Σελίδα 503 από 644 ΠρώτοΠρώτο ... 3403453493498499500501502503504505506507508513553603 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 7.531 έως 7.545 από 9648

Θέμα: Ο καφενές vol.2

  1. #7531
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.597
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SeniorCanardo Προβολή μηνύματος
    .
    Πάνε βρες τσιμούχες για καλάμια στους εμπόρους που φέρνουν τα προϊόντα της SKF.
    Δεν θα βρεις, οπότε ή αντιπροσωπεία ή μοτομάγαζο, (μερικές φορές ακόμα πιο ακριβά).
    Τα τσιμουχακια για τα πηρούνια στο Ζ μου, αγορασμενα από τεραστιοτατο επισημο κατάστημα ρουλεμάν και τσιμουχων στο τελείωμα της Θηβών στον Πειραιά, είχαν αν δε με απατα η μνήμη μου κανα διφραγκο;δυόμιση έκαστο;μπορεί και τα δυο μαζί να καναν τοσο, δε θυμαμαι γιατί ήταν ΤΟΣΟ χαμηλές οι τιμές.
    Ο Τεομοτος θα μου ζήταγε μικρό αγροτεμάχιο στο Ζουμπερι.

    Σετ τσιμουχα/ξυστρα σε μεγάλα υδραυλικά εμβολα (οχι για μηχανάκια) από τον "επίσημο" χρέωση πέριξ των 80€ για λινη τσιμουχα, από το κατάστημα στο εμπόριο συνθετική τσιμουχα (πιο ανθεκτική δηλαδή) 20λιγα €.
    Γιατί να τρώμε τέτοιο καπέλο αν πιανει λίγο το χέρι μας;
    Ναι καταλαβαίνω ότι δεν μπορουν όλοι. Δυστυχώς αμα δε μπορείς ο ίδιος, θα πληρωσεις αναγκαστικά άλλον.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  2. #7532
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    787
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Τα τσιμουχακια για τα πηρούνια στο Ζ μου, αγορασμενα από τεραστιοτατο επισημο κατάστημα ρουλεμάν και τσιμουχων στο τελείωμα της Θηβών στον Πειραιά, είχαν αν δε με απατα η μνήμη μου κανα διφραγκο;δυόμιση έκαστο;μπορεί και τα δυο μαζί να καναν τοσο, δε θυμαμαι γιατί ήταν ΤΟΣΟ χαμηλές οι τιμές.
    Ο Τεομοτος θα μου ζήταγε μικρό αγροτεμάχιο στο Ζουμπερι.

    Σετ τσιμουχα/ξυστρα σε μεγάλα υδραυλικά εμβολα (οχι για μηχανάκια) από τον "επίσημο" χρέωση πέριξ των 80€ για λινη τσιμουχα, από το κατάστημα στο εμπόριο συνθετική τσιμουχα (πιο ανθεκτική δηλαδή) 20λιγα €.
    Γιατί να τρώμε τέτοιο καπέλο αν πιανει λίγο το χέρι μας;
    Ναι καταλαβαίνω ότι δεν μπορουν όλοι. Δυστυχώς αμα δε μπορείς ο ίδιος, θα πληρωσεις αναγκαστικά άλλον.
    Και εγώ το ίδιο κάνω, γιατί δεν με παίρνει, οπότε απλό, δύσκολο, χρονοβόρο, σπαζ@ρχίδικο it is what it is, σκάω και κολυμπάω.

    Στο "δκομ" το χωρίο πάντως όταν πήγα με κωδικούς SKF, στην τοπική "τσιμουχερί", η απάντηση που πήρα ήταν ότι παίζει συμφωνία με την μητρική εταιρεία να μην φέρνουν κωδικούς μοτοσυκλετών, γιατί δημιουργούν αθέμιτο ανταγωνισμό με τα μοτομάγαζα.
    Μπορεί παπάντζα, μπορεί και αλήθεια, no se!

    Από την άλλη ρουλεμάν στροφάλου για το γKανΤεΜ, δεν βρήκα πουθενά στο χωριό.
    Παρόμοια ναι, το ίδιο όχι!
    Oldfarts never die

  3. #7533
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Αφού το ανέβασαν το βάζω και εγώ δημόσια,old's'scool βόλτα στην Καβάλα ,γνωστά παιδιά,με κάποιους κάναμε αλητείες πιτσιρικάδες, αρε Καβαλάρα city !
    https://www.youtube.com/watch?v=9RbO0SZm4Xk
    porca miseria.

  4. #7534
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Αφού το ανέβασαν το βάζω και εγώ δημόσια,old's'scool βόλτα στην Καβάλα ,γνωστά παιδιά,με κάποιους κάναμε αλητείες πιτσιρικάδες, αρε Καβαλάρα city !
    https://www.youtube.com/watch?v=9RbO0SZm4Xk
    Μπονάτσος σε αυτό το τραγούδι που έπαιξε σε μια απο της καλύτερες ελληνικές μοτοταινες εποχής συνδυαστικά με τα gixxer 1100 gpz900 xt550 tzr 250 fj750 turbo ότι καλύτερο για να τυλίξει το βίντεο
    Και σίγουρα ενεργοί μεσήλικες πιο συμβατοί με την χωρίς κράνος αμφίεση

    Like

  5. #7535
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.561
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Αφού το ανέβασαν το βάζω και εγώ δημόσια,old's'scool βόλτα στην Καβάλα ,γνωστά παιδιά,με κάποιους κάναμε αλητείες πιτσιρικάδες, αρε Καβαλάρα city !
    https://www.youtube.com/watch?v=9RbO0SZm4Xk
    οκ,30 τύποι που κάνουν βόλτα στην εγνατία με βερμούδες και ακράνωτοι.ωραίο βίντεο για το πως ΠΩΣ ΔΕΝ πρέπει να κυκλοφορούμε.
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  6. #7536
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterTHErider Προβολή μηνύματος
    οκ,30 τύποι που κάνουν βόλτα στην εγνατία με βερμούδες και ακράνωτοι.ωραίο βίντεο για το πως ΠΩΣ ΔΕΝ πρέπει να κυκλοφορούμε.
    εγώ κατάλαβα την νοστολαγικότητα της εποχής συνδυαστικά με διατηρημένα μηχανάκια '80 απο αντίστοιχης ηλικίας ιδιοκτήτες. Φυσικά και δεν υποστηρίζουμε αν αυτό είναι η καθημερινότητα της μοτο-κοινότητας τους. Και δεν νομίζω να είναι στην καθημερινότητα τους έτσι
    you rise you fall you're down then you rise again

  7. #7537
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Αυτό ακριβώς,ένα μικρό νοσταλγικό show φόρος τιμής στα νίατα τους/μας ήταν.
    Φυσικά και έχεις δίκιο στο πως ''ΔΕΝ πρέπει και κυκλοφορούμε'' αλλά δεν είναι αυτό το νόημα στην συγκεκριμένη περίπτωση.
    Είσαι άνθρωπος που ζεις την σπορ πλευρά της οδήγησης όπως πρέπει και με τα σωστά εργαλεία αλλά η μηχανή ήταν και πολλά άλλα.
    porca miseria.

  8. #7538
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.561
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Αυτό ακριβώς,ένα μικρό νοσταλγικό show φόρος τιμής στα νίατα τους/μας ήταν.
    Φυσικά και έχεις δίκιο στο πως ''ΔΕΝ πρέπει και κυκλοφορούμε'' αλλά δεν είναι αυτό το νόημα στην συγκεκριμένη περίπτωση.
    Είσαι άνθρωπος που ζεις την σπορ πλευρά της οδήγησης όπως πρέπει και με τα σωστά εργαλεία αλλά η μηχανή ήταν και πολλά άλλα.
    Πολλά που ευτυχώς μείνανε στο παρελθόν παιδιά.εγκληματικότητα,περιθωριοποίηση,καγκουριά,μεγ άλο ποσοστό θανάτων λόγο μη χρήσης κράνους και πολλά άλλα!
    Τα μηχανάκια της εποχής ωραία και να τα χαζεύουμε.πολλές συμπεριφορές τραγικές και ευτυχώς χάθηκαν.
    Στα δικά μου μάτια έτσι είναι.
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  9. #7539
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Έτσι ακριβώς είναι και πολλά παιδιά δεν είναι στο βίντεο δυστυχώς λόγο των παραπάνω που είπες.
    Εφηβεία,νιάτα,όπως θέλει το ερμηνεύει και το λέει ο καθένας.
    Μια φάση της ζωής ήταν θα έλεγα,πιστεύεις πως οι ίδιοι καβαλάνε ακόμα με την ταυτότητα στο στόμα,ακράνωτοι και μόνο κόφτες;
    Και στα δικά μου μάτια έτσι είναι και ας έβαλα κράνος στα 30.
    porca miseria.

  10. #7540
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.561
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Έτσι ακριβώς είναι και πολλά παιδιά δεν είναι στο βίντεο δυστυχώς λόγο των παραπάνω που είπες.
    Εφηβεία,νιάτα,όπως θέλει το ερμηνεύει και το λέει ο καθένας.
    Μια φάση της ζωής ήταν θα έλεγα,πιστεύεις πως οι ίδιοι καβαλάνε ακόμα με την ταυτότητα στο στόμα,ακράνωτοι και μόνο κόφτες;
    Και στα δικά μου μάτια έτσι είναι και ας έβαλα κράνος στα 30.
    Δεν ξέρω,κάποιοι θεωρώ πως ναί,κάποιοι οχι.το δικό μου θέμα είναι πως στη σημερινή εποχή μου χτυπάει πολύ άσχημα να το βλέπω έστω και σαν event.
    Αν θέλω βλέπω ψάλτη και μουστάκα και πέρνω τζούρα απο 80s...
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  11. #7541
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Πολύ προβλεπόμενος ο Μουστάκας ,ψηφίζω Ψάλτη
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	MV5BYzA3NWRhZTUtNTc0YS00ODY2LThiYTQtYjViOGQ3NDhkZTkzXkEyXkFqcGdeQXVyNDE5MTU2MDE@._V1_.jpg 
Προβολές:	194 
Μέγεθος:	59,8 KB 
ID:	441299
    porca miseria.

  12. #7542
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Κάποια μεγάλη γιαπωνέζικη ίσως...


    Βρισκόμαστε ένα βήμα πριν από μία σημαντική επένδυση στον χώρο της μοτοσυκλέτας που παρόμοια της δεν έχει υπάρξει τα τελευταία χρόνια και τουλάχιστον για μία δεκαετία πίσω. Μεγάλος Όμιλος που δραστηριοποιείται στον τομέα των βιομηχανικών μηχανημάτων και εξοπλισμού και των βαρέων και ελαφρών επαγγελματικών οχημάτων μεταξύ πολλών ακόμη τομέων δραστηριότητας, ετοιμάζεται να αποκτήσει παρουσία και στην μοτοσυκλέτα.

    Η απόκτηση ενός μεγάλου ονόματος που ήδη εκπροσωπείται στην χώρα μας είναι το πρώτο βήμα. Το επόμενο είναι να προχωρήσει σταδιακά σε μία μεγάλη επένδυση αναδιαμορφώνοντας το δίκτυο πώλησης και την φυσική παρουσία της μάρκας, τουλάχιστον έτσι ευχόμαστε πως θα προχωρήσει στα επόμενα βήματα.

    Είμαστε σε θέση να γνωρίζουμε πως όλες οι εμπλεκόμενες πλευρές έχουν έρθει σε συμφωνία και ο μεγάλος κατασκευαστής έχει ανάψει το πράσινο φως για την μετακίνηση της ελληνικής αντιπροσωπείας σε νέα χέρια, κάτι που φυσικά χρειάζεται αρκετό διάστημα ωσότου ολοκληρωθούν όλες οι διαδικασίες.

  13. #7543
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.495
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  14. #7544
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    Κάποια μεγάλη γιαπωνέζικη ίσως...


    Βρισκόμαστε ένα βήμα πριν από μία σημαντική επένδυση στον χώρο της μοτοσυκλέτας που παρόμοια της δεν έχει υπάρξει τα τελευταία χρόνια και τουλάχιστον για μία δεκαετία πίσω. Μεγάλος Όμιλος που δραστηριοποιείται στον τομέα των βιομηχανικών μηχανημάτων και εξοπλισμού και των βαρέων και ελαφρών επαγγελματικών οχημάτων μεταξύ πολλών ακόμη τομέων δραστηριότητας, ετοιμάζεται να αποκτήσει παρουσία και στην μοτοσυκλέτα.

    Η απόκτηση ενός μεγάλου ονόματος που ήδη εκπροσωπείται στην χώρα μας είναι το πρώτο βήμα. Το επόμενο είναι να προχωρήσει σταδιακά σε μία μεγάλη επένδυση αναδιαμορφώνοντας το δίκτυο πώλησης και την φυσική παρουσία της μάρκας, τουλάχιστον έτσι ευχόμαστε πως θα προχωρήσει στα επόμενα βήματα.

    Είμαστε σε θέση να γνωρίζουμε πως όλες οι εμπλεκόμενες πλευρές έχουν έρθει σε συμφωνία και ο μεγάλος κατασκευαστής έχει ανάψει το πράσινο φως για την μετακίνηση της ελληνικής αντιπροσωπείας σε νέα χέρια, κάτι που φυσικά χρειάζεται αρκετό διάστημα ωσότου ολοκληρωθούν όλες οι διαδικασίες.
    Αρχίζει σε ka και τελειώνει σε aki να υποθέσω;
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  15. #7545
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Αρχίζει σε ka και τελειώνει σε aki να υποθέσω;
    Suzukaki ;

Παρόμοια θέματα

  1. Σ/Κ στα Τζουμέρκα, Vol. II
    από apapadop στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2007, 14:17
  2. Mια ιστορια θα σας πω....[vol.2]
    από fantacid στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2007, 12:01
  3. οτε και αυξήσεις vol.2
    από akaposto στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2005, 23:23
  4. Sete ole!!!! Vol 2
    από Electra στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2004, 16:00
  5. Καλημέρες Vol.2
    από real_hope στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2004, 15:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF