Σελίδα 223 από 644 ΠρώτοΠρώτο ... 123173213218219220221222223224225226227228233273323 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 3.331 έως 3.345 από 9647

Θέμα: Ο καφενές vol.2

  1. #3331
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    thanks Billy.
    Δεν προτείνει κάποιο συγκεκριμένο ,έχει ένα πινακάκι με θερμοκρασίες και λέει βάλτε ανάλογα.
    porca miseria.

  2. #3332
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.120
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Κανένα πρόβλημα.Προτίμησε όμως το ιξώδες που προτείνει η Γιαμάχα για το μηχανάκι σου.
    Εξαρτάται, βέβαια και πόσο παλιό είναι.... και πόσα χλμ έχει κάνει, αν τσιμπάει λαδάκι η όχι..... γενικά μιλώντας, σε μΕχανάκια ταλαιπωρημένα από τα χλμ και τον χρόνο, είθισται να βάζουμε λάδια με μεγαλύτερο ιξώδες για να παίρνουν τις ανοχές.
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  3. #3333
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    για το tdm850 αυτό που προτείνει ο κατασκευαστής είναι το παρακάτω
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot from 2020-01-10 08-39-17.png 
Προβολές:	446 
Μέγεθος:	97,0 KB 
ID:	414074
    λογικά λογο άλλης εποχής('95) προτείνει δυο διαφορετικά ιξώδες 10 +20.
    Σήμερα τα 10/40 θα έκαναν για όλες τις εποχές και χρήσεις στην ελλάδα, αλλά απο το συμφραζόμενα κατόχων(850) οτι καίει λάδια, πιθανόν γι αυτό ανέβηκε ο katsar στο 15/50, αν δεν καίει και δουλεύει καλά το κιβώτιο είναι οκ
    you rise you fall you're down then you rise again

  4. #3334
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Ε ,σου λέει ο Ιαπων θα τα κάψει που θα τα κάψει το μπουρδέλο που φτιάξαμε,βάλε ότι θέλεις και μην σκας
    porca miseria.

  5. #3335
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.024
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Εξαρτάται, βέβαια και πόσο παλιό είναι.... και πόσα χλμ έχει κάνει, αν τσιμπάει λαδάκι η όχι..... γενικά μιλώντας, σε μΕχανάκια ταλαιπωρημένα από τα χλμ και τον χρόνο, είθισται να βάζουμε λάδια με μεγαλύτερο ιξώδες για να παίρνουν τις ανοχές.
    Σωστός!Αν καίει λάδια θα έβαζα όσο πιο χοντρό γίνεται πχ 20W-50
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  6. #3336
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    μου λέει χτες ο έμπορας-πώλητης "ε το ότι καίνε λάδι δεν είναι απαραίτητα κακό"

    για σένα που τα πουλάς σίγουρα δεν είναι
    porca miseria.

  7. #3337
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    μου λέει χτες ο έμπορας-πώλητης "ε το ότι καίνε λάδι δεν είναι απαραίτητα κακό"

    για σένα που τα πουλάς σίγουρα δεν είναι
    Αυτό το έχω ακούσει και εγώ.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  8. #3338
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/07/2018
    Μηνύματα
    616
    Τουλάχιστον εκεί τιμωρούνται. (16 μήνες φυλάκιση και αφαίρεση διπλώματος 3 χρόνια)
    Εγγλέζος κάγκουρας (μάλλον κάποιο Subaru οδηγεί) περνάει στο αντίθετο και πέφτει πάνω σε μηχανή.
    https://www.protothema.gr/world/arti...e-motosikleta/

  9. #3339
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kas_Tracer Προβολή μηνύματος
    Τουλάχιστον εκεί τιμωρούνται. (16 μήνες φυλάκιση και αφαίρεση διπλώματος 3 χρόνια)
    Εγγλέζος κάγκουρας (μάλλον κάποιο Subaru οδηγεί) περνάει στο αντίθετο και πέφτει πάνω σε μηχανή.
    https://www.protothema.gr/world/arti...e-motosikleta/
    είχε λέει και αερόσακο στη στολή του!

    Με νορμάλ εξοπλισμό πιστεύω δε θα την έβγαζε καθαρή με τέτοια σύγκρουση!
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  10. #3340
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Πρεπει να εισαι τυχερος, αυτος ηταν. Με φουλ εξοπλισμό παντα εχει τεραστια σημασία πως θα χτυπήσεις, καποιες μοιρες, γωνιες απο που θα απορροφηθεί η πρόσκρουση αλλαζει την ιστορια.
    Οπως φαίνεται την πρόσκρουση της εφαγε το κρανος και στήθος.
    Απιστευτο αλμα παντως κυριολεκτικά πέταξε.

    Το αγροτικό δίκτυο εχει τέτοιους δρομους σε ολο το νησί, ενα λαθος απο οποιοδήποτε οχημα μπαινεις στο ρευμα του αλλου

  11. #3341
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    797
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Πρεπει να εισαι τυχερος, αυτος ηταν. Με φουλ εξοπλισμό παντα εχει τεραστια σημασία πως θα χτυπήσεις, καποιες μοιρες, γωνιες απο που θα απορροφηθεί η πρόσκρουση αλλαζει την ιστορια.
    Οπως φαίνεται την πρόσκρουση της εφαγε το κρανος και στήθος.
    Απιστευτο αλμα παντως κυριολεκτικά πέταξε.
    Αυτο ειναι αλήθεια , ειναι και θεμα τυχης !

    Το καλοκαιρι του 18 που ειχα το ατυχημα πεταξα και εγω, εντάξει όχι όσο αυτος αλλα καμια 50ρια μέτρα Η΄ για να το καταλάβετε, τόσο όσο το 1,90 σε υψος σώμα μου να κάνει μια ΠΛΗΡΗ περιστροφή στον άερα και να προσγειωθεί με τον κώλο οκλαδών και καθιστός

    Φυσικά ημουν τυχερός !

    Γιατι στην περιστροφή βρήκε στην άσφαλτο το επανω μερος του κράνους (αρα ήμουν σε κάθετη θεση σε σχέση με την άσφαλτο) αλλά οχι τόσο ώστε να κοντράρει και να με κανει να κουτρουβαλήσω ώστε να σπάσω κάτι - Απλα οσο για να το ξυρίσει ελάχιστα !!

    Και πιο τυχερος που στην σύγκρουση δεν βρηκα το άλλο σώμα να με σταματήσει επάνω του.

    Απο εξοπλισμό φυσικα είχα δερμάτινη με θώρακα μέσα και πλάτη εξτρα και εσωτερικό σορτσάκι, αλλα οπως ειπε και ο αλλος που ηταν μαζί ΑΠΛΑ δεν ηταν η ώρα μου

  12. #3342
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Νέο περιστατικό με τεντωμένα σύρματα ανάμεσα σε δέντρα που έχουν ως συνέπεια τον τραυματισμό αναβατών σημειώθηκε στην Κατερίνη.

    Πρόκειται για “παγίδες” που δεν διακρίνονται και στήνονται σε σημεία όπου περνάνε αναβάτες enduro με τις μοτοσυκλέτες τους. Ο μοτοσυκλετιστής που δημοσιοποίησε το γεγονός μέσω του προφίλ του στα social media, ανήρτησε σοκαριστικές εικόνες από το σημείο που το σύρμα βρήκε το λαιμό του. Όπως γράφει ο ίδιος, ευτυχώς που φορούσε και μπαλακλάβα η οποία τον προστάτεψε.

    Ίδια περιστατικά συμβαίνουν και σε άλλα μέρη της Ελλάδας ενώ έχουν σημειωθεί και παλαιότερα.


    Πηγή

  13. #3343
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    852
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    Νέο περιστατικό με τεντωμένα σύρματα ανάμεσα σε δέντρα που έχουν ως συνέπεια τον τραυματισμό αναβατών σημειώθηκε στην Κατερίνη.

    Πρόκειται για “παγίδες” που δεν διακρίνονται και στήνονται σε σημεία όπου περνάνε αναβάτες enduro με τις μοτοσυκλέτες τους. Ο μοτοσυκλετιστής που δημοσιοποίησε το γεγονός μέσω του προφίλ του στα social media, ανήρτησε σοκαριστικές εικόνες από το σημείο που το σύρμα βρήκε το λαιμό του. Όπως γράφει ο ίδιος, ευτυχώς που φορούσε και μπαλακλάβα η οποία τον προστάτεψε.

    Ίδια περιστατικά συμβαίνουν και σε άλλα μέρη της Ελλάδας ενώ έχουν σημειωθεί και παλαιότερα.


    Πηγή


    δεν μπορείτε να φανταστείτε ποσες φορες μεσα σε μονοπατια τύπου ζουγκλα σκέφτομαι το ενδεχόμενο τέτοιου εμποδίου από κάποιον ψυχοπαθή...

    απο τοτε που ανακάλυψε φίλος πριν χρονια ενα τετοιο, που ευτυχώς είχε στηθει πρόχειρα και έκανε μπαμ απο αποσταση, μου χει γίνει εφιάλτης..

  14. #3344
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kickstart Προβολή μηνύματος


    δεν μπορείτε να φανταστείτε ποσες φορες μεσα σε μονοπατια τύπου ζουγκλα σκέφτομαι το ενδεχόμενο τέτοιου εμποδίου από κάποιον ψυχοπαθή...

    απο τοτε που ανακάλυψε φίλος πριν χρονια ενα τετοιο, που ευτυχώς είχε στηθει πρόχειρα και έκανε μπαμ απο αποσταση, μου χει γίνει εφιάλτης..
    Ό,τι πιο άρρωστο θα μπορούσε να φανταστεί κανείς!

    Μήπως είναι για τίποτα ζώα παγίδες; Αλλά θα μου πεις θα τα βάζανε χαμηλότερα.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  15. #3345
    Χιλιομετροφάγος Το avatar του/της MG
    Εγγραφή
    19/01/2003
    Μηνύματα
    434
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    Νέο περιστατικό με τεντωμένα σύρματα ανάμεσα σε δέντρα που έχουν ως συνέπεια τον τραυματισμό αναβατών σημειώθηκε στην Κατερίνη.

    Πρόκειται για “παγίδες” που δεν διακρίνονται και στήνονται σε σημεία όπου περνάνε αναβάτες enduro με τις μοτοσυκλέτες τους. Ο μοτοσυκλετιστής που δημοσιοποίησε το γεγονός μέσω του προφίλ του στα social media, ανήρτησε σοκαριστικές εικόνες από το σημείο που το σύρμα βρήκε το λαιμό του. Όπως γράφει ο ίδιος, ευτυχώς που φορούσε και μπαλακλάβα η οποία τον προστάτεψε.

    Ίδια περιστατικά συμβαίνουν και σε άλλα μέρη της Ελλάδας ενώ έχουν σημειωθεί και παλαιότερα.


    Πηγή
    οταν βλεπω τετοιες ειδησεις μου κοβονται τα ποδια.... επισης με πιανει αηδια για το ανθρωπινο ειδος...
    If you think adventure is dangerous, try routine, it's lethal....

Παρόμοια θέματα

  1. Σ/Κ στα Τζουμέρκα, Vol. II
    από apapadop στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2007, 14:17
  2. Mια ιστορια θα σας πω....[vol.2]
    από fantacid στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2007, 12:01
  3. οτε και αυξήσεις vol.2
    από akaposto στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2005, 23:23
  4. Sete ole!!!! Vol 2
    από Electra στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2004, 16:00
  5. Καλημέρες Vol.2
    από real_hope στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2004, 15:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF