Σελίδα 333 από 665 ΠρώτοΠρώτο ... 233283323328329330331332333334335336337338343383433 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 4.981 έως 4.995 από 9961

Θέμα: Ο καφενές vol.2

  1. #4981
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.458
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motojojo Προβολή μηνύματος
    Ότι και να λέτε, εμένα μου έχει λείψει η φασαρία. Έρχομαι Ελλάδα και νοιώθω ζωή γύρω μου. Ναι ακόμα και τα παπακια με τη ζεμπρινγκ πλεον τα συμπαθώ!

    Αει σιχτιρ με τους λοβοτομημενους που ακόμα και στην καφετέρια μιλάνε σιγανα για να μην ενοχλήσουν το διπλανό τραπέζι. Στο σπίτι φοβάμαι να αφησω 2 λεπτα τη μηχανη στο ρελαντι να ζεσταθει.

    Πλέον όταν ταξιδεύω εξωτερικό και ακούω κορνα λέω "μλκ μου εδώ είναι ζωντανοι!"
    Εδώ με βρίσκεις εντελώς (να πάρα πολύ εντελώς) αντίθετο.
    Θα μου πεις γούστα είναι αυτά.
    Αλλά το δικό μου γούστο δεν ενοχλεί κανέναν.
    Το δικό σου;

  2. #4982
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.145
    Που είδες τα γούστα? Εγω πιο πολύ σαν (προσωπικά) απωθημένα τα βλέπω.

    Ούτε εγώ ενοχλώ κανέναν. Δεν καταλαβαινω την τοποθέτηση.

  3. #4983
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.458
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motojojo Προβολή μηνύματος
    Που είδες τα γούστα? Εγω πιο πολύ σαν (προσωπικά) απωθημένα τα βλέπω.

    Ούτε εγώ ενοχλώ κανέναν. Δεν καταλαβαινω την τοποθέτηση.
    Αφου δεν καταλαβες,ποιος ο λογος να συνεχισω;
    Κραταει ο καθενας τα ''απωθημενα '' του και προχωραμε.

  4. #4984
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    611
    Κι εγώ, κάθε φορά που περνάει τη νύχτα κάτω από το σπίτι μου το Punto να βαράει διαπασών terror x crew, ενώ τον προσπερνάει με κόφτες το τούμπανο με τη Sebring,
    ξυπνάω, πάω για ένα γρήγορο κατουρημα, κάνω τσιγάρο και σιγοψιθυριζω : είμαστε ακόμααααα ζωντανοιιιιιιι.

    Το καλύτερο μου? Να Κορνάρουν πισω και μπροστά μου 5 αυτοκίνητα μόλις ανάψει κόκκινο το απέναντι φανάρι.
    Εκεί δε που την καταβρισκω, είναι όταν το καλοκαίρι τρίζουν τα παράθυρα απο τα ντεσιμπέλ του καλοκαιρινού κλαμπ στα 2 χιλιόμετρα. Αφού αντί να κοιμηθώ κάνω breakdance λέμε.

  5. #4985
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.145
    OK έχετε δικιο αυτα που λέτε είναι γούστα. Και πρέπει να απολογηθώ για αυτό επειδή καποιοι κάνουν υπερβολική φασαρία οχι μονο δεν με ενοχλεί τόσο αλλά το αποδέχομαι κιόλας σαν να είμαι εγώ αυτός που κάνει τη φασαρία.


    Ένα γούστο που ενοχλεί τους γύρω μου δεν είναι το γεγονός ότι αφήνω τη μηχανή μου να ζεσταθεί 1-2 λεπτα το πρωι πριν φύγω για τη δουλειά. Είναι το γεγονός ότι κατέχω μηχανη! Κουλό?

    Σε μια περιοχή της Αυστρίας (στο τυρόλο νομίζω, δεν είμαι σίγουρος) απαγορεύεται η κυκλοφορία μοτοσυκλετών τα σκ και τις αργίες από μαη μέχρι οκτώβρη. Ακριβώς, ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ!

    Κάτι τετοιο πάει να περαστεί και στη Γερμανία και οργανώνονται διαμαρτυρίες με τρομερή μαζικότητα για να μην περάσει. Μια παρόμοια έγινε και στην περιοχή μου πρόσφατα με συμμετοχή ~6000 μοτοσυκλετιστών.

    Φανταστείτε να σας ελεγαν με αφορμή τις ζεμπρινγκ καμια μοτοσυκλέτα στους δρόμους τα σαβατοκύριακα. Μιας και πιασαμε τα γουστα και τα άκρα. Ωραία θα ήταν δε λέω. Ησυχία επιτέλους.


    Ναι μου λείπει η καθημερινή βουή της πόλης. Είτε είναι από το μηχανουργείο, ειτε από τη ζεμπρινγκ. Ακόμα και από το γύφτο που φωνάζει με τη ντουντουκα "καρπούζια πεπόνια ολα τα σφαζω όλα τα μαχαιρώνω" στις 3 το μεσημέρι.
    Γούστο? Ας είναι.

    Ζούμε σε χώρες των άκρων. Λογικό να επιζητούμε χωρίς να γνωρίζουμε πως είναι το απέναντι άκρο.

    Εγώ στη θέση σας θα με απαντούσα απλά "ωραία ελα να ζήσεις εδω να δεις τη γλύκα". Όλα τα άλλα ειναι απλά περιττά.
    Και η επιστροφή αυτή είναι το επόμενο milestone στη ζωη μου. Ναι για να ζήσω.

  6. #4986
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tzimidis Προβολή μηνύματος
    Κι εγώ, κάθε φορά που περνάει τη νύχτα κάτω από το σπίτι μου το Punto να βαράει διαπασών terror x crew, ενώ τον προσπερνάει με κόφτες το τούμπανο με τη Sebring,
    ξυπνάω, πάω για ένα γρήγορο κατουρημα, κάνω τσιγάρο και σιγοψιθυριζω : είμαστε ακόμααααα ζωντανοιιιιιιι.
    .
    Ανακαλύφθηκε η χρονομηχανή ;

  7. #4987
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    611
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Ανακαλύφθηκε η χρονομηχανή ;
    Κορυδαλλός - εδώ που ο χρόνος δεν μετράει.
    Όσο πας βέβαια προς αγ. Βαρβάρα, λιγοστεύουν τα Punto, και πληθυνονται τα smart.


    Η ειρωνεία είναι ότι ένας από τους θεωρούμενους καλυτερους εγκαταστατες/μελετητές ήχοσυστημάτων, λεϊζερ, οθονών κλπ της περιοχής είναι κουμπάρος μου
    Τελευταία τροποποίηση από tzimidis; 15/05/2021 στις 17:13.

  8. #4988
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    611
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motojojo Προβολή μηνύματος
    OK έχετε δικιο αυτα που λέτε είναι γούστα. Και πρέπει να απολογηθώ για αυτό επειδή καποιοι κάνουν υπερβολική φασαρία οχι μονο δεν με ενοχλεί τόσο αλλά το αποδέχομαι κιόλας σαν να είμαι εγώ αυτός που κάνει τη φασαρία.


    Ένα γούστο που ενοχλεί τους γύρω μου δεν είναι το γεγονός ότι αφήνω τη μηχανή μου να ζεσταθεί 1-2 λεπτα το πρωι πριν φύγω για τη δουλειά. Είναι το γεγονός ότι κατέχω μηχανη! Κουλό?

    Σε μια περιοχή της Αυστρίας (στο τυρόλο νομίζω, δεν είμαι σίγουρος) απαγορεύεται η κυκλοφορία μοτοσυκλετών τα σκ και τις αργίες από μαη μέχρι οκτώβρη. Ακριβώς, ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ!

    Κάτι τετοιο πάει να περαστεί και στη Γερμανία και οργανώνονται διαμαρτυρίες με τρομερή μαζικότητα για να μην περάσει. Μια παρόμοια έγινε και στην περιοχή μου πρόσφατα με συμμετοχή ~6000 μοτοσυκλετιστών.

    Φανταστείτε να σας ελεγαν με αφορμή τις ζεμπρινγκ καμια μοτοσυκλέτα στους δρόμους τα σαβατοκύριακα. Μιας και πιασαμε τα γουστα και τα άκρα. Ωραία θα ήταν δε λέω. Ησυχία επιτέλους.


    Ναι μου λείπει η καθημερινή βουή της πόλης. Είτε είναι από το μηχανουργείο, ειτε από τη ζεμπρινγκ. Ακόμα και από το γύφτο που φωνάζει με τη ντουντουκα "καρπούζια πεπόνια ολα τα σφαζω όλα τα μαχαιρώνω" στις 3 το μεσημέρι.
    Γούστο? Ας είναι.

    Ζούμε σε χώρες των άκρων. Λογικό να επιζητούμε χωρίς να γνωρίζουμε πως είναι το απέναντι άκρο.

    Εγώ στη θέση σας θα με απαντούσα απλά "ωραία ελα να ζήσεις εδω να δεις τη γλύκα". Όλα τα άλλα ειναι απλά περιττά.
    Και η επιστροφή αυτή είναι το επόμενο milestone στη ζωη μου. Ναι για να ζήσω.
    Α) Δεν χρειάζεται να απολογηθείς για τίποτα.
    Εσύ λες έτσι, κάποιοι λένε αλλιώς.
    Που το κακό.

    Β) στην Αυστρία, η οποια απαγόρευση, αν ισχύει, ισχύει για διαδρομές μέσα σε ΚΑΤΟΙΚΗΜΕΝΕΣ περιοχές, επειδή ένα σκ έχουν κι αυτοί να ξεκουραστουν, και περνάνε σχεδόν μέσα από τις αυλές τους απανωτές ορδές από όλη την ευρωπη,
    το goldwing club, το tdm club, η λέσχη zundapp nostalgiker, οι salamina riders, άλλοι με ξεταπωτες, άλλοι με κόφτες, χαρλεαδες, δίχρονοι, από το πρωί μέχρι το βράδυ. Και άλλα τόσα αυτοκίνητα/φορτηγά.
    Όταν δεν σέβεσαι, αυτό είναι το αποτέλεσμα.
    Υπάρχουν τόσα πάσα στις Άλπεις, υπάρχουν τόσες εθνικές, τόσα στροφιλικια. Δεν θα πεθάνει κάνεις αν δεν περάσει με 12000 στροφές μέσα από το χωριό.

    Γ' το απέναντι άκρο το ζήσαμε μερικοί πολυυυυυυ πιο πολύ από όσο φαντάζεσαι.

  9. #4989
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.062
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tzimidis Προβολή μηνύματος
    Α) Δεν χρειάζεται να απολογηθείς για τίποτα.
    Εσύ λες έτσι, κάποιοι λένε αλλιώς.
    Που το κακό.

    Β) στην Αυστρία, η οποια απαγόρευση, αν ισχύει, ισχύει για διαδρομές μέσα σε ΚΑΤΟΙΚΗΜΕΝΕΣ περιοχές, επειδή ένα σκ έχουν κι αυτοί να ξεκουραστουν, και περνάνε σχεδόν μέσα από τις αυλές τους απανωτές ορδές από όλη την ευρωπη,
    το goldwing club, το tdm club, η λέσχη zundapp nostalgiker, οι salamina riders, άλλοι με ξεταπωτες, άλλοι με κόφτες, χαρλεαδες, δίχρονοι, από το πρωί μέχρι το βράδυ. Και άλλα τόσα αυτοκίνητα/φορτηγά.
    Όταν δεν σέβεσαι, αυτό είναι το αποτέλεσμα.
    Υπάρχουν τόσα πάσα στις Άλπεις, υπάρχουν τόσες εθνικές, τόσα στροφιλικια. Δεν θα πεθάνει κάνεις αν δεν περάσει με 12000 στροφές μέσα από το χωριό.

    Γ' το απέναντι άκρο το ζήσαμε μερικοί πολυυυυυυ πιο πολύ από όσο φαντάζεσαι.
    τα φορτηγα τρανζιτ απ οτι ξερω φορτωνονται σε τραινο για να περασουν την αυστρια.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  10. #4990
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.531
    Ποια είναι χώρα των άκρων? Η Γερμανία?

  11. #4991
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.062
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nostradamus Προβολή μηνύματος
    Ποια είναι χώρα των άκρων? Η Γερμανία?
    Ολες οι βορειες χωρες για την Ελλαδα και για τους ελληνες ειναι χωρες των ακρων.
    ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΒΑΛΚΑΝΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΞΕ-ΓΕΛΑΣΕ
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  12. #4992
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    732
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tzimidis Προβολή μηνύματος
    Κι εγώ, κάθε φορά που περνάει τη νύχτα κάτω από το σπίτι μου το Punto να βαράει διαπασών terror x crew
    Αν βαραει terrorXcrew καλα ειναι,φανταζεσαι να βαραει MadClip η τπτ τετοια?

  13. #4993
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    611
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billyka Προβολή μηνύματος
    Αν βαραει terrorXcrew καλα ειναι,φανταζεσαι να βαραει MadClip η τπτ τετοια?
    Το όριο για να βγω στο δρομο με το δίκαννο είναι στον snik

  14. #4994
    Συντονιστής Το avatar του/της Volpad
    Moderator
    Εγγραφή
    28/03/2019
    Μηνύματα
    995
    Τι είναι το σνικ;

  15. #4995
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.451
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Volpad Προβολή μηνύματος
    Τι είναι το σνικ;
    και εγώ το γκουκλαρα
    καλά το είπες ειναι ΤΟ σνικ


    Στα 80ties θυμάμαι επιλέγαμε το metal & και hard rock ως τρόπος έκφρασης για την εναντίωση μας στο σύστημα και την πλουτοκρατία
    Αυτοί εδώ της "τραπ" (που δηλώνουν επαναστάτες) θέλουν να καβαλήσουν το σύστημα, προσπαθώντας να κάνουν την ζωή των πλουσίων της αστικής τάξης..(με μισθούς και οικογενειακή κατάσταση δραπετσώνας).
    Θέλουν όλοι να γίνουν mafia με ένα στίχο, μερικά τατου, μερικά ναρκωτικά, μερικά νεροπίστολα και μερικά χαζοκόριτσα που τους ακολουθούν μη μπορώντας να καταλάβουν το σεξιστικό, φυλετικό και εντελώς υποτιμητικό τρόπο συμπεριφοράς τους απέναντι του...
    Ο οχετός έχει αποκτήσει όνομα

    Η μονη παραδοσιακή λύση για τις γενιές που έρχονται στην λαίλαπα αυτή είναι οι μουσικές σπουδές, είτε μοντέρνα είτε αν μπορούν παραπάνω κλασική
    Τελευταία τροποποίηση από doctoras; 16/05/2021 στις 08:35.
    you rise you fall you're down then you rise again

Παρόμοια θέματα

  1. Σ/Κ στα Τζουμέρκα, Vol. II
    από apapadop στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2007, 13:17
  2. Mια ιστορια θα σας πω....[vol.2]
    από fantacid στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2007, 11:01
  3. οτε και αυξήσεις vol.2
    από akaposto στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2005, 22:23
  4. Sete ole!!!! Vol 2
    από Electra στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2004, 15:00
  5. Καλημέρες Vol.2
    από real_hope στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2004, 14:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF