Σελίδα 81 από 666 ΠρώτοΠρώτο ... 3171767778798081828384858691131181581 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.201 έως 1.215 από 9979

Θέμα: Ο καφενές vol.2

  1. #1201
    Μέλος Το avatar του/της psomaras
    Εγγραφή
    16/03/2015
    Μηνύματα
    59
    http://www.youtube.com/watch?v=b_nIbeY7jW0

    Μπορείς να ξεκινήσεις από εδώ!! Ηταν δάσκαλος μου πριν πολλά χρονια

  2. #1202
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.452
    τα Millenium που έβαλες διαθέτουν rubber pads με καλυτερη αναρτηση έναντι των καουτσούκ και μικρότερων σε διάμετρο Pads.Κακώς τα αναφέρουν ως mesh.Παραυτα στείλε ένα email να το επιβεβαιώσεις.

    Mesh είναι αυτά

    γενικά με κάποιες προσθήκες(για τους γείτονες) τα ηλεκτρονικά δεν ενοχλούν (τις ωρες μη κοινής ησυχίας). Ενοχλητικό είναι το αρχάριο παίξιμο και ο μη καλός έλεγχος τονικότητας των μπαγκετών στο οργανο.
    τα κυριότερα οργανα που θα παιζεις πανω στο σετ τωρα για αρχή θα είναι το snare και η μπότα. Πάρε όποιο σετ θέλεις θα μπορούσες να προσαρμόσεις στην προσφορά απο τον thomann ένα mesh ταμπουρο. Μποτα δε συμφέρει μάλλον γιατί η millenium απέσυρε την mesh μποτα της.
    Εναλλακτικά σε millenium στα ίδια λεφτά με καλύτερο drum rack καλυτερο head, καουτσουκ pads με mesh snare

    Ομως και το σετ της alesis που είναι μια χαρά και φθηνότερο και σε παιρνει να προσθέσεις μποτα αντι του footswitch (γιατί αν μάθεις εκεί δε θα μπορέσεις να προσομοιώσεις παίξιμο και ήχο σε ακουστικό σετ).
    το roland στην standatd έκδοση έχει υποτυπώδεις drum rack και footswitch
    το yamaha αποδεκτό drum rack όμως έρχεται με footswitch

    Δεν ξέρω ποσο συγκροτημένος, πειθαρχημένος και προσηλωμένος σε στοχους άνθρωπος μπορείς να είσαι αλλά η πιο σίγουρη λύση να μάθεις είναι ωδείο ή ιδιαίτερα. το Youtube έχει 1000δες βίντεο εκμάθησης όπως επίσης υπάρχουν χιλιάδες βιβλία εκμάθησης, όμως η φυσική παρουσία δασκάλου επιλύει εκμάθηση στον γρηγορότερο και αμεσότερο χρόνο. Μόνος σου θα υπάρχουν πάντα περισσότερες πιθανότητες να ξενερώσεις και να τα παρατήσεις.
    Τέλος δεν ξέρω πως το έχεις στο μυαλό σου, το όργανο είναι δύσκολο γιατί καλείσαι να αντιληφθείς τον χρόνο (μαθηματικά) μεσα σε μια μουσική αρμονία.
    καλή τύχη και καλή χρονιά
    you rise you fall you're down then you rise again

  3. #1203
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Ναι ρε ανθρωποι.Εσεις να τη φατε τη πιτουλα σας.Εμας που μενουμε κοματακι μακρια θα μας στειλετε κανα κοματι και κανα μπλουζακι???Με το αζημιοτο φυσικα.



    Υ.Γ.Και κανα αυτοκολητο δε θα ταν ασχημο.Ετσι οταν ανεβενω στα μερη σας να με γνωριζετε και να σας γνωριζω
    Ε?Τι λετε?Ε?τι λετε?Ε?Τι λετε?Ε?Ε?Ε?
    καθε μερα ...νεα μερα.

  4. #1204
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/01/2018
    Μηνύματα
    0

    περι νόμου

    Καλησπέρα σας. Είμαι νέος στο φόρουμ. Έχω να ρωτήσω κάτι. Εάν είναι κανένας δικηγόρος μπορεί να με βοηθήσει.

    Χρώστάω στον Χρυσό οδηγό 300 ευρω για μία διαφήμιση που είχα βάλει πριν κάτι χρόνια. Τις προάλες με πήρε τηλ ένας δικηγόρος τους και με είπε αν δώσω τα 150 τα μισά του χρέους θα τελειώνω. Εγώ τον είπα διακανονισμό και εκείνος δεν δέχτηκε και μου είπε θα πάμε στο δικαστήριο. Πρέπει να ανησυχώ;.Είμαι άνεργος χωρίς μία. Τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση. Μπορώ να το τρενάρω; Μου είπε αν πάμε δικαστήριο θα πληρώσω και τα 300 + 150 δικαστηκά δλδ450. Που να τα βρώ. Τι πρέπει να κάνω. Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον. Περιμένω απαντήσεις.

  5. #1205
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2017
    Μηνύματα
    549

  6. #1206
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.019
    http://www.newsbomb.gr/kosmos/story/...-prigkipa-xari

    "Το ωράριο των παμπ στη Βρετανία θα επεκταθεί μέχρι την 1 πμ για το σαββατοκύριακο του βασιλικού γάμου τον Μάιο, ανακοίνωσε η κυβέρνηση."

    ετσι... θα γίνει χαμός το σκ! Ζηλευω!

  7. #1207
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Ρε φυλε.Πληρωσε τα 150 να τελειωνεις.Αφου τα χρωστας.Που να μπλεξεις με δικαστηρια...
    καθε μερα ...νεα μερα.

  8. #1208
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nik69
    Εγγραφή
    26/12/2014
    Μηνύματα
    589
    Στο συγκεκριμένο ρεπορτάζ μαθαίνουμε ότι οι σοβαροί κύριοι στην Ελλάδα είναι 50-60 χρονών
    οδηγούν μερσεντέ τύφλα στο μεθύσι και παίζουν συγκρουόμενα με τα άλλα αυτοκίνητα.
    Βοήθεια μας. https://youtu.be/ITwGkfeJfUU?t=47

  9. #1209
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/08/2012
    Μηνύματα
    221
    Δεν ειμαι δικηγορος, αλλα...

    Ειχες υπογραψει/αποδεχτει με καποιον τροπο το κοστος της διαφημισης; Πριν ποσα χρονια εχει γινει αυτο; Αν εχουν συμπληρωθει 5χρονια, τοτε δεν μπορουν να σου κανουν κατι. Και δικαστηριο να πατε κ αναφερεις οτι εχουν συμπληρωθει τα 5ετη, τοτε παραγραφονται.αααααν ισχυει κατι τετοιο, ψαξε το λιγο καλυτερα. Αν ειναι στα 4 χρονια, το θυμηθηκαν τωρα γτ πλησιαζει 5ετια. Αν σου στειλουν εξωδικο η με καποιο επιδικο τροπο "φαινεται" οτι τα διεκδικουν, τοτε δεν παραγραφονται...

    Πιστευω οτι για 300ε σιγα μην μπουν στον κοπο. (Δεν τα θεωρω πολλα η λιγα).

    Το σωστο θαταν να τα πληρωσεις αλλα το τι σου εχει συμβει η τι συμβαινει στον καθενα, δεν το γνωριζω για να το κρινω.

  10. #1210
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.099
    Αν έβαλες τη διαφήμιση, να πληρώσεις τα λεφτά που χρωστάς. Σταματήστε να είστε λαμόγια.
    Life begins at 45°.

  11. #1211
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SoR Προβολή μηνύματος
    Δεν ειμαι δικηγορος, αλλα...

    Ειχες υπογραψει/αποδεχτει με καποιον τροπο το κοστος της διαφημισης; Πριν ποσα χρονια εχει γινει αυτο; Αν εχουν συμπληρωθει 5χρονια, τοτε δεν μπορουν να σου κανουν κατι. Και δικαστηριο να πατε κ αναφερεις οτι εχουν συμπληρωθει τα 5ετη, τοτε παραγραφονται.αααααν ισχυει κατι τετοιο, ψαξε το λιγο καλυτερα. Αν ειναι στα 4 χρονια, το θυμηθηκαν τωρα γτ πλησιαζει 5ετια. Αν σου στειλουν εξωδικο η με καποιο επιδικο τροπο "φαινεται" οτι τα διεκδικουν, τοτε δεν παραγραφονται...

    Πιστευω οτι για 300ε σιγα μην μπουν στον κοπο. (Δεν τα θεωρω πολλα η λιγα).

    Το σωστο θαταν να τα πληρωσεις αλλα το τι σου εχει συμβει η τι συμβαινει στον καθενα, δεν το γνωριζω για να το κρινω.
    Πλάκα κάνεις ε ? 500 τέτοιους να χουνε ...
    Κατά τα άλλα ότι είπε ο μικρός.

  12. #1212
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.194
    Έχει αποδεχτεί τη συμφωνία,ηχογράφησαν τη συνομιλία.
    Ποιος το λέει ότι παραγράφονται χρέη πέραν της 5ετίας?
    Μπαίνουν στον κόπο και για πολύ λιγότερα,βασικά ούτε κόπος δεν είναι.Μια εισπρακτική εταιρία αναλαμβάνει μαζικές τέτοιες εκκρεμότητες έναντι αμοιβής ή ποσοστού (ακόμα χειρότερο).Πλέρωσέ τα.

  13. #1213
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    795
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Αν έβαλες τη διαφήμιση, να πληρώσεις τα λεφτά που χρωστάς. Σταματήστε να είστε λαμόγια.
    +1000

  14. #1214
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Παρακαλώ να λείπουν οι χαρακτηρισμοί.

  15. #1215
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Ένας ακόμη μείον ..

    https://www.youtube.com/watch?v=R9Q4nTg0rNw

Παρόμοια θέματα

  1. Σ/Κ στα Τζουμέρκα, Vol. II
    από apapadop στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2007, 13:17
  2. Mια ιστορια θα σας πω....[vol.2]
    από fantacid στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2007, 11:01
  3. οτε και αυξήσεις vol.2
    από akaposto στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2005, 22:23
  4. Sete ole!!!! Vol 2
    από Electra στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2004, 15:00
  5. Καλημέρες Vol.2
    από real_hope στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2004, 14:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF