Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 25

Θέμα: Μεγαρα vs Mugello

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DrIoannis
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    1.789

    Μεγαρα vs Mugello

    Ωραία μέρα εχθές αλλά θα το πω γιατί θα σκάσω...
    Αυτό με το ρεύμα και τον "μπαλαντέζα" που πουλάει ρεύμα δεν μπορώ να το καταπιώ! ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ ΤΟ ΠΟΔΙ ΜΟΥ αν δεν έχει ρεύμα η πίστα ΤΕΛΟΣ.
    Έχει πάει που έχει πάει 60 ευρώ από 45 που ξεκίνησαν τα trackday και 15 το ρεύμα...αν είναι δυνατόν.
    «Ο μεγαλύτερος εχθρός της γνώσης δεν είναι η άγνοια, αλλά η ψευδαίσθηση της γνώσης» Stephen Hawking
    You will never be arrested #58

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrIoannis Προβολή μηνύματος
    Ωραία μέρα εχθές αλλά θα το πω γιατί θα σκάσω...
    Αυτό με το ρεύμα και τον "μπαλαντέζα" που πουλάει ρεύμα δεν μπορώ να το καταπιώ! ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ ΤΟ ΠΟΔΙ ΜΟΥ αν δεν έχει ρεύμα η πίστα ΤΕΛΟΣ.
    Έχει πάει που έχει πάει 60 ευρώ από 45 που ξεκίνησαν τα trackday και 15 το ρεύμα...αν είναι δυνατόν.
    τι ακριβως εγινε??? ρευμα 15ευρω??

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της basiliss13
    Εγγραφή
    02/05/2010
    Μηνύματα
    348
    δεν είναι καινούριο,...2 χρονια γίνετε αυτή η δουλειά,...φυσικά και στους αγώνες το ίδιο γίνετε,...όταν δεν είναι ο τύπος εκεί,απλά δεν έχει ρεύμα(πάντα με extra πληρωμή βεβαια..)

  4. #4
    Αρχάριος Το avatar του/της nathair
    Εγγραφή
    08/03/2012
    Μηνύματα
    699
    Δεν έχει νοημα να ξακαξεκινάμε κουβέντες εδω για το ρεύμα και την τιμη της πίστας... Ναι και εγω θα ήθελα φτηνη και ΚΑΛΗ πιστα με ρευμα και ωραία paddock girls να μου κανουνε σκιά και όχι μονο. Mugello λοιπόν που για να κάνεις ενα 3ημερο θες 2000 ολα μέσα. Παρακαλώ ανοίξτε thread να το συζητήσετε αν θέλετε.

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της basiliss13
    Εγγραφή
    02/05/2010
    Μηνύματα
    348

    Μεγαρα vs Mugello

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nathair Προβολή μηνύματος
    Δεν έχει νοημα να ξακαξεκινάμε κουβέντες εδω για το ρεύμα και την τιμη της πίστας... Ναι και εγω θα ήθελα φτηνη και ΚΑΛΗ πιστα με ρευμα και ωραία paddock girls να μου κανουνε σκιά και όχι μονο. Mugello λοιπόν που για να κάνεις ενα 3ημερο θες 2000 ολα μέσα. Παρακαλώ ανοίξτε thread να το συζητήσετε αν θέλετε.

    Με αφορμή αυτό,θα ανοίξω την κουβέντα,μιας και πιστεύω ότι πληρώνουμε Mugello,και ας είναι Μέγαρα....


    2000 για 3 μέρες όλα μέσα λες,...τι εννοείς μέσα όλα μέσα?

  6. #6
    Α ραααααααα Το avatar του/της Hayate
    Super Moderator
    Εγγραφή
    21/01/2010
    Μηνύματα
    1.372
    Σπύρο συγγνώμη αλλα είσαι φάουλ...Και βέβαια πρέπει να το συζητάμε (στο θέμα που άνοιξε ο βασιλης) και εννοείται πως πρέπει να απαιτούμε το καλύτερο για εμάς...Να στο πώ και αλλιώς;Εκει μέσα χάθηκε παλικάρι απο δικές τους μαλακίες ασφάλειας και την ξαναανοίξανε άρπα κόλα την πίστα και προφανώς ο ιδιοκτήτης δεν ενδιαφέρεται να την βελτιώσει αυτό είναι απο τα σιγουράκια.Το Mugello σου προσφέρει άλλα πράγματα και είναι πολυτέλεια για τον μέσο αναβάτη αν θες να στο πώ και έτσι,μη το δίνεις ώς παράδειγμα.Μιλάς για εξ ολοκλήρου άλλα επίπεδα διοργάνωσης.

    Τώρα εγώ για να μην αρχίσω και γενικεύω αγαπητέ Dr.Ioannis αν ανεβαίνεις ή όταν έχεις σκοπό να ξαναανέβεις γιατί δεν κάνεις το πιο απλό;Ενοικίαση μια γεννήτρια σε συνενόηση με κάποιους που μπορεί να ενδιαφέρονται να μοιραστούν τα έξοδα αφού θα πάνε και τέλος η ιστορία...Εγώ τουλάχιστον επειδή ολομόναχος δεν πηγαίνω πλέον εκει μέσα παρα μόνο με παρέα το κάνω έτσι και δεν έχω και κανέναν ανάγκη για ρεύματα.Τώρα να κάποιος που έχει σκοπό να έρθει μονάχος του γιατί δεν έχει παρέα ή οτιδήποτε άλλο ας ζητήσει λίγο ρεύμα,δεν έγινε και κάτι,α του δώκουμε του ανθρώπου απο το να τα σκάσει στους άλλους παρόχους....

    Ναι σίγουρα θα κάνω λιγότερα Track Day αλλά τουλάχιστον τα κάνω όπως εγώ θέλω και όχι όπως αυτοί...

    υ.γ.Και δε τα βάζω με τους διοργανωτές γιατί ξέρω για κάποιους οτι δεν φταίνε αυτοί για τις υψηλές τιμές στα Τrack Day...
    Τελευταία τροποποίηση από Hayate; 26/03/2017 στις 15:35.

  7. #7
    Αρχάριος Το avatar του/της nathair
    Εγγραφή
    08/03/2012
    Μηνύματα
    699
    Συζητήστε το αλλού όσο θέλετε. Ανοίξτε thread. Νομίζω το μήνυμά μου είναι σαφέστατο και κανένα φάουλ δεν έχω. Εδώ είναι για να ενημερώνουμε πότε είναι το επόμενο τρακ ντέι, να κανονίζουμε και να βρεθούμε εκεί κλπ.
    Διάβασε το ξανά και πες μου μου είναι το φάουλ.

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stamatisx
    Εγγραφή
    15/11/2014
    Μηνύματα
    160
    Το θέμα είναι απλό, λέγεται μονοπώλιο. Οι επιλογές είναι 3:

    1) Δημιουργία καινούργιας πίστας αντίστοιχων ή καλύτερων προδιαγραφών για να σπάσει το μονοπώλιο.
    2) Συμμετοχή σε track day που γίνονται στις Σέρρες και μόνο.
    3) Αποδεχόμαστε την κατάσταση.

    Αυτό που γίνεται ως επί το πλείστον είναι το #3

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    τραγικοι στα μεγαρα με αυτα που ακουω. ενα μπαχαλο, απο την ιδιοκτησια ξεκιναει βεβαια που ειναι ο ιδιοκτητης, του ιδιοκτητη, ω ιδιοκτητα!

  10. #10
    Α ραααααααα Το avatar του/της Hayate
    Super Moderator
    Εγγραφή
    21/01/2010
    Μηνύματα
    1.372
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stamatisx Προβολή μηνύματος
    Το θέμα είναι απλό, λέγεται μονοπώλιο. Οι επιλογές είναι 3:

    1) Δημιουργία καινούργιας πίστας αντίστοιχων ή καλύτερων προδιαγραφών για να σπάσει το μονοπώλιο.
    2) Συμμετοχή σε track day που γίνονται στις Σέρρες και μόνο.
    3) Αποδεχόμαστε την κατάσταση.

    Αυτό που γίνεται ως επί το πλείστον είναι το #3
    Υπάρχει και το #4 στο οποίο συμμετέχουν φιλικά μου άτομα...απλα το σιχαθηκαν και σταματήσανε.... Και εγω πλέον είμαι μεταξύ του 2 και του 4...

  11. #11
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.487
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ηayate Προβολή μηνύματος
    Υπάρχει και το #4 στο οποίο συμμετέχουν φιλικά μου άτομα...απλα το σιχαθηκαν και σταματήσανε.... Και εγω πλέον είμαι μεταξύ του 2 και του 4...
    Αναφέρεται κάπου το 4;;;

  12. #12
    Αρχάριος Το avatar του/της nathair
    Εγγραφή
    08/03/2012
    Μηνύματα
    699
    2000 όλα μέσα περιλαμβάνει χοντρικά:
    - 600 παράβολο συμμετοχής για 3ήμερο
    - 300 μεταφορά μοτοσυκλέτας
    - 275 αεροπορικά εισιτήρια
    - 25 εισιτήρια τρένου
    - 200 διαμονή
    - 200 διατροφή
    - 400 λάστιχα
    - 100 βενζίνη
    - 75 μοιρασμένο box

    Ούπς κάηκα, ξεπέρασα τα 2000. Σε κάθε περίπτωση σε όλες τις κατηγορίες μπορείς να κάνεις οικονομία. Εκτός από τα λάστιχα, εκεί μπορεί να φας και τα διπλά. Και στη μεταφορά της μοτό μπορείς να την πας με τρέιλερ/καβάλα και με φέρυ μπορείς να πάς, και στο box να κοιμηθείς, και box να μην πάρεις και να στήσεις τα πράγματα στο πάρκινγκ, και στην διατροφή μπορείς να κάνεις οικονομία...
    Τα κόστη φυσικά για Σέρρες δεν είναι τόσο ψηλά, αλλά πάλι δεν είναι αμελητέα... Αν ήτανε, κάθε ΣΚ Σέρρες θα ήμουνα.

  13. #13
    Αρχάριος Το avatar του/της nathair
    Εγγραφή
    08/03/2012
    Μηνύματα
    699
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stamatisx Προβολή μηνύματος
    Το θέμα είναι απλό, λέγεται μονοπώλιο. Οι επιλογές είναι 3:

    1) Δημιουργία καινούργιας πίστας αντίστοιχων ή καλύτερων προδιαγραφών για να σπάσει το μονοπώλιο.
    2) Συμμετοχή σε track day που γίνονται στις Σέρρες και μόνο.
    3) Αποδεχόμαστε την κατάσταση.

    Αυτό που γίνεται ως επί το πλείστον είναι το #3

    Πολύ σωστά. Για να δούμε και τις επιλογές μία μία.

    1) Διάφοροι γνωστοί παράγοντες του χώρου το θέλουν και το προσπαθούν. Μόνο που δεν υπάρχει περίπτωση να βρεθεί επενδυτής που να επενδύσει στον χώρο αυτόν, στην χώρα αυτή, και δε μιλάω και ειδικά για την περίοδο που βρισκόμαστε... Και αν βρεθεί, θα πρέπει να βρεθεί και κατάλληλο 'χωράφι', ευάερο και ευήλιο, σε περιοχή βιομηχανική, μακριά από οικισμούς κλπ κλπ, και μετά από 20 χρόνια να πάρει άδεια λειτουργίας, και ζήσε Μάη μου να φας τριφύλλι. Δεν ελπίζω στην ζωή μου να το δω αυτό, δηλαδή, καλών προδιαγραφών νέα πίστα κοντά στην Αθήνα. Μακάρι, αλλά αμφιβάλλω.
    2) Βέβαια, και επίσης να πηγαίνουμε και καθημερινές που είναι ανοικτή για το κοινό, όλον το χρόνο. Αν ήμουν εισοδηματίας και όχι εργαζόμενος, θα είχα ήδη μετακομίσει Σέρρες... Αλλιώς το κόστος και ο χρόνος είναι απαγορευτικά για τους απλούς θνητούς εργαζόμενους. Μην ξεχνάμε οτι τα track days για μηχανές είναι περιορισμένα στις Σέρρες, πόσα γίνονται τον χρόνο; 4; 5; Η πίστα έχει ζήτηση και για άλλες δραστηριότητες...Αρα πρέπει να συμπληρώσεις και με καθημερινές.
    3) και 4) που λέει ο Αντώνης δηλαδή είτε αποδεχόμαστε την κατάταση είτε δεν ξαναπατάμε Μέγαρα. Φυσικά και υπάρχει το 4, αλλά ρεαλιστικά αν θέλεις να βελτιώνεσαι, να πηγαίνεις καλύτερα, και να έχεις την στοιχειώδη ασφάλεια της πίστας, δεν υπάρχει το 4 αλλά μόνο το 3. Τώρα, και εγώ σε κάποιο σημείο θα πω "been there, done that, δεν πάνε παρακάτω οι χρόνοι, χόρτασα, μια φορά τον χρόνο τώρα μόνο Σέρρες". Αλλά μέχρι να φτάσει κανείς εκεί...
    Υπάρχει και το 5) Κάνουμε τον δρόμο πίστα. Εκεί δεν σχολιάζω, ο καθένας είναι σε θέση να κρίνει πόσο αξιολογεί την ζωή του...

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nathair Προβολή μηνύματος
    Πολύ σωστά. Για να δούμε και τις επιλογές μία μία.

    1) Διάφοροι γνωστοί παράγοντες του χώρου το θέλουν και το προσπαθούν. Μόνο που δεν υπάρχει περίπτωση να βρεθεί επενδυτής που να επενδύσει στον χώρο αυτόν, στην χώρα αυτή, και δε μιλάω και ειδικά για την περίοδο που βρισκόμαστε... Και αν βρεθεί, θα πρέπει να βρεθεί και κατάλληλο 'χωράφι', ευάερο και ευήλιο, σε περιοχή βιομηχανική, μακριά από οικισμούς κλπ κλπ, και μετά από 20 χρόνια να πάρει άδεια λειτουργίας, και ζήσε Μάη μου να φας τριφύλλι. Δεν ελπίζω στην ζωή μου να το δω αυτό, δηλαδή, καλών προδιαγραφών νέα πίστα κοντά στην Αθήνα. Μακάρι, αλλά αμφιβάλλω.
    2) Βέβαια, και επίσης να πηγαίνουμε και καθημερινές που είναι ανοικτή για το κοινό, όλον το χρόνο. Αν ήμουν εισοδηματίας και όχι εργαζόμενος, θα είχα ήδη μετακομίσει Σέρρες... Αλλιώς το κόστος και ο χρόνος είναι απαγορευτικά για τους απλούς θνητούς εργαζόμενους. Μην ξεχνάμε οτι τα track days για μηχανές είναι περιορισμένα στις Σέρρες, πόσα γίνονται τον χρόνο; 4; 5; Η πίστα έχει ζήτηση και για άλλες δραστηριότητες...Αρα πρέπει να συμπληρώσεις και με καθημερινές.
    3) και 4) που λέει ο Αντώνης δηλαδή είτε αποδεχόμαστε την κατάταση είτε δεν ξαναπατάμε Μέγαρα. Φυσικά και υπάρχει το 4, αλλά ρεαλιστικά αν θέλεις να βελτιώνεσαι, να πηγαίνεις καλύτερα, και να έχεις την στοιχειώδη ασφάλεια της πίστας, δεν υπάρχει το 4 αλλά μόνο το 3. Τώρα, και εγώ σε κάποιο σημείο θα πω "been there, done that, δεν πάνε παρακάτω οι χρόνοι, χόρτασα, μια φορά τον χρόνο τώρα μόνο Σέρρες". Αλλά μέχρι να φτάσει κανείς εκεί...
    Υπάρχει και το 5) Κάνουμε τον δρόμο πίστα. Εκεί δεν σχολιάζω, ο καθένας είναι σε θέση να κρίνει πόσο αξιολογεί την ζωή του...
    Ατυχέστατο αδελφέ , δεν κυκλοφορείς μόνος σου στο δρόμο...

  15. #15
    Αρχάριος Το avatar του/της nathair
    Εγγραφή
    08/03/2012
    Μηνύματα
    699
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Ατυχέστατο αδελφέ , δεν κυκλοφορείς μόνος σου στο δρόμο...
    Πράγματι, έχεις απόλυτο δίκιο. Το νόημα ίδιο όμως. Ο καθένας λοιπόν κρίνει πόσο αξιολογεί την ζωή του και την ζωή των άλλων.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. street VS enduro
    από anr11 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο μήνυμα: 23/09/2014, 13:21
  2. Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 24/11/2003, 17:09
  3. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2003, 09:37
  4. venzini(GR vs UK)
    από greekshadow στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2003, 22:34
  5. Ειμαστε Για Μεγαρα Το Σκ?
    από XTMPAM στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2003, 11:43

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF