Σελίδα 116 από 665 ΠρώτοΠρώτο ... 1666106111112113114115116117118119120121126166216616 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.726 έως 1.740 από 9961

Θέμα: Ο καφενές vol.2

  1. #1726
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος
    ο πρωτος ειναι ο βαγγελης που τον πηρε τηλ το γκομενακι που μαρκαρει καιρο τωρα να πανε για καφε..

    ο δευτερος ειμαι εγω που μου ειπε ο κολλητος μου οτι ο πεθερος του εχει βαλει κοκορετσι και πανσετες στα καρβουνα
    ο τριτος που με ακολουθει ειναι ο κολλητος που τρεχει να με προλαβει μπας και φαει κι αυτος κατι..

    ο τεταρτος ειναι ο μητσος σκαστος απο τη δουλεια που τον ειδοποιησανε οτι εσκασε μυτη το αφεντικο...

    ο πεμπτος ειναι μπαμπης που του σφυριξανε οτι ειδανε τη γυναικα του σε τρυφερο ενσταντανε με κουστουματο χλιμιτζουρα

    ο εκτος ειναι ο τακης που μολις ελαβε μειλ οτι του κατατεθηκε η επιστροφη της εφοριας στη τραπεζα..

  2. #1727
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Japan Europe Free Trace Agreement ή JEFTA ονομάζεται η νέα μεγάλη εμπορική συμφωνία μεταξύ της Ευρωπαϊκής Ένωσης και της Ιαπωνίας, που θα φέρει στους Ευρωπαίους μειώσεις στις τιμές των ιαπωνικών μοτοσυκλετών, παπιών και scooter.
    Με τη JEFTA μειώνονται οι εισφορές σε εισαγόμενα προϊόντα μεταξύ Ε.Ε. και Ιαπωνίας, γεγονός που αποσκοπεί να οδηγήσει σε μείωση τιμών σε δίκυκλα, ανταλλακτικά και αξεσουάρ μεταξύ άλλων.

    Ένα δεύτερο ενδιαφέρον σκέλος της JEFTA είναι η ενοποίηση των ευρωπαϊκών και ιαπωνικών προδιαγραφών ρύπων για τα οχήματα.

    Με την εφαρμογή της συμφωνίας, οδηγούμαστε σε μια σταδιακή εξάλειψη του ευρωπαϊκού φόρου 8% που επιβάλλεται στα ιαπωνικά δίκυκλα κάτω των 250 κ.εκ. όπως και του φόρου 6% που επιβάλλεται στα ιαπωνικά δίκυκλα άνω των 250 κ.εκ.

    Αντίστοιχα θα έχουμε σταδιακή εξάλειψη και στον φόρο 3,7% που επιβάλλεται στα ιαπωνικά ανταλλακτικά μοτοσυκλετών.
    Όταν μιλάμε για σταδιακή εξάλειψη, μιλάμε για μια πενταετή -ή ακόμα και οκταετή- περίοδο, στο τέλος της οποίας οι άνω φόροι θα έχουν μηδενιστεί.

    Σε πέντε με οκτώ χρόνια από τώρα δηλαδή, ένα ιαπωνικό Superbike θα πωλείται -χονδρικά- 1.000 ευρώ φθηνότερα από ότι θα κόστιζε προ JEFTA.

    Μειώσεις τιμών όμως θα μπορούσε να φέρει και το δεύτερο σκέλος της συμφωνίας, καθώς με τις ενιαίες προδιαγραφές ρύπων δεν θα απαιτούνται εγκρίσεις τύπου για κάθε αγορά.

    Πηγή

  3. #1728
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Προσοχή σήμερα στους δρόμους... φυσάει ένας διαολεμένος αέρας που αλλάζει διαρκώς φορά.
    Η Ε.Ο. Αθηνών-Κορίνθου έχει κλείσει σε κάποιο σημείο εξαιτίας της ανεξέλεγκτης πυρκαγιάς στην Κινέτα.
    Μεγάλη πυρκαγιά και στην Πεντέλη

  4. #1729
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.458
    http://www.sport-fm.gr/article/epika...-theou/3539094
    Βρηκαμε ποιοι φταινε.
    Τι μαλακιες θα ακουσουμε θε μου;

  5. #1730
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της strokt up
    Εγγραφή
    06/10/2013
    Μηνύματα
    681
    Υπάρχει κάποιος στο φόρουμ που να είναι μέλος ή διαχειριστής στο kawasakibikers.gr?

  6. #1731
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.259
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από strokt up Προβολή μηνύματος
    Υπάρχει κάποιος στο φόρουμ που να είναι μέλος ή διαχειριστής στο kawasakibikers.gr?
    Εγώ είμαι μέλος,και?

  7. #1732
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.019
    δυο ωραια αρθρα σχετικά με τις φωτιές που χτύπησαν και τη δική μας πόρτα..

    https://www.newsbomb.gr/kosmos/story...pi-stis-floges

    https://www.newsbomb.gr/ellada/news/...agias-sto-mati

  8. #1733
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.259
    Θέλω να κουβαλήσω 30 περίπου αυγα με το 675 για κανα 20 αρι χιλιόμετρα αν τα βάλω σε μια σακούλα σε τσάντα πλάτης ,λέτε να γίνουν ομελέτα?

  9. #1734
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Θέλω να κουβαλήσω 30 περίπου αυγα με το 675 για κανα 20 αρι χιλιόμετρα αν τα βάλω σε μια σακούλα σε τσάντα πλάτης ,λέτε να γίνουν ομελέτα?
    Πος θα κανεις ομελετα χωρις τηγανι???Ε?ε?ε?

    Οχι.Δε θα γινουν???
    καθε μερα ...νεα μερα.

  10. #1735
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.458
    Για μενα ,οχι.
    Αλλα επειδη σε τετοια σοβαρα θεματα παντα θα υπαρχουν πολλες και διαφορες γνωμες,ακου και τα υπολοιπα παιδια και τοτε πραξε αναλογα.
    Το παν ειναι να μη παρεις βιαστικες αποφασεις.

  11. #1736
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.286
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	moto-with-eggs.jpg 
Προβολές:	139 
Μέγεθος:	42,2 KB 
ID:	398508
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  12. #1737
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.159
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Θέλω να κουβαλήσω 30 περίπου αυγα με το 675 για κανα 20 αρι χιλιόμετρα αν τα βάλω σε μια σακούλα σε τσάντα πλάτης ,λέτε να γίνουν ομελέτα?
    Αν τα έχεις στην ειδική καρτολινα, όχι, μια χαρά θα μεταφερθούν. Έχω στην γειτονιά έναν που κουβαλάει με παπί, στην σχάρα, καμία 20αρια καρτολινες κάθε μέρα και δεν είχε θέμα ποτέ. Το παν είναι να βρίσκονται στη καρτολινα. Σε οτιδήποτε άλλο, ομελέτα, στραπατσαδα, ποσε... (μάτια με τίποτα, διαλύεται ο κρόκος )
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  13. #1738
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    υπαρχει καποια λυση για γρατζουνισμενο παρμπριζ αυτοκινητου απο υαλοκαθαριστηρα?

    με τις πολλες βροχες και ενω το ειχε η γυναικα μου ξεκουμπωσε ο ενας υαλοκαθαριστηρας και δουλευε με το σιδερο πανω στο τζαμι...μου το εφερε με μια ωραιοτατη γρατζουνια ΑΚΡΙΒΩΣ στο υψος των ματιων του οδηγου...με το χερι δεν ειναι πολυ χοντρη γιατι δεν δουλεψε πολυ ετσι....δλδ ισα που σκαλωνει το νυχι...

    για πειτε οι γνωστες... κανενα γυαλοχαρτο νερου?

  14. #1739
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    υπαρχει καποια λυση για γρατζουνισμενο παρμπριζ αυτοκινητου απο υαλοκαθαριστηρα?

    με τις πολλες βροχες και ενω το ειχε η γυναικα μου ξεκουμπωσε ο ενας υαλοκαθαριστηρας και δουλευε με το σιδερο πανω στο τζαμι...μου το εφερε με μια ωραιοτατη γρατζουνια ΑΚΡΙΒΩΣ στο υψος των ματιων του οδηγου...με το χερι δεν ειναι πολυ χοντρη γιατι δεν δουλεψε πολυ ετσι....δλδ ισα που σκαλωνει το νυχι...

    για πειτε οι γνωστες... κανενα γυαλοχαρτο νερου?
    Μιας και σχετικά πρόσφατα μου ράγισε το παρμπριζ, οταν πήρα τηλέφωνο για να το πάω για αντικατάσταση, με ρώτησαν αν ειναι χτύπημα στο τζάμι λακουβίτσα ή ράγισμα και πόσο μεγάλο ράγισμα.

    Απο ότι κατάλαβα (γιατί ήταν πάνω απο 15 πόντους το ράγισμα μου) υπάρχει μεθοδος για να το συνεφέρουν μέχρι κάποιου μεγέθους γρατζουνιά/χτύπημα/ραγισμα.

    Κάνε ενα τηλεφωνάκι, θα σε κατατοπήσουν

  15. #1740
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της GiorgosLa
    Εγγραφή
    05/02/2015
    Μηνύματα
    791
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    υπαρχει καποια λυση για γρατζουνισμενο παρμπριζ αυτοκινητου απο υαλοκαθαριστηρα?

    με τις πολλες βροχες και ενω το ειχε η γυναικα μου ξεκουμπωσε ο ενας υαλοκαθαριστηρας και δουλευε με το σιδερο πανω στο τζαμι...μου το εφερε με μια ωραιοτατη γρατζουνια ΑΚΡΙΒΩΣ στο υψος των ματιων του οδηγου...με το χερι δεν ειναι πολυ χοντρη γιατι δεν δουλεψε πολυ ετσι....δλδ ισα που σκαλωνει το νυχι...

    για πειτε οι γνωστες... κανενα γυαλοχαρτο νερου?
    Γυαλόχαρτο??!!! Ούτε γνώστης είμε, ούτε δοκίμασα, αλλά το φαντάζομαι τελείως αδιαφανή και πολύ χειρότερο απ την σκέτη γρατζουνιά. Κάνεις μ ένα τηλ. μια ερώτηση στην καρ κλας μήπως?

Παρόμοια θέματα

  1. Σ/Κ στα Τζουμέρκα, Vol. II
    από apapadop στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2007, 13:17
  2. Mια ιστορια θα σας πω....[vol.2]
    από fantacid στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2007, 11:01
  3. οτε και αυξήσεις vol.2
    από akaposto στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2005, 22:23
  4. Sete ole!!!! Vol 2
    από Electra στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2004, 15:00
  5. Καλημέρες Vol.2
    από real_hope στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2004, 14:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF