Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 79

Θέμα: ΠΠΤ 2017

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tuning
    Εγγραφή
    17/03/2014
    Μηνύματα
    111
    http://www.bikerspirit.net/main/bath...sykletas-2016/
    οι πρωτοι 6 ειναι αυτοι οπου εχουν τα καλα μηχανακια και ειναι οι "συνεπης" σε καθε αγωνα,οι υπολοιποι δες απο τους συνολικους αγωνες ποσους ετρεξαν,απο αυτο θα καταλαβεις ποσες ειναι οι συμμετοχες,αν εσεις αυτο το θεωρειτε επαρκης κατηγορια τοτε παω πασο και εχετε δικιο.

  2. #17
    Μέλος Το avatar του/της Vagelis26b
    Εγγραφή
    26/02/2013
    Μηνύματα
    210
    Το λινκ π εβαλε ο κωστας πιο πανω ειναι απο το 2013 π ετρεχαν κ πολιτικα ,κυριως απο τα παιδια του 2strokers,οι πιο πολλοι εκ των οποιων υστερα το ειδαν πιο σοβαρα-οργανωμενα κ πλεον τρεχουν με καθαροαιμα..Για παραδειγνα περσυ στον πρωτο αγωνα π εγινε στα Μεγαρα ετρεξαν 7 yamaha tz κ 2 honda rs, ολα 250,δεν ειναι λιγα σ αυτες τις εποχες....Τα 125 που κατα καιρους τρεχουν συνηθως ειναι aprilia rsw (επισης καθαροαιμα αγωνιστικα) απο τα παιδια απο τη Θεσ/κη αν δε κανω λαθος κ σωστα μπαινουν μαζι με τα δυομιση αφου τα 125 πραγματι ειναι λιγοστα σε συμμετοχες.Επισης να ξερεις υπαρχει αρκετο μερακι κ πολλοι αν κ τελειως ιδιωτες εχουν τα μοτο τους μπιμπελο,αν δεις απο κοντα το tz του Βασιλη που ανοιξε το θεμα θα καταλαβεις..κριμα δεν ειναι να μν μπορει ο κοσμος να βλεπει τετοια μηχανακια απο κοντα??Οσο υπαρχουν συμμετοχες καλο ειναι να υπαρχει η κατηγορια

  3. #18
    Μέλος Το avatar του/της Vagelis26b
    Εγγραφή
    26/02/2013
    Μηνύματα
    210
    Κ κατι σχετικα με το λινκ π ανεβασες,τις πιο λιγες συμμετοχες σε αγωνα η racing τις ειχε σερρες κ ηταν 7,οσες ειχαν τα 600 κ τα 1000 στον ιδιο αγωνα.....

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tuning
    Εγγραφή
    17/03/2014
    Μηνύματα
    111
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vagelis26b Προβολή μηνύματος
    Το λινκ π εβαλε ο κωστας πιο πανω ειναι απο το 2013 π ετρεχαν κ πολιτικα ,κυριως απο τα παιδια του 2strokers,οι πιο πολλοι εκ των οποιων υστερα το ειδαν πιο σοβαρα-οργανωμενα κ πλεον τρεχουν με καθαροαιμα..Για παραδειγνα περσυ στον πρωτο αγωνα π εγινε στα Μεγαρα ετρεξαν 7 yamaha tz κ 2 honda rs, ολα 250,δεν ειναι λιγα σ αυτες τις εποχες....Τα 125 που κατα καιρους τρεχουν συνηθως ειναι aprilia rsw (επισης καθαροαιμα αγωνιστικα) απο τα παιδια απο τη Θεσ/κη αν δε κανω λαθος κ σωστα μπαινουν μαζι με τα δυομιση αφου τα 125 πραγματι ειναι λιγοστα σε συμμετοχες.Επισης να ξερεις υπαρχει αρκετο μερακι κ πολλοι αν κ τελειως ιδιωτες εχουν τα μοτο τους μπιμπελο,αν δεις απο κοντα το tz του Βασιλη που ανοιξε το θεμα θα καταλαβεις..κριμα δεν ειναι να μν μπορει ο κοσμος να βλεπει τετοια μηχανακια απο κοντα??Οσο υπαρχουν συμμετοχες καλο ειναι να υπαρχει η κατηγορια
    συμφωνω απολυτα,ειμαι και εγω φανατικος των διχρονων και σιγουρα ειναι μπιμπελο τα μηχανακια τους,επισης σιγουρα εχουν μερακι κλπ,φανταζομαι οτι δεν το αμφισβητει κανεις αυτο ΑΛΛΑ για μενα δεν εχουν θεση πλεον σε ΠΠΤ αν το καναν τυπου ιστορικα ή κατι τετοιο πιστευω θα ηταν καλυτερα και θα πηγαινε ο κοσμος να τα χαζεψει

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tuning
    Εγγραφή
    17/03/2014
    Μηνύματα
    111
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vagelis26b Προβολή μηνύματος
    Κ κατι σχετικα με το λινκ π ανεβασες,τις πιο λιγες συμμετοχες σε αγωνα η racing τις ειχε σερρες κ ηταν 7,οσες ειχαν τα 600 κ τα 1000 στον ιδιο αγωνα.....
    ναι ισχυει απλα στα 250 ηταν σχεδον ετσι σε ολους τους αγωνες ενω στις αλλες αλλωτε λιγοτερο αλλωτε περισσοτερο δεν εχουν καμμια σχεση στους συμμετεχοντες

  6. #21
    Μέλος Το avatar του/της Vagelis26b
    Εγγραφή
    26/02/2013
    Μηνύματα
    210
    Σεβαστη η γνωμη σ φιλε,απλα εγω σ εξηγησα απο πανω γτ διαφωνω..Τα λεμε Μεγαρα!

  7. #22
    Μέλος Το avatar του/της Vagelis26b
    Εγγραφή
    26/02/2013
    Μηνύματα
    210
    Ωπα κατσε το ιδιο το λινκ π ανεβασες ακυρωνει αυτα π λες..περσυ πρωτο αγωνα Τριπολη racing 600 κ 1000 ιδιες συμμετοχες, 13..Μαλλον δε σε βλεπω κ πολυ φανατικο των διχρονων οπως λες...!Τεσπα μαλλον δε μπορω να σε πεισω,οποτε δεν επιμενω αλλο

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tuning
    Εγγραφή
    17/03/2014
    Μηνύματα
    111
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vagelis26b Προβολή μηνύματος
    Ωπα κατσε το ιδιο το λινκ π ανεβασες ακυρωνει αυτα π λες..περσυ πρωτο αγωνα Τριπολη racing 600 κ 1000 ιδιες συμμετοχες, 13..Μαλλον δε σε βλεπω κ πολυ φανατικο των διχρονων οπως λες...!Τεσπα μαλλον δε μπορω να σε πεισω,οποτε δεν επιμενω αλλο
    φανατικος των διχρονων ειμαι ευτυχως προλαβα τοτε τα διχρονα και ειχα καποια απο αυτα,μακαρι να μπορουσα να εχω καποια-καποιο στο παρκιν μου τωρα.αυτο εννοω,μαλλον εσυ καταλαβες οτι ειμαι φανατικος στα μηχανακια οπου συζηταμε στα παραπανω ποστ,σιγουρα και αυτα μου αρεσουν αλλα δεν θα χαλασω την κυριακατικη βολτα μου για να δω τους μεσηλικες να τρεχουν,ισως να μην το λεω σωστα εγω οποτε με δυο λογια αυτο που θελω να πω ειναι οτι, δεν εχω προβλημα με τα μηχανακια παρα με τους συγκεκριμενους μεσηλικες οδηγους τους (οχι ολους φυσικα) και οτι για μενα ΠΛΕΟΝ δεν εχουν θεση στο ΠΠΤ.αυτα,πιστευω τωρα να εγινα κατανοητος

  9. #24
    Μέλος Το avatar του/της Vagelis26b
    Εγγραφή
    26/02/2013
    Μηνύματα
    210
    Τον περσυνο πρωταθλητη παντως ,μονο μεσηλικα δε τον λες (Ντοτσικας)..κ στα 1000 δε το πηρε κανα τρελο νιατο,με αυτη τη λογικη θα επρεπε να ακυρωσουμε κ το Συνιωρη π ειναι τρελη οδηγαρα απλα κ μονο επειδη ειναι στη δυση του.Εγω παντως ευχομαι οταν θα ειμαι μεσηλικας να μπορω να παω στο μισο απ οτι πανε αυτοι...Καλο απογευμα

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tuning
    Εγγραφή
    17/03/2014
    Μηνύματα
    111
    βρε αδερφε δεν ονομασα απλα ειπα καποιους απο αυτους,αμα τους ξερεις και παρακολουθεις οπως λες ε τοτε δεν ειναι και καμμια επιστημη να καταλαβεις και επειδη και εγω ειμαι μεσηλικας θα σου πω οτι αρκετοι απο μας (βγαζω τον εαυτο μου απ εξω ) σε τρακ ντει γυρνανε σε αξιοπρεπεστατους χρονους και ειναι ΧΟΜΠΙΣΤΕΣ

  11. #26
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2014
    Μηνύματα
    1.589
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tuning Προβολή μηνύματος
    τα καθαροαιμα αγωνιστικα τα εχουν μονο 6, οπου απο αυτα τα 6 ξεχωριζουν τα 3, οι υπολοιποι τρεχουν με "κοινα" τυπου nsr και τετοια
    εγω παντος θυμαμαι και μεγιστες συμμέτοχες καπου στις 17-18 για racing. και αρκετες φορες ειχε ποιο πολλες απο τα 1000.
    ποιο κατω ο vagelis λεει οτι οι ελαχιστες συμμέτοχες στην racing ηταν 7 ενω εσυ ειπες οτι τα τελευταια 10 χρονια ειχε max 5 συμμέτοχες.
    η racing αποτελειται απο τα 250 και τα 125 που τρεχουν μαζι. και μονο τα 250 να μετρισεις για καποιο λογο που δεν τον καταλαβαινω (πχ μερικες φορες τα 125 ειναι ποιο γρηγορα απο τα 250) και παλι θα ειναι πανω απο 5.

    τα 'κοινα' τυπου nsr που τρεχουν οι υπολοιποι που λες ποια και ποσα ακριβος ειναι?
    γιατι εγω τα τελευταια 7 χρονια θυμαμαι μονο ενα rgv,ενα aprilia rs 250,και ενα nsr250, δλδ 3 μηχανακια.(τα οποια δεν εχουν εμφανιστει τα τελευταια 1-2 χρονια) ολα τα αλλα καθαροαιμα αγωνιστικα, και οχι πολιτικά με μετατροπες.

    γιατι να καταργηθούν εφοσον ενα 250cc 20 ή 30 χρονων μπορει να κανει χρονους πολυ κοντα στα 1000cc που αξίζουν 3-4 φορες παραπανω σε χρημα ?

    το δικο μου nsr που φτιαχνω για την ss300 αν προλαβω και αν πανε ολα καλα θα τρεξει με κοστος για ολοκληρο το nsr λιγοτερο απο οσο αξιζει μια ολόσωμη εξατμιση ενος 1000cc

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tuning
    Εγγραφή
    17/03/2014
    Μηνύματα
    111
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostaskk Προβολή μηνύματος
    εγω παντος θυμαμαι και μεγιστες συμμέτοχες καπου στις 17-18 για racing. και αρκετες φορες ειχε ποιο πολλες απο τα 1000.ισχυει πριν πολλα χρονια οχι τωρα
    ποιο κατω ο vagelis λεει οτι οι ελαχιστες συμμέτοχες στην racing ηταν 7 ενω εσυ ειπες οτι τα τελευταια 10 χρονια ειχε max 5 συμμέτοχες.αν δεις στο πιο πανω λινκ που εβαλα θα διαπιστωσεις ποιοι εβγαλαν ολοι την χρονια και ποιοι στους περισσοτερους αγωνες δεν εμφανιστηκαν καν,μιλαμε για 5 αγωνες συνολικα ετσι??
    η racing αποτελειται απο τα 250 και τα 125 που τρεχουν μαζι. και μονο τα 250 να μετρισεις για καποιο λογο που δεν τον καταλαβαινω (πχ μερικες φορες τα 125 ειναι ποιο γρηγορα απο τα 250) και παλι θα ειναι πανω απο 5.το 5 με το 7 δεν απεχει πολυ και παλι ειναι ικανο νουερο για να μπει σε αλλη κατηγορια τυπου ιστορικα για παραδειγμα

    τα 'κοινα' τυπου nsr που τρεχουν οι υπολοιποι που λες ποια και ποσα ακριβος ειναι?
    γιατι εγω τα τελευταια 7 χρονια θυμαμαι μονο ενα rgv,ενα aprilia rs 250,και ενα nsr250, δλδ 3 μηχανακια.(τα οποια δεν εχουν εμφανιστει τα τελευταια 1-2 χρονια) ολα τα αλλα καθαροαιμα αγωνιστικα, και οχι πολιτικά με μετατροπες.

    γιατι να καταργηθούν εφοσον ενα 250cc 20 ή 30 χρονων μπορει να κανει χρονους πολυ κοντα στα 1000cc που αξίζουν 3-4 φορες παραπανω σε χρημα ?δεν ειπα να καταργηθουν απλα παντα κατα την γνωμη μου πρεπει να μπουνε σε μια κατηγορια μονα τους ή οτι αλλο μπορει να γινει,δεν το ξερω αυτο

    το δικο μου nsr που φτιαχνω για την ss300 αν προλαβω και αν πανε ολα καλα θα τρεξει με κοστος για ολοκληρο το nsr λιγοτερο απο οσο αξιζει μια ολόσωμη εξατμιση ενος 1000cc
    συμφωνω απολυτα και σου ευχομαι καλη επιτυχια.τελος να πω οτι οι αγωνες γινονται για να υπαρχει μια εξελιξη οδηγων αλλα και μοτοσυκλετας,οταν ολα αυτα τα racing ή μη ειναι στασιμα (λογικο ειναι) ποιος ο λογος περα απο την κ@βλ@ των ιδιοκτητων του? στα τετραχρονα μπορεις να τα εξελιξεις και να τα πας ενα βημα παραπανω σε καθε σεζον,εγω τουλαχιστον ετσι ξερω και ετσι το αντιλαμβανομαι,φαντασου ολες οι κατηγοριες να ηταν στασιμες με 0 εξελιξη και τα ιδια μηχανακια για 20+ χρονια,πως θα σου φαινοταν? θα σου αρεσε αν ο συνιωρης για παραδειγμα ετρεχε με κανα cbr 900?

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της basiliss13
    Εγγραφή
    02/05/2010
    Μηνύματα
    348
    για τα ελληνικά δεδομένα μια χαρά είναι το επίπεδο τον αγώνων,που το λογικό θα ήταν να μην είχαμε καθόλου!!!!


    μην πιάνετε τα άκρα,....η αλήθεια είναι στην μέση,όπως παράδειγμα ο μεσήλικας με τα 6 πρωταθλήματα είναι ανταγωνιστικός όπως και ο rossi (ηλικιακά είναι μια από τα ίδια....)

    όπως επίσης πριν τα motogp,...την moto2-3 οι περισσότεροι δεν την παρακολουθούν,.....για άλλους είναι βαρετά,για άλλους δεν έχει νόημα....

    το ότι φτάσαμε στο σήμερα να φαίνεται λίγο φως,το χρωστάμε σε πολλούς αιμοδότες τα τελευταία χρονια,...γιατί αλλιώς δεν θα υπήρχε καν....


    ας είμαστε λοιπόν λίγο ποιο αισιόδοξοι,και ας βοηθήσουμε όσο και όπως μπορούμε να γίνει σωστό,και τότε ναι,δεν θα έχει θέση η racing,και πολλά αλλα......

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sv1000s
    Εγγραφή
    16/02/2014
    Μηνύματα
    374
    και ολυμπια οδος χορηγός φέτος.σε 3 αγώνες!

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της basiliss13
    Εγγραφή
    02/05/2010
    Μηνύματα
    348

Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Zen1one Racing και παρουσίαση βιβλίου ΠΠΤ 2013
    από sapila racing στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 19/01/2014, 10:54
  2. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 23/11/2013, 00:06
  3. Κυριακή 28/4, βόλτα και 1ος αγώνας ΠΠΤ 2013
    από chr1s_86 στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 03/05/2013, 15:15
  4. Απαντήσεις: 54
    Τελευταίο μήνυμα: 15/03/2013, 10:40
  5. ΠΠΤ Μέγαρα 21/10/12
    από chr1s_86 στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 26/10/2012, 19:37

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF