Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 41 από 41

Θέμα: Honda hornet 2006 - είναι αξιόπιστο;

  1. #31
    Αργός Το avatar του/της Cpt_Slow
    Εγγραφή
    01/02/2016
    Μηνύματα
    453
    φιλε να το παρεις για εμενα ειναι απο τα πιο ομορφα γυμνα μηχανακια που εχουν βγει ποτε

  2. #32
    ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ




    Από τα δικά μου κατά καιρούς μηχανάκια θα πω ότι ένα μηχανάκι που είναι το μοναδικό μέσο
    κίνησης για κάποιον δεν μπορεί να έχει κάτω από 8000-10000 χλμ. το χρόνο.
    Έχοντας στην κατοχή μου αυτοκίνητο και 2 μηχανάκια έκανα σχεδόν 5000-6000 χλμ.το χρόνο
    εκτός από τις χρονιές που έκανα μεγάλα ταξίδια με το μηχανάκι.
    Υπάρχουν βέβαια και άλλες καταστάσεις ειδικές θα έλεγα,όμως αυτές είναι ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ..!!!
    Όμως όταν ένα μηχανάκι είναι δεκαετίας,αν ζητήσετε χαρτιά ΚΤΕΟ για παράδειγμα,ή βιβλία σέρβις
    και τα αντιπαραβάλετε κάπου θα φαίνονται τα χλμ.,κάπου θα καταλάβετε τις ατασταλίες
    εάν υπάρχουν.
    Αλλά όπως είπαν και κάποιοι φίλοι,η γενική εικόνα της μοτό ΦΑΙΝΕΤΑΙ και από άλλα πράγματα.

  3. #33
    Φτουσκουλικομυρμηγκότρυπα Το avatar του/της Sabre
    Εγγραφή
    10/02/2006
    Μηνύματα
    484
    Άντε να τα ακούσεις και από ένα κάτοχο του 2005 μοντέλου με 127.000 χιλιόμετρα.
    Αγορασμένο τον 7/2005
    Αξιόπιστο είναι*. (ανορθωτή* έχω αλλάξει βεβαίως-βεβαίως μην ξεχνιόμαστε)
    Δεν σπάει δεν χαλάει.
    Αλυσίδες,γρανάζια,λάδια,υγρά,φίλτρα,τακάκια /αναλώσιμα δηλαδή θα αλλάζεις στα πρέποντα χρονικά διαστήματα για να είσαι οκ. Αν το αφήσεις σε άφησε και αυτό...(1)
    Αναρτήσεις και φρένα κάνουν την δουλειά τους για απλή χρήση και όχι για καφρίλες - με σωστή συντήρηση όμως - καθώς δεν είναι για πολλά όπως είπα.
    Καρμπυρατέρ και όχι injection. Καλή λειτουργία αλλά μάλλον όχι πολύ οικονομικό - κάτι με το οποίο ποτέ δεν ασχολήθηκα να πω την αλήθεια. Η λειτουργία του δεν με προβλημάτισε ποτέ.
    Καλά φώτα έχει, οκ σέλα έχει , ωραία θέση οδήγησης έχει για μέσα στην πόλη , θα φας ξύλο από τον αέρα σε ανοικτές διαδρομές.
    Ποιότητα κατασκευής.... δυστυχώς made in italy - δεν έμεινα ευχαριστημένος.... Λίγη σκουριά εδώ, λίγο το χρώμα στο ένα μαρσπιέ του συνοδηγού ξεφλούδισε εκεί, κάποια οξείδωση παραπέρα, ψιλά πράγματα αλλά δεν είναι και ότι καλύτερο.
    Πολλά άλογα δεν έχει, ροπή υπάρχει εκεί που την χρειάζεσαι , λίγα πράγματα όμως.
    Η μηχανή αυτή ήταν το μουλάρι/παπί μου για να με πηγαίνει σχεδόν παντού για τα 10+ χρόνια συνολικής λειτουργίας της. Από την δουλειά στο σπίτι, στην μικρή βόλτα στα πέριξ και σε 2-3 ταξιδάκια εντός Ελλάδας.
    Πέρα του ανορθωτή που με άφησε ένα πρωινό έξω από το εργοτάξιο που δούλευα τότε στο κέντρο της Αθήνας δεν με έχει πουλήσει ποτέ της.

    (1) Δυστυχώς οικονομικοί λόγοι με έκαναν να μην της δώσω την απαραίτητη φροντίδα τον τελευταίο χρόνο και από τα Χριστούγεννα που μας πέρασαν έφτασε στο σημείο να μην είναι ικανή να με υπηρετήσει με ασφάλεια και αξιοπιστία και έτσι μάλλον θα οδηγηθεί στην τελευταία της κατοικία σκεπασμένη στο γκαράζ του πατρικού μου.
    Έχουμε δεί το τέλος της ιστορίας, το τέλος του υπαρκτού σοσιαλισμού, το τέλος της Θρησκείας, το τέλος της αυταπάτης, ακόμα και το τέλος της χιλιετηρίδας...
    Μόνο το τέλος της μαλακίας δεν προβλέπεται να δούμε σύντομα.

  4. #34
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    535
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sabre Προβολή μηνύματος
    Άντε να τα ακούσεις και από ένα κάτοχο του 2005 μοντέλου με 127.000 χιλιόμετρα.
    [/SIZE]
    Φίλε τα χλμ είναι πολλά, μήπως τα έχεις ανεβάσει;

    Πέρα από την πλάκα, φίλε spiraleon να μια άποψη που αξίζει να διαβάσεις και θα σε βοηθήσει...

  5. #35
    Καλησπέρα τελικά πήρα το μοντέλο του 2008 με 21000 χλμ κουκλί είναι δεν έχασα πιστεύω στην ανταλλαγή φωτογραφία θα προσπαθήσω να ανεβάσω

  6. #36
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    καλοταξιδος μαγκακο μου.

  7. #37
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	1.jpg 
Προβολές:	102 
Μέγεθος:	88,0 KB 
ID:	382446
    edo eimaste
    ζησε το ονειρο

  8. #38
    Μέλος Το avatar του/της kyo
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    297
    καλοριζικο

  9. #39
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spiraleon Προβολή μηνύματος
    edo eimaste
    Καλά χιλιόμετρα!
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tedvj23
    Εγγραφή
    05/02/2010
    Μηνύματα
    1.503
    λαλοριζικο!

  11. #41
    ευχαριστω παιδια για τις ευχες σας
    ζησε το ονειρο

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Κλοπή Honda Hornet 2006 από Αμπελόκηπους
    από Sele στο forum Κλοπές
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 17/06/2014, 14:51

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF