Σελίδα 655 από 666 ΠρώτοΠρώτο ... 155555605645650651652653654655656657658659660665 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 9.811 έως 9.825 από 9987

Θέμα: Ο καφενές vol.2

  1. #9811
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.107
    Δηλαδή αν το αγοράσεις λειτουργούν διαφορετικά οι αναρτήσεις;

  2. #9812
    Λένε ότι αυτά τα εναλλακτικά μπροστινά πάσχουν από έλλειψη πληροφόρησης σε σχεση με τα κλασσικά τηλεσκοπικα.
    Η bmw είχε πειραματιστει αρκετά στην εξέλιξη του νέου της τότε superbike, είχε αγοράσει ένα container K5 απευθείας από hamamatsu και,αναμεσα σε αλλα, δοκίμασε τα εναλλακτικά μπροστινά . Νωρίς-νωρίς πάρθηκε η απόφαση ότι το s1000rr θα είχε κλασσικό τηλεσκοπικό πιρούνι.

    Disclaimer
    1. δεν έχω ανέβει καν πάνω σε boxer GS
    2. μη μου δώθει ευκαιρία αμέσως να χώσω κ το legendary στην κουβέντα
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  3. #9813
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.968
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Δηλαδή αν το αγοράσεις λειτουργούν διαφορετικά οι αναρτήσεις;
    Αν ρωτάς εμένα, αφού επιμένεις συγκεκριμένα για τις αναρτήσεις...άλλο να μου πει κάποιος ότι καβάλησε BMW και δεν του άρεσαν οι αναρτήσεις, κι άλλο να μου πει κάποιος ότι δεν του αρέσουν οι αναρτήσεις στα BMW, χωρίς να έχει καβαλήσει ποτέ του μοντέλο της BMW. Θες συγκεκριμένα για το GS; Συγεκριμένα για το GS...

    Από την άλλη, ναι, αν το αγοράσεις, παίζει να λειτουργούν διαφορετικά, γιατί το έχεις (χρυσο)πληρώσει Προσωπική εμπειρία από γνωστό μου (ιδιοκτήτη Honda Bol d' Or).
    Τελευταία τροποποίηση από AUFGEBRACHT; 04/04/2024 στις 20:46.

  4. #9814
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.968
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RaGe_Raptor Προβολή μηνύματος
    Η bmw είχε πειραματιστει αρκετά στην εξέλιξη του νέου της τότε superbike, είχε αγοράσει ένα container K5 απευθείας από hamamatsu
    Γιατί το αγόρασε απευθείας από Hamamatsu; Φοβόταν μην τους πουλήσουν "μαϊμού";

  5. #9815
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Γιατί το αγόρασε απευθείας από Hamamatsu; Φοβόταν μην τους πουλήσουν "μαϊμού";
    Έτσι έγραφε το άρθρο, ήθελαν να είναι "τίμιοι " να ξέρει ο ανταγωνισμός ότι έρχονται, ξερωγω
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  6. #9816
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.968
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RaGe_Raptor Προβολή μηνύματος
    Έτσι έγραφε το άρθρο, ήθελαν να είναι "τίμιοι " να ξέρει ο ανταγωνισμός ότι έρχονται, ξερωγω
    Μάλλον αστικός μύθος, μεταξύ μας... αυτή η ιστορία με τα κονταίνερ από Hamamatsu κυκλοφορεί αρκετά χρόνια, με παραλλαγές... ολόκληρα Κ5, μοτέρ από Κ2...

    Υπάρχει και ο αντίστροφος αστικός μύθος, ότι ρώτησαν κάποτε κάποιο μεγάλο κεφάλι της Suzuki τι στοιχειώνει τα όνειρά του τα βράδια, και αυτός απάντησε η BMW...

  7. #9817
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Μάλλον αστικός μύθος, μεταξύ μας... αυτή η ιστορία με τα κονταίνερ από Hamamatsu κυκλοφορεί αρκετά χρόνια, με παραλλαγές... ολόκληρα Κ5, μοτέρ από Κ2...

    Υπάρχει και ο αντίστροφος αστικός μύθος, ότι ρώτησαν κάποτε κάποιο μεγάλο κεφάλι της Suzuki τι στοιχειώνει τα όνειρά του τα βράδια, και αυτός απάντησε η BMW...
    Βασικά είναι άρθρα από fast bikes και άλλα βρετανικά περιοδικά αποσπάσματα των οποίων υπάρχουν εδώ μέσα .
    8 χρόνια μετά...
    Το χαλουμι

    Τα 2 παραπάνω θέματα έχουν κάποιες εικόνες
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  8. #9818
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.080
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Βασικά, αυτός είναι κι ο κανόνας...έχουν άποψη για οδηγική συμπεριφορά - αξιοπιστία - συντήρηση - ανταλλακτικά, άνθρωποι οι οποίο δεν έχουν οδηγήσει ποτέ BMW.
    το ιδιο συμβαινει και σε καποιους ,που δεν εχουν οδηγησει κινέζικα.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  9. #9819
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.107
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Αν ρωτάς εμένα, αφού επιμένεις συγκεκριμένα για τις αναρτήσεις...άλλο να μου πει κάποιος ότι καβάλησε BMW και δεν του άρεσαν οι αναρτήσεις, κι άλλο να μου πει κάποιος ότι δεν του αρέσουν οι αναρτήσεις στα BMW, χωρίς να έχει καβαλήσει ποτέ του μοντέλο της BMW. Θες συγκεκριμένα για το GS; Συγεκριμένα για το GS...

    Από την άλλη, ναι, αν το αγοράσεις, παίζει να λειτουργούν διαφορετικά, γιατί το έχεις (χρυσο)πληρώσει Προσωπική εμπειρία από γνωστό μου (ιδιοκτήτη Honda Bol d' Or).
    Το μηχανάκι (1200GS) το είχε κολλητός μου μέχρι πρόσφατα που το έβγαλε ολική. Μάντεψε γιατί.

    Το πήρα μια βόλτα μια φορά από περιέργεια επειδή με είχε ζαλίσει. Όπως έγραψα, είναι εξαιρετικά ευκολοδήγητο, καταπίνει ό,τι βρει μπροστά του, σου δίνει την αίσθηση ότι μπορεί να κάνει οτιδήποτε αδιαμαρτύρητα, είναι αυτό που λέμε "σε κάνει μάγκα" από το τίποτα, μπορείς να το κακομεταχειριστείς όσο γουστάρεις και πιθανότατα θα υπακούσει, συγχωρεί τα πάντα. Μέχρι να σε ρίξει κάτω. Απαιτεί ακριβώς 0 ικανότητες για να το οδηγήσεις αξιοπρεπώς. Μπορεί να το πάει μια χαρά ακόμα και άνθρωπος που δεν έχει ανέβει ούτε σε παπί. Μπορείς να πλακώνεσαι στα φρένα ή να το πετάς βίαια από τη μια και την άλλη, και θα σε κρατήσει όρθιο. Όλα αυτά είναι, προφανώς, πάρα πολύ θετικά για ένα τεράστιο μέρος κοινού.

    Αλλά όχι για μένα. Για μένα, δεν έχει ΚΑΜΙΑ αίσθηση μοτοσικλέτας. Αν θέλω απόλυτη άνεση και 0 αίσθηση του οδοστρώματος και αυτού που καβαλάω, παίρνω αυτοκίνητο. Τα ίδια χαρακτηριστικά που κάποιοι θεωρούν κορυφαία και μοναδικά, για μένα δεν ανήκουν στον μοτοσικλετισμό. Αλλά μπορεί να είμαι εγώ ο περίεργος.
    Life begins at 45°.

  10. #9820
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    628
    Δεν μπορεις ομως να συμπεριφερεσαι σε ενα οχημα με τροπο που δεν σχεδιαστηκε γι' αυτο και να σε χαλαει που δεν ανταποκριθηκε.

    Αλλιως οδηγεις ενα SM, αλλιως ενα SS,αλλιως ενα Commuter και αλλιως μια μεγαλη βαρια Adve μοτο.

    Μονο και μονο το γεγονος οτι κανει αυτα που λες
    είναι εξαιρετικά ευκολοδήγητο, καταπίνει ό,τι βρει μπροστά του, σου δίνει την αίσθηση ότι μπορεί να κάνει οτιδήποτε αδιαμαρτύρητα, είναι αυτό που λέμε "σε κάνει μάγκα" από το τίποτα, μπορείς να το κακομεταχειριστείς όσο γουστάρεις και πιθανότατα θα υπακούσει, συγχωρεί τα πάντα.
    ειναι παρασημο για την μοτο οταν μαζι με αυτα μπορει να φορτωθει απιστευτα, να παρει δυο ατομα και να τα ταξιδεψει παντου με ανεση κι ασφαλεια

  11. #9821
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Εχω πετυχει στο δρομο λιγους αλλα καλους αναβατες με GS που το πανε χμμμ... παραλογα γρηγορα γι αυτο που ειναι.
    Κατι καλο θα εχει κανει για να πουλαει τοσο.
    Ride(s) the wind of change...

  12. #9822
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.107
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PaNick67 Προβολή μηνύματος
    Δεν μπορεις ομως να συμπεριφερεσαι σε ενα οχημα με τροπο που δεν σχεδιαστηκε γι' αυτο και να σε χαλαει που δεν ανταποκριθηκε.

    Αλλιως οδηγεις ενα SM, αλλιως ενα SS,αλλιως ενα Commuter και αλλιως μια μεγαλη βαρια Adve μοτο.

    Μονο και μονο το γεγονος οτι κανει αυτα που λες ειναι παρασημο για την μοτο οταν μαζι με αυτα μπορει να φορτωθει απιστευτα, να παρει δυο ατομα και να τα ταξιδεψει παντου με ανεση κι ασφαλεια
    Σύμφωνοι. Αυτό ακριβώς είπα και εγώ. Κάνει εξαιρετικά κάποια πράγματα. Εμένα δε μου αρέσει ο τρόπος που τα κάνει, γιατί έχω στο μυαλό μου τη μοτοσικλέτα ως κάτι άλλο, όχι ως εργαλείο άνετου τουρισμού.
    Τελευταία τροποποίηση από BLiTzER; 05/04/2024 στις 09:41.
    Life begins at 45°.

  13. #9823
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.152
    Μπήκα χτες στο επισημο site της bmw motorrad μηπως νοικιαζα μια 1200gs να ζησω κι εγω την εμπειρία το 3ημερο των ευρωεκλογων.

    Καλή χρυσή αλλά πολλά τα λεφτά Άρη. Κοντά 200 ευρώ τη μέρα.

    Αν (ποτε) κερδίζω κανα τζόκερ (γιατι πλούσιο θειο στην Αμερική δεν έχω) θα πάρω μια. Αλλλιώς με το εφάπαξ, αν είναι τόσο εύκολη όσο λέτε λογικά θα μπορώ να παίρνω και το Π μαζί.

  14. #9824
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.651
    Ε ρε κάτι πλάκες.. εφάπαξ λέει...τα νεφρά μας ρεεεε
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  15. #9825
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2020
    Μηνύματα
    760
    Με τελελεβερ σε βρεγμένο ή υγρασίες περνάς αερα πατέρα.

Παρόμοια θέματα

  1. Σ/Κ στα Τζουμέρκα, Vol. II
    από apapadop στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2007, 13:17
  2. Mια ιστορια θα σας πω....[vol.2]
    από fantacid στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2007, 11:01
  3. οτε και αυξήσεις vol.2
    από akaposto στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2005, 22:23
  4. Sete ole!!!! Vol 2
    από Electra στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2004, 15:00
  5. Καλημέρες Vol.2
    από real_hope στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2004, 14:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF