Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 43

Θέμα: piaggo medley vs honda sh 150 2017

  1. #16
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από NIKOS. Προβολή μηνύματος
    https://scooternet.gr/%ce%b1%cf%86%c...d%cf%84%ce%b5/
    αυτές ειναι η πωλήσεις στην Ιταλία δες και βγαλε συμπέρασμα ..
    εννοείται δεν υπάρχει σύγκριση όταν το ιταλικό θα εχει σκόρπισει το sh θα γραφει χιλιόμετρα 100,00+...
    Ναι, οκ...μη σκίσει κανένα καλτσόν στα 100+...

    Ο πίνακας που έβαλες δεν διαβάζεται με την κατάταξη (μόνο). Τα Beverly 300-300ABS-350 πχ αθροίζουν 9.730 τεμάχια, που είναι περισσότερα από το SH300 πχ...
    Αντίστοιχα, αν αθροίσεις όλα τα scooter της Honda=29.367, Piaggio=30.294, Kymco=19.561 και Yamaha=15.323


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Ο άλλος έγραφε ότι στις διακεκομμένες δεν πάταγε γραμμή απ το κοσκίνισμα και είναι απ τους πιο έμπειρους μοτοσυκλετιστες που ξέρω!
    +1000 και αυτός ήταν ο λόγος που το πούλησα. Την 2η φορά που παραλίγο να δω τα καρότα ανάποδα με πολλά χλμ, μπήκε και η αγγελία. Καλό scooter, αλλά το σύνολο πλαισίου και αναρτήσεων, ΔΕΝ μπορει να διαχειριστεί τα χλμ που βγάζει.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zopas Προβολή μηνύματος
    εγω μιλαω με γεγονοτα..στα 34.000 χλμ το λιμπερτυ του 2011τι σχεη εχει αυτο το πραγμα με την εκρηκτικοτητα του γιαπωνεζικου..
    Προφανώς και δεν έχει καμμία σχέση ένα αερόψυκτο μηχανάκι των 10 ίππων και 2.500€, με ένα υδρόψυκτο των 15,7 και σχεδόν 4.000€
    Χωρίς να λέω πως το το ένα είναι καλύτερο απ΄το άλλο.

    Για τα αξιοπιστίας, τα έχουμε πει 852.464 φορές. Το σχωρεμένο το Aprilia Sportcity 200 (μοτέρ Beverly 200) που είχα επί 11 χρόνια και σχεδόν 70.000χλμ μου έβγαλε μια τρόμπα νερού, ρουλεμάν μπροστινού τροχού και κάποια ασήμαντα που δεν θυμάμαι. Αυτός που το αγόρασε μετά την στούκα, το κυκλοφορεί ακόμα.
    Το Liberty 125 που είχα, ήταν άθλιο. Αργό και γενικά κακό σε όλα.
    Το SH300 ήταν εξαιρετικό, αλλά ήθελε να σκοτώσει τον (σβέλτο) αναβάτη του.
    Το Χ-ΜΑΧ που έχω τώρα, με άφησε στην αρχή 2 φορές από μπαταρία, έχει ελεεινό κράτημα, είναι εξαιρετικό σε άνεση και χώρους και μιας και χαλάρωσα μαζί του κανένα χρόνο, με άφησε από κομμένο ιμάντα στην ΕΟ πριν μια βδομάδα. Αλλαγή ιμάντα κάθε 20Κ και το κοντέρ μου έγραφε 17.400...
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  2. #17
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από NIKOS. Προβολή μηνύματος
    δεν έχουμε την ίδια γνώμη ...θεωρω τα ιταλικά σκούτερ μπουρδελα ειναι κακό αυτό εάν σε ενοχλεί δικό σου θέμα τα έχω δοκιμάσει και ξέρω τι ειναι ...http://forum.scooterclubhellas.gr/sh...ένα-ABS-ASR
    δες εδώ το λινκ με πρόβλημα στα φρένα ..
    δεν έχω συναντήσει ούτε έναν ιδιοκτήτη sh δυσαρεστημενο ,( όχι στο νετ γιατί εδώ γράφονται ότι να ναι) έξω στον κοσμο από φίλους και γνωστούς ,κλπ .
    λες να ειναι τόσο καλό αλλά να μην τα παίρνουν ούτε οι Ιταλοί ..
    έχω αλλάξει 4 sh και είμαι συνεχώς τσιτα, γκάζια εάν ήταν ιταλιανικο σκούτερ θα είχε διαλυθεί , αντιθέτως με τα sh απολαυσα πολλά ξενοιαστα χλμ και πήγαινα συνεργείο μόνο για σέρβις ,αυτά για τα λάδια κλπ στα sh μύθος.
    εάν το σύντηρης κανονικά δεν εχει κανένα θέμα , και όλοι αυτοί που ίσως είχαν καποιο τέτοιο θέμα σίγουρα κάτι δεν κάνανε σωστά , όταν το συντηρεί σωστά ειναι σκυλι !
    Εγώ πιάνομαι για δυσαρεστημένος πρώην κάτοχος SH?
    Μήπως θέλεις να σου στείλω φωτογραφίες από μπιελαρισμένα SH300 που είναι "σκυλιά"?
    Πόσα SH ξέρεις που ΔΕΝ τσιμπάνε λάδια? Να ξέρεις προσωπικά εννοώ, και μετά τα 50Κ χλμ, όχι στα 20 και 30...
    Εκτός από κατόχους 300αριού που πηγαίνουν και ρεμβάζουν την φύση, είναι εντελώς άκυρο να λες για τσίτα και γκάζια στο 300άρι και να μην έχεις τρομάξει με τα κοσκινίσματα που βγάζει στα πολλά. Και με aftermarket αναρτήσεις, μιας και οι δικές του είναι για τα πανηγύρια.

    Το μηχανάκι, μπορεί να στείλει αδιάβαστο τον (σβέλτο μεν, άπειρο δε) οδηγό που θα φρενάρει δυνατά πριν από στροφή και μπορεί να έχει κανένα σαμαράκι μπροστά του. Και αυτό δεν το άκουσα, ούτε το διάβασα στο net. Το SH το πήρα συνειδητά, και με τις καλύτερες προθέσεις. Αλλά, τα στραβά τα λέμε...
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    22/03/2007
    Μηνύματα
    896
    ετσι μπραβο..κανεις δεν εχει μετοχες σε καμια εταιρια...εγω πραγματικα ευχομαι το νέο piaggio medley να εχει λυσει τα προβλήματα του προκατοχου του και να δωσει ένα ηχηρο ραπισμα στη χοντα μηπως και αλλαξει οικονομικη πολιτικη γιατι μεχρι τωρα ότι και να λεμε τουλάχιστον στα σκουτερ σχεδόν παιζει μπαλα μονη της και αυτό είναι πολύ κακο για ολους μας και κυριως για τη τσεπη μας...ειμαστε χοντακηδες αλλα δεν ειμαστε μακακες και τα λεμε όλα εξω από τα δοντια..καλα και ασχημα..
    Κανε το καλο..ριξτο στο γυαλο...that's the law..

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zopas Προβολή μηνύματος
    ετσι μπραβο..κανεις δεν εχει μετοχες σε καμια εταιρια...εγω πραγματικα ευχομαι το νέο piaggio medley να εχει λυσει τα προβλήματα του προκατοχου του και να δωσει ένα ηχηρο ραπισμα στη χοντα μηπως και αλλαξει οικονομικη πολιτικη γιατι μεχρι τωρα ότι και να λεμε τουλάχιστον στα σκουτερ σχεδόν παιζει μπαλα μονη της και αυτό είναι πολύ κακο για ολους μας και κυριως για τη τσεπη μας...ειμαστε χοντακηδες αλλα δεν ειμαστε μακακες και τα λεμε όλα εξω από τα δοντια..καλα και ασχημα..
    πέτυχες διάνα μπράβο



    ΠΩΛΗΣΕΙΣ ΣΚΟΥΤΕΡ ΙΑΝ'16-ΝΟΕ'16:



    1. SYM SYMPHONY ST 200i… 1.609 μονάδες
    2. PIAGGIO BEVERLY 300… 1.478
    3. SYM CITYCOM 300i… 1.025
    4. PIAGGIO MEDLEY 125 και 150… 928
    5. YAMAHA ΧΜΑΧ 250… 649
    6. HONDA PCX 150… 602
    7. SYM GTS 300i… 538
    8. SYM SYMPHONY SR 125… 499
    9. SYM SYMPHONY SR 150… 447
    10. HONDA SH 150… 446
    11. HONDA SH 300… 435
    12. PIAGGIO BEVERLY 350… 426
    13. YAMAHA NMAX 125 ABS… 397
    14. APRILIA SCARABEO 200… 355
    15. SYM GTS 250i… 353
    16. HONDA VISION 110… 352
    17. YAMAHA TRICITY 125… 338
    18. SYM HD2 200… 329
    19. SYM SYMPHONY ST 125… 328
    20. KYMCO XCITING R 300i… 326
    21. KYMCO AGILITY 16+ 125… 322
    22. PIAGGIO LIBERTY 125… 315
    23. PIAGGIO FLY 100… 281
    24. KYMCO AGILITY 16+ 200… 257
    25. YAMAHA XMAX 400… 251
    26. ΕVOMOTO CARGO 125… 241
    27. PIAGGIO LIBERTY 150… 236
    28. HONDA SH MODE 125… 218
    29. SYM FIDDLE-II 125… 196
    30. KYMCO AGILITY CITY 125… 191
    31. YAMAHA TMAX 530… 187
    32. PIAGGIO XEVO 250ie… 182
    33. EVOMOTO DIVA 125.. 180
    34. KYMCO DOWNTOWN 350i… 169
    35. SUZUK UK 110… 151
    36. KYMCO AGILITY CITY 150… 147
    37. HONDA PCX 125… 134
    38. PEUGEOT TWEET 150… 133
    39. SYM JOYRIDE 200… 127
    40. KYMCO PEOPLE Gti 200… 119
    41. PIAGGIO FLY 125 3V… 114
    42. KEEWAY CITYBLADE 125… 99
    43. KYMCO XCITING 400i… 97
    44. SYM MAXSYM 600i… 97
    45. SYM CROX 125… 93
    46. YAMAHA XENTER 150… 84
    47. SYM COMBIZ 125… 80
    48. VESPA GTS 300 SUPER… 77
    49. YAMAHA DELIGHT 110… 76
    50. DAYTONA TREVIS 125… 70

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    22/03/2007
    Μηνύματα
    896
    στην Ιταλια όμως το SH ακομα πρωτο ερχεται, αν γνωρίζω καλα και αυτό αποθρασσυνει τους γιαπωνέζους....στα παλια τους τα παπούτσια η Ελλαδα...αυτην την εχουν αφησει στον αναπηρο να την κανει ότι θελει..
    Κανε το καλο..ριξτο στο γυαλο...that's the law..

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    η αγορά των σκούτερ στην Ελλάδα είναι μεγάλη μην την μηδενίζεις.

    επίσης στην Ιταλία η SYM είναι απούσα

  7. #22
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Εγώ πιάνομαι για δυσαρεστημένος πρώην κάτοχος SH?
    Μήπως θέλεις να σου στείλω φωτογραφίες από μπιελαρισμένα SH300 που είναι "σκυλιά"?
    Πόσα SH ξέρεις που ΔΕΝ τσιμπάνε λάδια? Να ξέρεις προσωπικά εννοώ, και μετά τα 50Κ χλμ, όχι στα 20 και 30...
    Εκτός από κατόχους 300αριού που πηγαίνουν και ρεμβάζουν την φύση, είναι εντελώς άκυρο να λες για τσίτα και γκάζια στο 300άρι και να μην έχεις τρομάξει με τα κοσκινίσματα που βγάζει στα πολλά. Και με aftermarket αναρτήσεις, μιας και οι δικές του είναι για τα πανηγύρια.

    Το μηχανάκι, μπορεί να στείλει αδιάβαστο τον (σβέλτο μεν, άπειρο δε) οδηγό που θα φρενάρει δυνατά πριν από στροφή και μπορεί να έχει κανένα σαμαράκι μπροστά του. Και αυτό δεν το άκουσα, ούτε το διάβασα στο net. Το SH το πήρα συνειδητά, και με τις καλύτερες προθέσεις. Αλλά, τα στραβά τα λέμε...
    ο πίνακας διαβάζεται με ενα συγκεκριμένο τροπο και όχι όπως μας βολεύει ...
    τα αλλά ειναι να χαμε να λέγαμε ...
    ούτε ιταλική καφετιέρα...
    αυτά που λες για τα sh δείχνουν ότι δεν έχεις ιδιαίτερη τριβη με τα σκούτερ ..
    τες, πα ..ο καθένας και οι εμπειρίες του όπως ειπα ούτε ιταλική καφετιέρα....

  8. #23
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.282
    Ακόμα για σκούτερ λέτε ρε??φάκ ιτ...
    Throttle that mysterious friend of ours

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από NIKOS. Προβολή μηνύματος
    ο πίνακας διαβάζεται με ενα συγκεκριμένο τροπο και όχι όπως μας βολεύει ...
    τα αλλά ειναι να χαμε να λέγαμε ...
    ούτε ιταλική καφετιέρα...
    αυτά που λες για τα sh δείχνουν ότι δεν έχεις ιδιαίτερη τριβη με τα σκούτερ ..
    τες, πα ..ο καθένας και οι εμπειρίες του όπως ειπα ούτε ιταλική καφετιέρα....
    κοίτα, να ξέρεις ο Βύρωνας τον περασμένο μήνα πήρε το πρώτο του σκούτερ. άσχετος είναι δεν ξέρει τι λέει.

    και γενικά με τις μηχανές δεν το πολυέχει απλά τον έχουμε εδώ μέσα για το χαβαλέ
    απλά μερικές φορές μας σπάει τόσο πολύ τ'@@ που έχουμε πάθει προστατίτιδα.

    μόνο Χόντα, κι εγώ Χόντα έχω και δεν το αλλάζω με τίποτα

  10. #25
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    κοίτα, να ξέρεις ο Βύρωνας τον περασμένο μήνα πήρε το πρώτο του σκούτερ. άσχετος είναι δεν ξέρει τι λέει.

    και γενικά με τις μηχανές δεν το πολυέχει απλά τον έχουμε εδώ μέσα για το χαβαλέ
    απλά μερικές φορές μας σπάει τόσο πολύ τ'@@ που έχουμε πάθει προστατίτιδα.

    μόνο Χόντα, κι εγώ Χόντα έχω και δεν το αλλάζω με τίποτα
    τι λες ρε φίλε παθατε τέτοια ζημιά ΕΕΕ...
    πω πω.....
    μπα μπορδελα τα Honda μην κοιτάς που ειναι πρώτα στον κοσμο σε πωλήσεις μ@λακες ο κόσμος πολύς..

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    avatar honda, διακριτικο τιτλου, φορουμ Honda "ειδικευμενο" σε συγκεκριμενο μοντελο της ....

    ΒΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΒΑΙΑ ... τελειως αντικειμενικος!!
    pew pew pew pew pew pew !!!

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.526
    αν ψαξεις πολυ θα βρεις μερικα ρημαδια honda και ισως το sh να ειναι ενα απο αυτα
    πρεπει να ψαξεις πολυ περισσοτερο για να βρεις πετυχημενο piaggio ειδικα τα τελευταια χρονια

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    22/03/2007
    Μηνύματα
    896
    τα 928 medley που πωληθηκαν δεν μου λενε τιποτα αυτή τη στιγμη..μετα από μερικα χρονια θα δειξει όταν τα κοντερ θα 80αριζουν σε χιλιαδες χιλιόμετρα και οι κάτοχοι θα διαμορφωσουν με τις πληροφοριες τους τη πιατσα ...ευχομαστε τα καλυτερα για το καλο ολων μας και κυριως των χοντακηδων..χε,χε,χε,χε,..
    Κανε το καλο..ριξτο στο γυαλο...that's the law..

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της @ngelos
    Εγγραφή
    20/03/2009
    Μηνύματα
    448
    Να κάνω τον σπαστικό τώρα εγώ,αλλά τα
    Kymco People Gti 200
    και
    Yamaha Xcenter 150 πού ναι δεν είναι και το πιο όμορφο,αλλά για μένα είναι σαφώς ανώτερο από το Piaggio και αξιόπιστο
    τα έχεις σκεφτεί καθόλου?
    Και επίσης η Kymco και η Sym έχουν τα Agility και Symphony που είναι στα ίδια επίπεδα αξιοπιστίας με την Piaggio (για μένα) και θα σου μείνει και κανά χιλιάρικο.

    Μεταξύ των δύο που λές πάντως θα προτιμούσα το Honda αν δεν είναι η τιμή το κύριο κριτήριο. Όσο και να υπάρχουν παράπονα για το συγκεκριμένο θεωρώ πως είναι και πάλι καλύτερο σε συμπεριφορά και ποιότητα κατασκευής.

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Agility & Symphony ... τα ιδια με Piaggio.
    Να το δεχτω, οτι τα φθηνα Piaggio ειναι της πυρκαγιας... ΝΑ ΤΟ ΔΕΧΤΩ, ΟΚ!

    Αλλα το να τα βαζεις στο ιδιο τσουβαλι με τη σαπιλα τα Agility και τα Symphony ... ???
    Eισαι με τα καλα σου;
    pew pew pew pew pew pew !!!

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Honda SH 150....
    από nemethon στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2006, 22:43

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF