Σελίδα 5 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 106

Θέμα: Σχόλια περί TD videos

  1. #61
    τρομος!

  2. #62
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.024
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Track noob here, αλλα κι εγω νομιζω πως εχεις δικιο. Οδηγαει crossed up, το κρανος του ειναι παντα στην εξωτερικη πλευρα της στροφης.

    Συνημμένο 380085

    Η φωτογραφια μαλιστα ειναι ακριβως πριν το γλυστριμα, στο σημειο που οπως λες το καρυδωνει, οπου κανονικα θα γινοταν το pick up.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	15ed602f06900f0c952d7b060cc69991.jpg 
Προβολές:	272 
Μέγεθος:	77,6 KB 
ID:	383522


    Συμφωνα με αυτο που λες ο kevin schwantz θα έπρεπε να πέφτει σε κάθε στροφη.Γενικότερα επειδη το βλέπω συχνά,μη δίνετε περισσοτερη βαρύτητα σε τετοιες λεπτομερειες απο όση πρέπει,ας βελτιώσουμε όλοι μας άλλα πράγματα πρώτα και το στυλ έρχεται τελευταιο των τελευταιων.Στην προκειμένη περιπτωση είναι λάθος το γενναιο άνοιγμα του γκαζιού με κρεμασμένο μοτερ και μοτοσυκλετα υπο κλίση,το οποιο προερχεται απο μικρη φόρα.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  3. #63
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.964
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nathair Προβολή μηνύματος
    O καλύτερός μου γύρος σήμερα 14/06/2017
    το κοντέρ έχει μεγάλη καθυστέρηση και λεω "ρε τον πστη πως μπήκε με 100χλμ στην 9?!?!". Κάνεις καλούς χρόνους, με σλίκ εισαι η με γόμα?

  4. #64
    Αρχάριος Το avatar του/της nathair
    Εγγραφή
    08/03/2012
    Μηνύματα
    699
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    το κοντέρ έχει μεγάλη καθυστέρηση και λεω "ρε τον πστη πως μπήκε με 100χλμ στην 9?!?!". Κάνεις καλούς χρόνους, με σλίκ εισαι η με γόμα?
    D212, τώρα θα ξαναβάλω σλίκ όμως για το επόμενο. Το GPS δείχνει λίγο παλαβά γενικά τα χλμ, αλλά εκεί που έβαλα την κάμερα φαίνεται και το κοντέρ της μηχανής που δεν έχει καθυστέρηση...

  5. #65
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.964
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stamatisx Προβολή μηνύματος
    Πολύ ζέστη σήμερα, λίωσαμε, 6o track day στα Μέγαρα, 8ο track day στο σύνολο. Ακόμα ψάχνω να βρω τις γραμμές.... παρ' όλα αυτά στο τελευταίο session στον τελευταίο γύρο ακολούθησα ένα παλικάρι πιο γρήγορο από μένα και κατάφερα να γράψω τον καλύτερό μου χρόνο μέχρι στιγμής, 1.05.703
    εχεις quickshifter?

  6. #66
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stamatisx
    Εγγραφή
    15/11/2014
    Μηνύματα
    160
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    εχεις quickshifter?
    Ναι, της Triumph

  7. #67
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.964
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stamatisx Προβολή μηνύματος
    Ναι, της Triumph
    στην αλλαγη πριν την γραμμη εκ/τερματισμου σε "κουνάει" η απότομη αλλαγη και την κανεις νωριτερα η δεν εχεις θέμα?

  8. #68
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stamatisx
    Εγγραφή
    15/11/2014
    Μηνύματα
    160
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    στην αλλαγη πριν την γραμμη εκ/τερματισμου σε "κουνάει" η απότομη αλλαγη και την κανεις νωριτερα η δεν εχεις θέμα?
    Γενικά δεν έχει θέμα, δεν κουνάει πάντα, αλλά επειδή ακόμα δεν έχω σταθερές γραμμές ή γυρολόγιο δεν έχω και στανταρ σημείο που κάνω τις αλλαγές....

  9. #69
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.964
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stamatisx Προβολή μηνύματος
    Γενικά δεν έχει θέμα, δεν κουνάει πάντα, αλλά επειδή ακόμα δεν έχω σταθερές γραμμές ή γυρολόγιο δεν έχω και στανταρ σημείο που κάνω τις αλλαγές....
    σε ρωτάω γιατι ειναι η πρωτη φορα που το έχω και υπο κλιση στο δρομο με κανει να νιωθω αρκετά αβολα η αλλαγη. Σε πιστα λογικα θα ειναι καλυτερα αλλα η εξοδος εκει ειναι αρκετα επικίνδυνη απο μόνη της και το κοπανημα της αλλαγής δεν ξερω πως θα τα βρίσκει με την προσφυση.

  10. #70
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stamatisx
    Εγγραφή
    15/11/2014
    Μηνύματα
    160
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    σε ρωτάω γιατι ειναι η πρωτη φορα που το έχω και υπο κλιση στο δρομο με κανει να νιωθω αρκετά αβολα η αλλαγη. Σε πιστα λογικα θα ειναι καλυτερα αλλα η εξοδος εκει ειναι αρκετα επικίνδυνη απο μόνη της και το κοπανημα της αλλαγής δεν ξερω πως θα τα βρίσκει με την προσφυση.
    Δεν είχα ποτέ πρόβλημα ούτε με φοβησε το ανέβασμα με το shifter υπό κλίση, είναι αρκτετά γρήγορο και η αλλαγή είναι πολύ ομαλή, το κούνημα θα το εκάνε είτε άλλαζα ταχύτητα είτε απλά κρατούσα ανοικτό το γκάζι.

  11. #71
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.964
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stamatisx Προβολή μηνύματος
    Δεν είχα ποτέ πρόβλημα ούτε με φοβησε το ανέβασμα με το shifter υπό κλίση, είναι αρκτετά γρήγορο και η αλλαγή είναι πολύ ομαλή, το κούνημα θα το εκάνε είτε άλλαζα ταχύτητα είτε απλά κρατούσα ανοικτό το γκάζι.
    μάλλον πρεπει να ρυθμίσω το αμορτισερ μου τοτε, ίσως ειναι μαλακο. δεν το εχω κανει ακομη.

  12. #72
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stamatisx
    Εγγραφή
    15/11/2014
    Μηνύματα
    160
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    μάλλον πρεπει να ρυθμίσω το αμορτισερ μου τοτε, ίσως ειναι μαλακο. δεν το εχω κανει ακομη.
    Νομίζω θα δείς μεγάλη διαφορά, εγώ στο δικό μου είδα τεράστια όταν άλλαξα αναρτήσεις γιατί είμαι 114 κιλά με τον εξοπλισμό και η μαμά ανάρτηση ήταν ακατάλληλη, μετά είχε μεγαλύτερη σταθερότητα και παρόλο που έχω λάθος γραμμές τις περισσότερες φορές καταφέρνει και σώζει την κατάσταση...

  13. #73
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.964
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stamatisx Προβολή μηνύματος
    Νομίζω θα δείς μεγάλη διαφορά, εγώ στο δικό μου είδα τεράστια όταν άλλαξα αναρτήσεις γιατί είμαι 114 κιλά με τον εξοπλισμό και η μαμά ανάρτηση ήταν ακατάλληλη, μετά είχε μεγαλύτερη σταθερότητα και παρόλο που έχω λάθος γραμμές τις περισσότερες φορές καταφέρνει και σώζει την κατάσταση...
    πρεπει να το κάνω αλλα θα ξεκινησω απο τις μαμα ρυθμισεις (τωρα εχω αλλες πισω απο τον προηγουμενο) και θα παω απο εκει. Για αφτερ ουτε λογος, αλλωστε θεωρω οτι εχει πολύ καλές αναρτησεις.

  14. #74
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nikma
    Εγγραφή
    30/09/2012
    Μηνύματα
    325
    ToKToK@ Ωραίος! Να σε ρωτήσω το r1 μηχανικά το έχεις πειράξει ή είναι μαμά;

    Η πίστα φοβερή, απλά στις πιθανές εξόδους στις στροφές πολύ μπετό σε κοντινή απόσταση ή είναι η ιδέα μου

  15. #75
    #WE_R1 Το avatar του/της TokTok
    Εγγραφή
    18/05/2006
    Μηνύματα
    218
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikma Προβολή μηνύματος
    ToKToK@ Ωραίος! Να σε ρωτήσω το r1 μηχανικά το έχεις πειράξει ή είναι μαμά;

    Η πίστα φοβερή, απλά στις πιθανές εξόδους στις στροφές πολύ μπετό σε κοντινή απόσταση ή είναι η ιδέα μου
    Χωρίς να ειμαι ειδικός δεν νομίζω ότι υπήρχε κίνδυνος σε καποια εξοδο. Οι αμμοπαγίδες είναι αρκετά μέτρα. Από τη στιγμή που ειναι πίστα παγκοσμίου φαντάζομαι οτι σκεφτεί τα πάντα.

    Το R1 μοτέρ πέρα την αλλαγή του βολάν που του είχα κάνει δεν έχει πειραχτεί. Εξάτμιση από λαιμούς έχει και πρόγραμμα. Επίσης στην πίστα το είχα -1 μπροστά από 17 σε 16. Βέβαια με KR 195/65 το μηχανάκι μου φαινόταν σχεδόν το ίδιο στο απλωμα....
    YAMAHA | Revs your heart!!!

Σελίδα 5 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Σχόλια & ευχές περί "ΕΣΚΑΣΕ!!! κινητήρας..."
    από THEOD στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 182
    Τελευταίο μήνυμα: 17/12/2008, 13:48
  2. Περι Γαμου
    από dela στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2008, 19:46
  3. Περί Αλυσίδας …
    από niko13g στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 23/12/2003, 15:38
  4. περι βενζινης
    από bsari στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2003, 02:48
  5. Περι γουρουνιων ο λογος!!!!
    από dela στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 07/11/2003, 16:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF