Σελίδα 549 από 666 ΠρώτοΠρώτο ... 49449499539544545546547548549550551552553554559599649 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 8.221 έως 8.235 από 9984

Θέμα: Ο καφενές vol.2

  1. #8221
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    819
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Η πιο αφοπλιστική απάντηση που δίνω εγώ είναι "όχι".
    Κουλτουρίαρη μου εσύ, τους πέθανες στην ανάλυση.
    Oldfarts never die

  2. #8222
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.452
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    "χόντα είναι, δεν έχει ανάγκη".
    George σε μια ανασκαφή όχι πολλά καμια 5ετία, η παραπανω πρόταση απο το πληκτρολόγιο σου θα ήταν μόνο για να τρολάρεις, πως αλλάζουν τα πράγματα..
    you rise you fall you're down then you rise again

  3. #8223
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.637
    Τι σε κάνει να πιστευεις δηλαδή ότι και τώρα δεν τρόλαρε;
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  4. #8224
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.462
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	fabio-in-amsterdam.jpg 
Προβολές:	167 
Μέγεθος:	117,4 KB 
ID:	444259


    Γιατι ; το μηχανακι μου,καλυτερο ειναι;

  5. #8225
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Η πιο αφοπλιστική απάντηση που δίνω εγώ είναι "όχι".

    Μα δεν είναι αφοπλιστική αυτή η απάντηση γιατί του δίνεις την ευκαιρία να συνεχίσει και να σου πρήξει τους όρχεις για το πόσο καλό κάνει η κατοστάρα. Θα ήταν αφοπλιστική αυτή η απάντηση αν κρατούσες ένα καλάζνικοφ.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  6. #8226
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Μα δεν είναι αφοπλιστική αυτή η απάντηση γιατί του δίνεις την ευκαιρία να συνεχίσει και να σου πρήξει τους όρχεις για το πόσο καλό κάνει η κατοστάρα. Θα ήταν αφοπλιστική αυτή η απάντηση αν κρατούσες ένα καλάζνικοφ.
    Εγω με οτι οχημα κ να παω τους λεω αν εκαιγε νερο θα εβαζα...
    Ride(s) the wind of change...

  7. #8227
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.462
    Εγω εχω την καλυτερη ατακα για να μη τολμησει καποιος να σου πει τα δικα του:
    ΄΄10 ευρω βενζινη παρακαλω''

  8. #8228
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.194
    Έτσι είχα έναν και επέμενε για τα πλεονεκτήματα της 100άρας, 'επιδόσεις-μακροζωία του κινητήρα' κλπ κλπ.
    Έχω ένα Nissan Vanette του 89 βενζίνη,τότε που οι βενζίνες ήταν απλή και σούπερ, δεν υπήρχαν αμόλυβδες.Αρχίζει ο υπάλληλος το ψηστήρι ,τονε κοιτάω και του λέω 'για δες το καλά ρε φίλε σου μοιάζει αυτό το μοτέρ να έχει ανάγκη από κατοστάρα βενζίνη?
    Μούγκα ο τύπος.

  9. #8229
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.333
    εμενα η απαντηση μου οταν ο υπαλληλος αρχιζει το κυριεελεησον για την βεπαουερ ειναι
    "γιατι αληθεια σας ειναι τοσο πολυ δυσκολο να βαλετε το καυσιμο που σας ζηταει ο πελατης?"
    μερικοι απαντουν "εμεις για σας το λεμε για τη προστασια του κινητηρα σας κτλ κτλ.."
    ε εκει τους απανταω " δεν το λες για μενα και βασικα στα τετοια σου η προστασια του μοτερ μου,
    το λες επειδη ετσι σου επιβαλλει η εταιρεια να κανεις.. ασε λοιπον να γνωριζω εγω καλυτερα απο
    εσενα τα της προστασιας του ΔΙΚΟΥ ΜΟΥ μοτερ.. θα μου βαλεις τωρα απλη, η να κλεισω και να
    παω αλλου?"

    ναι, εχω ορεξη για κουβεντουλα καθε φορα που γεμιζω..

    σε εναν καποια φορα ειπα να μου υπογραψει χαρτι οτι αναλαμβανει την πληρη ευθυνη για αποκατασταση
    οποιας ζημιας στο μοτερ λογο χρησης μη συνιστωμενου καυσιμου, καθως ο κατασκευαστης προτεινει 95αρα..

  10. #8230
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Τους πιέζουν οι εταιρείες να διαφημίζουν προϊόν που έχει μεγαλύτερο κέρδος γι' αυτές.

    Κι εμένα με ενοχλεί που δυσκολεύουν μία απλή συναλλαγή με τόση διαφήμιση, αλλά δεν ξεσπάω στους υπαλλήλους.

    Το μόνο που μπορείς να κάνεις, είναι να ξεκαθαρίσεις ευγενικά στον υπάλληλο ότι μπορεί να πει στον εργοδότη του πως θα αλλάξεις πρατήριο, αν επιμένει κάθε φορά με διαφημίσεις προϊόντων και υπηρεσιών, όπως η κάρτα bonus, η ακριβή βενζίνη κλπ. Έτσι είναι κι αυτός κατοχυρωμένος απέναντι στον εργοδότη του, ότι έπαψε σε εσένα τη διαφήμιση για να μη σε χάσει.

    Γενικά θέλει ευγένεια και το βασικό επιχείρημα είναι η απώλεια εσόδων από την επιχείρηση, αν επιμένουν. Αυτό τους καίει και όχι αν ξεσπάς στον αθώο υπαλληλο.

    Κάπως έτσι άλλαξα πάροχο τηλεφωνίας, διότι είχα κουραστεί να με παίρνουν τηλέφωνο δύο φορές την εβδομάδα για προσφορές και αναβαθμίσεις. Στον επόμενο ξεκαθάρισα ότι πάω για έχω την ησυχία μου και δεν με ξαναενόχλησαν.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  11. #8231
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.145
    Εγώ πάντως είδα διαφορά μόνο στην ποιότητα λειτουργίας. Η κατανάλωση ίδια είναι. Διαφορά στην απόδοση πάλι δεν μπορω να πω, δεν έχω κάποιο μέτρο συγκρισης. Χώρια που όλα τα χλμ ειναι γυρω γύρω μεσα στην πόλη.

    Αυτός ήταν και ο λόγος αλλαγής σε 98. Για την ώρα μόνο σελ βάζω γιατί έκατσαν οι τρίτες που έχει προσφορά. Έχω σταμπάρει όμως και BP και ΕΚΟ που προσφέρουν και 98 (δεν την προσφέρουν όλα) όπως και οι μέρες που έχουν προσφορά (ΒΡ καθε δευτερα και ΕΚΟ παρασκευη-σαββατο). Απ'ότι έχω δει ο μεσος όρος της 98αρας στις μερες προσφοράς ειναι στο ~1.90, πολύ μικρή διαφορά με την 95αρα οπότε άρχισα να την προτιμώ. Με 5 σεντ διαφορά στην τιμή, στα 15 λίτρα που βάζω συνήθως το επιπλέον κόστος είναι.....1 ευρώ; Δεν θα πέσω έξω με ένα ευρω παραπάνω αν ειναι να δουλευει το μοτερ πιο στρωτά.

    Η 100αρα δε νομίζω να μου προσφέρει το κάτι παραπάνω (θα μου πεις που το ξέρεις αν δεν τη δοκιμάσεις, έτσι έλεγα κάποτε και για την 95) αλλά με 2.10+ αυξάνει πολύ το κόστος για καθημερινή χρήση. Οπότε θεωρώ η 98 ειναι η χρυση τομή.

  12. #8232
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.233
    Βασικά έχω παρατηρήσει ότι το ψηστήρι για την κατοστάρα γίνεται μόνο από τα σέλ. Γενικότερα αποφεύγω τα συγκεκριμένα γιατί μου ζητάνε να κατεβαίνω από τη μηχανή και βαριέμαι την διαδικασία κατέβα, βάλτη στο διπλό κτλ. Αυτό που κάνω όταν αναγκαστικά πρέπει να βάλω βενζίνη από σέλ είναι να πάω μπροστά στην αντλία, να ανοίξω την τάπα (εννοείται χωρίς να κατέβω από τη μηχανή), να πάρω το πιστόλι της απλής 95άρας στο χέρι και την στιγμή που είμαι έτοιμος να το βάλω στο στόμιο του τεπόζιτου έρχεται ο υπάλληλος τρέχοντας φωνάζοντάς μου "θα σας βάλω εγώ, θα σας βάλω εγώ!" Έτσι λοιπόν βγαίνοντας απ τη σειρά τους έχοντας στο νου τους να μου πάρουν το πιστόλι της 95άρας απ το χέρι ξεχνάνε και τα ψηστήρια για κατοστάρες και πολλές φορές ξεχνάνε και να μου πουν να κατέβω απ τη μηχανή

  13. #8233
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.289
    Προσωπικά φρικάρω και όταν βλέπω και πείθουν (γυναικείο πληθυσμό κυρίως) κόσμο να τους αλλάξουν λάδια
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  14. #8234
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Προσωπικά φρικάρω και όταν βλέπω και πείθουν (γυναικείο πληθυσμό κυρίως) κόσμο να τους αλλάξουν λάδια
    Αυτό ξαναπέστο.... την είχαν πέσει στην γυναίκα μου, με υπερβολική κιόλας πίεση ότι καλό θα κάνει στο αμάξι, το χρειάζεται και άλλα τέτοια όμορφα, κανέναν μήνα μετά από σέρβις που είχαμε κάνει στο αμάξι (ναι εκεί που πήγες και το δικό σου )
    Μου το είπε, πήγαμε μαζί στο εν λόγω βενζινάδικο και ποιος είδε τον θεό και δεν φοβήθηκε..... Βεβαίως, ΔΕΝ την έπεσα στον υπάλληλο, αυτός ότι του λένε έκανε, Ο ντεμέκ "υπεύθυνος" τα άκουσε (πολύ χοντρά κιόλας) Τον απείλησα και με μήνυση για εξαπάτηση κοινού αν το ξανακάνει!
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  15. #8235
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Προσωπικά φρικάρω και όταν βλέπω και πείθουν (γυναικείο πληθυσμό κυρίως) κόσμο να τους αλλάξουν λάδια
    Εμενα εχει εξουσιοδοτηση να βαλει μονο μπεντζινα στο αμαξι...τιποτα αλλο.
    Για οτιδηποτε αλλο ξερει οτι πρεπει να με παρει τηλεφωνο...
    Ride(s) the wind of change...

Παρόμοια θέματα

  1. Σ/Κ στα Τζουμέρκα, Vol. II
    από apapadop στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2007, 13:17
  2. Mια ιστορια θα σας πω....[vol.2]
    από fantacid στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2007, 11:01
  3. οτε και αυξήσεις vol.2
    από akaposto στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2005, 22:23
  4. Sete ole!!!! Vol 2
    από Electra στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2004, 15:00
  5. Καλημέρες Vol.2
    από real_hope στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2004, 14:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF