Σελίδα 541 από 664 ΠρώτοΠρώτο ... 41441491531536537538539540541542543544545546551591641 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 8.101 έως 8.115 από 9947

Θέμα: Ο καφενές vol.2

  1. #8101
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.030
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motojojo Προβολή μηνύματος
    Τις μοιρες κλίσης πως τις μετράτε;

    Τι ερωτήσεις είναι αυτές? Με το μάτι φυσικά!
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  2. #8102
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.106
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motojojo Προβολή μηνύματος
    Τις μοιρες κλίσης πως τις μετράτε;
    Με μοιρογνωμόνιο.
    Life begins at 45°.

  3. #8103
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.809
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motojojo Προβολή μηνύματος
    Τις μοιρες κλίσης πως τις μετράτε;
    Προσωπικά με το App της BMW.
    Υπάρχει και η επιλογή ενός GPS θεωρώ και κάποιου App για κινητό
    Ήρθα για την μηχανή μου, έμεινα για την μανούρα.

  4. #8104
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.991
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motojojo Προβολή μηνύματος
    Τις μοιρες κλίσης πως τις μετράτε;
    κανονικα τις μετράς με δάχτυλα. μισο δαχτυλο απάτητο πισω λαστιχο, ενα δαχτυλο απάτητο πισω λαστιχο και παει λεγοντας

  5. #8105
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tsber
    Εγγραφή
    13/06/2019
    Μηνύματα
    1.354
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nostradamus Προβολή μηνύματος

    Πραγματικα τα εχω με τον εαυτο μου, γιατι τελικα εχω πολυ θυμο μεσα μου και κατι πρεπει να κανω με αυτο.
    Κι εγώ τα ίδια φίλε μου, ο δρόμος είναι το μόνο μέρος όπου γίνομαι έξω φρενών και μετά πάντα ντρέπομαι για ότι έκανα ή είπα αλλά και για το ίδιο το γεγονός ότι ασχολήθηκα και εκνευρίστηκα τόσο πολύ...

    Επιπλέον, επειδή είμαι άνθρωπος αναλυτικός, δεν εκδηλώνομαι με την πρώτη στραβή αλλά το κακό είναι ότι αποκλείεται να είναι μόνο μία η στραβή, ακόμα και σε απόσταση μερικών μόνο χιλιομέτρων.

    Αυτό που κάνω τελευταία είναι να προετοιμάζω τον εαυτό μου πριν ξεκινήσω καν, και να μου λέω ότι δεν αξίζει να χαλάω τη διάθεσή μου για αυτά που, αναπόφευκτα, θα ακολουθήσουν στη συνέχεια.










    Δεν πιάνει πάντα

  6. #8106
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.252
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nostradamus Προβολή μηνύματος
    Με είδα σήμερα να χανω τελειως την ψυχραιμια μου με εναν απαραδεκτο μαλακα με αυτοκινητο, που ξεκινησε να βριζει επειδη, εκοψα σε πορτοκαλι (που απλα δεν προλαβαιναμε) και δεν περασε με κοκκινο. Ακουσε τα καντιλια του, και ευτυχως λουφαξε αλλιως επειδη το ειχα χασει τελειως δεν ξερω που θα φταναμε.

    Πραγματικα τα εχω με τον εαυτο μου, γιατι τελικα εχω πολυ θυμο μεσα μου και κατι πρεπει να κανω με αυτο.
    Οταν σε βριζει καποιος ασχετος σκεψου απλα οτι δεν εχει να κανει με σένα αλλα με αυτον.
    Οποτε γράψτον στα παπάρια σου.

  7. #8107
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.278
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dimmanoukas Προβολή μηνύματος
    πως μπορεί να του γίνει μάθημα το γεγονός ακόμη και δίκιο να είχε (που δεν είχε αλλά λέμε) ότι σε μια περίπτωση ειδικά με την παρουσία παιδιών δεν συμπεριφέρεται κάποιος με τέτοιο τρόπο?
    Δεν μπορεί, είναι αρκετά αργά, για αυτό και η κοινωνία ολόκληρη βρίθει τέτοιων συμπεριφορών με άμεσο αντίκτυπο την πλήρη αντιγραφή τους στο σπίτι από τα παιδιά.

    (πάντως και εγώ τσαντίζομαι όταν με κόβουν στο περτικαΛί )
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  8. #8108
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.651
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tsber Προβολή μηνύματος

    Δεν πιάνει πάντα

    Και για πε...
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  9. #8109
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    732
    Μην κάθεστε να ασχολείστε με τον καθε καμμένο που πετυχαίνετε στον δρόμο.Θα σας βάλει στο τρυπάκι του και θα σπάσουν τα δικά σας νεύρα και θα σας χαλάσει την μέρα.Το καλύτερο που μπορείτε να κάνετε ειναι να του την πείτε με φουλ ευγένια, αυτό θα τον τρελάνει τελείως.Επίσης,αν δεν σας επιτεθούν μην επιτίθεστε πρώτοι,θα φωνάξουν την αστυνομία και θα μπλέξετε

  10. #8110
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.702
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dimmanoukas Προβολή μηνύματος
    @Nostradsmus σε καταλαβαίνω πλήρως, απλά θέλει πολύ προσοχή και υπομονή γιατί κανενός τα νεύρα δεν είναι καλά.

    Εγώ είδα τον εαυτό μου να κάνει ιώβεια υπομονή όταν σε στάση ελάχιστων δευτερολέπτων, αφήνοντας τον μικρό στον παιδικό, κάτοικος πεζός με ενημέρωσε με απειλητικό ύφος "να μην τολμήσω να ξαναπαρκαρω εκεί καθώς είναι ιδιωτικός δρόμος" (δρόμος τσιμεντένιος παράδρομος όπου οδηγεί σε πολλές κατοικίες από πολυκατοικίες και μονοκατοικιες άρα του δήμου και όχι ιδιωτικός) και απαντώντας του ότι μισό λεπτό μέχρι να πάει ο μικρός στο παιδικό, ενώ είναι πεζός και δεν τον ενοχλώ καθόλου στη διέλευση του, λέει δυνατά μπροστά στην έντρομη σύζυγο και τον μικρό "άντε με το κάθε μουνοπ@νο που την έχει δει μάγκας"

    Το μόνο που με κράτησε ήταν η παρουσία του γιου μου αλλά και άλλων νηπίων και πραγματικά δαγκώθηκα για να μην αντιδράσω με οποιοδήποτε τρόπο για να μην τους γίνει εγγραφή όχι η αντιδικία αλλά ούτε και το φρασεολογιο.

    Για καλή του τύχη, είχα την γυναίκα μου συνοδηγό, και δεν ήθελα να επεκταθώ όταν διασταυρωθήκαμε τρία στενά πιο κάτω...αν ήμουν μόνος μπορεί να σας έγραφα και από κανένα κρατητήριο τώρα.

    Τώρα που τα γράφω και έχω ήδη ηρεμήσει, δεν θα άξιζε σε καμία περίπτωση η ενασχόληση μαζί του με οποιοδήποτε τρόπο...το θέμα όμως είναι πως μπορεί να του γίνει μάθημα το γεγονός ακόμη και δίκιο να είχε (που δεν είχε αλλά λέμε) ότι σε μια περίπτωση ειδικά με την παρουσία παιδιών δεν συμπεριφέρεται κάποιος με τέτοιο τρόπο?
    Μονο κ μονο επειδη το ειπε μπροστα απο παιδικο κ σε παιδι/α θα του λεγα...μισο λεπτο παω να αφησω τον μικρο πανω στην ταξη κ εσυ τραβα εκει στην γωνια κ ερχομαι να μου εξηγησεις γιατι δεν καταλαβα καλα.
    Δεν τα πιανω ευκολα.
    Μερικοι δεν καταλαβαινουν αλλιως...ειδικα οταν ειναι παιδια μπροστα κ αρχιζουν να βριζουν θελω να βγω εξω να τον φυτεψω (τον οποιον). Ασχετως που δεν πρεπει...
    Ευτυχως οσο μεγαλωνουμε συγκρατουμαστε ευκολοτερα.
    Ride(s) the wind of change...

  11. #8111
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.542
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    ...

    (πάντως και εγώ τσαντίζομαι όταν με κόβουν στο περτικαΛί )
    Ναι τζανεμ'..Ηταν απο τα πορτοκαλι που δεν τα προλαβαινεις.. Ενα θα σου πω... TDM 900 στην διπλα λωριδα που δεν "ενοχλουσα" σταματησε επισης... TDM 900 ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΕΠΙΣΗΣ....
    Quod me nutrit... me destruit.....

  12. #8112
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tsber
    Εγγραφή
    13/06/2019
    Μηνύματα
    1.354
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος

    Και για πε...
    Τη γνωστή ταινία με τον Αδόλφο που καταλαβαίνει ότι τα στρατιωτάκια που μετακινεί στον χάρτη δεν υπάρχουν την έχεις δει νομίζω

    Εκεί που δεν μαζεύεται με τίποτα το πράμα είναι όταν για κάποιον λόγο πρέπει να πάρω το αυτοκίνητο του πατέρα μου...

    Μου έχουν τύχει διαδοχικά σκηνικά που αν έβαζες τη νοσηρότερη φαντασία να τα σκηνοθετήσει δεν θα τα κατάφερνε τόσο τέλεια!

    Όταν ντρέπεσαι για το πώς φέρθηκες πριν ένα λεπτό, και ας είχες όλο το δίκιο του κόσμου, κάτι δεν πάει καλά

  13. #8113
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.962
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Οταν σε βριζει καποιος ασχετος σκεψου απλα οτι δεν εχει να κανει με σένα αλλα με αυτον.
    Οποτε γράψτον στα παπάρια σου.
    Π@π@ρια είναι, δεν είναι η Ασία...πόσα να γράψουμε καθημερινά...

  14. #8114
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    815
    Καλά και να πέφτει καμιά ψιλή, δεν είναι δα και θανάσιμο αμάρτημα.
    Αρκεί να είναι στα πλαίσια του "αυθεντικού, συνετού, πατροπαράδοτου ξύλου".

    Νταξ, τώρα μην έχουμε και ενοχικά, επειδή ρίξαμε κάνα "ευχέλαιο", δεν είναι ανάγκη να γίνουμε, όλες πασιφίστριες και πολίτικαλ κορεκτ.
    Oldfarts never die

  15. #8115
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/03/2022
    Μηνύματα
    57
    Στα κιλά σου πρέπει οπωσδήποτε να τη βάλεις στη 2η θέση (1 άτομο + αποσκευές). Ένα χαρακτηριστικό του ESA2 είναι ότι αλλάζει μαζί με την προφορτιση και τη σταθερά του ελατηρίου (εμπλέκει ένα ελαστομερες παράλληλα).
    Επιπλέον αν η ανάρτηση είναι στο road είναι πολύ μαλακή, πολύ άνετη για εντός πόλης αλλά μέχρι εκεί.
    Στο dynamic σφίγγει τόσο το compression όσο και το rebound.
    Τέλος αν το riding mode είναι στο road το TC μπαίνει αρκετά νωρίς, στο dynamic αφήνει αρκετό γλίστρημα πριν επέμβει.
    Σε κάθε περίπτωση μην πιέζεις να δεις κλίσεις σώνει και καλά γιατί μπορεί να δεις 90 μοίρες...
    Τελευταία τροποποίηση από Taz; 27/05/2023 στις 07:33.

Παρόμοια θέματα

  1. Σ/Κ στα Τζουμέρκα, Vol. II
    από apapadop στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2007, 13:17
  2. Mια ιστορια θα σας πω....[vol.2]
    από fantacid στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2007, 11:01
  3. οτε και αυξήσεις vol.2
    από akaposto στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2005, 22:23
  4. Sete ole!!!! Vol 2
    από Electra στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2004, 15:00
  5. Καλημέρες Vol.2
    από real_hope στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2004, 14:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF