Σελίδα 123 από 664 ΠρώτοΠρώτο ... 2373113118119120121122123124125126127128133173223623 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.831 έως 1.845 από 9947

Θέμα: Ο καφενές vol.2

  1. #1831
    Έκανα βλακεία και η δημοτική αστυνομία Αθηνών μου πήρε τις πινακίδες για 20 μέρες. Η κλήση είναι 40€, θα τη πληρώσω, αλλά υπάρχει περίπτωση να μπορώ να πάρω τις πινακίδες νωρίτερα;

  2. #1832
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.181
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos_abel Προβολή μηνύματος
    Έκανα βλακεία και η δημοτική αστυνομία Αθηνών μου πήρε τις πινακίδες για 20 μέρες. Η κλήση είναι 40€, θα τη πληρώσω, αλλά υπάρχει περίπτωση να μπορώ να πάρω τις πινακίδες νωρίτερα;
    Με πληρωμένη την κλήση πας στον προϊστάμενο της ΔΑ και συμπληρωνεις μια αίτηση που ζητάς τις πινακίδες πίσω για τον α β λόγο. Την άλλη μέρα τη βλέπει και αποφασίζει.

  3. #1833
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Σε αυτοκινητο η μοτο?
    καθε μερα ...νεα μερα.

  4. #1834
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Σε αυτοκινητο η μοτο?
    Αυτοκίνητο.

  5. #1835
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Μεγάλος ντόρος για την απόπειρα ληστείας και το θάνατο του Ζ.Κωστόπουλου στο κοσμηματοπωλείο στην Ομόνοια...δεν είναι εύκολο να προσεγγιστεί το θέμα μονόπλευρα αλλά μου κάνει εντύπωση η προσπάθεια κάποιων να ''ηρωοποιήσουν'' το θύτη.

  6. #1836
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos_abel Προβολή μηνύματος
    Αυτοκίνητο.
    Πριν καποια χρονια ειχα παρκαρει σε θεση που απαγορευοτανε(οχι για αναπηρους).Οταν γυρισα μου ειχαν παρει πινακιδες.Πηγα στη τροχαια και μου ειπαν δεν γινετε τιποτα.Τοτε ενας δικος μου μου ειπε να πω οτι η γυναικα μου ηταν εγκυος και το χρειαζομαι το αμαξι να τη πηγαινω στο γιατρο και για να μη περπαταει.Το πρωι εκανα την ενστασι την αλλη μερα το πρωι ειχα της πινακιδες.Βεβαια αυτο πριν 5-6 χρονια.Δε ξερω πος ειναι τα πραγματα τωρα αλλα θα σου λεγα να το παιξεις και αυτο το χαρτι.Τι εχεις να χασεις?
    καθε μερα ...νεα μερα.

  7. #1837
    Monsieur Cannibale Το avatar του/της HelenKoR
    Εγγραφή
    16/01/2009
    Μηνύματα
    811


    Έχετε να προτείνετε κανένα ωραίο μέρος (εντός Αττικής) για να φωτογραφίσω το μηχανάκι μου;
    I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

  8. #1838
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.166
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    Μεγάλος ντόρος για την απόπειρα ληστείας και το θάνατο του Ζ.Κωστόπουλου στο κοσμηματοπωλείο στην Ομόνοια...δεν είναι εύκολο να προσεγγιστεί το θέμα μονόπλευρα αλλά μου κάνει εντύπωση η προσπάθεια κάποιων να ''ηρωοποιήσουν'' το θύτη.
    Εμένα πάλι, μου κάνει εντύπωση που κάποιοι πήραν το μέρος του ληστή...Δηλαδή τι; θα μπαίνει ο καθένας να ληστέψει και θα του λέμε πάρε αγόρι μου ότι γουστάρεις για να μην βρεθούμε αντιμέτωποι από το πουθενά με ανακριτές κλπ;
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  9. #1839
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της GiorgosLa
    Εγγραφή
    05/02/2015
    Μηνύματα
    791
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από HelenKoR Προβολή μηνύματος


    Έχετε να προτείνετε κανένα ωραίο μέρος για να φωτογραφίσω το μηχανάκι μου;

    Στη Λάρισα....

  10. #1840
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.857
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GiorgosLa Προβολή μηνύματος
    Στη Λάρισα....
    Φωτογράφιση είπε,όχι μετανάστευση


  11. #1841
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της GiorgosLa
    Εγγραφή
    05/02/2015
    Μηνύματα
    791
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από taisteal Προβολή μηνύματος
    Φωτογράφιση είπε,όχι μετανάστευση

    Από πότε έχεις να έρθεις στη Λάρισα? Τελευταία είναι χωρίς διαβατήριό.

  12. #1842
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.445
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Εμένα πάλι, μου κάνει εντύπωση που κάποιοι πήραν το μέρος του ληστή...Δηλαδή τι; θα μπαίνει ο καθένας να ληστέψει και θα του λέμε πάρε αγόρι μου ότι γουστάρεις για να μην βρεθούμε αντιμέτωποι από το πουθενά με ανακριτές κλπ;
    Επεσε στην περίπτωση, ο "διαρρήκτης" ειχε καθαρο ποινικό μητρώο ηταν η πρωτη φορα που τολμησε να κανει κατι τετοιο, ηταν γκει, ακτιβιστής και φορεας hiv
    https://www.google.gr/search?q=ζακ+κ...FECSpzxOqSdTM:
    Ενω ο καταστηματαρχης το τερμάτισε ενω τον ειχαν συλλάβει οι μπατσοι συνεχιζε να κοπάνα με οτι κρατούσε στο χέρι του. Οι κατηγορίες που του καταλογίζονται ειναι φυλακα χωρις αναστολή

  13. #1843
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.166
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Επεσε στην περίπτωση, ο "διαρρήκτης" ειχε καθαρο ποινικό μητρώο ηταν η πρωτη φορα που τολμησε να κανει κατι τετοιο, ηταν γκει, ακτιβιστής και φορεας hiv
    https://www.google.gr/search?q=ζακ+κ...FECSpzxOqSdTM:
    Μάλιστα...Θα ρωτάμε και το τυχόν ποινικό τους μητρώο, αν ληστεύουν πρώτη φορά θα τους δίνουμε και κατιτίς παραπάνω, οκ....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  14. #1844
    Αντιγράφω από FB φίλου.

    Τροφή για σκέψη. Για όποιον διαθέτει.

    Γεγονότα.

    1. Κοσμηματοπώλης αφήνει μόνο του το "κοσμηματοπωλείο" του στην Ομόνοια(!) για να πάει να πάρει τσιγάρα(!).

    2. Νεαρός υπό την εμφανή επήρεια ουσιών, προσπαθεί τρεκλίζοντας με ένα πυροσβεστήρα στα χέρια να βγει από το κοσμηματοπωλείο. Είναι εμφανής η αδυναμία του όχι μόνο να αποτελέσει κίνδυνο για τον οποιονδήποτε, αλλά δεν μπορεί καλα καλά να σταθεί στα πόδια του.

    3. Κατά την προσπάθειά του να βγει έρποντας μέσα από μία γυάλινη προθήκη, δύο άντρες τον χτυπούν με κλωτσιές στο κεφάλι σπάζοντας παράλληλα τη τζαμαρία.

    4. Συνεχίζουν και τον χτυπούν ενώ είναι εμφανώς εξουδετερωμένος και αιμόφυρτος.

    5. Ο νεαρός πεθαίνει φορώντας χειροπέδες στα χέρια.

    6. Ο νεαρός είναι ο Ζακ Κωστόπουλος, καλλιτέχνης,αρθρογράφος, ακτιβιστής, γνωστός στους ευρύτερους καλλιτεχνικούς κύκλους.

    7. Μερίδα της σάπιας ελληνικής κοινωνίας, επικροτεί το καταγεγραμμένο λιντσάρισμα του Ζακ Κωστόπουλου, ως αποτέλεσμα των λάθος επιλογών του.

    8. Η δημόσια κουβέντα εκτρέπεται από τη δολοφονία ενός νέου ανθρώπου υπό την επήρεια ουσιών και επικεντρώνεται στο δικαίωμα των νοικοκυραίων για την προάσπιση της ατομικής τους ιδιοκτησίας με οποιοδήποτε κόστος.

    Ερωτήματα.

    1.Αφού έλειπε ο ιδιοκτήτης από το κοσμηματοπωλείο. Ποιον απειλούσε με μαχαίρι ο Ζακ;

    2. Αφού έλειπε ο ιδιοκτήτης, ποιος έκλεισε την πόρτα για να εγκλωβιστεί μέσα ο Ζακ;

    3. Γιατί αναπαράγεται ως δεδομένο ότι έγινε απόπειρα ληστείας χωρίς να έχει αποφανθεί καμία αρχή;

    4. Κιάντε πες ότι μπήκε να κλέψει. Και τον εγκλωβίζεις και μαγκιά σου. Περίμενε ρε μάγκα τους μπάτσους. Στην τελική άστον να πάει στο διάολο, και που θα πάει ρε, ούτε τα πόδια του δεν μπορεί να πάρει. Πρέπει να του τσακίσεις το κεφάλι στο πεζοδρόμιο και στα γυαλιά ρε καριόλη?

    5. Πώς έχουμε αποκτηνωθεί τόσο πολύ ρε πουστη μου;

    Η δολοφονία ενός νέου ανθρώπου έγινε μέσα σε μερικά λεπτά. Η δολοφονία των συνειδήσεων μας, βαστάει χρόνια.

    Υ/γ. Όποιον πραγματικά τον έχουν απειλείσει με μαχαίρι γνωρίζει ότι τελευταίο πράγμα που επιλέγεις είναι η εμπλοκή. Μόνο που στην περίπτωση του Ζακ δεν υπάρχει καμία εμπλοκή. Υπάρχει λιντσάρισμα. Υπάρχει δολοφονία!

    Βάζω και ένα σύνδεσμο, γιατί προφανώς όσοι σχολιάζεται για το συγκεκριμένο θέμα, μάλλον ενημερώνεστε από τον ΣΚΑΙ.
    http://www.efsyn.gr/arthro/sti-varia...lintsarismatos

  15. #1845
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.445
    Ειναι παραλογο τουλάχιστο να μη μπορει να διαχωρίσει η κοινη γνωμη εναν κακοποιό απο τον φτιαγμενο τυπο που δεν μπορουσε να παρει τα ποδια του και έφυγε αδίκως
    Κριμα..και οκ ο κοσμηματοπωλης θα παει φυλακή δεν θα εχει καμια τυχη για αθώωση, οι ηθικοί αυτουργοί ειναι ολοι αυτοι που καλλιεργούν αυτοδικία εντος και εκτός συνόρων βεβαια βαλαντομενοι απο ενα απαξιωτικό πολιτικο σύστημα που γουστάρει αλληλοεξόντωση

Παρόμοια θέματα

  1. Σ/Κ στα Τζουμέρκα, Vol. II
    από apapadop στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2007, 13:17
  2. Mια ιστορια θα σας πω....[vol.2]
    από fantacid στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2007, 11:01
  3. οτε και αυξήσεις vol.2
    από akaposto στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2005, 22:23
  4. Sete ole!!!! Vol 2
    από Electra στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2004, 15:00
  5. Καλημέρες Vol.2
    από real_hope στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2004, 14:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF