Σελίδα 535 από 667 ΠρώτοΠρώτο ... 35435485525530531532533534535536537538539540545585635 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 8.011 έως 8.025 από 9999

Θέμα: Ο καφενές vol.2

  1. #8011
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος

    Πες του κ εσυ...παρε ρε ενα σκουτερ με ABS. Εσυ φταις που εγινε ετσι το σκουτερ σου...

  2. #8012
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    1:00 & 1:12 Ο κόσμος σταματαει και βγαζει στην ακρη τα κοτρωνια μη περασει και κανενας ανυποψιαστος με μαστοδοντο και εχουμε την εποχη των δεινοσαυρων..

    Επισης, 1:33 ΠΕΡΝΟΥΣΕΣ Μπίλλυ..!!!
    (αλλα σαν να εγινες τρυφερό πόδι, μΕ φαίνεται..)


    Εν τω μεταξύ τα κοτρώνια πρέπει να ήταν σκόπιμα τοποθετημένα για να μην περάσει κάποιο αμάξι και τον πιει πατόκορφα μετά γιατί δεν έχει σημείο να κάνεις αναστροφή!

    Οπότε καλά έκανα και τα άφησα.



    Υ.Γ: Νίκο περαστικά και αγύριστα να είναι!
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  3. #8013
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.969
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    ετήσιο σέρβις και έμεινα κόκκαλο με το πόσο πρόσεχαν και την παραμικρή λεπτομέρεια. Με διαφορά ένα από τα καλύτερα συνεργεία-αντιπροσωπείες που έχω πατήσει

    Γέρακα μεριά το συνεργείο;

  4. #8014
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.845
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Γέρακα μεριά το συνεργείο;
    Φυσικά. Που αλλού?
    where was Gondor when the Westfold fell?

  5. #8015
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.073
    Φάε κουμπάρε και ελιές.
    Καλό είναι και το χαβιάρι
    Καλό αλλά ακριβό κουμπάρε
    Ακριβό αλλά τ αξίζει.

  6. #8016
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/03/2023
    Μηνύματα
    55
    γελοία χώρα με ανύπαρκτους νόμους ....ελλαδα 2023
    συνελήφθη για 51η φορά να κλέβει μοτο...https://www.zougla.gr/greece/article...-ix-ke-mixanon

  7. #8017
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.163
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από antoncbf Προβολή μηνύματος
    γελοία χώρα με ανύπαρκτους νόμους ....ελλαδα 2023
    συνελήφθη για 51η φορά να κλέβει μοτο...https://www.zougla.gr/greece/article...-ix-ke-mixanon
    Και τι να του κάνουν; θα "φάει" 6 μήνες, στους 3 θα είναι έξω και ξανά μανά....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  8. #8018
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.468
    Αντε να γινω ο κακος μαλακας:αν του κοβανε το ενα χερακι ,,θα ξανακλεβε;

  9. #8019
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.524
    αν κλεβει λογω ουσιων θελει κλειστο προγραμμα απεξαρτησης μπας και σωθει
    δεν ειναι κλεφτης ειναι αρρωστος
    αν κλεβει απο συνηθεια δεν ξερω αν και πως μπορει να σταματησει

  10. #8020
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    625
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    αν κλεβει λογω ουσιων θελει κλειστο προγραμμα απεξαρτησης μπας και σωθει
    δεν ειναι κλεφτης ειναι αρρωστος
    αν κλεβει απο συνηθεια δεν ξερω αν και πως μπορει να σταματησει
    Η παραβατικοτητα ειναι κοινωνικο φαινομενο, θελει αλλη αντιμετωπιση ουτε σωφρονισμο ουτε βαρια τιμωρια.

    Οταν λυθει το προβλημα που την δημιουργει θα μειωθει πολυ, δεν θα εξαφανιστει ομως

  11. #8021
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.468
    Δλδ οι αρχαιοι μας,ηταν λιγο λακαμαδες,που λεγανε:οπου δεν πιπτει............και ολοι καταλαβαινουμε οτι ρε φιλε..μια δυο τρεις..αρπαγε τωρα τις ψιλες σου και αν μαγκας ξανακαντο

  12. #8022
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.163
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thunder ace Προβολή μηνύματος
    Αντε να γινω ο κακος μαλακας:αν του κοβανε το ενα χερακι ,,θα ξανακλεβε;
    Ευκαιρίας δοθείσης, μια μίνι ιστορία:

    Κάποτε,περί τα τέλη του 1970 αρχές '80 βρέθηκε ο γέρος μου, όντας ναυτικός στην Σαουδική Αραβία να ξεφορτώσουν φορτίο. Βγήκε στο λιμάνι και πέριξ αυτού, στην τοπική αγορά, ένα είδος λαικής, να το πω έτσι. Είχε πάγκους με ρολόγια ακριβά, χρυσό, νομίσματα, φωνές, κακό.... σε μια δόση ακούγεται από τον παρακείμενο μιναρέ η φωνή του μουεζίνη. Λες και ένα μαγικό ραβδί χτύπησε την αγορά, τα παράτησαν όλα χύμα έτσι όπως ήταν και έφυγαν να....προσευχηθούν!!! Ψυχή στην αγορά! μετά από κάποια ώρα επέστρεψαν όλοι και συνέχισαν αυτό που κάνανε σαν να μην έγινε τίποτα.
    Ποιος να τολμήσει να απλώσει χέρι στον οποιοδήποτε πάγκο;;;; όταν ξέρει ότι θα το χάσει επί τόπου, χωρίς δίκες και πολιτισμένες μ@λακείες......
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  13. #8023
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.524
    προχθες μαζεψε η αστυνομια στη νικαια σε συμπλοκη εναν 17αρη με μαχαιρι
    ο εισαγγελεας τον αφησε ελευθερο
    ο μικρος το ιδιο βραδυ πηρε κρυφα το αμαξι της μανας του χωρις διπλωμα και το εριξε σε γκεμο με αλλους 3 μεσα
    εγω αν ημουν αστυνομικος δεν θα ασχολιομουν ξανα..........

  14. #8024
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.073
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Ευκαιρίας δοθείσης, μια μίνι ιστορία:

    Κάποτε,περί τα τέλη του 1970 αρχές '80 βρέθηκε ο γέρος μου, όντας ναυτικός στην Σαουδική Αραβία να ξεφορτώσουν φορτίο. Βγήκε στο λιμάνι και πέριξ αυτού, στην τοπική αγορά, ένα είδος λαικής, να το πω έτσι. Είχε πάγκους με ρολόγια ακριβά, χρυσό, νομίσματα, φωνές, κακό.... σε μια δόση ακούγεται από τον παρακείμενο μιναρέ η φωνή του μουεζίνη. Λες και ένα μαγικό ραβδί χτύπησε την αγορά, τα παράτησαν όλα χύμα έτσι όπως ήταν και έφυγαν να....προσευχηθούν!!! Ψυχή στην αγορά! μετά από κάποια ώρα επέστρεψαν όλοι και συνέχισαν αυτό που κάνανε σαν να μην έγινε τίποτα.
    Ποιος να τολμήσει να απλώσει χέρι στον οποιοδήποτε πάγκο;;;; όταν ξέρει ότι θα το χάσει επί τόπου, χωρίς δίκες και πολιτισμένες μ@λακείες......
    ρε αμα γινοταν αυτο ,δεν θα προλαβαινε το ΕΣΥ ,να εξυπηρετησει αυτους με τα κομενα χερια ,δεν θα υπηρχαν τεχνητα μελη,δεν θα ειχαμε χειρουργους,ορθοπεδικους κλπ,θα γινοταν χαμος στο συστημα ,και θα γινοταν μυλος στα πρωιναδικα για την ανεπαρκεια του συστηματος υγειας.Αστο καλυτερα ,λιγωτερη φασαρια εχουμε με το παρον συστημα.Δουλευει και τοσος κοσμος και τρωει ψωμακι.(αστυνομια,δικαστικοι,σωφρονιστικοι,δημοσιογρ φοι,πολιτικοι,και λοιπες παραγωγικες ταξεις.)
    Τελευταία τροποποίηση από panavour; 19/05/2023 στις 10:41.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  15. #8025
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tsber
    Εγγραφή
    13/06/2019
    Μηνύματα
    1.369
    Δυστυχώς το πρόβλημα είναι μεγαλύτερο και οι προεκτάσεις του αγγίζουν το σύνολο σχεδόν της κοινωνίας με κάποιον τρόπο.

    Για παράδειγμα, από τη νυν οδό Άλκη Καμπανού περνάω κάθε φορά που πηγαίνω σε έναν φίλο να δούμε ποδόσφαιρο καθώς μένει δυο στενά πιο πάνω. Στην κυριολεξία θα μπορούσα να είμαι εγώ στη θέση του αν περνούσα την ακατάλληλη στιγμή. Και τα μαχαιρώματα και λοιπά περιστατικά βίας μεταξύ και κατά πάντων συνεχίζονται σε μια πόλη που από τις κερκίδες του Χαριλάου βλέπεις τα φώτα στην Τούμπα να ανάβουν. Στην κυριολεξία γειτονιά! Και σε όλη την Ελλάδα φυσικά, ανεξαρτήτως ομαδικών προτιμήσεων...

    Και αυτό είναι μόνο μία πτυχή του προβλήματος μίας κοινωνίας που εδώ και δεκαετίες αποθεώνει την εικόνα, το χρήμα, τη μαγκιά του να να είσαι "καλύτερος" με κάθε βρώμικο τρόπο γιατί στην αντίθετη περίπτωση θα είσαι απλά μαλάκας.

    Για μένα όλα ξεκινούν από τον πραγματικό σεβασμό για τον συνάνθρωπο, για αυτό που πραγματικά είναι και όχι για αυτά που κατέχει, επιδεικνύει ή χρησιμοποιεί για να μπολιάσει τα παιδιά του με την ίδια αρρωστημένη νοοτροπία.

Παρόμοια θέματα

  1. Σ/Κ στα Τζουμέρκα, Vol. II
    από apapadop στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2007, 13:17
  2. Mια ιστορια θα σας πω....[vol.2]
    από fantacid στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2007, 11:01
  3. οτε και αυξήσεις vol.2
    από akaposto στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2005, 22:23
  4. Sete ole!!!! Vol 2
    από Electra στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2004, 15:00
  5. Καλημέρες Vol.2
    από real_hope στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2004, 14:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF