Σελίδα 542 από 664 ΠρώτοΠρώτο ... 42442492532537538539540541542543544545546547552592642 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 8.116 έως 8.130 από 9947

Θέμα: Ο καφενές vol.2

  1. #8116
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.252
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SeniorCanardo Προβολή μηνύματος
    Καλά και να πέφτει καμιά ψιλή, δεν είναι δα και θανάσιμο αμάρτημα.
    Αρκεί να είναι στα πλαίσια του "αυθεντικού, συνετού, πατροπαράδοτου ξύλου".

    Νταξ, τώρα μην έχουμε και ενοχικά, επειδή ρίξαμε κάνα "ευχέλαιο", δεν είναι ανάγκη να γίνουμε, όλες πασιφίστριες και πολίτικαλ κορεκτ.
    Δεν υπαρχει ψιλη και χοντρη σε συμπλοκη του δρομου.
    Δεν κανουμε σπαρινγκ,τα πραγματα γινονται εσκαλειτ σε δευτερολεπτα.
    Μπορει να τη φας στο λαιμο στα ματια με κατσαβιδι κλειδια μπουκαλι οπως και μπορεις να ριξεις στα αναλογα σημεια.
    Δεν ειναι λιγοι που εχουν σακατευτει για μια θεση παρκινγκ.
    Θελει σοφια να γνωριζεις ποτε πρεπει να εμπλακεις και ποτε να αποφυγεις.
    Στην πληθωρς των περιπτωσεων σε εναν καυγα ο μονος κερδισμενος ειναι ο εγωισμος σου.

  2. #8117
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    732
    Συμφωνώ με rainmike.Αν μπορείς να φύγεις φύγε γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται.Τον χτυπάς πέφτει κάτω και χτυπάει το κεφάλι κάπου και μένει..τι γίνεται μετά?

  3. #8118
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.499
    Δυστυχώς οι ταινίες στρεβλώνουν την πραγματικότητα. Ένα χτύπημα μπορεί να σκοτώσει τον άλλον, είτε από αυτό καθεαυτό το χτύπημα, είτε από το πέσιμο.

    Αποφεύγουμε την εμπλοκή σε κάθε περίπτωση, ακόμα και λεκτική. Το γεγονός ότι συζητάμε για σωματική εμπλοκή, μου φαίνεται εκτός πραγματικότητας. Θεωρώ ότι διαθέτουμε ένα επίπεδο πολιτισμού, που μας δίνει τη δυνατότητα να ελέγξουμε τη συμπεριφορά μας, ανεξάρτητα από τα αρνητικά συναισθήματα που βιώνουμε.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  4. #8119
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Σωματική εμπλοκή μόνο για άμυνα όταν δεν έχουμε άλλη επιλογή.
    Έχω ζήσει στο Γυμνάσιο να μένει ο άλλος αναίσθητος και ευτυχώς πήρα το μάθημα μου χωρίς επιπτώσεις.


    Για περάστε απο Μεσαρά να προσπαθήσετε να βρείτε το δίκιο σας στους βοσκούς.
    Προσωπική υπενθύμιση: Να μήν πηγαίνω κόντρα στο ΑΙ των Google/Facebook/Twitter/Insta.... Χαμένος χρόνος.
    https://www.imdb.com/title/tt11464826/

  5. #8120
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.230
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Θεωρώ ότι διαθέτουμε ένα επίπεδο πολιτισμού, που μας δίνει τη δυνατότητα να ελέγξουμε τη συμπεριφορά μας
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karateo Προβολή μηνύματος
    Για περάστε απο Μεσαρά να προσπαθήσετε να βρείτε το δίκιο σας στους βοσκούς.
    Από τους δύο λόγους για να μην εμπλακείς σε καυγά, στην Ελλάδα ισχύει (κυρίως) ο δεύτερος.

  6. #8121
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.454
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Μονο κ μονο επειδη το ειπε μπροστα απο παιδικο κ σε παιδι/α θα του λεγα...μισο λεπτο παω να αφησω τον μικρο πανω στην ταξη κ εσυ τραβα εκει στην γωνια κ ερχομαι να μου εξηγησεις γιατι δεν καταλαβα καλα.
    Δεν τα πιανω ευκολα.
    Μερικοι δεν καταλαβαινουν αλλιως...ειδικα οταν ειναι παιδια μπροστα κ αρχιζουν να βριζουν θελω να βγω εξω να τον φυτεψω (τον οποιον). Ασχετως που δεν πρεπει...
    Ευτυχως οσο μεγαλωνουμε συγκρατουμαστε ευκολοτερα.
    Καλο.

  7. #8122
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.136
    Αν αντί να ρίξεις τις ψιλες στον μλκ που σε εκνευρισε τις ρίξεις πάνω στο αμαξι του, τι γίνεται;

    Το έχω σκεφτεί αμα μου αναψει καποιος τα λαμπακια να αρχίσω τα κλωτσίδια στις πορτες και τα φτερα

  8. #8123
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.809
    Ναι παιδιά να τα κάνετε αυτά . Κλέφτης θα γίνω τώρα που πήρα Bmw ?


    Του φευγάτου η μάνα δεν έκλαψε ποτέ και κυρίως δεν πλήρωσε κερατιατικα σε δικηγόρους για να ξεμπλέξει .

  9. #8124
    Μέλος Το avatar του/της Shinigami Ryuk
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    259
    Μηπως υπαρχει κανενας εκτελωνιστης αναμεσα μας? Ή καποιος που γνωριζει καποιον εκτελωνιστη και εχει την διαθεση να μου απνατησει σε 2 ερωτησεις που εχω?

  10. #8125
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Volpad
    Εγγραφή
    28/03/2019
    Μηνύματα
    991
    Ξέρω εγώ έναν.
    Πες τι θες να τον ρωτήσω τη Δευτέρα που θα του μιλήσω ούτως ή άλλως

  11. #8126
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.326
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Ναι παιδιά να τα κάνετε αυτά . Κλέφτης θα γίνω τώρα που πήρα Bmw ?


    Του φευγάτου η μάνα δεν έκλαψε ποτέ και κυρίως δεν πλήρωσε κερατιατικα σε δικηγόρους για να ξεμπλέξει .
    σε αναλογο περιστατικο που ειχα με καποιον που κλασικα εκανε μαλακια και οταν τα ακουσε ζητησε και τα ρεστα
    θεωροντας οτι με το μεγεθος του και τη χειροδικια θα περνουσε το δικο του, εβαλα τα χερια στις τσεπες και του ειπα
    αν εχει αντερα ας απλωσει χερι, εγω δεν θα αντιδρασω καθολου.. θα τον γλεντησω μετα που θα παρω το υλικο απο τις
    καμερες ασφαλειας γυρω γυρω, την ιατροδικαστικη εκθεση, και θα τον κανω μαγκα στα δικαστηρια..
    εκανε τη γνωστη κινηση αποστροφης με το χερι και σηκωθηκε να φυγει οποτε του πεταξα και την ατακα, "τι εγινε μπουλη?
    ξαφνικα απο κοκορες γιναμε κοτοπουλακια?" ποσο φχαριστηθηκα αυτη την εκφραση του να του αναβουν τα λαμπακια αλλα να μη
    μπορει να αντιδρασει, δε λεγεται!!

  12. #8127
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.809
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος
    σε αναλογο περιστατικο που ειχα με καποιον που κλασικα εκανε μαλακια και οταν τα ακουσε ζητησε και τα ρεστα
    θεωροντας οτι με το μεγεθος του και τη χειροδικια θα περνουσε το δικο του, εβαλα τα χερια στις τσεπες και του ειπα
    αν εχει αντερα ας απλωσει χερι, εγω δεν θα αντιδρασω καθολου.. θα τον γλεντησω μετα που θα παρω το υλικο απο τις
    καμερες ασφαλειας γυρω γυρω, την ιατροδικαστικη εκθεση, και θα τον κανω μαγκα στα δικαστηρια..
    εκανε τη γνωστη κινηση αποστροφης με το χερι και σηκωθηκε να φυγει οποτε του πεταξα και την ατακα, "τι εγινε μπουλη?
    ξαφνικα απο κοκορες γιναμε κοτοπουλακια?" ποσο φχαριστηθηκα αυτη την εκφραση του να του αναβουν τα λαμπακια αλλα να μη
    μπορει να αντιδρασει, δε λεγεται!!
    Καλά έκανες !
    Ειδικά αν έχει ο άλλος να χάσει κάτι το σκέφτεται τριπλά να κάνει την μαλακια !

  13. #8128
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.136
    Αν και προσωπικά δεν μου έχει συμβεί, σε τέτοια περίπτωση θα είχα το κινητό στο χέρι με έτοιμη την κλήση στο 112 και ανοιχτή ακρόαση για έκκληση βοήθειας. Η κλήση καταγράφεται ούτως ή άλλως οπότε υποθέτω από μόνη της είναι ένα ακόμα αποδεικτικό στοιχείο υπέρ σου.

  14. #8129
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    815
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Δεν υπαρχει ψιλη και χοντρη σε συμπλοκη του δρομου.
    Δεν κανουμε σπαρινγκ,τα πραγματα γινονται εσκαλειτ σε δευτερολεπτα.
    Μπορει να τη φας στο λαιμο στα ματια με κατσαβιδι κλειδια μπουκαλι οπως και μπορεις να ριξεις στα αναλογα σημεια.
    Δεν ειναι λιγοι που εχουν σακατευτει για μια θεση παρκινγκ.
    Θελει σοφια να γνωριζεις ποτε πρεπει να εμπλακεις και ποτε να αποφυγεις.
    Στην πληθωρς των περιπτωσεων σε εναν καυγα ο μονος κερδισμενος ειναι ο εγωισμος σου.
    Το σχόλιο μου είχε "περιπαικτικό" χαρακτήρα (κοινώς τρολιά), αλλά προφανώς δεν έγινε αντιληπτό, οπότε καλά έκανε ο "Μιχάλης ο βρόχινος" και έβαλε τα πράγματα στη σωστή τους βάση.

    Προφανώς και δεν παίζουμε μάπες για κανένα λόγο (ειδικά τούτους τους καιρούς που κυκλοφορεί υπερβολικά πολύς κόσμος "φορτωμένος" και τα "κέρατα" βγαίνουν για πλάκα) και αν αισθανθούμε ότι απειλείται η σωματική μας ακεραιότητα, πρώτα εξετάζουμε το ενδεχόμενο διαφυγής (τρέξε Λόλα τρέξε) και ως έσχατη λύση την συμπλοκή.
    Oldfarts never die

  15. #8130
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    815
    Έχει κανείς ιδέα τι είναι αυτή η "μπλε ζώνη" που βλέπω σε κάποιες μηχανικές τσιμούχες αντλίας νερού, ενώ σε άλλες λείπει.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	th-1733792639.jpeg 
Προβολές:	134 
Μέγεθος:	21,6 KB 
ID:	443659Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	water-pump-seal-500x500-1472926962.jpeg 
Προβολές:	135 
Μέγεθος:	28,4 KB 
ID:	443660
    Oldfarts never die

Παρόμοια θέματα

  1. Σ/Κ στα Τζουμέρκα, Vol. II
    από apapadop στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2007, 13:17
  2. Mια ιστορια θα σας πω....[vol.2]
    από fantacid στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2007, 11:01
  3. οτε και αυξήσεις vol.2
    από akaposto στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2005, 22:23
  4. Sete ole!!!! Vol 2
    από Electra στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2004, 15:00
  5. Καλημέρες Vol.2
    από real_hope στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2004, 14:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF