Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 23 από 23

Θέμα: Πάτρα: Οδηγός τραυμάτισε και εγκατέλειψε δύο επιβαίνοντες σε μοτοσικλέτα

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.458
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Ναι αλλά δεν μπορεί να μην έχεις ούτε παιδεία ούτε τιμωρία . Για τους μεθυσμένους θα έπρεπε αβλεπη να μπαίνουν μέσα με κατηγορία ανθρωποκτονίας από πρόθεση και όχι από αμέλεια . Αλλά που. Όπως είπε και ο παραπάνω όλοι οι καλοί είναι έξω. Οι κακοί είναι στην φυλακή
    Και πως θα κυλαει το εμποριο των οινοπνευματων ρε αρχηγε;τρελος εισαι; ξερεις τι τζιρο εχει;

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.345
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thunder ace Προβολή μηνύματος
    Και πως θα κυλαει το εμποριο των οινοπνευματων ρε αρχηγε;τρελος εισαι; ξερεις τι τζιρο εχει;
    Τώρα βγαίνουν μοτοσυκλέτες και αυτοκίνητα που θα φυσάς για να ανοίξει. Αν έχεις πιει δεν θα ανοίγει. Δεν ξέρω αν παρακαμπτετε με ρουφηγμα....
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  3. #18
    Πάντως, για να μην είμαστε και ισοπεδωτικοι, τα όρια για το αλκοόλ στην Ελλάδα είναι από τα πιο χαμηλά στην Ευρώπη και οι ποινές πολύ αυστηρές.
    Φυσικά, ακόμα πιο αυστηρές αν προκαλέσεις ατύχημα με τραυματισμό ή θάνατο και, φυσικά, η εγκατάλειψη τραυματία ε είναι και αυτή πολύ σκληρή ποινή.
    Αυτη η διευκρίνηση, για να μην διαβάζει κάποιος κσι πει "έλα μωρέ, δεν τρέχει και τίποτα άμα με πιάσουν"

    Τώρα, πως τα καταφέρνουν μερικοί και την σκαπουλαρουν ή πέφτουν στα μαλακα, αυτό μάλλον είναι θέμα των (παρά) δικαστών.

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    για να καταλαβουμε τι κρατος και τι λαος ειμαστε........
    προσωπικα εχω την υποχρεωση να ανανεωνω το διπλωμα μου ανα τριετια λογω οφθαλμολογικου προβληματος
    η διαδικασια μου τρωει αρκετο χρονο και περιπου 130 ευρω ανα τριετια
    φυσικα ειμαι τυπικοτατος
    πριν λιγο κατεθεσα τα χαρτια στο κεπ πηρα τη σχετικη βεβαιωση αλλα μου ειπαν οτι μεχρι να εκδοθει το νεο διπλωμα ειμαι ακαλυπτος και μπορει να με γραψουν
    χρονος εκδοσης: 4 μηνες
    εγω καταλαβα λοιπον οτι ο νομος κυνηγαει να τιμωρησει εμενα που ειμαι νομιμος και τυπικος και χαιδευει εν δυναμει δολοφονους

  5. #20
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.451
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Μανολης67 Προβολή μηνύματος
    Ρε παιδιά τι γινεται? τρελαθήκαν οι κουτάκηδες? .
    Αλλη μια επίροη επίδραση των σμαρτφονε, περαν των άλλων τυπων παραβάσεων, δειτε ποσο αφηρημένα οδηγούμε ολοι μας
    Και αυτο ειναι επήρεια διαφορων παραγόντων που εχουν συντελεστεί

    Επειδή για την παιδεια ολες οι ψευτοπροοδευτικες κυβερνησεις εξαπάτησαν αντι να κανουν βηματα προς αυτη την κατεύθυνση τωρα πια μονο με βαρια πρόστιμα και μη διαγραυσιμα μπορει ισως να συνετιστει ο μέσος Έλλην

  6. #21
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    Πάντως, για να μην είμαστε και ισοπεδωτικοι, τα όρια για το αλκοόλ στην Ελλάδα είναι από τα πιο χαμηλά στην Ευρώπη και οι ποινές πολύ αυστηρές.
    Φυσικά, ακόμα πιο αυστηρές αν προκαλέσεις ατύχημα με τραυματισμό ή θάνατο και, φυσικά, η εγκατάλειψη τραυματία ε είναι και αυτή πολύ σκληρή ποινή.
    Αυτη η διευκρίνηση, για να μην διαβάζει κάποιος κσι πει "έλα μωρέ, δεν τρέχει και τίποτα άμα με πιάσουν"

    Τώρα, πως τα καταφέρνουν μερικοί και την σκαπουλαρουν ή πέφτουν στα μαλακα, αυτό μάλλον είναι θέμα των (παρά) δικαστών.
    Για τα ορια, ειναι στον μεσο ορο της ΕΕ. Εχει και πολυ χαμηλα, εχει και μηδενικη ανοχη στο αλκοολ σε καποιες χωρες.
    (Μονο ο νεο-Μπεμβεδακιας στην Μαλτα την εχει καλα με το αλκοολ. Αλλα αν θυμαμαι καλα, ειναι εγκρατης με το πιωμα).
    Τα προστιμα ειναι αρκετα υψηλα στην Ελλαδα, δεν γνωριζω αν ξεφευγουν του μεσου ορου της ΕΕ.


    Τωρα πως καταφερνουν να την σκαπουλαρουν μερικοι (μαλλον πολλοι θα ελεγα), συφωνω με το "(παρα) δικαστων", ενθυμουμενος παντα πως επειδη ημουν Αθηναιος εγω την εφαγα, ο ντοπιος (που ηταν λιγο πιο ψηλα απο εμενα στη μετρηση) την γλυτωσε.
    Οποτε, ας φτασει πρωτα να δικαστει και βλεπουμε.
    "Κουμπαρους" τους λενε εδω...
    Inochi, ρε!
    Για οσο.

  7. #22
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.098
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Τα τελευταία χρόνια το μόνο που βελτιώθηκε είναι ότι δεν βλέπουμε πλέον τόσους πολλούς να αδειάζουν το τασάκι στο δρόμο όταν είναι σε φανάρι.
    Είναι επειδή κανείς δε χρησιμοποιεί το τασάκι. Πρέπει να διατηρείται καθαρό στο μπουρδέλο τους, αλλιώς φωνάζει η τσατσά. Μην αρχίσω...
    Life begins at 45°.

  8. #23
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.787
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    για να καταλαβουμε τι κρατος και τι λαος ειμαστε........
    προσωπικα εχω την υποχρεωση να ανανεωνω το διπλωμα μου ανα τριετια λογω οφθαλμολογικου προβληματος
    η διαδικασια μου τρωει αρκετο χρονο και περιπου 130 ευρω ανα τριετια
    φυσικα ειμαι τυπικοτατος
    πριν λιγο κατεθεσα τα χαρτια στο κεπ πηρα τη σχετικη βεβαιωση αλλα μου ειπαν οτι μεχρι να εκδοθει το νεο διπλωμα ειμαι ακαλυπτος και μπορει να με γραψουν
    χρονος εκδοσης: 4 μηνες
    εγω καταλαβα λοιπον οτι ο νομος κυνηγαει να τιμωρησει εμενα που ειμαι νομιμος και τυπικος και χαιδευει εν δυναμει δολοφονους
    έχω επαγγελματικό και υποχρεούμαι σε ανανέωση κάθε 5 χρόνια. Στο ίδιο δίπλωμα είναι ενσωματωμένα και το απεριορίστου της μοτο και το "ερασιτεχνικό" του αυτοκινήτου. Κάποια στιγμή έληξε και δεν το πήρα χαμπάρι και με σταμάτησαν για έλεγχο με το παπί. Μου είπαν ότι είναι ληγμένο το δίπλωμα και είμαι παραβάτης. Μα λέω έληξε το επαγγελματικό τα υπόλοιπα λήγουν στο 65ο έτος της ηλικίας μου. "Όχι κύριε" μου είπαν, όταν λήγει το δίπλωμα ισχύει για όλα. Αν θέλετε να γυρίσετε πάλι στο ερασιτεχνικό μπορείτε αλλά μετά θα ξαναδώσετε εξετάσεις για να πάρετε επαγγελματικό. Για μένα αυτό μεταφράζεται στο ότι μόνο το εισπρακτικό κομμάτι τους ενδιαφέρει
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Mega scooter-Μοδα,χαζομαρα ή και τα δυο?
    από AFTER στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 175
    Τελευταίο μήνυμα: 12/05/2022, 08:56
  2. Απαντήσεις: 101
    Τελευταίο μήνυμα: 27/06/2015, 13:50
  3. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 04/10/2013, 09:56
  4. .....και Τισ Δυο..........
    από polste στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 22/11/2004, 12:04
  5. Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 08/09/2004, 09:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF