Σελίδα 290 από 664 ΠρώτοΠρώτο ... 190240280285286287288289290291292293294295300340390 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 4.336 έως 4.350 από 9947

Θέμα: Ο καφενές vol.2

  1. #4336
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    https://www.moto.gr/forums/showthrea...=1#post3070366
    Οι χαρακτηρισμοί δεν χρειάζονται Γιάννη, αν ενοχλείσαι από τα γραφόμενά μου το κόβω εδώ και τώρα .
    Μην ταλαιπωρείσαι και με λουκέτα κλπ κλπ

  2. #4337
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.651
    Ωχου μωρέ θείο μπακλη πολύ εύκολα αρπαζεσαι.
    Θεώρησα ότι θα ήταν προφανές το ανάλαφρο ύφος.
    Ποιος αποκαλεί τον άλλο σορολόπη όταν μιλάει σοβαρά άλλωστε;
    Το ότι το θρεντ δεν έχει θέση εδώ,άλλο θέμα.
    Έλα μην ψαχνομαστε συνέχεια.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  3. #4338
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.961
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GogosLux Προβολή μηνύματος
    Και μην ακουσω κατι οτι οι τραπεζουπάλληλοι ειναι απο τους αδικημένους και αρα ηταν αυτονόητο το να συμμετέχουν στην απεργια γιατι θα γελανε και τα πλακάκια.
    Οι πιο καλοπληρωμενοι "δημόσιοι υπαλληλοι" με απειρα προνομια και διευκολύνσεις. Συνημμένο 421941
    Μάλλον ο μοναδικός τραπεζοϋπάλληλος που ξέρεις, είναι ο ξάδερφος ο συνδικαλιστής που όλη μέρα ξύνει τα παπάρια του...

  4. #4339
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    797
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Μάλλον ο μοναδικός τραπεζοϋπάλληλος που ξέρεις, είναι ο ξάδερφος ο συνδικαλιστής που όλη μέρα ξύνει τα παπάρια του...
    Μπαααααα ήξερα πολλους και σε διαφορετικες τραπεζες μιας και ηταν ολοι παλαιοι συνάδελφοι

  5. #4340
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.961
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GogosLux Προβολή μηνύματος
    Μπαααααα ήξερα πολλους και σε διαφορετικες τραπεζες μιας και ηταν ολοι παλαιοι συνάδελφοι
    Εγώ πάντως δεν μπορώ να πω ότι αισθάνομαι ούτε δημόσιος υπάλληλος, ούτε με άπειρα προνόμια και διευκολύνσεις... δεν αισθάνομαι καν τραπεζοϋπάλληλος αλλά ασφαλιστής, μιας και αυτό πλέον είναι το ζητούμενο εδώ και χρόνια, το να πουλάς ασφάλειες. Δεν ξέρω για τους παλαιούς συναδέλφους και πόσο παλιοί είναι, ξέρω όμως συναδέλφους με καρκίνους από την πίεση και το άγχος, με εγκεφαλικά, συναδέλφους που έχουν καταρρεύσει μπροστά μου από την πίεση και τους παράλογους στόχους, που τρέχουν σε νευρολόγους και ψυχιάτρους και ψυχολόγους. Στην τελευταία εθελούσια ήθελαν να διώξουν τους 55άρηδες κι έφυγαν 30άρηδες και 40άρηδες, εγώ προσωπικά έχω κάνει 3 αιτήσεις σε άλλες δουλειές φέτος και με πολύ λιγότερα λεφτά από όσα παίρνω τώρα, γτ στη ζυγαριά ψυχική υγεία vs λεφτά, προτιμώ το πρώτο.... φυσικά υπάρχουν και κάτι παλαιάς κοπής τραπεζοϋπάλληλοι με νοοτροπία Αγροτικής, και Εθνικής και Εμπορικής και Γενικής, οι οποίοι όντως ξύνουν τα παπάρια τους και το μ@υνί τους, και δεν τους μιλάει και κανένας, γιατί καραδοκεί ο σύλλογός τους και κάνει ντα... αλλά είναι μύγα μες στο γάλα αυτοί... και ολίγιστοι... και δεν χαρακτηρίζουν όλους...

  6. #4341
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    797
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Εγώ πάντως δεν μπορώ να πω ότι αισθάνομαι ούτε δημόσιος υπάλληλος, ούτε με άπειρα προνόμια και διευκολύνσεις... δεν αισθάνομαι καν τραπεζοϋπάλληλος αλλά ασφαλιστής, μιας και αυτό πλέον είναι το ζητούμενο εδώ και χρόνια, το να πουλάς ασφάλειες. Δεν ξέρω για τους παλαιούς συναδέλφους και πόσο παλιοί είναι, ξέρω όμως συναδέλφους με καρκίνους από την πίεση και το άγχος, με εγκεφαλικά, συναδέλφους που έχουν καταρρεύσει μπροστά μου από την πίεση και τους παράλογους στόχους, που τρέχουν σε νευρολόγους και ψυχιάτρους και ψυχολόγους. Στην τελευταία εθελούσια ήθελαν να διώξουν τους 55άρηδες κι έφυγαν 30άρηδες και 40άρηδες, εγώ προσωπικά έχω κάνει 3 αιτήσεις σε άλλες δουλειές φέτος και με πολύ λιγότερα λεφτά από όσα παίρνω τώρα, γτ στη ζυγαριά ψυχική υγεία vs λεφτά, προτιμώ το πρώτο.... φυσικά υπάρχουν και κάτι παλαιάς κοπής τραπεζοϋπάλληλοι με νοοτροπία Αγροτικής, και Εθνικής και Εμπορικής και Γενικής, οι οποίοι όντως ξύνουν τα παπάρια τους και το μ@υνί τους, και δεν τους μιλάει και κανένας, γιατί καραδοκεί ο σύλλογός τους και κάνει ντα... αλλά είναι μύγα μες στο γάλα αυτοί... και ολίγιστοι... και δεν χαρακτηρίζουν όλους...
    Δεν αντιλέγω, το εχω ακουσει και απο αλλους.

    Επισης σε καθε τραπεζα ειναι αλλα τα προβληματα σε επιπεδο καταστήματος και αλλα στα κεντρικα.
    Οπως και τραπεζα απο τραπεζα διαφερει παρα πολυ αλλα και η δεκαετίες, αναφερομαι κυριως μεχρι το 2010 και συναδέλφους που πηγαν το 2003-4-5 στα κεντρικα .............

    Γενικα παντως η συγκριση ηταν "ιδιωτικές" τραπεζες σε σχεση με τον γενικο ιδιωτικο τομεα ακομα και καταστημα σε σχεση με μεσαιες - μεγαλες εταιριες που και καλα θεωρουνται οτι ειναι καλο επιπεδο .
    Οι μισθοι ηταν και ακομα πρεπει να ειναι καλυτεροι, δανεια με πολυ μικρο επιτόκιο, απολυση δεν έπαιζε - μόνο εθελουσιες με πακετα ανωτερα απο την αποζημίωση απολυσης, παιδικοί σταθμοι δωρεαν, κλπ κλπ

    Μακαρι ο υπολοιπος ιδιωτικος τομεας να ειχε παρόμοια προνόμια χωρις να σημαινει οτι στις τραπεζες είναι ρόδινα.


  7. #4342
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.961
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GogosLux Προβολή μηνύματος
    Δεν αντιλέγω, το εχω ακουσει και απο αλλους.

    Επισης σε καθε τραπεζα ειναι αλλα τα προβληματα σε επιπεδο καταστήματος και αλλα στα κεντρικα.
    Οπως και τραπεζα απο τραπεζα διαφερει παρα πολυ αλλα και η δεκαετίες, αναφερομαι κυριως μεχρι το 2010 και συναδέλφους που πηγαν το 2003-4-5 στα κεντρικα .............

    Γενικα παντως η συγκριση ηταν "ιδιωτικές" τραπεζες σε σχεση με τον γενικο ιδιωτικο τομεα ακομα και καταστημα σε σχεση με μεσαιες - μεγαλες εταιριες που και καλα θεωρουνται οτι ειναι καλο επιπεδο .
    Οι μισθοι ηταν και ακομα πρεπει να ειναι καλυτεροι, δανεια με πολυ μικρο επιτόκιο, απολυση δεν έπαιζε - μόνο εθελουσιες με πακετα ανωτερα απο την αποζημίωση απολυσης, παιδικοί σταθμοι δωρεαν, κλπ κλπ

    Μακαρι ο υπολοιπος ιδιωτικος τομεας να ειχε παρόμοια προνόμια χωρις να σημαινει οτι στις τραπεζες είναι ρόδινα.


    Αναφέρομαι σε εργαζόμενους στο δίκτυο καταστημάτων και όχι σε κεντρικές υπηρεσίες. Οι μισθοί είναι καλοί, αναμφισβήτητα, το αν είναι καλύτεροι δεν ξέρω πως εννοείται, ή μάλλον ποιο είναι το σημείο αναφοράς. Σε σχέση με ένα ντελιβερά ας πούμε ή με ένα ταμία σε super market, ναι, είναι αναμφισβήτητα καλύτεροι, έχω και κολλητούς που δουλεύουν σε κάτι διυλιστήρια και σε κάτι εταιρείες εφαρμογών και προγραμματιστές που οι μισθοί τους είναι και 8-9 κατοστάρικα παραπάνω από τον δικό μου. Παδικοί σταθμοί δωρεάν δεν υπάρχουν, σου καλύπτουν ένα 60-70% αλλά δωρεάν δεν είναι, ναι, υπάρχουν χαμηλότοκα δάνεια -που αν δεν το χρειάζεσαι είναι αδιάφορο- αλλά τι να το κάνεις το χαμηλότοκο δάνειο εάν κάθε μέρα δέχεσαι απειλές "αν δεν πουλήσεις ασφάλεια και αμοιβαίο θα πάρεις μετάθεση 200 χιλιόμετρα μακρυά" και "στείλε την απολογία σου στον Περιφερειακό Διευθυντή γτ πούλησες τόσο λίγο αυτό τον μήνα"... Έχω δει με τα μάτια μου sms σε συνάδελφο από άλλη τράπεζα, σταλμένο από διευθυντή 25 Δεκεμβρίου, το ξαναγράφω ανήμερα 25 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ, και να λέει "Χρόνια Πολλά, αλλά δεν ξέρω αν θα είναι καλά γιατί οι πωλήσεις του καταστήματος είναι απαράδεκτες, το ότι έχουμε γιορτές δεν σημαίνει ότι δεν πουλάμε ασφάλειες και κάρτες". Δεν ξέρω πολλές επιχειρήσεις του ιδιωτικού τομέα να γίνεται αυτό...
    Τελευταία τροποποίηση από AUFGEBRACHT; 23/10/2020 στις 10:16.

  8. #4343
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Αναφέρομαι σε εργαζόμενους στο δίκτυο καταστημάτων και όχι σε κεντρικές υπηρεσίες. Οι μισθοί είναι καλοί, αναμφισβήτητα, το αν είναι καλύτεροι δεν ξέρω πως εννοείται, ή μάλλον ποιο είναι το σημείο αναφοράς. Σε σχέση με ένα ντελιβερά ας πούμε ή με ένα ταμία σε super market, ναι, είναι αναμφισβήτητα καλύτεροι, έχω και κολλητούς που δουλεύουν σε κάτι διυλιστήρια και σε κάτι εταιρείες εφαρμογών και προγραμματιστές που οι μισθοί τους είναι και 800-900 κατοστάρικα παραπάνω από τον δικό μου. Παδικοί σταθμοί δωρεάν δεν υπάρχουν, σου καλύπτουν ένα 60-70% αλλά δωρεάν δεν είναι, ναι, υπάρχουν χαμηλότοκα δάνεια -που αν δεν το χρειάζεσαι είναι αδιάφορο- αλλά τι να το κάνεις το χαμηλότοκο δάνειο εάν κάθε μέρα δέχεσαι απειλές "αν δεν πουλήσεις ασφάλεια και αμοιβαίο θα πάρεις μετάθεση 200 χιλιόμετρα μακρυά" και "στείλε την απολογία σου στον Περιφερειακό Διευθυντή γτ πούλησες τόσο λίγο αυτό τον μήνα"... Έχω δει με τα μάτια μου sms σε συνάδελφο από άλλη τράπεζα, σταλμένο από διευθυντή 25 Δεκεμβρίου, το ξαναγράφω ανήμερα 25 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ, και να λέει "Χρόνια Πολλά, αλλά δεν ξέρω αν θα είναι καλά γιατί οι πωλήσεις του καταστήματος είναι απαράδεκτες, το ότι έχουμε γιορτές δεν σημαίνει ότι δεν πουλάμε ασφάλειες και κάρτες". Δεν ξέρω πολλές επιχειρήσεις του ιδιωτικού τομέα να γίνεται αυτό...
    800-900 κατοστάρικα;;;
    Τι διάολο, ιδιοκτήτες είναι;
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  9. #4344
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.174
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    800-900 κατοστάρικα;;;
    Τι διάολο, ιδιοκτήτες είναι;


    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  10. #4345
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    800-900 κατοστάρικα είναι 80-90 χιλιάδες ευρώ ρε, ξέρεις πολλούς που παίρνουν τέτοιο μηνιαίο μισθό;
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  11. #4346
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.174
    Kaλημέρες και καλό Σ/Κ να 'χετε...................

    https://www.youtube.com/watch?v=tPwmluotHLw
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  12. #4347
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Καλημέρα ρεεεεεεεεειιιιιιι!
    https://youtu.be/sMmTkKz60W8
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  13. #4348
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.961
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    800-900 κατοστάρικα;;;
    Τι διάολο, ιδιοκτήτες είναι;
    Mea culpa, κατάφερα να συνδυάσω 800-900 ευρώ ήθελα να γράψω και κατάφερα να τα κάνω κατοστάρικα χωρίς να βγάλω τα μηδενικά...

  14. #4349
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.174
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Mea culpa, κατάφερα να συνδυάσω 800-900 ευρώ ήθελα να γράψω και κατάφερα να τα κάνω κατοστάρικα χωρίς να βγάλω τα μηδενικά...
    Φαντάσου να μην ήσουν και τραπεζικός...................
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  15. #4350
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Mea culpa, κατάφερα να συνδυάσω 800-900 ευρώ ήθελα να γράψω και κατάφερα να τα κάνω κατοστάρικα χωρίς να βγάλω τα μηδενικά...
    Το ξέρουμε ρε συ, να μην τρολαρουμε και λίγο;
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

Παρόμοια θέματα

  1. Σ/Κ στα Τζουμέρκα, Vol. II
    από apapadop στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2007, 13:17
  2. Mια ιστορια θα σας πω....[vol.2]
    από fantacid στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2007, 11:01
  3. οτε και αυξήσεις vol.2
    από akaposto στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2005, 22:23
  4. Sete ole!!!! Vol 2
    από Electra στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2004, 15:00
  5. Καλημέρες Vol.2
    από real_hope στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2004, 14:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF