες ρολεξ να πάρεις απο την αντιπροσωπεία να είσαι σίγουρος.
    για αυτό πριν λίγες μέρες η ρόλεξ ανακοίνωσε πως θα πουλάει σε λίγο καιρό επίσημα preowned από τους OD Με πιστοποιήσεις.για να βάλει και αυτή επίσημα πλέον το δακτυλάκι της στο μέλι της grey market.
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  6. #7356
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.584
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Το πρόβλημα με το grey market ποιο είναι ακριβώς ;
    Δε μιλάω για κλεμμένα, Που και εκεί στην τελική τα πράγματα είναι ψιλό θολά.
    Αν αγοράσω έχω σήμερα ένα ρολόι από έναν ιδιώτη χωρίς χαρτιά (που υπάρχουν τέτοια, κυρίως μιλώντας για παλιότερα ρολόγια) πως μπορώ να ξέρω αν είναι κλεμμένο ή όχι;
    δεν αγοράζουμε πότε χωρίς χαρτιά.αν πάρουμε αποδεχόμαστε το ρίσκο του να είναι κλεμμένο.
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  7. #7357
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.039
    Το τι τραβάμε κι εμείς που θέλουμε να πάρουμε, καί τό θέλουμε λίγο φθηνότερο δεν λέγεται.Που μας κατάντησαν ρε.Μητσοτακη γαμ............

  8. #7358
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.113
    Φοβάμαι πως δεν γίνομαι αντιληπτός και είναι πολύ λογικό γιατί πολύ φυσιολογικά δεν ασχολείται πολύς κόσμος με τα συγκεκριμένα.
    Δεν μπορείς να κάνεις επίδειξη - φιγούρα κ.λπ. με ένα rolex, είναι χαρακτηρισμός επιλογών ζωής.
    Είναι σαν να φορέσω κράνος βικινγκ με κέρατα! Μπορεί να περάσει σε κάποιο πάρτυ ή να βρεθεί κάποια καμένη που θα αναγνωρίσει
    την επιλογή μου αλλά στο πλήθος γίνομαι ρεζίλι, κλείνουν πόρτες με την ίδια ευκολία που θα άνοιγαν αν ήμουν βικινγκ και ζούσα στα φιορδ.

    Δεν είμαστε το '80 να περνάνε έτσι τα μηνύματα, αν θυμάστε ο Σκανδαλίδης αρχές '90ς φόραγε vacheron constantin..

    Αν κυκλοφορώ με ένα fatboy οι εργοδότες, οι συνεργάτες, οι πελάτες κ.λπ. μπορεί να πουν "ο Γιάννης είναι λίγο γραφικός και του αρέσουν τα μεγάλα δικύλινδρα.."
    περνάει. Αν με δουν όμως να φοράω γερμανικό κράνος οι πόρτες των πολλών δεν θα ανοίξουν καν και μόνο ανάμεσα σε συγκεκριμένους κύκλους θα είμαι αποδεκτός
    ΑΝ και εφόσον υποστηρίζω όσα επικοινωνώ. Σε άλλη περίπτωση θα εκδιωχθώ.

    Αν μιλάς για χρήση σε περιθωριοποιημένους εξαρχής, έμπορους ναρκωτικών, όπλων, σάρκας, κουμανταδόρους επαρχιών κ.λπ. νομίζω
    είναι ξεκάθαρο εξαρχής ότι επικοινωνούνται ως λάβαρα, ως επίδειξη δύναμης, ανομίας κ.λπ.

    Ρολόγια πολύ πιο σύγχρονα, ευρείας αποδοχής όπως τα richard mille έχουν πετάξει έξω στην κυριολεξία γυμναστές και θεωρητικούς των σπορ
    που η υπόλοιπη ζωή τους δεν εναρμονίζονταν.
    Γνωρίζω στρατιωτικό που εκτέθηκε στην απόσπαση του στο νατο γιατί φόραγε sinn.. έτυχε, οκ, συνέβη όμως και το "πλήρωσε".
    Γιατρός ιδεολόγος που μας τιμά όλους, αναγκάστηκε να κρύψει την έκδοση bamford σε αποστολή των γιατρών χωρίς σύνορα.
    Αξιωματούχος επικεφαλής αυτόχθονων προσβλήθηκε και ακύρωσε επαφές εκατομμυρίων όταν του χάρισαν τιμητικά tudor.

    Μπορώ να γράφω μέρες παραδείγματα και πάλι θα έχω αφήσει τεράστια κενά.
    Το βασικό είναι ότι δεν μπορούμε να κρίνουμε ένα οπτικό ερέθισμα, έναν σχεδιασμό επικοινωνίας παρατηρώντας τον στο μικρόκοσμο που εμείς
    έχουμε πρόσβαση.. θα έχουμε πάντα λάθος αντίληψη του μέσου.
    Το ότι κάποια Μαιρούλα, εκτιμά την ασφάλεια ή την "προσωπικότητα" κάποιου που πλασάρεται με rolex είναι ένα κέρδος εποχικό
    που θα προκαλέσει πρόβλημα και στους δύο κάποια στιγμή. Δεν είναι η γενική αντίληψη λόγο του ότι έτσι συμβαίνει στο χωριό μας.

    Αυτός που εκτιμά ένα rolex σαν κατασκευή και το χρειάζεται έχει πλέον λύσεις, επίσημες και με τις ευχές της rolex σε πολύ καλύτερη τιμή.
    Δεν αναγράφουν όμως rolex, είναι χρήσιμα σαν εύκολα μεταφερόμενο κεφάλαιο, άριστα στην αίσθηση κ.λπ.

    Παιδιά χίλια συγνώμη που γράφω ακατάπαυστα, είναι τεράστιο θέμα και προσπαθώ να το κουβεντιάσω μέσω της αγάπης μου για τα ρολόγια
    που θεωρώ θαύματα σχεδιασμού και μηχανουργίας υψηλού επιπέδου.
    Μη με παρεξηγείτε, έχω να πω καλά πράγματα για όλες τις μάρκες που σέβονται τον εαυτό τους ενώ θεωρώ ότι θα φόραγα πολύ λίγα
    και απο αυτά αντέχω να χρηματοδοτήσω ένα μικρό ποσοστό.

    Χαίρομαι που πλέον υπάρχουν πάρα πολλά, εκτιμώ πολύ δημιουργούς που σχεδιάζουν από το μηδέν και ο τρόπος μου
    να ξεχωρίζω ποια κομμάτια ξεπερνούν το όριο του θαυμασμού και γίνονται αντικείμενο δικού μου πόθου, είναι να αναλύω τα χαρακτηριστικά
    τους όσον αφορά την χρήση που προορίζονται και να τα φιλτράρω με βάση την γκαρνταρόμπα μου και το που εμφανίζομαι.

  9. #7359
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterTHErider Προβολή μηνύματος
    δεν αγοράζουμε πότε χωρίς χαρτιά.αν πάρουμε αποδεχόμαστε το ρίσκο του να είναι κλεμμένο.
    Άλλο κομμάτι το gray market, άλλο κομμάτι η αγορά μεταξύ ιδιωτών…
    Έχω φέρει από Ελβετία IWC σε φίλο αγορασμένο όχι από επίσημο dealer, φυσικά με τα χαρτιά του
    Δεν υπήρξε το παραμικρό πρόβλημα όταν το πήγε στην ελληνική αντιπροσωπεία

  10. #7360
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.584
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Άλλο κομμάτι το gray market, άλλο κομμάτι η αγορά μεταξύ ιδιωτών…
    Έχω φέρει από Ελβετία IWC σε φίλο αγορασμένο όχι από επίσημο dealer, φυσικά με τα χαρτιά του
    Δεν υπήρξε το παραμικρό πρόβλημα όταν το πήγε στην ελληνική αντιπροσωπεία
    Ναι γιατί να υπάρξει πρόβλημα?με τα χαρτιά του και με τα όλα του.
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  11. #7361
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    621
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος

    Αν μιλάς για χρήση σε περιθωριοποιημένους εξαρχής, έμπορους ναρκωτικών, όπλων, σάρκας, κουμανταδόρους επαρχιών κ.λπ. νομίζω
    είναι ξεκάθαρο εξαρχής ότι επικοινωνούνται ως λάβαρα, ως επίδειξη δύναμης, ανομίας κ.λπ.
    Πιστευεις οτι αυτοι που εκαναν την ληστεια δεν θα απευθυνθουν σε ομοιους τους να τα δωσουν 2-3Κ το καθε ενα; θελω να πω οτι δεν εκαναν βλακεια οπως ειπες γιατι δεν μπορουν να τα δωσουν. Μια χαρα θα τα δωσουν, αν δεν τα εχουν δωσει ηδη, σε συγκεκριμενους τυπους ομως που ξερουν τα ρισκα.

    Προσωπικα δεν μου αρεσουν αισθητικα τα Rolex, γουσταρω ομως πολυ τα Breitling και ειδικοτερα τα navitimer /aviator. Τα εχω δει στην Λωζανη τα πρωτα, προβαρα κιολας ενα και μαγευτηκα. Αλλα δεν θα τα αγορασω ποτε.

    Οπως ονειρευομαι και ενα Grand Seiko αλλα κι αυτο μαλλον εκει θα μεινει.

  12. #7362
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.584
    Ντόκτωρ κάπου το χάνεις νομίζω,το mille και το vacheron το γνωρίζουν ελάχιστοι.τα ρόλεξ η πλειοψηφία.έστω τα έχει ακούσει,όλος αυτός ο παραλληλισμός με τα κράνη κλπ είναι λίγο εως πολύ υπερβολικός.δεν θα έχεις ποτέ πρόβλημα φορώντας ρόλεξ. Ακόμα να ξέρεις πως έχω στο κύκλο μου ανθρώπους που έχουν από πατεκ εως λεκουτρ στην καθημερινότητα τους φοράνε ρόλεξ.με την ίδια λογική που όλες οι κυριες θέλουν να κυκλοφορούν με λουί βιτόν.πες το ψώνιο,πες το ματαιοδοξία πες το όπως θες.αλλά είναι ανθρώπινο συναίσθημα που το έχουμε ΟΛΟΙ απλά οι περισσότεροι δεν έχουμε το χρήμα να το στηρίξουμε και από έξω το κράζουμε.λάθος.
    Και ίσως ακουστώ πολύ κάπως αλλά ένα ρολεξ πέρα από την μαιρούλα μπορεί να σου ανοίξει διάφορες πόρτες και ας ακούγομαι γραφικός.μετά είναι στο χέρι σου να τις κρατήσεις ανοιχτές.
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  13. #7363
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.113
    Το ίδιο πράγμα λέμε και σε καμία περίπτωση δεν το κράζω. Το ότι δεν θα φόραγα ο ίδιος δεν με εμποδίζει να τα απολαμβάνω σε άλλους.
    Οι πόρτες που θα ανοίξουν είναι δεδομένο αλλά όπως κάποιος θα δει προς τα μέσα και τι χρειάζεται για να κρατηθούν ανοικτές
    έτσι και όσοι είναι μέσα θα δουν από που έρχεται.

    Δεν είναι πράγματα που λέω εγώ, είναι τρόποι επικοινωνίας που ισχύουν και είναι δεδομένοι πλέον.

  14. #7364
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Το ίδιο πράγμα λέμε και σε καμία περίπτωση δεν το κράζω. Το ότι δεν θα φόραγα ο ίδιος δεν με εμποδίζει να τα απολαμβάνω σε άλλους.
    Οι πόρτες που θα ανοίξουν είναι δεδομένο αλλά όπως κάποιος θα δει προς τα μέσα και τι χρειάζεται για να κρατηθούν ανοικτές
    έτσι και όσοι είναι μέσα θα δουν από που έρχεται.

    Δεν είναι πράγματα που λέω εγώ, είναι τρόποι επικοινωνίας που ισχύουν και είναι δεδομένοι πλέον.
    Όταν λες εκτέθηκε ο στρατιωτικός στην απόσπαση του τι εννοείς; Γιατί παπαντζα μυρίζομαι... Σορυ κιόλας

  15. #7365
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.113
    δικαιωμα σου, δεν τιθεται θεμα, αν πιστευεις οτι εχω γραψει και αλλες σε παρακαλω να μου το πεις
    του την ειπαν για τις πολιτικες πεποιθησεις του ιδιοκτητη της εταιρειας σε συνδιασμο με την καταγωγη του

    επισης αν οποιοσδηποτε θεωρει οτι γραφω παπατζες να μου το λεει και θα κανω οτι μπορω για να παρεχω αποδειξεις
    για τα γραφομενα μου

Παρόμοια θέματα

  1. Σ/Κ στα Τζουμέρκα, Vol. II
    από apapadop στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2007, 13:17
  2. Mια ιστορια θα σας πω....[vol.2]
    από fantacid στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2007, 11:01
  3. οτε και αυξήσεις vol.2
    από akaposto στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2005, 22:23
  4. Sete ole!!!! Vol 2
    από Electra στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2004, 15:00
  5. Καλημέρες Vol.2
    από real_hope στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2004, 14:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF