Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 43

Θέμα: piaggo medley vs honda sh 150 2017

  1. #1
    Μέλος
    Εγγραφή
    10/06/2012
    Μηνύματα
    36

    piaggo medley vs honda sh 150 2017

    ποιο θα προτιμουσατε και γιατι ? ποιο στριβει πιο καλα και ποιο ειναι πιο ανετο στον δρομο σε λακουβες κτλ ?

  2. #2
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    medley δαγκωτό.

  3. #3
    Μέλος
    Εγγραφή
    10/06/2012
    Μηνύματα
    36
    Γιατί medley?

  4. #4
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    Είναι πιο μουρατο...
    Throttle that mysterious friend of ours

  5. #5
    Μέλος
    Εγγραφή
    10/06/2012
    Μηνύματα
    36
    Από ομορφιά δεν τρελενομαι τον χώρο κάτω από Σέλα όντως είναι ένα συν. Επίσης είδα εδώ κοντά που μένω έχει ενοικιαζομενα και έχουν φέρει δύο από αυτά σε άσπρο και κόκκινο

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263
    To medley αντικειμενικά είναι ομορφότερο του Sh. Από εκεί και πέρα, το medley είναι φρέσκο στην αγορά, δεν έχει περπατήσει ακόμα, κάποια μέλη το έχουν και έχουν διανύσει κάποιες δεκάδες km χωρίς πρόβλημα, ενώ έχουν ακουστεί καλά λόγια για κρατήματα κλπ.

    Αν το 1000 ρικο που έχουν διαφορά στη τιμή δεν είναι ανασταλτικός παράγοντας, προσωπικά θα πήγαινα σε Sh.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  7. #7
    https://scooternet.gr/%ce%b1%cf%86%c...d%cf%84%ce%b5/
    αυτές ειναι η πωλήσεις στην Ιταλία δες και βγαλε συμπέρασμα ..
    εννοείται δεν υπάρχει σύγκριση όταν το ιταλικό θα εχει σκόρπισει το sh θα γραφει χιλιόμετρα 100,00+...

  8. #8
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.798
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από NIKOS. Προβολή μηνύματος
    https://scooternet.gr/%ce%b1%cf%86%c...d%cf%84%ce%b5/
    αυτές ειναι η πωλήσεις στην Ιταλία δες και βγαλε συμπέρασμα ..
    εννοείται δεν υπάρχει σύγκριση όταν το ιταλικό θα εχει σκόρπισει το sh θα γραφει χιλιόμετρα 100,00+...
    Με καινούριο κινητήρα ή με την κατανάλωση λαδιου στα 200ml / βόλτα;
    Ρε Νίκο έλεος με τα μπουρδέλα τα sh ρε αδελφε! Οι μισοί που το έχουν πάρει δε θέλουν να το βλέπουν μπροστά τους και οι άλλοι μισοί το έχουν πουλήσει! Ο άλλος έγραφε ότι στις διακεκομμένες δεν πάταγε γραμμή απ το κοσκίνισμα και είναι απ τους πιο έμπειρους μοτοσυκλετιστες που ξέρω! Μέχρι και ο ζοπας απηύδησε με το μπουρδέλο και εσύ έχεις πάρει σβαρνα τα θρεντ να λες πόσο γαμάτο είναι.

    Είπαμε! Καλό είναι αλλά όχι για τα λεφτά του. Έλεος πια. Υπάρχουν και καλύτερες επιλογές.

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    896
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Με καινούριο κινητήρα ή με την κατανάλωση λαδιου στα 200ml / βόλτα;
    Ρε Νίκο έλεος με τα μπουρδέλα τα sh ρε αδελφε! Οι μισοί που το έχουν πάρει δε θέλουν να το βλέπουν μπροστά τους και οι άλλοι μισοί το έχουν πουλήσει! Ο άλλος έγραφε ότι στις διακεκομμένες δεν πάταγε γραμμή απ το κοσκίνισμα και είναι απ τους πιο έμπειρους μοτοσυκλετιστες που ξέρω! Μέχρι και ο ζοπας απηύδησε με το μπουρδέλο και εσύ έχεις πάρει σβαρνα τα θρεντ να λες πόσο γαμάτο είναι.

    Είπαμε! Καλό είναι αλλά όχι για τα λεφτά του. Έλεος πια. Υπάρχουν και καλύτερες επιλογές.
    φιλε νταζ μην ξεχνας οτι εχω εμπειρια και απο λιμπερτυ 150 και μαλιστα καθημερινη..

    αν ειχε υποστει το ιταλικο αυτα που εχει υποστει το δικο μου απο τον προηγουμενο ιδιοκτητη, ουτε για ανταλλακτικα δεν θα υπηρχε..
    στο μονο που συμφωνουμε οτι 1000 ευρω διαφορα ειναι τεραστιο ποσο και δεν τα αξιζει, οποτε λογικα πας στο ιταλικο αλκα σαν καινουργια παπια ο ιαπωνας υπερεχει σε αισθηση, φρενα και πιο αραια σερβις, επαναλαμβανω μιλαμε για καινουργιο..

    παντως εγω θα πηγαινα στο vario honda, το ιταλικο βγαζει πολυ νωρις βλαβες σε σχεση με το χοντα, προσφατα μου κοπηκε το σωληνακι τροφοδοσιας εν κινησει, οποτε μην βριζεις μονο τη χοντα γιατι το αλλο στην κυριολεξια ειναι απροβλεπτο σε βλαβες και να σκςφτεις οτι του κανουμε τα σερβις του ευλαβικα..

    μπρος γκρεμος και πισω ρεμα λοιπον..
    Κανε το καλο..ριξτο στο γυαλο...that's the law..

  10. #10
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.798
    Ζοπα όλα βγάζουν τις μικρό λαβές τους και όλα έχουν κάποιες αδυναμίες. Ο αδελφός μου έχει ιταλικό και δεν έχει κάνει κιχ. Έλεος πια με αυτά τα ιταλικά που χαλάνε, δεν βαρεθηκατε; Οι Ιταλοί βγάζουν και γμ τα σκουτερ και όσοι έχουν πάρει δεν αναφέρουν περισσότερα προβλήματα απ τα ιαπωνικά. Ασφαλώς τα φθηνά δεν περιμένεις να έχουν την ίδια ποιότητα κατασκευης με τα ακριβοτερα αλλά και τα ακριβά δεν τα αγοράζεις με ημερομηνία λήξης ουτε περιμένεις να έχουν προβλήματα και ατέλειες ενος φθηνότερου. Όλα τα μηχανάκια κρίνονται με βάση την τιμή τους όσο αφορά την ποιότητα και την αξιοπιστία.
    Λες ότι το Λίμπερτι ΘΑ είχε διαλυθεί αλλά αφενός δεν το ξέρεις και αφετέρου το sh σου έχει βγάλει την Παναγίτσα στα προβλήματα και τελεί υπό διάλυση.

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    896
    εγω μιλαω με γεγονοτα..στα 34.000 χλμ το λιμπερτυ του 2011 εχει βγαλει τρομπα βενζινης, ρουλεμαν τιμονιου, πλεξουδα ηλεκτρονικη, σωληνακι βενζινης, βαση καθρεπτη ειναι αυτα που θυμαμαι αυτη τη στιγμη σε ενα παπι που αλλαζπυμε ραουλα καθε 6 χιλ.χλμ και ιμαντα καθε 10 χιλ.χλμ..δεν καιει λαδια ομως..αν θυμηθω θα γραψω και αλλα..

    το χειροτερο ειναι η αισθηση γκαζιου..το ανοιγεις ξεκιναει για ενα δευτερολεπτο χανεται το γαζι και ξεκιναει αργα πολυ αργα μεχρι γραμμικα να φθασει καποια στιγμη τα 90 χλμ αφου σου εχει σπασει τον λουτσο..και αυτο να γινεται συνεχεια..τι σχεη εχει αυτο το πραγμα με την εκρηκτικοτητα του γιαπωνεζικου..αλκα τελος παντων εμενα με φοβιζει η αναξιοπιστια του..τη γλιτωσα μια φορα εν κινησει με κομμενο σωληνακι, δευτερη με τη προβληματικη πλεξουδα, μην τριτωσει..και ολα αυτα σε τοσα λιγα χιλιομετρα.

    σου το ειπα μπρος γκρεμος και πισω ρεμα..
    Κανε το καλο..ριξτο στο γυαλο...that's the law..

  12. #12
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965
    once you go piaggio you always go back

  13. #13
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Με καινούριο κινητήρα ή με την κατανάλωση λαδιου στα 200ml / βόλτα;
    Ρε Νίκο έλεος με τα μπουρδέλα τα sh ρε αδελφε! Οι μισοί που το έχουν πάρει δε θέλουν να το βλέπουν μπροστά τους και οι άλλοι μισοί το έχουν πουλήσει! Ο άλλος έγραφε ότι στις διακεκομμένες δεν πάταγε γραμμή απ το κοσκίνισμα και είναι απ τους πιο έμπειρους μοτοσυκλετιστες που ξέρω! Μέχρι και ο ζοπας απηύδησε με το μπουρδέλο και εσύ έχεις πάρει σβαρνα τα θρεντ να λες πόσο γαμάτο είναι.

    Είπαμε! Καλό είναι αλλά όχι για τα λεφτά του. Έλεος πια. Υπάρχουν και καλύτερες επιλογές.
    δεν έχουμε την ίδια γνώμη ...θεωρω τα ιταλικά σκούτερ μπουρδελα ειναι κακό αυτό εάν σε ενοχλεί δικό σου θέμα τα έχω δοκιμάσει και ξέρω τι ειναι ...http://forum.scooterclubhellas.gr/sh...ένα-ABS-ASR
    δες εδώ το λινκ με πρόβλημα στα φρένα ..
    δεν έχω συναντήσει ούτε έναν ιδιοκτήτη sh δυσαρεστημενο ,( όχι στο νετ γιατί εδώ γράφονται ότι να ναι) έξω στον κοσμο από φίλους και γνωστούς ,κλπ .
    λες να ειναι τόσο καλό αλλά να μην τα παίρνουν ούτε οι Ιταλοί ..
    έχω αλλάξει 4 sh και είμαι συνεχώς τσιτα, γκάζια εάν ήταν ιταλιανικο σκούτερ θα είχε διαλυθεί , αντιθέτως με τα sh απολαυσα πολλά ξενοιαστα χλμ και πήγαινα συνεργείο μόνο για σέρβις ,αυτά για τα λάδια κλπ στα sh μύθος.
    εάν το σύντηρης κανονικά δεν εχει κανένα θέμα , και όλοι αυτοί που ίσως είχαν καποιο τέτοιο θέμα σίγουρα κάτι δεν κάνανε σωστά , όταν το συντηρεί σωστά ειναι σκυλι !
    Τελευταία τροποποίηση από NIKOS.; 31/05/2017 στις 16:36.

  14. #14
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από NIKOS. Προβολή μηνύματος
    έχω αλλάξει 4 sh και είμαι συνεχώς τσιτα, γκάζια εάν ήταν ιταλιανικο σκούτερ θα είχε διαλυθεί , αντιθέτως με τα sh απολαυσα πολλά ξενοιαστα χλμ και πήγαινα συνεργείο μόνο για σέρβις ,αυτά για τα λάδια κλπ στα sh μύθος.
    εάν το σύντηξης κανονικά δεν εχει κανένα θέμα , και όλοι αυτοί που ίσως είχαν καποιο τέτοιο θέμα σίγουρα κάτι δεν κάνανε σωστά , όταν το συντηρεί σωστά ειναι σκυλι !
    Προσπαθούσα να καταλάβω πως και αφού είναι τόσο αξιόπιστα και δεν χαλάνε με τίποτα, έχεις αλλάξει μεχρι τώρα 4 SH.
    Αλλά η τελευταία πρόταση με βοήθησε. Φαίνεται οτι μετά την σύντηξη χαλάνε και παίρνεις άλλο ίδιο.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  15. #15
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Προσπαθούσα να καταλάβω πως και αφού είναι τόσο αξιόπιστα και δεν χαλάνε με τίποτα, έχεις αλλάξει μεχρι τώρα 4 SH.
    Αλλά η τελευταία πρόταση με βοήθησε. Φαίνεται οτι μετά την σύντηξη χαλάνε και παίρνεις άλλο ίδιο.
    έλα ρε αφού καταλαβες τι γράφω...
    τα αλλαζα γιατί έπαιρνα μηχανές .....στα ενδιάμεσα...

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Honda SH 150....
    από nemethon στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2006, 23:43

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF