Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 2 από 2

Θέμα: Ζητείται πραγματογνώμονας-μηχανολόγος για μοτέρ

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panoskl
    Εγγραφή
    06/04/2008
    Μηνύματα
    245

    Ζητείται πραγματογνώμονας-μηχανολόγος για μοτέρ

    Καλημέρα, καλή εβδομάδα και εύχομαι μακριά από όλους μας ιστορίες σαν την ακόλουθη:

    Σε γνωστό εξουσιοδοτημένο συνεργείο αναφέρονται από εμένα δυσλειτουργίες στο μοτέρ (ΔΕΝ γράφω λεπτομέρειες σκόπιμα) οι οποίες αναγνωρίζονται ως πρόβλημα και από τους ίδιους.

    Υπάρχει και βίντεο που τράβηξα εγώ με την εκδήλωση του προβλήματος σε συγκεκριμένες συνθήκες.

    ΔΕΝ καταφέρνουν να εντοπίσουν την βλάβη και αρχίζουν τις ασπιρίνες στην τύχη για την θεραπεία του καρκίνου.

    Άντε αλλαγή φίλτρων, άντε λαδάκια, άντε ξιδάκια, άντε γρασάρισμα, άντε αλλαγή αέρα στα λάστιχα μήπως ο αέρας από βενζινάδικο εταιρείας ΑΒΓ είναι ασύμβατος με το μοτέρ (εντάξει, στο τελευταίο κάνω πλάκα).

    Στην τελευταία εκδήλωση του προβλήματος τα πράγματα έγιναν πολύ σοβαρά. Ευτυχώς δεν έπεσα και ευτυχώς είχα χώρο να πάω κουτσά-στραβά δεξιά.

    Στο μεταξύ προκλήθηκε στο μοτέρ ζημιά άγνωστης (αυτή τη στιγμή) έκτασης και κόστους.

    Επειδή ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ περίπτωση να πληρώσω τη ζημιά αυτή ακόμα και εάν μιλάμε για 1 ευρώ, εάν το συνεργείο (και η αντιπροσωπεία) αρνηθούν να αναλάβουν προκαταβολικά την ευθύνη και το κόστος αποκατάστασης, θα χρειαστώ σε πρώτο βήμα μηχανολόγο-πραγματογνώμονα.

    Είτε θα αναλάβουν εκείνοι το (άγνωστο προς το παρόν) κόστος ΠΡΙΝ ανοιχτεί το μοτέρ είτε το μοτέρ θα ανοιχτεί από (ή με παρουσία) πραγματογνώμονα και μετά βλέπουμε για τα περαιτέρω.

    Εάν ξέρετε λοιπόν κάποιον πραγματογνώμονα, ρίψατε Π.Μ.

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

    Υ.Γ. Στην περίπτωση που συζητάμε είμαι σχεδόν σίγουρος ότι το πρόβλημα ΔΕΝ έφτασε καν στο εργοστάσιο για υποστήριξη. Αλλά, τι βγάζει περισσότερο χρήμα, η υποστήριξη σε δύσκολα προβλήματα ή η ρουτινιάρικη αλλαγή φίλτρων, λαδιών και τακακιών;
    I will take the mountains!

  2. #2
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Θα ζητήσεις από τον Σύλλογο Ιδιοκτητων συνεργείων της περιοχής σου, να ορίσει αναλάβει αυτός την πραγματογνωμοσυνη του οχήματος σου,καθ ότι θα έχει μεγαλυτερο "βαρος" στην περίπτωση που θα φτάσεις σε δίκη.
    Τουλάχιστον εγώ έτσι έπραξα.
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 12/07/2005, 19:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF