Σελίδα 103 από 664 ΠρώτοΠρώτο ... 353939899100101102103104105106107108113153203603 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.531 έως 1.545 από 9947

Θέμα: Ο καφενές vol.2

  1. #1531
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Αυτός που έχει μεγαλύτερο όπλο έχει πάντα δίκιο χωρίς να είναι απαραίτητα σοφός.

  2. #1532
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 7Tolis Προβολή μηνύματος
    Αυτός που έχει μεγαλύτερο όπλο έχει πάντα δίκιο χωρίς να είναι απαραίτητα σοφός.
    Αυτό ισχύει και σε άλλους τομείς όπου το μέγεθος είναι σημαντικό;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  3. #1533
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Αυτό δείχνει η ιστορία της ανθρωπότητας.

  4. #1534
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    621
    Αν υποθεσουμε οτι μπορουσαμε να εχουμε οπλο στο σπιτι αποθηκευμενο με ασφαλεια. Ενω κοιμασαι σε ξυπναει καποιος θορυβος και καταλαβαινεις οτι καποιος προσπαθει να μπει στο σπιτι σου. Ποσοι απο τον ενεργο πληθυσμο της χωρας εχουν το κουραγιο, την εκπαιδευση, ψυχραιμια, γνωση να ανακτησουν το οπλο τους, ασφαλισουν την οικογενεια τους ΠΡΙΝ ερθουν σε επαφη με τον τυπο που μπουκαρε σπιτι τους;


    Γιατι εγω θα απαντουσα ουτε 1000 ατομα σε ολη την χωρα.



    ΥΓ. Επειδη εχω το μισο μου σοι στρατιωτικους, θα ελεγα ο τι μονο 1 (ενας) εχει το κουραγιο, εκπαιδευση, ικανοτητα να τα βγαλει περα (αν και οταν τον ρωτησα μου εβαλε πολλα "αν")

  5. #1535
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kons
    Εγγραφή
    04/01/2018
    Μηνύματα
    237
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Γράφεις δημόσια Κλιντ...συνήθισε την ιδεα του να κρίνονται τα γραπτά σου.
    Και ενδεχομένως μαθε πως δουλεύουν τη δοτική οι της καθαρεύουσας.
    Άλλο να κρίνονται και να συζητιούνται επί του θέματος - επί της ουσίας και άλλο να κριτικάρονται ως προς την γραμματική. Τότε είναι ειρωνικότατα επί προσωπικού και σε αυτό έχεις απάντηση. Από ότι φαίνεται όμως κρίνονται τα δικά σου γραπτά αλλά και εσύ μαζί. Συνήθισε πρώτα την ιδέα εσύ ότι κυκλοφορούν όπλα γύρω σου νόμιμα και μη δικηγόρε.
    Mil. Spec.

  6. #1536
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Με γράψατε στα @ρχιδια@ σας ε ,καλά...
    https://www.moto.gr/forums/showthrea...=1#post2925767

  7. #1537
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Με γράψατε στα @ρχιδια@ σας ε ,καλά...
    https://www.moto.gr/forums/showthrea...=1#post2925767
    Αυτά παθαίνεις όταν έχεις κατάνα....

    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  8. #1538
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.651
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kons Προβολή μηνύματος
    Άλλο να κρίνονται και να συζητιούνται επί του θέματος - επί της ουσίας και άλλο να κριτικάρονται ως προς την γραμματική. Τότε είναι ειρωνικότατα επί προσωπικού και σε αυτό έχεις απάντηση. Από ότι φαίνεται όμως κρίνονται τα δικά σου γραπτά αλλά και εσύ μαζί. Συνήθισε πρώτα την ιδέα εσύ ότι κυκλοφορούν όπλα γύρω σου νόμιμα και μη δικηγόρε.
    Το πικαρισμα για την γραμματική νομιζα θα "ακουστει" πιο ανάλαφρο.λυπάμαι που δεν το πήρες ανάλογα.
    Το σχόλιο σου όμως πάνω στο οποίο απάντησα,εκτός Του οτι ειναι τερμα εριστικο, δεν αφορούσε μονο τον ggs.
    Οπότε χαλάρωσε λίγο το υφος του γκανσλινγκερ γιατί το μονο που καταφέρνεις ειναι να γίνεσαι αντιπαθής(ενω δεν δείχνεις) και να μην περνάει το όποιο μήνυμα θες να μεταφέρεις.στο ειπε νομίζω κι αλλος χρηστης νωρίτερα.

    Οσο για την αθρωα κυκλοφορία όπλων,ειτε το συνηθισω εγω ειτε οχι,η λογικη επιτάσσει να μην ειναι τοσο προσβασιμες συσκευες θανάτου.
    Όποιος αδυνατεί να το αντιληφθεί αυτο, είτε έχει δολο είτε υπερβολική αφέλεια.

  9. #1539
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.542
    Σε μια χωρα που ενα τεραστιο ποσοστο του πληθυσμου της εχει γραμμενους τους νομους/κανονες/οδηγιες/εντολες στα παπακια της, ενω συγχρονως το "κρατος" ομοιως γραφει τον πολιτη στα απαΦταρια του, το να παραθετει κανεις σαν επιχειρημα υπερ της οπλοκατοχης, το τι συμβαινει και τι εχουν λυσει οι αλλες ευρωπαικες χωρες στο θεμα αυτο, ειναι τουλαχιστον αστειο..

    Για Αμερικη δεν το συζηταμε καν...
    Quod me nutrit... me destruit.....

  10. #1540
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.167
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  11. #1541
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.857
    Τουλάχιστον οι κυνηγοί αρχίζουν και κάνουν πραγματάκια,σκοτώνει ο ένας τον άλλον.
    Έχει δρόμο ακόμη αλλά είναι μια αρχή.

  12. #1542
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kons
    Εγγραφή
    04/01/2018
    Μηνύματα
    237
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Το πικαρισμα για την γραμματική νομιζα θα "ακουστει" πιο ανάλαφρο.λυπάμαι που δεν το πήρες ανάλογα.
    Το σχόλιο σου όμως πάνω στο οποίο απάντησα,εκτός Του οτι ειναι τερμα εριστικο, δεν αφορούσε μονο τον ggs.
    Οπότε χαλάρωσε λίγο το υφος του γκανσλινγκερ γιατί το μονο που καταφέρνεις ειναι να γίνεσαι αντιπαθής(ενω δεν δείχνεις) και να μην περνάει το όποιο μήνυμα θες να μεταφέρεις.στο ειπε νομίζω κι αλλος χρηστης νωρίτερα.

    Οσο για την αθρωα κυκλοφορία όπλων,ειτε το συνηθισω εγω ειτε οχι,η λογικη επιτάσσει να μην ειναι τοσο προσβασιμες συσκευες θανάτου.
    Όποιος αδυνατεί να το αντιληφθεί αυτο, είτε έχει δολο είτε υπερβολική αφέλεια.
    Φίλε εγώ δεν λειτούργησα με την λογική του όχλου. Πέφτουμε πάνω σε έναν να τον "λιντζάρουμε", γιατί λέει κάτι το διαφορετικό από ότι λέει η παρέα, το επεσήμανα άλλωστε και στην αρχή, ότι το περίμενα.
    Δεν νομίζω ότι είμαστε τόσο κολλητοί για να μου υποδεικνύεις αν πρέπει να χαλαρώσω ή όχι κράτα τις υποδείξεις για αυτούς που τους αρέσει και το καταπίνουν.
    Δεν είμαι πολιτικάντης, αντιπαθώ τα σαλιαρίσματα και τα αλληλογληψίματα για να σας φλομώσω στην αερολογία, και να ψάχνω για ψήφους και κολλητούς είμαι ξεκάθαρος χωρίς δόλο αλλά καθόλου αφελείς. Αφελείς είναι όλοι αυτοί που πιστεύουν σε όνειρα.
    Έχω την πολυτέλεια να λέω καλημέρα σε όποιον θέλω, το ίδιο και όποιος θέλει μου λέει, αν υπάρχουν κάποιοι που δεν τους αρέσω γιατί τα λέω στα ίσια αλλά κακοφαίνονται αυτά που λέω, είναι δικαίωμα τους. Εγώ δεν κάνω εκπτώσεις στο λόγο μου για να είμαι αρεστός.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dirty_harry___1971_by_martel_jp-dborzkd.jpg 
Προβολές:	100 
Μέγεθος:	17,4 KB 
ID:	394224
    Αφού με είπες και Κλιντ.....
    Τελευταία τροποποίηση από kons; 20/03/2018 στις 18:56.
    Mil. Spec.

  13. #1543
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kons Προβολή μηνύματος
    Φίλε εγώ δεν λειτούργησα με την λογική του όχλου. Πέφτουμε πάνω σε έναν να τον "λιντζάρουμε", γιατί λέει κάτι το διαφορετικό από ότι λέει η παρέα, το επεσήμανα άλλωστε και στην αρχή, ότι το περίμενα.
    Δεν νομίζω ότι είμαστε τόσο κολλητοί για να μου υποδεικνύεις αν πρέπει να χαλαρώσω ή όχι κράτα τις υποδείξεις για αυτούς που τους αρέσει και το καταπίνουν.
    Δεν είμαι πολιτικάντης, αντιπαθώ τα σαλιαρίσματα και τα αλληλογληψίματα για να σας φλομώσω στην αερολογία, και να ψάχνω για ψήφους και κολλητούς είμαι ξεκάθαρος χωρίς δόλο αλλά καθόλου αφελείς. Αφελείς είναι όλοι αυτοί που πιστεύουν σε όνειρα.
    Έχω την πολυτέλεια να λέω καλημέρα σε όποιον θέλω, το ίδιο και όποιος θέλει μου λέει, αν υπάρχουν κάποιοι που δεν τους αρέσω γιατί τα λέω στα ίσια αλλά κακοφαίνονται αυτά που λέω, είναι δικαίωμα τους. Εγώ δεν κάνω εκπτώσεις στο λόγο μου για να είμαι αρεστός.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dirty_harry___1971_by_martel_jp-dborzkd.jpg 
Προβολές:	100 
Μέγεθος:	17,4 KB 
ID:	394224
    Αφού με είπες και Κλιντ.....
    Κατά αρχήν, δεν λιντσάρει κανείς κανένα.
    Ούτε μαζεύει κανείς ψήφους γτ κανείς δεν τους έχει ανάγκη.

    Κανείς δεν σαλιαριζει ή γλύφει και όσο ντόμπρος θεωρείς ότι είσαι εσύ ,να θεωρείς το ίδιο και για τους υπόλοιπους.

    Κουβέντα κάνουμε πάνω σε ένα θέμα που , προφανώς, έχουμε διαφορετική άποψη.
    Αν και την δική σου την άποψη δεν την διαβάσαμε
    Το μόνο που διαβάσαμε ήταν οτι ξερεις αλλά δεν λες γιατι είμαστε"νήπια" όλοι για να τα κατανοήσουμε...

    Οσο για το πόσο μάγκες είναι αυτοί που γουστάρουν τα όπλα σε σχέση με αυτούς που δεν τα γουστάρουν γιατί είναι κότες, εκεί είσαι πολύ φάουλ.

    Εν πάση περιπτώσει, δεν είσαι ο μοναδικός που γουστάρει όπλα,ούτε και σε "λιντσάρει" κανείς γι'αυτό.
    Άλλωστε, χρόνια πολλά εδώ είναι sniper...
    Έχουμε πιει και ένα καφάσι μπύρες μαζί χωρίς προφανώς να συμφωνούμε σε όλα.

    Οπότε, ναι χαλάρωσε..μην είσαι αλαζωνας.
    Όλοι θα θέλαμε να μας πεις την γνώμη σου αφού γνωρίζεις και ας μην συμφωνήσουμε τελικά.

  14. #1544
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.326
    περιστατικο πρωτο:
    εχεις το οπλο πανω σου ασφαλισμενο οπως οριζει η νομοθεσια κτλ κτλ..
    κι εκει που που πας χαλαρος τον περιπατο σου με το κομενακι να απολαυστε φεγγαραδα (και μπαλαμουτι) σε ησυχο μερος σου τη πεφτουν δυο λεβεντες και σε σημαδευουν με πιστολια για να σου παρουν κινητα, λεφτα, ρολογια, και το γκομενακι... μεχρι να βγαλεις το οπλο απο τη θηκη να απασφαλισεις και να ριξεις σου την εχουν μπουμπουνισει και σε εχουν στειλει αδιαβαστο...

    περιστατικο δευτερο:
    εχεις το οπλο σου λυμενο κρυμμενο και κλειδωμενο σε ασφαλες σημειο στο σπιτι οπως οριζει η νομοθεσια κτλ κτλ..
    κι εκει που καθεσαι και χαζευεις τη ταινια αγκαλια με τη γεναικα στη σουπερ ντουπερ 52αρα τηλεοραση, η την εχεις πεσει για υπνο ξερω γω ακους θορυβους σαν καποιος να προσπαθει να παραβιασει τη πορτα σου.. αφου επιβεβαιωσεις οτι οντως καποιος σου παραβιαζει τη πορτα πρεπει:
    -να πας εκει που εχεις το κλειδι απο το σημειο που εχεις κλειδωμενο το οπλο
    -αφου το βρεις και το παρεις, να πας στο σημειο που εχεις κλειδωσει το οπλο να το ανοιξεις να βγαλεις το οπλο να το συναρμολογησεις να το γεμισεις να το οπλισεις για να εισαι ετοιμος..
    εν το μεταξυ οι διαρηκτες εχουν ηδη μπει στο σπιτι, και σε εχουν πετυχει πριν ολοκληρωσεις τη διαδικασια οποτε στη θεα του οπλου (αν εχεις προλαβει να φτασεις ως εκει) σου τη μπουμπουνανε και σε στελνουν αδιαβαστο..

    εν ολιγοις καποιος που δηλωνει υπερ της οπλοκατοχης για προστασια τηρουμενων παντα των κανονων ειναι εξ'ορισμου ακυρος, γιατι δεν υπαρχει ουτε μια στο εκατομυριο να τον προστατεψει το οπλο του γιατι πολυ απλα δε θα προλαβει.. συνεπως οι λογοι για την οπλοκατοχη ειναι αλλοι (και γιαυτο ισως να μη δινεται και απαντηση στο ερωτημα ποιος ο λογος να εχεις οπλο)

    οποιος εχει μια στοιχειωδη λογικη και βαζει το μυαλουδακι του λιγο να δουλεψει, αντιλαμβανεται ευκολα οτι δεν υπαρχει καμια απολυτως περιπτωση καποιος που δηλωνει υπερμαχος της οπλοκατοχης, να τηρησει εστω και στο ελαχιστο τους κανονες που τη διεπουν.. γιατι πολυ απλα αμα το κανει τοτε το οπλο του ειναι απλα αχρηστο και αρα δεν υπαρχει καποιος λογος να το κατεχει
    αλλα ακομα και αν το θεμα ειναι ψυχολογικο, (νιωθει περισσοτερη ασφαλεια αμα ξερει οτι καπου στο σπιτι ειναι κρυμμενο ενα οπλο για ωρα αναγκης) και οντως το αποθηκευει οπως οριζουν οι κανονες, θα σταματησει να να το κανει αμα επιβιωσει καποιου εκ των δυο ανωθεν περιστατικων..

    εγω προσωπικα παντως δεν εχω γνωρισει ουτε εναν φανατικο λατρη των οπλων που να εχει λογικη συνεπεια... και αποδειξη γι αυτο ειναι καποια παραδειγματα που γραφτηκαν εδω μεσα οπως "με τις μηχανες και τα αυτοκινητα σκοτωνονται ανθρωποι, να απαγορευτουν και οι μηχανες και τα αυτοκινητα τοτε.." αγνοοντας φυσικα οτι ο σκοπος της μηχανης και του αυτοκινητου ειναι να μεταφερουν κοσμο και σαν παρενεργεια της απροσεκτης χρησης ειναι η απωλεια ζωης ενω ο σκοπος του οπλου ειναι εξ'αρχης η απωλεια ζωης, ειτε η χρηση του ειναι προσεκτικη ειτε απροσεκτη..

  15. #1545
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.107
    Ουάου. Πρώτη φορά ο μικές γράφει τόσο μεγάλο κείμενο, χωρίς να χρησιμοποιήσει ούτε μια φορά τη λέξη "μπριζόλα".
    Life begins at 45°.

Παρόμοια θέματα

  1. Σ/Κ στα Τζουμέρκα, Vol. II
    από apapadop στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2007, 13:17
  2. Mια ιστορια θα σας πω....[vol.2]
    από fantacid στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2007, 11:01
  3. οτε και αυξήσεις vol.2
    από akaposto στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2005, 22:23
  4. Sete ole!!!! Vol 2
    από Electra στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2004, 15:00
  5. Καλημέρες Vol.2
    από real_hope στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2004, 14:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF