Σελίδα 73 από 664 ΠρώτοΠρώτο ... 2363686970717273747576777883123173573 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.081 έως 1.095 από 9947

Θέμα: Ο καφενές vol.2

  1. #1081
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ο Lebron είναι το πιο υπερτιμημένο πράγμα που έχει πατήσει σε αμερικανικά γήπεδα τα τελευταία 20 χρόνια. Flopper μέχρι αηδίας, "κλέβει" όπου του δίνεται η ευκαιρία, ευνοημένος από διαιτησίες μονίμως, παίζει με τη δύναμη και τη διάπλασή του, πολύ συχνά βρώμικα, και όχι με τη μπασκετική του ικανότητα. Όχι ότι δεν είναι καλός παίκτης, είναι, απλά δεν είναι τόσο σπουδαίος όσο τον κάνουν να ακούγεται. Ο Steph του έχει κάνει πλάκα πολλές φορές με το ένα χέρι και κλειστά μάτια.

    Όσο για ποσοστά ευστοχίας:

    Συνημμένο 389782

    Αλλά το NBA είναι θέαμα, όχι απλοί αριθμοί. Και σε αυτό, ο Curry δεν έχει αντίπαλο.

    θες να μου πεις οτι ο Curry ειναι περισσοτερο θεαματικος απο τον James??

    και εβαλες τα στατιστικα για να καταλαβουμε τα προφανη....οτι δλδ ο curry ειναι πιο ευστοχος στα τριποντα απο τον james (τι πρωτοτυπο αφου η θεση του, του επιτρεπει περισσοτερα τριποντα) και οτι ο james ειναι πιο ευστοχος στα διποντα απο τον curry (οκ, και αυτο πρωτοτυπο αφου ο ενας κανει περισσοτερα drives με καρφωματα και τα ρεστα) ...

    τις βολες τις αφηνω ασχολιαστες...


    ο Lebron μονο υπερτιμημενος δεν ειναι...

  2. #1082
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.106
    ΕΣΥ μίλησες για ευστοχία, σου παρέθεσα αριθμούς, στους οποίους ο Lebron είναι μόλις 2,6% πιο εύστοχος στα 2ποντα, ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ, όπως λες, ενώ ο Curry είναι 9,5% και 16,3% πιο εύστοχος σε 3ποντα και ελεύθερες βολές αντίστοιχα και μου λες "ε οκ δηλαδή τα προφανή και οι βολές δε μετράνε"; Seriously; Και ο μόνος λόγος που ο Lebron έχει τέτοια ποσοστά, είναι επειδή το επίπεδο και ο ανταγωνισμός της Ανατολής είναι πολύ χαμηλότερα από της Δύσης, αλλιώς ούτε playoffs δε θα'βλεπε.

    Ναι, ο Curry είναι περίπου 600 φορές πιο θεαματικός από τον Lebron. Δείτε οποιοδήποτε βιντεάκι στο youtube. Το μόνο θεαματικό του Lebron είναι τα καρφώματα, κάτι στο οποίο υστερεί ο Curry λόγω διαστάσεων. Και κάτι το οποίο δεν έχει καμία σημασία, όταν μπορείς να στείλεις 5 παίκτες σπίτια τους και να αφήσεις την μπάλα στο καλάθι.

    Καιιιιι αρκετά μιλήσαμε για μπάσκετ.
    Τελευταία τροποποίηση από BLiTzER; 26/10/2017 στις 13:48.
    Life begins at 45°.

  3. #1083
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    ΕΣΥ μίλησες για ευστοχία, σου παρέθεσα αριθμούς, στους οποίους ο Lebron είναι μόλις 2,6% πιο εύστοχος στα 2ποντα, ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ, όπως λες, ενώ ο Curry είναι 9,5% και 16,3% πιο εύστοχος σε 3ποντα και ελεύθερες βολές αντίστοιχα και μου λες "ε οκ δηλαδή τα προφανή και οι βολές δε μετράνε"; Seriously; Και ο μόνος λόγος που ο Lebron έχει τέτοια ποσοστά, είναι επειδή το επίπεδο και ο ανταγωνισμός της Ανατολής είναι πολύ χαμηλότερα από της Δύσης, αλλιώς ούτε playoffs δε θα'βλεπε.

    Ναι, ο Curry είναι περίπου 600 φορές πιο θεαματικός από τον Lebron. Δείτε οποιοδήποτε βιντεάκι στο youtube. Το μόνο θεαματικό του Lebron είναι τα καρφώματα, κάτι στο οποίο υστερεί ο Curry λόγω διαστάσεων. Και κάτι το οποίο δεν έχει καμία σημασία, όταν μπορείς να στείλεις 5 παίκτες σπίτια τους και να αφήσεις την μπάλα στο καλάθι.

    Καιιιιι αρκετά μιλήσαμε για μπάσκετ.Ας πιάσουμε πάλι τα χρέπια του Μπάκλευ
    Σ' όλα μέσα είστε ρε, πότε προλαβαίνετε ???

  4. #1084
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.106
    Πολύς ελεύθερος χρόνος.
    Life begins at 45°.

  5. #1085
    Περασμένα ξεχασμένα... Το avatar του/της Δεινόσαυρος
    Εγγραφή
    24/02/2015
    Μηνύματα
    761

    Red Bull Rampage (extreme MTB)

    Παλιά άμα έβλεπα κανα καλό ακραίο σπορ δράσης, έλεγα (αστειευόμενος), οτι ο άνθρωπος εξελίσεται σε κάποιο νέο είδος.
    Τώρα πια απλά δεν αστειεύομαι όταν το λέω, πραγματικά το πιστεύω.
    Όταν βλέπεις αυτούς τους πιτσιρικάδες να κάνουν τους εντουράδες του Erzberg Rodeo να φαίνονται σαν γατάκια, δεν νομίζω οτι μπορείς να το δεις και αλλιώς...

    Red Bull Rampage Live 2017
    Red Bull Rampage 2016
    Spirit Animal of Ramapage

    Άντε καληνύχτα...
    Θάρθουνε στιγμές δάκρυα γεμάτες
    Μόνος σου θα κλαίς,
    κλείσανε θα λες τις ζωής μου οι στράτες...

  6. #1086
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.166
    Μουρλάκηδες....

    Για κάθε πετυχημένη λήψη ποιος ξέρει πόσα κόκαλα έχουν σπάσει....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  7. #1087
    Περασμένα ξεχασμένα... Το avatar του/της Δεινόσαυρος
    Εγγραφή
    24/02/2015
    Μηνύματα
    761
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Για κάθε πετυχημένη λήψη ποιος ξέρει πόσα κόκαλα έχουν σπάσει....
    Ε, κανα κόκαλο όλο και θα σπάει, δεν μπορεί, αλλά ως επί το πλείστον, μια χαρά τα πάνε - αυτό είναι το θέμα:- η μούρλια γίνεται σιγά-σιγά νορμάλ.
    Πολλά όρια έχουν ξεπεραστεί. Η μάλλον ξετιναχθεί!

    Μου άρεσε που λέει ο εκφωνητής για τον 24χρονο που ξεκινάει πρώτος (το 17), «και αν έχει ανησυχιες αυτός, σκέψου πως θα είναι η μαμά του». Φαντάσου τώρα, Ελληνίδα μαμά να παρακολουθεί τέτοιο σπορ σα να μη τρέχει τίποτα. Άλλη ράτσα, εντελώς.
    Θάρθουνε στιγμές δάκρυα γεμάτες
    Μόνος σου θα κλαίς,
    κλείσανε θα λες τις ζωής μου οι στράτες...

  8. #1088
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    03/03/2008
    Μηνύματα
    495
    Το Rampage είναι το πιο ακραίο (και θεαματικό) ΜΤΒ event, παρόλα αυτά οι πτώσεις δεν είναι τόσο συχνές, όσο θα νόμιζε κανείς....
    Και η πλάκα είναι πως τις περισσότερες φορές αυτό τα κ@λοπαιδα σηκώνονται και συνεχίζουν σα να μην έγινε τίποτε, όπως εδώ ο Rogatkin, ο οποίος έχει μια τάση να το παρατραβάει και να τρώει τα μούτρα του πολύ περισσότερο απο τους άλλους:
    https://www.youtube.com/watch?v=ufdNrEvsiD4

  9. #1089
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Μία δυσάρεστη έκπληξη «έκρυβε» το νομοσχέδιο του υπουργείου Υποδομών και Μεταφορών για τους ιδιοκτήτες οχημάτων που έχουν καταθέσει τις πινακίδες κυκλοφορίας των οχημάτων καθώς προβλέπεται χαράτσι σε περίπτωση άρσης ακινησίας.

    Ειδικότερα σύμφωνα με όσα αναφέρονται στο άρθρο 45 του νομοσχεδίου πως αν κάποιος ιδιοκτήτης έχει καταθέσει τις πινακίδες κυκλοφορίας του οχήματός του για διάστημα 2 συνεχόμενων ετών τότε για να πραγματοποιήσει άρση ακινησίας στο όχημά του θα πρέπει να καταβάλλει παράβολο υπέρ του Δημοσίου ύψους 30 ευρώ!

    Ο λόγος σύμφωνα με το νομοσχέδιο εστιάζεται στο γεγονός πως οι Εφορίες θα καταστρέφουν τις πινακίδες κυκλοφορίας μετά την πάροδο χρονικού διαστήματος 2 ετών των πινακίδων κυκλοφορίας στις αποθήκες τους.

    Πηγή

  10. #1090
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.035
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    Μία δυσάρεστη έκπληξη «έκρυβε» το νομοσχέδιο του υπουργείου Υποδομών και Μεταφορών για τους ιδιοκτήτες οχημάτων που έχουν καταθέσει τις πινακίδες κυκλοφορίας των οχημάτων καθώς προβλέπεται χαράτσι σε περίπτωση άρσης ακινησίας.

    Ειδικότερα σύμφωνα με όσα αναφέρονται στο άρθρο 45 του νομοσχεδίου πως αν κάποιος ιδιοκτήτης έχει καταθέσει τις πινακίδες κυκλοφορίας του οχήματός του για διάστημα 2 συνεχόμενων ετών τότε για να πραγματοποιήσει άρση ακινησίας στο όχημά του θα πρέπει να καταβάλλει παράβολο υπέρ του Δημοσίου ύψους 30 ευρώ!

    Ο λόγος σύμφωνα με το νομοσχέδιο εστιάζεται στο γεγονός πως οι Εφορίες θα καταστρέφουν τις πινακίδες κυκλοφορίας μετά την πάροδο χρονικού διαστήματος 2 ετών των πινακίδων κυκλοφορίας στις αποθήκες τους.

    Πηγή
    αυτό αν δε κάνω λάθος ισχυε
    μου το ειχαν αναφέρει πριν καμια 10αρια χρόνια, οτι μετα τα 2 χρόνια τις πετάμε και πρέπει να βγάλεις καινούριες(φυσικά με το ανάλογο κόστος)
    δεν με ενδιέφερε τότε και δεν έμαθα περισσότερα, αλλά νομίζω οτι δεν ειναι καινούριο φρούτο

  11. #1091
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.106
    Παλιό είναι, αλλά ούτε τότε τις πετούσαν, ούτε τώρα πρόκειται. Αυτό προϋποθέτει ότι κάποιος δημόσιος υπάλληλος πρέπει να δουλέψει.

    Απλά θα χρεώνουν τα 30€.
    Life begins at 45°.

  12. #1092
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Για τις πινακίδες και εγώ το γνώριζα αλλά δεν ξέρω κατά πόσον τηρείται.Η χρέωση των 30€ όμως είναι ( ; ) καινούριο φρούτο!

  13. #1093
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.821
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sapadak Προβολή μηνύματος
    αυτό αν δε κάνω λάθος ισχυε
    μου το ειχαν αναφέρει πριν καμια 10αρια χρόνια, οτι μετα τα 2 χρόνια τις πετάμε και πρέπει να βγάλεις καινούριες(φυσικά με το ανάλογο κόστος)
    δεν με ενδιέφερε τότε και δεν έμαθα περισσότερα, αλλά νομίζω οτι δεν ειναι καινούριο φρούτο
    Και μένα έτσι μου είπαν αλλά όταν πριν κλείσω 2 χρόνια πήγα να ρωτήσω, μου είπαν ότι αυτό άλλαξε και μπορώ να τις πάρω όποτε θέλω χωρίς κόστος. Τώρα ξανά άλλαξε μάλλον!
    Sent from me using a computer.

  14. #1094
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lio Προβολή μηνύματος
    Το Rampage είναι το πιο ακραίο (και θεαματικό) ΜΤΒ event, παρόλα αυτά οι πτώσεις δεν είναι τόσο συχνές, όσο θα νόμιζε κανείς....
    Και η πλάκα είναι πως τις περισσότερες φορές αυτό τα κ@λοπαιδα σηκώνονται και συνεχίζουν σα να μην έγινε τίποτε, όπως εδώ ο Rogatkin, ο οποίος έχει μια τάση να το παρατραβάει και να τρώει τα μούτρα του πολύ περισσότερο απο τους άλλους:
    https://www.youtube.com/watch?v=ufdNrEvsiD4
    Ρε φυλε τι κανεις?Επρεπε να γραψεις ακαταλυλο γιαυτους με καρδιακα προβληματα.
    Ποπο.Χεστηκα πανω μου.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  15. #1095
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037

    Η αιωνια κοντρα.

    Ρε παιδια εσεις στην αιωνια κοντρα μεταξυ κουραμπιε και μελομακαρονου τι ψηφηζετε???Οπος επισης δισκοφρενο μεταξυ ταμπουρου???
    Ασ ριξω προτος τον οβολο μου.
    Κουραμπιε και ταμπουρο.Το δισκοφρενο δε το πηγα ποτε μου.
    καθε μερα ...νεα μερα.

Παρόμοια θέματα

  1. Σ/Κ στα Τζουμέρκα, Vol. II
    από apapadop στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2007, 13:17
  2. Mια ιστορια θα σας πω....[vol.2]
    από fantacid στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2007, 11:01
  3. οτε και αυξήσεις vol.2
    από akaposto στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2005, 22:23
  4. Sete ole!!!! Vol 2
    από Electra στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2004, 15:00
  5. Καλημέρες Vol.2
    από real_hope στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2004, 14:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF