Σελίδα 576 από 666 ΠρώτοΠρώτο ... 76476526566571572573574575576577578579580581586626 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 8.626 έως 8.640 από 9984

Θέμα: Ο καφενές vol.2

  1. #8626
    Αμετανόητος Κριός... Το avatar του/της Manalishi
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    1.042
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Το τσιπάκι στην ταυτότητα μας μάρανε όμως.....
    The mountain is you

  2. #8627
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Δεν ηρθε ακομα...το επομενο χρονικο διαστημα.
    Ειναι απροσδιοριστο καπως.
    Ελλαδα 2.0 λεμε!!!
    Ride(s) the wind of change...

  3. #8628
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.843
    MANUFACTURERS' RECALL
    The shock absorber on your Moto Guzzi V100 Mandello (Aviazione Navale) may be faulty, which can cause it to break and detach from its mounting point, resulting in a loss of vehicle control, creating a risk of an accident.
    Check our website for the production dates.
    FEMA, Europe's leading motorcyclists' organisation, shows you all recalls: www.femamotorcycling.eu/recalls

    God damn...
    where was Gondor when the Westfold fell?

  4. #8629
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.102
    Άραγε θα προλάβουν να κάνουν φέτος και τις 3 ανακλήσεις;

  5. #8630
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.129
    εντάξει, αναλώσιμο απο προμηθευτή είναι.. δουλεύει το μηχανάκι

  6. #8631
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.065
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    εντάξει, αναλώσιμο απο προμηθευτή είναι.. δουλεύεο πουι το μηχανάκι
    Σωστά,και το φέρετρο αν δεν βγεί καλό,δεν τρέχει τίποτα, αναλώσιμο από προμηθευτή είναι.

  7. #8632
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Όπως το βλέπω τα ίδια χρήματα θα κοστίσει πάνω κάτω ,το θέμα είναι πως δεν προλαβαίνω λόγο δουλειάς και υποχρεώσεων ούτε τον Σεπτ. και δεν θέλω να κάνω τέτοιο ταξίδι Οκτ.
    Αναγκαστικά θα πάει για του χρόνου για αυτό σκέφτομαι μεταφορική.
    Όπως και να έχει βρήκα 4-5 εταιρίες που κάνουν το δρομολόγιο ,θα μιλήσω μαζί τους μετά την περίοδο των διακοπών ,ίσως βγει και κάποια δοκιμασμένη πρόταση ως τότε,ευχαριστώ!
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Όντως έχω βρει εταιρίες που κάνουν το δρομολόγιο αλλά περιμένω λίγες μέρες να επιστρέψει από τις διακοπές του φίλος μου στην Αθήνα που είναι εκτελωνιστής με δικό του γραφείο ,λογικά θα μάθω τα πάντα τι και πως και θα μιλήσω και με μεταφορείς, ίσως έχει και ο ίδιος να μου προτείνει συνεργάτες του.
    Φόρο εννοείς αυτό που διάβασα δηλαδή 9-12% κτλ βάση της αξίας της καινούργια μείον την μείωση λόγο ηλικίας η κάτι έξτρα από αυτό;
    Θα τα μάθω όλα σύντομα με ακρίβεια αλλά κουβέντα γίνεται, ελπίζω να μου κοστίσει περίπου 1500ε η μεταφορά+ταξινόμηση για να μείνω εντός προυπολογισμού.
    Κρίμα θα είναι να φάει άλλο ένα Σουηδικό χειμώνα μέσα στο γκαράζ αν επιλέξω να πάω την άνοιξη ο ίδιος ,άσε που δεν μπορώ να περιμένω τόσο καιρό
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Να'σαι καλά νεοσσέ
    Με μοτέρ του γούστου σου, 93Nm/2700rpm - όλα τα άλλα δεν νομίζω χαχα .
    Κάτσε μια να το κανονίσω να μπει σε μια σειρά και θα έχουμε αποκαλυπτήρια,όχι τίποτα άλλο αλλά να μην εκτεθώ περισσότερο αν για κάποιο λόγο (φτουφτου) στραβώσει.
    Αν όμως στραβώσει θα πάω στην αρχική επιλογή. Το τιντιεμ θα μπει για πούλημα σύντομα μόλις κλείσουν τα καρμπς.
    Hint : είναι made in Usa αλλά όχι αμερικάνικη εταιρία .
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Άντε να μην το παίζω μυστήριος δεν είναι και του στυλ μου,το τρακτ...ε εννοώ η μοτοσυκλέτα είναι ένα Honda VT 1100 C2 Sabre
    https://www.totalmotorcycle.com/phot...0C2ShadowSabre

    Έτσι για την κουβέντα,ο φίλος μου μάλλον θα πάρει ένα Triumph tiger 1200 του '12 που βρήκε εκεί ,35Κ χλμ, μεταλλικές βαλίτσες κτλ με το αστρονομικό ποσό των 4.200ε
    Ε ρε πστ μου λέω,''καταραμένοι'' εκεί πάνω,μηχανάρες σε καλές τιμές αλλά μπορούν να τα καβαλάνε 2-3 μήνες τον χρόνο,ήδη βρέχει σχεδόν κάθε μέρα εκεί εδώ και 2 βδομάδες.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Σε ευχαριστώ φίλε.
    Εγώ πάλι το αντίθετο,μικρός δεν ήθελα ούτε να τις βλέπω.
    Πήρα και μία τιμή μεταφοράς, 700ε,εντός του μπάτζετ και την βρίσκω λογική .
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    https://www.moto.gr/forums/images/mo...es/bawling.gifhttps://www.moto.gr/forums/images/mo...lies/lo01l.gif
    Αυτό είναι 5τάχυτο,άξονας,αυτορυθμιζόμενες βαλβίδες ,dual pin crankshaft. τεχνολογία Κύριοι όχι αστεία .
    Τώρα αν θα το έχω μέχρι τέλος Οκτ θα εξαρτηθεί από τα έσοδα μου ,το όχημα το πλέρωσα πάντως και ελπίζω να μαζέψω σύντομα και τα υπόλοιπα για μεταφορά+φόρους.
    Katsar θα παραλάβεις τελικά Οκτώβριο το μοτοσακό;
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  8. #8633
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    716
    αφού υπάρχουν ΒΛΑΚΕΣ ...
    καλά κάνουν οι απατεώνες και τους τα παίρνουν ...
    (ο αγοραστής θα περιμένει την μοτό που αγόρασε μέσω facebook - marketplace (λογικά)...να ερθει με το βαπόρι απο την περσία -που λέει και το ασμα...)
    https://www.protothema.gr/greece/art...n-eftase-pote/

  9. #8634
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexis72 Προβολή μηνύματος
    αφού υπάρχουν ΒΛΑΚΕΣ ...
    καλά κάνουν οι απατεώνες και τους τα παίρνουν ...
    (ο αγοραστής θα περιμένει την μοτό που αγόρασε μέσω facebook - marketplace (λογικά)...να ερθει με το βαπόρι απο την περσία -που λέει και το ασμα...)
    https://www.protothema.gr/greece/art...n-eftase-pote/
    Ο βλάκας είναι ο "πωλητής".
    Κατάθεση του έκανε οπότε τον βρίσκουν.

    Ο αγοραστής, ένα παιδί 19χρονών πίστεψε τα λόγια κάποιου. Αφελής ναί. Βλάκα δεν θα τον έλεγα εφόσον έγινε κατάθεση.
    Περισσότερη ασφάλεια έχει αυτή η συναλλαγή απο τις αγορές απο το aliexpress που δεν υπάρχει paypal.
    Προσωπική υπενθύμιση: Να μήν πηγαίνω κόντρα στο ΑΙ των Google/Facebook/Twitter/Insta.... Χαμένος χρόνος.
    https://www.imdb.com/title/tt11464826/

  10. #8635
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.129
    Στην αγορά χονδρικής τα πράγματα είναι όπως ήταν και πρίν 30 χρόνια. Εμπορική πίστη, μέρος της χονδρικής..
    Το paypal να το προσέχουμε γιατί στην ουσία η "αγορά" παγκόσμια ζητά "friends and family" χαρακτηρισμό
    για να μην μπορεί ο αγοραστής να ακυρώσει την πληρωμή ενώ παραλαμβάνει.

    Η χρήση του σε καταστήματα που φορολογούνται είναι αντίστοιχη της κάρτας.
    Σε αυτά όμως οι τιμές δεν είναι χονδρικής.

    Έχετε υπόψιν μήπως μπορούμε να βοηθήσουμε το παιδί με κάποιο τρόπο.

  11. #8636
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/09/2023
    Μηνύματα
    50
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Σωστά,και το φέρετρο αν δεν βγεί καλό,δεν τρέχει τίποτα, αναλώσιμο από προμηθευτή είναι.
    Το πρόβλημα έχει να κάνει αποκλειστικά με την συνδεσμολογία από την KYB, η MG πήρε τις αναρτήσεις και απλώς τις κούμπωσε πάνω στις μηχανές. Θα μου πεις "γιατί δεν τις ελέγχουν μια-μια όταν τις τοποθετούν;"....Αυτό είναι ένα εύλογο ερώτημα για το οποίο θα πρέπει να απαντήσει η MG. Το ότι δημοσιεύτηκε μια ανάκληση δεν σημαίνει πως η μάρκα είναι για τα μπάζα, ανακλήσεις κάνουν όλες οι εταιρείες.

  12. #8637
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.065
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kornillios Προβολή μηνύματος
    Το πρόβλημα έχει να κάνει αποκλειστικά με την συνδεσμολογία από την KYB, η MG πήρε τις αναρτήσεις και απλώς τις κούμπωσε πάνω στις μηχανές. Θα μου πεις "γιατί δεν τις ελέγχουν μια-μια όταν τις τοποθετούν;"....Αυτό είναι ένα εύλογο ερώτημα για το οποίο θα πρέπει να απαντήσει η MG. Το ότι δημοσιεύτηκε μια ανάκληση δεν σημαίνει πως η μάρκα είναι για τα μπάζα, ανακλήσεις κάνουν όλες οι εταιρείες.
    Ανακλήσεις σε θέματα ασφαλείας φρένων,τροχών,και αναρτήσεων για μένα είναι απαράδεκτες εκ των υστέρων,και για μένα δείχνουν εγκληματική αμέλεια και προχειρότητα.Τι να την κάνω την ανάκληση άμα μου σπάσει η ανάρτηση και σκοτωθώ η φύγει η δαγκάνα,η σπάσει το ρουλεμάν;;; Αυτά πρέπει να τα δοκιμάζουν εκτενώς πριν γίνει το κακό,μετά είναι αργά.Δεν μιλάμε για ανάκληση επειδή στραβοβιδωθηκε η χούφτα στο τιμόνι.

  13. #8638
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/09/2023
    Μηνύματα
    50
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Ανακλήσεις σε θέματα ασφαλείας φρένων,τροχών,και αναρτήσεων για μένα είναι απαράδεκτες εκ των υστέρων,και για μένα δείχνουν εγκληματική αμέλεια και προχειρότητα.Τι να την κάνω την ανάκληση άμα μου σπάσει η ανάρτηση και σκοτωθώ η φύγει η δαγκάνα,η σπάσει το ρουλεμάν;;; Αυτά πρέπει να τα δοκιμάζουν εκτενώς πριν γίνει το κακό,μετά είναι αργά.Δεν μιλάμε για ανάκληση επειδή στραβοβιδωθηκε η χούφτα στο τιμόνι.
    Δεν έχεις άδικο....Δυστυχώς είδα στο site και άλλες σοβαρές ανακλήσεις που δεν περίμενα να τις δω ειδικά από μεγάλες εταιρείες....Ελπίζω τα quality checks να αρχίσουν να γίνονται με πιο λεπτομέρεια.

  14. #8639
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Είναι αρκετά επικίνδυνο πράγματι. Πριν από αρκετά χρόνια είχε τύχει σε γνωστό μου ελαττωματικό αμορτισέρ στον μπροστινό αριστερό τροχό του αυτοκινήτου. Τον πέταξε έξω σε στροφή στο αντίθετο ρεύμα, αλλά ευτυχώς δεν υπήρχε διερχόμενο αμάξι από απέναντι.

    Καινούριο σχετικά ακριβό ιταλικό αμάξι και απλά του είπαν "αστοχία υλικού". Αλλάχθηκε στα πλαίσια της εγγύησης, αλλά αυτό είναι το λιγότερο σε τέτοιες περιπτώσεις. Να μη σου τύχει...



    Στα Honda NC 700 φημολογείται ότι μετά τις 400.000 χιλιόμετρα σπάει το τιμόνι, αν έχει φάει μερικά πεσίματα και έχει ξαναϊσιωθεί.
    Τελευταία τροποποίηση από νεοσσός; 02/10/2023 στις 12:08.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  15. #8640
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος

    Στα Honda NC 700 φημολογείται ότι μετά τις 400.000 χιλιόμετρα σπάει το τιμόνι, αν έχει φάει μερικά πεσίματα και έχει ξαναϊσιωθεί.

    ισχύει, ξέρω μια τουλάχιστον τέτοια περίπτωση....
    Και έγινε μόλις έληξε η... εγγύηση. κουφάλες Γιαπωνέζοι.....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

Παρόμοια θέματα

  1. Σ/Κ στα Τζουμέρκα, Vol. II
    από apapadop στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2007, 13:17
  2. Mια ιστορια θα σας πω....[vol.2]
    από fantacid στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2007, 11:01
  3. οτε και αυξήσεις vol.2
    από akaposto στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2005, 22:23
  4. Sete ole!!!! Vol 2
    από Electra στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2004, 15:00
  5. Καλημέρες Vol.2
    από real_hope στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2004, 14:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF