Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 51

Θέμα: Νέα Harley Davidson 750 Street Rod

  1. #16
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Όμορφο πολύ.Θα προσέλαβαν ιάπωνα σχεδιαστη.Λαστιχο davidson?
    Φίου φίου φι φι φίου

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bebeto
    Εγγραφή
    19/04/2016
    Μηνύματα
    132
    μου αρεσει πολυ πολυ...βεβαια επειδη αγαπαω εγω τα harley θα διαλεγα κατι ποιο μεγαλο και ποιο κλασσικο αλλα και αυτο πολυ καλο ειναι

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.741
    Κάρτερ με ενσωματωμένο κιβώτιο ταχυτήτων και άμεση πρωτεύουσα μετάδοση σε χάρλει, όπως η σύχρονη τεχνολογία κινητήρων απο το .... 1960 και μετά;

    Εκκεντροφόροι επί κεφαλών;

    Υδρόψυξη;

    Ιπποδύναμη κινητήρα μοτοσυκλέτας και όχι πομόνας για να βγάζει νερό στο χωράφι;

    Να δω και τίποτα οριζόντια διαιρούμενα κάρτερ, με τα σπειρώματα των βιδών στο ίδιο το υλικό του κάρτερ σε χάρλει, και τι στον κόσμο...

    ΣΤΑΥΡΟΚΟΠΙΕΜΑΙ.

    Κλασσικά όπως και με το καταπληκτικό μοτέρ του v-rod στο παρελθόν, οι ''γνησιοι'' θα πουν ότι ''σαν πλυντήριο είναι αυτό''.

    Ευτυχώς που γερνάνε οι άνθρωποι και πεθαίνουν -από μια άποψη- , γιατί αλλοιώς δεν θα απαλλασόμασταν ποτέ από τα κολλήματά τους, ομοίως και από τα προιόντα των εταιριών που απευθύνονται σε αυτούς.

  4. #19
    Περασμένα ξεχασμένα... Το avatar του/της Δεινόσαυρος
    Εγγραφή
    24/02/2015
    Μηνύματα
    761
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Ναι ξέρω. Χάρλεϊ.
    Τώρα άμα πω ότι μου τρέχουν τα σάλια για Χάρλεϊ...
    Μην «ντρέπεσαι». Μια χαρά φαίνεται το μηχανάκι για standard.

    Κι αν αληθεύει και αυτό:
    Για όσους βαριούνατι τα κλικ: (£6,745 in the UK) θα πουλήσει καλά.

    Τιμές Versys, NCX750, Tracer 07. ή Guzzi v7 με γερή έκπτωση. Θα κρατάει και αξία.
    Και θα μπορείς να λες μετά «Έχω και Χάρλευ» (όπως λέμε - έχω και κότερο )

  5. #20
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    όμορφο μεν, όχι Χάρλεη δε.

    στην ανάγκη για πωλήσεις,πάει στο βρόντο και το όποιο χαρακτηριστικό κάθε μάρκας δηλαδή;
    Α κάτσε εδώ έχει ψωμί.


    ποιό είναι το "χαρακτηριστικό" της μάρκας;

    Τι κάνει μιά μηχανή, "ΜΗΧΑΝΗ";


    Κατά βάση, το μοτέρ της. Περιέργως πως και παρά την υδρόψυξη, έχει κρατήσει το ίδιο λουκ με τα αερόψυκτα (εντάξει, ξέρω, το έκανε και η τράιουμφ, την οποία όμως -έκπληξη- δεν έκραξε ποτέ κανείς ούτε όταν η υδρόψυξη συνοδεύτηκε από ΑΠΩΛΕΙΑ είκοσι ίππων), έχει τον ίδιο ήχο με τα αερόψυκτα.

    Και τελικά ποιό είναι το "χαρακτηριστικό" ανάμεσα στα δύο πρόσωπα της Χάρλεϊ; Το στερεότυπο του γέροντα με το προκοίλι, τα κομμένα πέτσινα, την μελετημένη απλυσιά/αχτενισιά ή τα πρωταθλήματα flat track που κέρδισε τόσα χρόνια;

    Το ότι στις ταινίες επιλέγουν να πουλάνε το πρώτο, δεν σημαίνει πως θα αγνοήσουμε το δεύτερο. Η Χάρλεϊ λοιπόν έχει μακρά παράδοση... αγωνιστική. Αντίστοιχη με τους Ιάπωνες, ναι ξέρω, σε ένα είδος μηχανοκίνητου αθλητισμού μόνο το οποίο ευδοκιμεί στις ΗΠΑ μόνο (άντε και στην Αυστραλία). Αλλά μετράει σαν παράδοση.


    Το προηγούμενο 1200άρι που θυμήθηκε ο σαπίλας (γιατί η σέλα και η ουρά φέρνουν πάρα πολύ, αλλά το παλιό ήταν πιο τετράγωνο πίσω και άθλιας ποιότητας συναρμογής και φινιρίσματος) ήταν αρκετά εντυπωσιακή μοτοσικλέτα, αντίστοιχη με τα σύγχρονά του Guzzi τουλάχιστον, θα τολμήσω να πω και με το R1200R αν και το τελευταίο ως ελαφρύτερο και με έμφαση στην άνεση δεν ήταν στην ίδια κατηγορία αγοραστή. Αλλά μιλάμε για αερόψυκτα μηχανάκια των 260 κιλών (βγάλε 15 για το BMW) τα οποία για έναν συνειδητοποιημένο αναβάτη (έτσι λέμε τον παλιόγερο στο πολιτικώς ορθόν) είναι τέλεια για βόλτα, με αρχοντική γεωμετρία, με βαρύ βολάν, με αναρτήσεις που δεν σε κοπανάνε και με αβάντα ροπής για να ρολάρεις σχεδόν παντού με τελευταίες σχέσεις στο κιβώτιο, λίγες στροφές στον κινητήρα, ελάχιστες κινήσεις στα χειριστήρια και να μπορείς χαλαρά να περάσεις όλη την ημέρα στη σέλα. Αν υπάρχει τόσο μακρινό στάρμπακς για να απολαύσεις ένα φραπουτσίνο φράουλα από συνεργατικό φερ τρέιντ καφέ, σαν άνθρωπος.


    Αυτό το οποίο έχουν καταλάβει πλέον όλες οι εταιρίες είναι πως η γενιά μας γέρασε. Ναι ξέρω, είναι δύσκολο να το δεχτούμε και δύσκολο να το πιστέψουμε, αλλά είμαστε δεινόσαυροι και σκαλωμένοι στα ίδια και στα ίδια. Οπότε τίθεται ένα σοβαρό ερώτημα του πως θα φέρεις νέο κόσμο στην αγορά, κόσμο που "κανονικά" θα πάει να πάρει ένα ωραιότατο tmax και θα κάνει τις τσάρκες του απολαμβάνοντας άνεση και κύρος (μη μου πεις, είναι ξενέρωτο για έναν δεινόσαυρο να σκέφτεται έτσι, αλλά ο κόσμος προχώρησε). Στήνεις μιά τηλεσειρά, ας πούμε ένα πιασάρικο όνομα στην τύχη, χμ, καμμιά ιδέα ρε παιδιά, α μου ήρθε ένα καλό, "Sons of Anarchy" που περιλαμβάνει και οικογένεια και αντίδραση στην εξουσία, ιδεάρα είχα. Στην τελευταία σεζόν τι οδηγούσαν; Τα νεά υδρόψυκτα 750άρια και 500άρια... Αν δεν τα πρόσεξες εσύ, σίγουρα τα πρόσεξαν ένα σωρό πιτσιρίκια που ανυπομονούν να μεγαλώσουν για να γίνουν Τζαξ Τέλερ, με το φαρδύ τζινάκι και το πορτοφόλι δεμένο με αλυσίδα, το "αμερικάνικο" λευκό μπλουζάκι, το γερμανικό adidas stan smith ή superstar, ένα ψεύτικο αλλά πανάκριβο κράνος για να νιώθουν "ελευθερία" και ένα όκλεϊ να προστατεύουν τα ματάκια τους. Γυναίκες δεν θα βρουν ποτέ, αλλά η ελπίδα πεθαίνει τελευταία και τα λεφτά για το μηχανάκι έχουν μπει ταμείο.

  6. #21
    Τελειώσαμε; ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ. Μας έχει μείνει κοινό ανεκμετάλλευτο. Τι κάνουμε για αυτούς; Χμ. Είπαμε, νεαρόκοσμος. Που σίγουρα γλυκοκοιτάει Ιαπωνικά, φτου κακά. Τέλος πάντων, τι κάνουν οι Ιάπωνες; Α, έχουν λίγο πιο εξελιγμένα μοτέρ. Μπορούμε; Ναι, μπορούμε (δες επίσης τι όμορφα φτιάχνουν με performance kits και τα μεγάλα τους). Θέλουν και αναρτήσεις οι άπληστοι... Καλά, πιάσε ένα USD από τα φτηνά, αλλά ποιός θα το καταλάβει τώρα, η τράιουμφ και η γκούτσι έχουν συμβατικά, χο χο χο. Και ένα ζευγάρι αμορτισέρ που να μοιάζουν με Ιαπωνικά, σαν αυτά που φορούσαν στα CB με ρεζερβουαράκι, όχι τα τσίπικα της τράιουμφ και της γκούτσι. Άλλο; Α ναι, επειδή είναι μόδα τα κάθε είδους ρέισερ, βάλε ένα φλατ τιμονάκι, ντεπόζιτο "δάκρυ" οριζόντιο σαν σπιτικό, βάλε και τα LED που απαιτεί το γιουρο4, βάλε και τον ανεμοθώρακα του Τζαξ Τέλερ γιατί θέλουμε άμεσα αναγνωρίσιμο λουκ ακόμα και από τελείως μπροστά που δεν φαίνεται ο κινητήρας γιατί τώρα στα στερνά όλοι με στρογγυλό φανάρι κυκλοφορούν. Για πες τι κάναμε για να στρίβει; Γέρνει 40 μοίρες τώρα, πριν έφτανε ως τις 28, καλά είναι μην πάθουν και κανένα ίλιγγο οι πελάτες, εξάλλου όλοι θέλουν ρέισερ λουκ και όλοι τελικά μέσα στην πόλη κυκλοφορούν, δεν θα το καταλάβει κανείς αλλά καλό που υπάρχει, να το πούμε στο τμήμα διαφήμισης. Έτοιμο; Καλά και να μην είναι, θα πέσουν όλοι στα έξτρα, από εκεί βγαίνει το μεροκάματο έτσι και αλλιώς. Δώσε σήμα για παραγωγή. Κλείσαμε την άμεσα ανταγωνιστική Victory που μας είχε ταράξει και στους αγώνες, πάμε να φάμε και τους άλλους...



    Έχω πληροφορίες πρώτο χέρι ότι σε ένα ανήλιαγο υπόγειο στο Μιλγουόκι έπαιξαν αυτοί οι διάλογοι ακριβώς όπως τους μετέφερα, να πέσει γκούτσι στέλβιο να με κάψει.


    Κάπου στα ίδια λεφτά με το V7 III είναι δαύτο εις τας Αγγλίας. Και δεν συγκρίνονται (αν επιμένεις θα τα πούμε άλλη φορά ή να τα δούμε από κοντά στην έκθεση να σου εξηγήσω). Από το street twin θα έχει ανταγωνισμό στην πράξη, μάλλον ούτε από εκεί γιατί το twin είναι "γεροντέ" για νοσταλγούς και χίψτερ ενώ αυτό είναι πολύ πιο μοντέρνο ενώ είναι αναγνωρίσιμο άμεσα σαν χάρλεϊ. Το μηχανάκι "τα σπάει" απλά και μακάρι να πουλήσει, θα το ήθελα για τρίτο/τέταρτο αλλά θα μου αρκέσει να το βλέπω να κυκλοφορεί για την ώρα.


    Λιάκο ποιόν πρέπει να φιλήσουμε για να μας στέλνει και εμάς προσκλήσεις; Τα κιλά του χαρλεά τα έχω, να μην κουρέψω το μούσι μερικές εβδομάδες να έχω "αγριάδα", στην ανάγκη δεν πλένομαι και μιά μέρα, δεν χάθηκε ο κόσμος, να ταιριάξω

  7. #22
    Περασμένα ξεχασμένα... Το avatar του/της Δεινόσαυρος
    Εγγραφή
    24/02/2015
    Μηνύματα
    761
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Κάπου στα ίδια λεφτά με το V7 III είναι δαύτο εις τας Αγγλίας. Και δεν συγκρίνονται (αν επιμένεις θα τα πούμε άλλη φορά ή να τα δούμε από κοντά στην έκθεση να σου εξηγήσω).
    Πω ρπστμ, τώρα το είδα, πριιν θα κοίταζα μεταχειρισμένες τιμές φαίνεται

    Guzzi v7 III - £8699
    Harley 750 - £6745

    Καληνύχτα Γκούτζη, όνειρα γλυκά.
    Το πιο φτηνό απ' όλον τον ανταγωνισμό παίζει να είναι το Χάρλευ. Θα τους πάρουν τα σώβρακα.

  8. #23
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.160
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Α κάτσε εδώ έχει ψωμί. .
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Τελειώσαμε;



    Πες αλήθεια, πότε γ@μησες τελευταία φορά;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Χαδιάρη μην τον ακούς αυτόν από πάνω, ζηλεύει.
    Καλούλι είναι ,η τιμή δεν υπάρχει.
    ΥΓ Θέλω μαύρες σπείρες στα ελατήρια και πέταμα το πλαστικό κουστούμι του ψυγείου,ετοιμάζω και προκαταβολή λέμε (ανταλλαγές λες να κάμουν ??? )

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Stefanos73
    Εγγραφή
    29/11/2015
    Μηνύματα
    214
    Vivid Black: 9720 Euro
    Επιλογή χρώματος: 10023 Euro
    Δεν είναι κακά.

    http://www.harley-davidson.com/el_GR...rod/specs.html
    Υπάρχει ελπίδα αλλά είναι αλλού!

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    πολυ ομορφο ειναι
    ομως 10000 δεν ειναι λιγα λεφτα
    γνωριζουμε που φτιαχνεται;

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Stefanos73
    Εγγραφή
    29/11/2015
    Μηνύματα
    214
    Assembly Kansas City, Missouri, USA (US, Canada and Mexico)
    Bawal, India (rest of world)
    Υπάρχει ελπίδα αλλά είναι αλλού!

  13. #28
    Δηλαδή αν λέμε αν,το πλήρωνε κάποιος κοντά στο εικοσαρικο και δεν είχε και καθρέφτες ,
    θα ήταν ποιοτικότερο; Θα κατασκευάζονταν αλλού;
    Νομίζω η εποχή μας και η ποιότητα κατασκευής δεν συμβαδίζει.Σε μοντέλα που αναφέρονται στον μέσο αγοραστή παντα.

  14. #29
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.446
    όμορφο και μάλιστα πολύ! μέχρι που είδα την τιμή.... 9800 wtf
    στα ίδια με το τελευταίο 883 iron που κράτάει τον χαρακτήρα την χαρλευ

    γινεται να έχει τέτοια διαφορά με την τιμή αγγλίας?
    δικαιολογείται το κοστος από ενα ουσιαστικά customizing πάνω στο κλασσικό 750ρι?
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων 17-hd-street-750-medium.jpg‎   17-hd-street-rod-medium.jpg‎  
    you rise you fall you're down then you rise again

  15. #30
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    Πες αλήθεια, πότε γ@μησες τελευταία φορά;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
    Λοιπόν, κάτσε να σκεφτώ. Κάθησες; Ήταν χειμώνας του '88, είχα μιά σχέση στη Θεσσαλονίκη τότε θυμάμαι. Γινόταν ο κακός χαμός, μέχρι που ένας ηλίθιος ήρθε και βάραγε τα κουδούνια μέσα στην νύχτα και μας έκοψε...



    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Stefanos73 Προβολή μηνύματος
    Assembly Kansas City, Missouri, USA (US, Canada and Mexico)
    Bawal, India (rest of world)
    Α, δηλαδή για να καταλάβω, είναι αστείο το Χάρλεϊ στην Ινδία αλλά όχι το ΚΤΜ στην Ινδία, το Χόντα στην Ινδονησία, το Τράιουμφ στην Ταϊλάνδη, το Χόντα στο όπου τύχει κλπ κλπ κλπ. Σοβαρευτείτε.

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Harley Davidson 750 Stealth..
    από ggs στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 24/03/2016, 18:56
  2. Harley-Davidson Street 750 & 500
    από hidefnick στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2013, 23:57

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF