Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 25 από 25

Θέμα: cbf, ybr, ή wolf

  1. #16
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/05/2016
    Μηνύματα
    19
    Καλά, για να το αγοράσω χωρίς δίπλωμα ούτε λόγος! Όσο για το άλλο ενδεχόμενο, μόνο και μόνο που θα πρέπει να μπω σε αυτή τη διαδικασία, θα το σκεφτώ δύο φορές πριν το κάνω. Μια στιγμή αρκεί για να επικρατήσει η λογική. Θα ξεκινήσω τα βήματά μου στο χώρο αργά και σταθερά για να γίνουν όσο γίνεται και πιο σωστά. Στην πορεία βλέπουμε!

  2. #17
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.106
    Όταν μπαίνει κάποιος που θέλει να ξεκινήσει με 600 SS, τον κράζετε και προσπαθείτε να τον αποθαρρύνετε. Ένας άνθρωπος μπήκε που επιμένει εδώ και τόσα ποστ ότι δε θέλει κάτι μεγαλύτερο και θέλει να ξεκινήσει αργά και προσπαθείτε να του αλλάξετε γνώμη. Ρε τι είστε εσείς!

    Πάρε το 250αράκι, μια χαρά θα είσαι. Και βλέπεις. Εγώ, από τα 3, ίδιας τιμής και κατάστασης, θα έπαιρνα το CBF.
    Life begins at 45°.

  3. #18
    Εγω δεν κατάλαβα γιατι οχι απεριόριστο δίπλωμα.
    The R is for Respect.

  4. #19
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.035
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ρε τι είστε εσείς!
    Διπλωμα να βγάλει μεγάλο να τελειώνει λέμε.

  5. #20
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/05/2016
    Μηνύματα
    19
    Σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον όλους! Σχετικά με το δίπλωμα είναι απλά ένα έξτρα μέτρο ασφαλείας που θέλω να πάρω. Όταν φτάσει ο καιρός για μεγαλύτερη μηχανή, νομίζω ότι ο χρόνος που θα χρειαστώ για να βρω αυτή που θέλω δεν είναι τίποτα σε σχέση με τις 10-15 μέρες που θα μου πάρει να αλλάξω κατηγορία στο δίπλωμα. Οπότε ας το αφήσουμε αυτό προς το παρόν κι ας επιστρέψουμε αν είναι εύκολο στο μείζον ζήτημα που είναι και το θέμα της παρούσας συζήτησης!
    Ισχύει ότι από θέμα αξιοπιστίας honda και yamaha είναι πολύ μπροστά. Για το λυκάκι ακούγονται γενικά πολύ καλά λόγια και μέχρι στιγμής δεν έχω ακούσει κάτι το αρνητικό. Βέβαια, το cbf ας πούμε το βρίσκω στα μισά χρήματα με τα διπλά χιλιόμετρα φυσικά και σχεδόν δεκαετίας. Συν ότι από εμφάνιση ο λύκος είναι πολύ ανώτερος και απ'τα δύο (κακά τα ψέματα, δεν μπορώ να παραβλέψω την εμφάνιση, το θέμα είναι να το γουστάρουμε κιόλας αυτό που καβαλάμε).
    Τελικά μέχρι στιγμής τείνω να επιλέξω το wolf. Υπάρχει καμιά διαφορετική άποψη που δεν έχει ακουστεί ακόμα; Οποιαδήποτε πληροφορία θα ήταν εξαιρετικά χρήσιμη!
    Σας ευχαριστώ και πάλι!

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.278
    Τσέκαρε και το ιναζούμα της σουζουκι. Δε ξέρω σε τι επίπεδα τιμών κυμάνθηκε τα χρόνια αυτά ως μτχ, αλλά το θεωρώ πανέμορφο για την κατηγορία.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.740
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teddster Προβολή μηνύματος
    Γι'αυτό και βγάζω δίπλωμα Α2 και όχι απεριόριστο.
    Στα 25, δεν έχει κανένα νόημα να βγάλεις Α2 και μετά να πας να βγάλεις Α. Διπλός κόπος, χωρίς κανένα φυσικό νόημα (=δεν σε ωφελεί σε κάτι). Βγάλε το Α κατευθείαν.

    Μηχανή πάρε σε δύναμη όσο σταδιακά κρίνεις εσύ, δεν σημαίνει ότι επειδή έβγαλες Α, πρέπει να πάρεις και μεγάλη, δεν σε υποχρεώνει κανείς, βγάλε μια και καλή το Α, και ξεκίνα και με 50ρι μοτό που λέει ο λόγος.

    Σχετικά με τα τρία μοτό τώρα, μια και κάτι λες για γιαπωνέζικα, το CBF είναι made in Brazil , το YBR δεν γνωρίζω που κατασκευάζεται αλλά ΕΚΤΙΜΩ βάση της εμπειρίας μου ότι ούτε αυτό είναι made in Japan, οπότε μην βάζεις την παράμετρο ''ειναι γιαπωνέζικο'' ως κριτήριο.

    Εγώ θα διάλεγα το Wulf έτσι για αλλαγή, το έχουν φτιάξει και σαν ρέπλικα του CB1000R , ωραίο είναι, δεν έχω ακούσει κάποιο πρόβλημα, ένα που έχω δει από κοντά είναι όμορφο.
    Τελευταία τροποποίηση από telegonos; 15/03/2017 στις 23:41.

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.740
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_Sp Προβολή μηνύματος
    θα έχουν και ακριβότερο κόστος κτήσης (σερβις, αναλωσιμα, ασφάλεια κλπ)
    Λεπτομέρεια, εδώ ο κόσμος χάνεται θα μου πεις, αλλά μια και το έγραψες, προφανώς λόγω βιασύνης ίσως.

    Κόστος κτήσης, είναι να βρεις τα λεφτά να το αγοράσεις. Λέμε ''απέκτησα'', εξού και η κτήση.
    Κόστος χρήσης, είναι τα άλλα που έγραψες (σερβις, αναλωσιμα, ασφάλεια κλπ)

  9. #24
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Σαν κάτοχος wolf 250 που έκανα και Αθήνα-Ναύπλιο δικάβαλο είμαι ΠΟΛΥ ευχαριστημένος.
    Η συνεπιβάτης έμεινε ικανοποιημένη απο την σέλα, καλό γκαζάκι, τίμιο σε κατανάλωση, δεν έχω να πώ κακό...
    Πολύ καλά κρατήματα και φρένα,ροπάτο, γεμίζει όμορφα τις στροφες σου είτε ήρεμα είτε πιο άγρια, είναι ψεκαστό με ότι καλό και κακό συνεπάγεται αυτό.
    Πραγματικά ειμαι ΥΠΕΡ-Ικανοποιημένος.
    ΠΡΟΣΕΧΕ ΔΕΝ ΕΧΩ ΟΔΗΓΗΣΕΙ CBF250-INAZUMA-YBR250 για πολλά χλμ για να εκφέρω γνώμη.Απλά σου λέω με βάση αυτό που εγώ έχω.
    Αλλά να ξέρεις οτι ο γκοργκόλης τσιμπάει λίγο τις τιμές.Μπές στο site του και δες και κρίνε μόνος σου.
    Το Πάσχα θα ακολουθησει εξόρμηση στην Μάνη δικάβαλο απο Αθήνα και θα σου πώ εντυπώσεις σε πιο μακρυνή διαδρομή.
    Πάντως για εντός καίει με άσχημο γαργάλημα στο χέρι 10 ευρώ με 1,52 το λίτρο στα 200χλμ και εκτός στα 278 περίπου 10 λίτρα δικάβαλο με φόρτωμα και δεν συμμαζεύεται (200κιλά φόρτο).
    Πολύ καλά φώτα επίσης δεν έχω θέμα...
    Τραγικά λάστιχα πρώτης τοποθέτησης αν πας για καινούριο...
    Τελευταία τροποποίηση από TsoliasGR; 16/03/2017 στις 05:58.

  10. #25
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/05/2016
    Μηνύματα
    19
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    Σαν κάτοχος wolf 250 που έκανα και Αθήνα-Ναύπλιο δικάβαλο είμαι ΠΟΛΥ ευχαριστημένος.
    Η συνεπιβάτης έμεινε ικανοποιημένη απο την σέλα, καλό γκαζάκι, τίμιο σε κατανάλωση, δεν έχω να πώ κακό...
    Πολύ καλά κρατήματα και φρένα,ροπάτο, γεμίζει όμορφα τις στροφες σου είτε ήρεμα είτε πιο άγρια, είναι ψεκαστό με ότι καλό και κακό συνεπάγεται αυτό.
    Πραγματικά ειμαι ΥΠΕΡ-Ικανοποιημένος.
    ΠΡΟΣΕΧΕ ΔΕΝ ΕΧΩ ΟΔΗΓΗΣΕΙ CBF250-INAZUMA-YBR250 για πολλά χλμ για να εκφέρω γνώμη.Απλά σου λέω με βάση αυτό που εγώ έχω.
    Αλλά να ξέρεις οτι ο γκοργκόλης τσιμπάει λίγο τις τιμές.Μπές στο site του και δες και κρίνε μόνος σου.
    Το Πάσχα θα ακολουθησει εξόρμηση στην Μάνη δικάβαλο απο Αθήνα και θα σου πώ εντυπώσεις σε πιο μακρυνή διαδρομή.
    Πάντως για εντός καίει με άσχημο γαργάλημα στο χέρι 10 ευρώ με 1,52 το λίτρο στα 200χλμ και εκτός στα 278 περίπου 10 λίτρα δικάβαλο με φόρτωμα και δεν συμμαζεύεται (200κιλά φόρτο).
    Πολύ καλά φώτα επίσης δεν έχω θέμα...
    Τραγικά λάστιχα πρώτης τοποθέτησης αν πας για καινούριο...
    Με κάλυψες απόλυτα αδερφέ! Κατά 99% πάω για το wolf εκτός αν προκύψει οικονομικό θέμα, οπότε θα επιλέξω το cbf.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. CBF 125 vs YBR 125 vs WOLF 125
    από sNaKeGT στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 27/03/2015, 00:33
  2. Honda cbf 250 vs Yamaha ybr 250
    από saitis στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 28/05/2009, 16:46
  3. Cbf 250 O7' H' Ybr 250 07'
    από Dekaoxtouros στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2007, 11:59
  4. honda cbf vs yamaha ybr 250 ....
    από stef.corfu στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 02/07/2007, 23:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF