Σελίδα 519 από 665 ΠρώτοΠρώτο ... 19419469509514515516517518519520521522523524529569619 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 7.771 έως 7.785 από 9961

Θέμα: Ο καφενές vol.2

  1. #7771
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.820
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Νίκος Παππάς Προβολή μηνύματος
    Κι εγω.. Αν θυμαμαι καλα, αυτο δεν βρισκει να δοκιμασει.


    Σε ο,τι αφορα την εκθεση, οταν ειδα ποιες εταιριες λειπουν, ειπα να λειπει το βυσσινο. Στις εκθεσεις πας να ονειρευτεις βλεποντας τα αντικειμενα το ποθου μαζεμενα, ασχετα αν τελικα αγορααεις παπι ή μεινεις με το ονειρο.

    Edit, μετα το vroom.. Επεκταση εγγυησης να κανεις ( κατα το ζακετα να παρεις )
    Δινει 5 χρόνια και 3 free service...
    Πόσο ακόμα?

    Ξέρω παίδες και εγώ το ίδιο σκέφτομαι.
    Ο κινητήρας.
    Θα πάω λογικά αύριο να κάνω την κουβέντα.
    Θα δω τι Feedback θα πάρω και θα επανέλθω.
    Ήρθα για την μηχανή μου, έμεινα για την μανούρα.

  2. #7772
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    621
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Δινει 5 χρόνια και 3 free service...
    Πόσο ακόμα?

    Ξέρω παίδες και εγώ το ίδιο σκέφτομαι.
    Ο κινητήρας.
    Θα πάω λογικά αύριο να κάνω την κουβέντα.
    Θα δω τι Feedback θα πάρω και θα επανέλθω.
    Οσο περισσοτερο τοσο το καλυτερο για εσενα και σε περιπτωση μεταπωλησης. Αλλωστε στα αμαξια της ειναι διασημη για τις επαναλαμβανομενες βλαβες που δεν φτιαχνουν ποτε, απλα περιοδικα μαθαινεις να αλλαζεις τα ιδια πραγματα ( μπεκ, πολλαπλασιαστες, διαφορικα , MAF, κλπ )

    Mιλαμε για το 850ADV ή το 900XR?
    Το πρωτο φοραει ακομα το μοτερ που ειχε γεννησει σε καποιο παλικαρι σε καποιο φορουμ και κανανε τον κινεζο;

  3. #7773
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.820
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Νίκος Παππάς Προβολή μηνύματος
    Οσο περισσοτερο τοσο το καλυτερο για εσενα και σε περιπτωση μεταπωλησης. Αλλωστε στα αμαξια της ειναι διασημη για τις επαναλαμβανομενες βλαβες που δεν φτιαχνουν ποτε, απλα περιοδικα μαθαινεις να αλλαζεις τα ιδια πραγματα ( μπεκ, πολλαπλασιαστες, διαφορικα , MAF, κλπ )

    Mιλαμε για το 850ADV ή το 900XR?
    Το πρωτο φοραει ακομα το μοτερ που ειχε γεννησει σε καποιο παλικαρι σε καποιο φορουμ και κανανε τον κινεζο;
    To 850 GS με όλα τα μπλιμπλίκια κοιτάω. (Full packs)
    Η Κινέζικη εταιρία , δεν είναι η πρώτη φορά που συνεργάζεται με την BMW, καθώς έχει προηγηθεί το G650, η μοτοσυκλέτα που είχε μπερδέψει τον κόσμο καθώς για περίπου 8 χρόνια βρισκόταν στην παραγωγή ως F650, αλλά η BMW έπρεπε με κάποιο τρόπο να ξεχωρίσει πως πλέον τα μοντέλα “F” είναι δικύλινδρα κι όχι μονοκύλινδρα. Τα σχέδια της Αυστριακής ROTAX μεταφέρθηκαν τότε στην Loncin που έφτιαξε μία γραμμή παραγωγής ασφαλισμένη και σε απόλυτη αρμονία με τα δεδομένα της BMW. Η ίδια αυτή γραμμή παραγωγής, έχει τώρα επεκταθεί κι ενισχυθεί, αναλαμβάνοντας τους νέου δικύλινδρους. Οι πρώτες ύλες του κινητήρα είναι σε μεγάλο βαθμό εισαγόμενες και μάλιστα από την Ευρώπη, σε μία διαδικασία πολύπλοκων μεταφορών. Η πρώτη πάντως εντύπωση, μέχρι να έρθει η ώρα να μιλήσουμε αναλυτικότερα στο περιοδικό, είναι άκρως θετική για τον νέο κινητήρα, που έχει αποκτήσει ροπή και νεύρο στις χαμηλές στροφές, εκεί ακριβώς που έπασχε το προηγούμενο μοντέλο.
    Ήρθα για την μηχανή μου, έμεινα για την μανούρα.

  4. #7774

  5. #7775
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.820
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dr.Monty Προβολή μηνύματος
    Ο πρώτος ήρθε.
    Περιμένω άλλους 2 συνήθεις ύποπτους για την καζούρα.
    Ήρθα για την μηχανή μου, έμεινα για την μανούρα.

  6. #7776
    Μέλος Το avatar του/της Dr.Monty
    Εγγραφή
    10/10/2020
    Μηνύματα
    459
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    To 850 GS με όλα τα μπλιμπλίκια κοιτάω. (Full packs)
    Τα σχέδια της Αυστριακής ROTAX μεταφέρθηκαν τότε στην Loncin που έφτιαξε μία γραμμή παραγωγής ασφαλισμένη και σε απόλυτη αρμονία με τα δεδομένα της BMW. Η ίδια αυτή γραμμή παραγωγής, έχει τώρα επεκταθεί κι ενισχυθεί, αναλαμβάνοντας τους νέου δικύλινδρους. Οι πρώτες ύλες του κινητήρα είναι σε μεγάλο βαθμό εισαγόμενες και μάλιστα από την Ευρώπη, σε μία διαδικασία πολύπλοκων μεταφορών.
    Δεν υπαρχει κανένα πάτερν κορπς στο ποστ. Πες την αλήθεια, για μας και μονο εμας το εγραψες, ε?

  7. #7777
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.820
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dr.Monty Προβολή μηνύματος
    Δεν υπαρχει κανένα πάτερν κορπς στο ποστ. Πες την αλήθεια, για μας και μονο εμας το εγραψες, ε?
    Δεν το έγραψα εγώ
    Το MotoMag το έγραψε .
    Ήρθα για την μηχανή μου, έμεινα για την μανούρα.

  8. #7778
    Μέλος Το avatar του/της Dr.Monty
    Εγγραφή
    10/10/2020
    Μηνύματα
    459
    Περιμενα να μου πεις το ChatGPT

  9. #7779
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.963
    Τις προάλλες διάβασα κάπου, μπορεί και σε σχόλιο στο youtube, ότι οι F-750/850/900 δεν αξίζουν, γιατί ο κινητήρας είναι κινέζικος, για την ακρίβεια είναι σχεδιασμένος και κατασκευασμένος από την Loncin, η οποία τον "πούλησε" στη BMW... λογικό μου μοιάζει, οι Γερμαναράδες κατασκευάζουν μοτοσυκλέτες εδώ και 100 μόνο χρόνια, οπότε είναι λογικό να απευθυνθούν σε κάποιον καταξιωμένο κατασκευαστή κινητήρων από την Κίνα για να μπορέσουν να βρουν κινητήριο σύνολο... πως έκαναν παλαιότερα με τη Rotax στα μονοκύλινδρα και δικύλινδρα F... σήμερα, και πάλι στο youtube, άκουσα ότι ο κινητήρας του Versys 1ης γενιάς ήταν σχεδιασμένος και κατασκευασμένος εξ ολοκλήρου από τη CFMoto, η οποία τον πούλησε στην Kawasaki... λογικά το επόμενο που θα διαβάσουμε είναι ότι ο πρώτος boxer κινητήρας κατασκευάστηκε από κάποιον κινέζο μοναχό το 1899, για σκεφτείτε γιατί η Εξέγερση των Μπόξερς έγινε στην Κίνα την ίδια χρονιά και γιατί ονομάστηκε έτσι; Το πιάσατε το υπονοούμενο ε; Κάμερα σ εμένα...

    Λογικά το ότι τα ανταλλακτικά για τους κινητήρες στέλνονται από Γερμανία στην Κίνα για δασμολογικούς λόγους και κόστους, είναι μούφα. Όπως και το ότι οι έτοιμοι κινητήρες στέλνονται πίσω στη Γερμανία για την τελική συναρμολόγησή τους στο εργοστάσιο της BMW στο Βερολίνο. Η αλήθεια είναι ότι όσοι εργάζονται στο εν λόγω εργοστάσιο είναι Κινέζοι μεταμφιεσμένοι σε Γερμανούς, ενώ όσοι λίγοι τυχεροί γηγενείς απόγονοι Τευτόνων εργάζονται εκεί, στάλθηκαν για εντατική εκπαίδευση στην Κίνα, ώστε να μπορέσουν να ανταποκριθούν στα υψηλά ποιοτικά στάνταρντς της Loncin. Θα συμφωνήσω κ εγώ ότι το να αγοράζεις γερμανική -και καλά- μοτοσυκλέτα που ουσιαστικά είναι made in China, είναι σαν να αγοράζεις κινητό τηλέφωνο iPhone, ή Η/Υ Dell, made in China...Ohhhh, wait...
    Τελευταία τροποποίηση από AUFGEBRACHT; 30/03/2023 στις 22:37.

  10. #7780
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.820
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Τις προάλλες διάβασα κάπου, μπορεί και σε σχόλιο στο youtube, ότι οι F-750/850/900 δεν αξίζουν, γιατί ο κινητήρας είναι κινέζικος, για την ακρίβεια είναι σχεδιασμένος και κατασκευασμένος από την Loncin, η οποία τον "πούλησε" στη BMW... λογικό μου μοιάζει, οι Γερμαναράδες κατασκευάζουν μοτοσυκλέτες εδώ και 100 μόνο χρόνια, οπότε είναι λογικό να απευθυνθούν σε κάποιον καταξιωμένο κατασκευαστή κινητήρων από την Κίνα για να μπορέσουν να βρουν κινητήριο σύνολο... πως έκαναν παλαιότερα με τη Rotax στα μονοκύλινδρα και δικύλινδρα F... σήμερα, και πάλι στο youtube, άκουσα ότι ο κινητήρας του Versys 1ης γενιάς ήταν σχεδιασμένος και κατασκευασμένος εξ ολοκλήρου από τη CFMoto, η οποία τον πούλησε στην Kawasaki... λογικά το επόμενο που θα διαβάσουμε είναι ότι ο πρώτος boxer κινητήρας κατασκευάστηκε από κάποιον κινέζο μοναχό το 1899, για σκεφτείτε γιατί η Εξέγερση των Μπόξερς έγινε στην Κίνα την ίδια χρονιά και γιατί ονομάστηκε έτσι; Το πιάσατε το υπονοούμενο ε; Κάμερα σ εμένα...

    Λογικά το ότι τα ανταλλακτικά για τους κινητήρες στέλνονται από Γερμανία στην Κίνα για δασμολογικούς λόγους και κόστους, είναι μούφα. Όπως και το ότι οι έτοιμοι κινητήρες στέλνονται πίσω στη Γερμανία για την τελική συναρμολόγησή τους στο εργοστάσιο της BMW στο Βερολίνο. Η αλήθεια είναι ότι όσοι εργάζονται στο εν λόγω εργοστάσιο είναι Κινέζοι μεταμφιεσμένοι σε Γερμανούς, ενώ όσοι λίγοι τυχεροί γηγενείς απόγονοι Τευτόνων εργάζονται εκεί, στάλθηκαν για εντατική εκπαίδευση στην Κίνα, ώστε να μπορέσουν να ανταποκριθούν στα υψηλά ποιοτικά στάνταρντς της Loncin. Θα συμφωνήσω κ εγώ ότι το να αγοράζεις γερμανική -και καλά- μοτοσυκλέτα που ουσιαστικά είναι made in China, είναι σαν να αγοράζεις κινητό τηλέφωνο iPhone, ή Η/Υ Dell, made in China...Ohhhh, wait...
    Ψάχνοντας τις κινέζικες καταβολές της.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	337570981_759858342316342_1100791925783806436_n.jpg 
Προβολές:	116 
Μέγεθος:	99,8 KB 
ID:	442315
    Ήρθα για την μηχανή μου, έμεινα για την μανούρα.

  11. #7781
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tsber
    Εγγραφή
    13/06/2019
    Μηνύματα
    1.354
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    σήμερα, και πάλι στο youtube, άκουσα ότι ο κινητήρας του Versys 1ης γενιάς ήταν σχεδιασμένος και κατασκευασμένος εξ ολοκλήρου από τη CFMoto, η οποία τον πούλησε στην Kawasaki...
    Σοβαρά τώρα;!

  12. #7782
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tsber
    Εγγραφή
    13/06/2019
    Μηνύματα
    1.354
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Ψάχνοντας τις κινέζικες καταβολές της.
    Ἔρως ἀνίκατε μάχαν - αν σου κάνει κλικ και το θέλεις πραγματικά (που έτσι δείχνει), πάρτο κι ας είναι και από λέγκο ο κινητήρας...

  13. #7783
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.820
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tsber Προβολή μηνύματος
    Ἔρως ἀνίκατε μάχαν - αν σου κάνει κλικ και το θέλεις πραγματικά (που έτσι δείχνει), πάρτο κι ας είναι και από λέγκο ο κινητήρας...
    Ο βασικός προβληματισμός είναι ότι δεν παίζει πουθενά εδώ και 4 μήνες Test Drive.
    Είναι όπως φαίνεται πολύ καλή για τα κυβικά μου και σαν ποιότητα μου άρεσε.
    Επίσης το Deal θα το επεκτείνω για 5 χρόνια με τα Services μέσα και εγγύηση επομένως θα κοιμάμαι ήσυχος .
    Αλλά ο προβληματισμός ένεκα 0 Test Drive παραμένει.
    Ήρθα για την μηχανή μου, έμεινα για την μανούρα.

  14. #7784
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tsber
    Εγγραφή
    13/06/2019
    Μηνύματα
    1.354
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Αλλά ο προβληματισμός ένεκα 0 Test Drive παραμένει.
    Αυτό είναι ένα πρόβλημα όντως και είναι απαραίτητο για να έχεις μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα.

    Για μένα ειδικά η BMW θα έπρεπε να είχε την ευκολότερη πρόσβαση για δοκιμή στα περισσότερα μοντέλα της.

  15. #7785
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.820
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tsber Προβολή μηνύματος
    Αυτό είναι ένα πρόβλημα όντως και είναι απαραίτητο για να έχεις μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα.

    Για μένα ειδικά η BMW θα έπρεπε να είχε την ευκολότερη πρόσβαση για δοκιμή στα περισσότερα μοντέλα της.
    Έχω πάρει σε όλες τις αντιπροσωπείες Αθήνας δεν παίζει ούτε για δείγμα.
    Μόνο ο Σφακιανάκης είχε σκέψου εκθεσιακό να δω.
    Το αστείο είναι ότι έχει να δοκιμάσω όλα τα 1250 και XR1000....
    Ήρθα για την μηχανή μου, έμεινα για την μανούρα.

Παρόμοια θέματα

  1. Σ/Κ στα Τζουμέρκα, Vol. II
    από apapadop στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2007, 13:17
  2. Mια ιστορια θα σας πω....[vol.2]
    από fantacid στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2007, 11:01
  3. οτε και αυξήσεις vol.2
    από akaposto στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2005, 22:23
  4. Sete ole!!!! Vol 2
    από Electra στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2004, 15:00
  5. Καλημέρες Vol.2
    από real_hope στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2004, 14:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF