Σελίδα 523 από 665 ΠρώτοΠρώτο ... 23423473513518519520521522523524525526527528533573623 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 7.831 έως 7.845 από 9961

Θέμα: Ο καφενές vol.2

  1. #7831
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Ερώτηση σοβαρή.
    Ενώ τους λέω ντούκου τα λεφτά γιατί προσπαθούν με διάφορα δώρα να με ψήσουν για Χρηματοδότηση?
    Έχουμε φτάσει ξανά στις προ 2007 εποχές και ξαναφουσκώνουμε την φούσκα?
    δεν φουσκώνουμε τη φούσκα απλά προσπαθούμε να επενδύσουμε τα μετρητά
    με τέτοιο πληθωρισμό και τέτοια επιτόκια στις καταθέσεις το μετρητό δεν το θέλει κανείς
    αμάν κάνω να πληρώσω μετρητά έστω με 1% έκπτωση στις αγορές μου
    να μου δώσουν 3-6μηνη πίστωση να τα κάνω τί?

    αφού τα έχεις κάνε τις πράξεις σου και δές τι σε συμφέρει περισσότερο
    υπολόγισε και άνοδο στα επιτόκια των δανείων (δεν ξέρω αν σε αγγίζουν)
    έχει καεί πολύς κόσμος που είχε δάνεια σε όλη την Ευρώπη
    Προσωπική υπενθύμιση: Να μήν πηγαίνω κόντρα στο ΑΙ των Google/Facebook/Twitter/Insta.... Χαμένος χρόνος.
    https://www.imdb.com/title/tt11464826/

  2. #7832
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nitse3
    Εγγραφή
    15/11/2016
    Μηνύματα
    722
    Έκλεισε δηλαδή το 850;; Και χωρίς test ride;

  3. #7833
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.842
    Όχι περιμένω απάντηση για το τεστ από αντιπροσωπεία . Αλλά χωρίς αυτό ειλικρινά δεν ξέρω τι να κάνω .

  4. #7834
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.858
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Ερώτηση σοβαρή.
    Ενώ τους λέω ντούκου τα λεφτά γιατί προσπαθούν με διάφορα δώρα να με ψήσουν για Χρηματοδότηση?
    Έχουμε φτάσει ξανά στις προ 2007 εποχές και ξαναφουσκώνουμε την φούσκα?
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterTHErider Προβολή μηνύματος
    Γιατί τα μαγαζιά παίρνουν μπόνους(λεφτά) από την τράπεζα για κάθε δάνειο που θα πουλήσουν.ποσοστό από τους τόκους δηλαδή.
    Επίσης,παλαιότερα (προ κρίσης), για κάθε δάνειο οχήματος έπαιρνε μπόνους από την τράπεζα και ο πωλητής. Όχι η επιχείρηση, ο υπάλληλος - πωλητής.
    Οπότε τα μετρητά δεν είχαν αξία, τουλάχιστον στις αντιπροσωπείες και τις μεγάλες εκθέσεις.

  5. #7835
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.965
    Παιδιά, ούτε ο πωλητής της αντιπροσωπείας παίρνει προμήθεια από την τράπεζα, ούτε κανένας υπάλληλος τράπεζας παίρνει προμήθεια για καταναλωτικό δάνειο...

    Η τράπεζα γράφει καταναλωτικό δάνειο, μετράει στη συνολική ετήσια παραγωγή δανείων, κερδίζει τα αυτονόητα, ο έμπορος κερδίζει μια προμήθεια που μπαίνει συνήθως στα περιώνυμα "έξοδα φακέλου", παλαιότερα έπαιρναν μια συνολική προμήθεια ανάλογα με τον όγκο των δανείων που είχαν φέρει στην εκάστοτε τράπεζα. Τονίζω πάλι, η ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ, όχι ο υπάλληλος που 'χει κάνει την πώληση.

  6. #7836
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.159
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Παιδιά, ούτε ο πωλητής της αντιπροσωπείας παίρνει προμήθεια από την τράπεζα, ούτε κανένας υπάλληλος τράπεζας παίρνει προμήθεια για καταναλωτικό δάνειο...

    Η τράπεζα γράφει καταναλωτικό δάνειο, μετράει στη συνολική ετήσια παραγωγή δανείων, κερδίζει τα αυτονόητα, ο έμπορος κερδίζει μια προμήθεια που μπαίνει συνήθως στα περιώνυμα "έξοδα φακέλου", παλαιότερα έπαιρναν μια συνολική προμήθεια ανάλογα με τον όγκο των δανείων που είχαν φέρει στην εκάστοτε τράπεζα. Τονίζω πάλι, η ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ, όχι ο υπάλληλος που 'χει κάνει την πώληση.
    Εκεί που ήμουν, στην Isuzu, είναι ένας πωλητής που είναι ικανότατος στο....ψηστήρι για κάθε πώληση παίρνει μπόνους... Και μιλάμε για τον δύσκολο τομέα των ελαφρών επαγγελματικών οχημάτων. Κατάφερνε με τα άφθονα "παραθυράκια" να πουλάει και στην κουτσή Μαρία....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  7. #7837
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.965
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Εκεί που ήμουν, στην Isuzu, είναι ένας πωλητής που είναι ικανότατος στο....ψηστήρι για κάθε πώληση παίρνει μπόνους... Και μιλάμε για τον δύσκολο τομέα των ελαφρών επαγγελματικών οχημάτων. Κατάφερνε με τα άφθονα "παραθυράκια" να πουλάει και στην κουτσή Μαρία....
    Και στην τράπεζα ο ικανός πωλητής παίρνει μπόνους αν πωλήσει ασφάλειες και επενδυτικά προϊόντα... μίλησα συγκεκριμένα για αυτό που αναφέρθηκε παραπάνω, ότι σε περίπτωση καταναλωτικού δανείου, δεν υπάρχει άμεση προμήθεια από το δάνειο ούτε σε υπάλληλο της τράπεζας, ούτε σε υπάλληλο της αντιπροσωπείας. Μην πιάσουμε τις πωλήσεις, γιατί είναι πονεμένη ιστορία...

  8. #7838
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.858
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lykourgi Προβολή μηνύματος
    Επίσης,παλαιότερα (προ κρίσης), για κάθε δάνειο οχήματος έπαιρνε μπόνους από την τράπεζα και ο πωλητής. Όχι η επιχείρηση, ο υπάλληλος - πωλητής.
    Οπότε τα μετρητά δεν είχαν αξία, τουλάχιστον στις αντιπροσωπείες και τις μεγάλες εκθέσεις.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Παιδιά, ούτε ο πωλητής της αντιπροσωπείας παίρνει προμήθεια από την τράπεζα, ούτε κανένας υπάλληλος τράπεζας παίρνει προμήθεια για καταναλωτικό δάνειο...

    Η τράπεζα γράφει καταναλωτικό δάνειο, μετράει στη συνολική ετήσια παραγωγή δανείων, κερδίζει τα αυτονόητα, ο έμπορος κερδίζει μια προμήθεια που μπαίνει συνήθως στα περιώνυμα "έξοδα φακέλου", παλαιότερα έπαιρναν μια συνολική προμήθεια ανάλογα με τον όγκο των δανείων που είχαν φέρει στην εκάστοτε τράπεζα. Τονίζω πάλι, η ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ, όχι ο υπάλληλος που 'χει κάνει την πώληση.
    Αυτό το περί " προμήθειας πωλητού από την τράπεζα" μου το είχε εξηγήσει πωλητής μεγάλης αντιπροσωπείας, προ κρίσης.
    Δεν το έχω εξακριβώσει με κάποιον τρόπο, αλλά ο συγκεκριμένος δεν είχε κανένα συμφέρον, ώστε να μου πει ψέματα.

  9. #7839
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.062
    Πολύ κουβέντα για το τίποτα,οποίος έχει μετρητά κάνει μια μεταφορά μέσω e banking η τραπεζική επιταγή και τέλος.Οι υπόλοιποι στην δόση.

  10. #7840
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.842
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Πολύ κουβέντα για το τίποτα,οποίος έχει μετρητά κάνει μια μεταφορά μέσω e banking η τραπεζική επιταγή και τέλος.Οι υπόλοιποι στην δόση.
    Ρε φίλε δεν βλέπεις τι γράφω?
    Ώρες ώρες νιώθω ότι δεν καταλαβαίνεις.
    Μου κάνουν δώρα με δόσεις που ΔΕΝ μου κάνουν με μετρητά.
    where was Gondor when the Westfold fell?

  11. #7841
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.145
    Η αξία των δώρων σε σχέση με τους συνολικούς τόκους (γιατί άτοκες δεν θα είναι οι δόσεις) είναι μεγαλύτερη ή μικρότερη;

    Θα μου φαινόταν λογικό να σε συμφέρει καλυτερα να "αγοράσεις" τα δωρα μόνος σου.

  12. #7842
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.842
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motojojo Προβολή μηνύματος
    Η αξία των δώρων σε σχέση με τους συνολικούς τόκους (γιατί άτοκες δεν θα είναι οι δόσεις) είναι μεγαλύτερη ή μικρότερη;

    Θα μου φαινόταν λογικό να σε συμφέρει καλυτερα να "αγοράσεις" τα δωρα μόνος σου.
    Σκεφτόμουν για δόσεις 5 μήνες και ''πρόωρη αποπληρωμή'' αύριο θα ξέρω.
    where was Gondor when the Westfold fell?

  13. #7843
    Γιατί μου ζήτησαν 460€ για ένα ζευγάρι λάστιχα?
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  14. #7844
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.632
    γιατί γαμιούνται; δεν ξερω, μια σκέψη κάνω
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  15. #7845
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.062
    Γιατί έχεις premium μηχανάκι.

Παρόμοια θέματα

  1. Σ/Κ στα Τζουμέρκα, Vol. II
    από apapadop στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2007, 13:17
  2. Mια ιστορια θα σας πω....[vol.2]
    από fantacid στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2007, 11:01
  3. οτε και αυξήσεις vol.2
    από akaposto στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2005, 22:23
  4. Sete ole!!!! Vol 2
    από Electra στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2004, 15:00
  5. Καλημέρες Vol.2
    από real_hope στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2004, 14:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF