Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 46

Θέμα: Εχει αλλαξει κανεις εταιρια στο ρευμα ;;;

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της fz6man
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    357
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    είσαι σίγουρα στην πασίγνωστη energa/hellas power κλπ;
    Συγνώμη στον Ηρων είμαι !
    το καλυτερο ταξιδι ειναι αυτο που δεν καναμε ακόμα!

  2. #32
    sotris like motoris Το avatar του/της taxydromos
    Εγγραφή
    29/11/2005
    Μηνύματα
    4.188
    24 Απρίλη ξεκινά η παροχή ρεύματος και από τα ΕΛ.ΤΑ
    [font=courier]"Its going to be a hell of a ride.!"[/font]


    My Dirty Blog!!
    ^-^-^-^-^-^-^ جسارة أن يركب


    Athenians Enduro Lovers

    Γιούπι!!...ο δικός μας 6ήρεμος..

    Η 5ήμερη στη Πίνδο!!!!!

    Η ΠΑΓΩΜΕΝΗ ΒΟΛΤΑ ΣΤΟΝ ΠΑΡΝΩΝΑ!μπρρρρ
    [color=light blue][font=courier]Jolly Rider[/color][/font]

  3. #33
    Banned
    Εγγραφή
    04/06/2015
    Μηνύματα
    115
    άλλαξα από την ΔΕΗ και πήγα watt + volt, οι τιμές είναι καλύτερες από ότι στην ΔΕΗ και σου προσφέρει επιπλέον έκπτωση αν πληρώνεις στην ώρα τους, στην ΔΕΗ θα έπρεπε να περιμένω γύρω στις 3 ώρες στην σειρά για απλά θέματα και γραφειοκρατικά και οι υπάλληλοι μες στην ειρωνεία.

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kostas_1100gs
    Εγγραφή
    25/02/2009
    Μηνύματα
    404
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fz6man Προβολή μηνύματος
    άλλα στο σπίτι μου όμως παραμένω στην Δεή και μαλλον δεν βλέπω να αλλάζω γιατί προτιμώ να στηρίξω την Δεή γιατί εκει η διαφορά ειναι μικρή, εντάξει καλοί οι καινούργιοι πάροχοι άλλα μην ξεχνάμε οτι ολοι αυτοι εγιναν μάγκες μέσα απο το δίκτυο της Δεή που το πλήρωσε ο Ελληνικος λαός και τις όποιες φθορές που προκαλούν οπότε στο σπίτι θα στηρίξω Δεή και όταν λέω Δεή δεν εννοώ Γενοπ Δεή για να μην παρεξηγηθώ.
    Πόσο δίκιο έχεις. Έτσι έγινε κ με τον ΟΤΕ. Κονομλανε με τα δύκτια του ΟΤΕ όλοι οι άλλοι. Δεν υπάρχει ανταγωνισμος, δηλ δεν παράγουν ρεύμα οι άλλες εταιρ΄΄ιες. Απλά κατάφεραν τους πολιτικους να υπογραψουν, ``αγοράζουν`` φθηνότερα το ρεύμα, κρατούν την γκανιώτα και δίνουν φθηνότερα. Αν κάνει αύξηση στο ρεύμα η ΔΕΗ, τι θα κάνουν? Μάλλον θα είναι το 2ο βήμα για τον κοσμάκη. Όλα αυτά τα έχουν πληρώσει οι πολίτες. Παντού το ίδιο έγινε, δες ΟΤΕ, διόδια, αεροδρόμια, δωδωνη, κλπ. Δεν εργάζομαι στην ΔΕΗ.

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    επισης θα πρεπει να γνωριζουμε οτι καμμια ιδωτικη εταιρεια-παροχος-μεσαζοντας δεν θα πηγαινε ρευμα και τηλεφωνο στα ορεινα χωρια και στα νησια της αγονης
    αυτη ειναι η διαφορα μεταξυ επιχειρησης και ΔΕΚΟ

  6. #36
    Συνταξιούχος Το avatar του/της theofilos888
    Εγγραφή
    22/08/2009
    Μηνύματα
    2.390
    Οταν το ειχα ψαξει, δε συνεφερε καθολου. Μονο οι 6 πρωτοι μηνες με την προσφορα. Μετα ηταν τα ιδια λεφτα.

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Το ξεθαβω. Έχει κανείς εμπειρία από άλλους παρόχους? Με έχει πλησιάσει ο ΗΡΩΝ χωρίς δέσμευση με αξία της κιλοβατωρας 0´060 ανεξάρτητου κατανάλωσης. Πάγιο 2,90 ευρώ τα οποία τα παίρνεις πίσω μετά τους 12 μήνες
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    856
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Το ξεθαβω. Έχει κανείς εμπειρία από άλλους παρόχους? Με έχει πλησιάσει ο ΗΡΩΝ χωρίς δέσμευση με αξία της κιλοβατωρας 0´060 ανεξάρτητου κατανάλωσης. Πάγιο 2,90 ευρώ τα οποία τα παίρνεις πίσω μετά τους 12 μήνες
    ήμουν στον Ηρωνα 2 χρόνια...πολύ ευχαριστημένος κανένα θεμα...24 ώρες νυχτερινό κτλ..

    τωρα ειμαι elpedison μουκανε καλυτερη προσφορα και υπεγραψα 18μηνο..αν στην πορεια ερθει αλλη εταιρεια φθηνοτερη εννοειται θα παω εκει...

    απο δεη ολες καλύτερες είναι οι ιδιωτικές σε χρεώσεις...και μονο το 24ωρο νυχτερινό αρκεί να γλυτώσεις αρκετά ευρώ

    συμβουλή: φρόντισε να συνννοηθεις μαζι τους για τη μέτρηση του λογαριασμού, να πηγαίνεις εσυ μια φορα το μήνα στο ρολόι να κοιτας την ένδειξη και να τους στελνεις το νουμερο για να βγαίνει σωστα ο μηνιαος λογαριασμός γιατι αλλιώς ο δεδηε που κανει τις μετρήσεις περνά οποτε να ναι και βγαίνουν πολλά έναντι με αποτέλεσμα να χάνεις τη μπάλα ποσό πραγματικά χρέωνεσαι..

    τωώρα με κοροναίο η ελπεντισον ανακοίνωσε και 5% επιπελον εκπτωση στο λογαριασμό του επόμενου μήνα.
    Δεν υπάρχει ακατάλληλος καιρός για ταξίδι με μοτοσυκλέτα, υπάρχουν μόνο ακατάλληλα ρούχα και εξοπλισμός.

  9. #39
    Watt + volt πηγα και ειναι καλυτερα απο δεη χωρις δεσμευση.
    Τωρα ομως ειναι κακη στιγμη να φυγει κανεις απο Δεη .Ακουω μειωσςις ,ευκολιες κτλ .
    Κοιτα τα.

  10. #40
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Ημουν 2 χρονια protergia και δεν ειχα καποια θεμα....μετα απο καλυτερη προσφορα τωρα ειμαι στην elpedison
    και επισης δεν εχω κανενα θεμα...λογαριασμος καθε μηνα......στην διμηνια σε σχεση με την Δ.Ε.Η πιο λιγα εως και 50 ευρω!

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panos_zip
    Εγγραφή
    01/02/2012
    Μηνύματα
    661
    ελπεντισον και γω 4η χρονια φέτος.
    Δεν εχω καποιο παράπονο. Το θεμα με τη μέτρηση που λεει ο μανιβέλας παραπανω ισχύει. Έχω πληρώσει 100+ ευρω καποιο μηνα και ο επόμενος μου ήρθε αρνητικος.
    Σε γενικές γραμμές φθηνότερα απο δεη παντως. Και επειδη την εβαλα απο την αρχη σε παγια εντολη, γλίτωσα και την εγγυηση. Μικρο ποσο, αλλα τοτε που εμπαινα σπιτι ειχα πολλα εξοδα μαζεμενα και μέτρησε.

    Έπαιζε μια προσφορα παλιοτερα στην ελπεντισον 1ε/ημερα για τους πρώτους Χ μηνες. Δεν ξερω αν ισχυει ακομα για νεες συνδεσεις.
    Μπαρουφα μεγάλη. 1ε/ημερα ηταν οντως. Απλά ηταν μονο το ρευμα. Από εκει και πανω ολα προστίθενται και στο τελος ο μινιαίος βγαινει αρκετα ακριβος.
    Βέβαια αν εχεις σοβαρες καταναλωσεις στο ρευμα λογω πολυμενους οικογενειας ή θερμανσης κλπ τοτε συμφαιρει. Σε αλλη περιπτωση θα σου βγαινει μεγαλυτερος ο λογαριασμος.
    Η θεια μου την πατησε ετσι γιατι περιμενε 30ε/μηνα αλλα ερχοταν 100αρικο..

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της yannis24
    Εγγραφή
    21/02/2005
    Μηνύματα
    603
    καλημερα και χρονια πολλα....
    Σχετικα με την elpedison.......που περνω τηλεφωνο για να τους πω την μετρηση....
    Γιατι και εμενα τους τελευταιους 2 μηνες, μου εχει ερθει καπως τσιμπιμενο και δεν ξερω γιατι !!

    «Αυτούς που χόρευαν τους είπαν τρελούς εκείνοι που δεν μπορούσαν να ακούσουν την μουσική»

  13. #43
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.376
    Για πείτε μου ρε παίδες.
    Εγώ που έχω ΔΕΗ και πληρώνω 300ρια το μήνα τι γλυτώνω σε μια ιδιωτική;
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  14. #44
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Για πείτε μου ρε παίδες.
    Εγώ που έχω ΔΕΗ και πληρώνω 300ρια το μήνα τι γλυτώνω σε μια ιδιωτική;
    Χαμηλή αξία kwh ανεξαρτήτως κατανάλωσης. Όλα τα υπόλοιπα τα πληρώνεις
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    856
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Για πείτε μου ρε παίδες.
    Εγώ που έχω ΔΕΗ και πληρώνω 300ρια το μήνα τι γλυτώνω σε μια ιδιωτική;
    24 ώρες νυχτερινό σου παρέχει η Δεη; οχι..

    ε ξεκίνα τους υπολογισμούς με αυτό που ο ιδιώτης στο παρέχει...με τη μια γλυτώνεις λεφτά..και στην πορεία είναι κι αλλα...ας πουμε εχεις κλειστό συμβολαιο και η συμφωνημένη χρέωση δεν αλλάζει...οχι σαν τη δεη που ξυπναγε στραβα ο μπενι και ανεβοκατεβαινε ο λογαριασμός κατά βουληση...

    επίσης κατα καιρούς κανει κάποιες επιπλέον εκπτώσεις όπως τώρα με την έκτακτη κατάσταση που βιώνουμε και είμαστε όλοι μέρα σπίτι αυξάνοντας την κατανάλωση σε οικιακό ρεύμα...

    ο φίλος που ρωτά για την μέτρηση απο πάνω να κοιτάξει ένα πρόσφατο λογαριασμό του κάπου το λέει το τηλέφωνο επάνω που παίρνεις για την μέτρηση...κάπου τον έχω τον δικό μου τώρα και δεν τον βρίσκω...
    Δεν υπάρχει ακατάλληλος καιρός για ταξίδι με μοτοσυκλέτα, υπάρχουν μόνο ακατάλληλα ρούχα και εξοπλισμός.

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 31/03/2008, 07:50
  2. ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ ΟΤΑΝ......
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 16/09/2005, 18:40
  3. Εχει δοκιμάσει κανείς αυτά ????
    από wizzy στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 16/09/2005, 15:30
  4. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 07/06/2005, 10:12
  5. Κάλυμμα σέλας της bagster, έχει αγοράσει κανείς???
    από m1ke στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 19/04/2005, 13:08

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF