Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 25 από 25

Θέμα: Μεγαρα vs Mugello

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της basiliss13
    Εγγραφή
    02/05/2010
    Μηνύματα
    348
    Εγώ θα ξεκινήσω από τα δεδομένα....

    πριν 2 χρονια η τιμή ήταν 45 με ρεύμα,με 4-5 πλοηγούς,...μετά το ατύχημα,ήταν μια ευκαιρία να αναβαθμιστεί λίγο η πιστα σε κάποια θέματα,τελικά δεν έγινε τίποτα και σήμερα έχει 60+15=75!!!

    Σε καμια περίπτωση δεν μπορεί να συγκριθεί με Σέρρες,αλλα είναι ένα καλο πιστάκι για προπόνηση,με ιδιους κινδυνους που έχει το άθλημα γενικά....

    για το τι θα έπρεπε να γίνει?νομίζω ένα είναι το λογικό,να πάρει κάποιος την διαχείριση,δηλαδή να την νοικιάζει για 1-2 χρονια,και αυτός να την επινοικιάζει σε κάθε ενδιαφερόμενο,...

    το ότι δεν έχει ρεύμα παράδειγμα,...οφείλεται αποκλειστικά στους διοργανωτές που δεν τα βρίσκουν αναμεταξύ τους ώστε να πληρώνεται κανονικά...το ότι δεν την αναβαθμίζουν λίγο επίσης οφείλεται σε αυτούς που δεν τσοντάρουν να τα κάνουν....

    αυτα πιστεύω για τα μέγαρα,...

    για της Σέρρες,ο Χαλαρης έχει κάνει την αρχή,...αν ακολουθούσαν και άλλοι θα ήταν ακόμα οικονομικότερο ένα διήμερο....

  2. #17
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.060
    Αν βγάζουν τα λεφτά τους κι έτσι, γιατί να αλλάξουν οτιδήποτε;
    Life begins at 45°.

  3. #18
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Το θέμα είναι για το ρεύμα και τις κουβέρτες που χρησιμοποιούν πόσοι που μπαίνουν πίστα;

    Εφόσον οι περισσότεροι που μπαίνουν δεν θέλουν κουβέρτες, κι όσοι θέλουν πληρώνουν τα 15 ή δεν πάνε Μέγαρα αλλά παραμένει γεμάτο το μαγαζί, όλα καλά (για τον διοργανωτή).
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της basiliss13
    Εγγραφή
    02/05/2010
    Μηνύματα
    348
    δεν νομίζω ότι είναι γεμάτο το μαγαζί......γεμάτο είναι μονο κυριακή,και αυτό να έχει 1-2 εβδομάδες που δεν είχε td,......αν έχει td τεταρτη-σάββατο-κυριακή,....είμαι σίγουρος ότι οι 2 μέρες θα είναι από 5-6 συμμετοχές...

    οποτε δεν λέω ότι βγάζουν πολλά,ισα ισα,....λέω ότι η κακή διαχείριση ανεβάζει το κόστος,και μειώνει της παροχές,με αποτέλεσμα να μην πηγαίνει κόσμος,και να μην βγαίνει στο τέλος ο κάθε διοργανωτής........

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ratamahatta
    Εγγραφή
    26/04/2015
    Μηνύματα
    637
    Γνωστή κατάσταση τόσα χρόνια χωρίς να αλλάξει κάτι, οι διοργανωτές το μόνο που μπορούν να κάνουν είναι να πιεσουν καταστάσεις ακόμα και με αποχή συνολικά όμως (μοτο,αμάξια, κλπ) ώστε να έχει αποτέλεσμα .
    Φυσικά δεν μπορούν να αναλάβουν την αναβάθμιση του άσφαλτο τάπητα αλλά θα μπορούσαν εάν ήθελαν να κάνουν βελτιώσεις σε άλλα σημεία (καθαρισμό, άμμο παγίδες,κλπ) που ακόμα και έτσι θα αναβάθμιζαν το προϊόν τους.
    Αλλά όπως ο ιδιοκτήτης σαν κλασικός νεοέλληνας έφτιαξε κάτι ημιτελές και το λειτουργεί /χρεώνει όπως θέλει λόγω μονοπωλίου, έτσι και οι διοργανωτές έχουν ακουμπήσει πάνω σε αυτό και δεν κάνουν τίποτα.

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tomahawk
    Εγγραφή
    29/09/2007
    Μηνύματα
    366
    Εγώ άρχισα να μπαίνω σχετικά πρόσφατα, πριν 7-8 χρόνια, και η κατάσταση και η (δικαιολογημένη) γκρίνια ήταν στον ίδιο βαθμό.
    Οι "δήθεν" υποσχέσεις για αναβάθμιση της πίστας, το οτι ο ιδιοκτήτης θα κάνει μεγάλες αλλαγές μπλα μπλα μπλα τα ακούγαμε απο τότε.

    Πέθανε άνθρωπος εκει μέσα και δεν κουνήθηκε φύλλο, όπως αναφέρθηκε και πιο πριν.
    Δεν ξέρω γιατί περιμένουν κάποιοι τους διοργανωτές να αλλάξουν κάτι ή να απαιτήσουν το οτιδήποτε,
    αυτοί βγάζουν ένα σεβαστό κέρδος, ειδικά παλαιότερα, και αφού υπάρχουν "πελατάκια" μένει να κυλάει ως έχει η κατάσταση.

    Εγώ προσωπικά δεν περιμένω καμία αλλαγή και η γκρίνια δε βγάζει πουθενά. Μόνο η αποχή.

  7. #22
    Εδώ δεν κάνουν τα πιο απλά και ανέξοδα, όπως ένα σκουπισματάκι πριν από το trackday, που πέρα από την αγωνιστική γραμμή η υπόλοιπη άσφαλτος είναι γεμμάτη σκουπιδάκια και έτσι και πατήσεις bye και εμείς συζητάμε για ρεύματα ασφαλτοστρώσεις και ιστορίες επιστημονικής φαντασίας.

    Δυστυχώς είναι μονοπώλιο και δεν πρόκειται να αλλάξει τίποτα οπότε ή αποχή ή συμμετοχή με πλήρη γνώση της κατάστασης.

    Ο καθένας τα ζυγίζει και πράττει αναλόγως

  8. #23
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Δε ξέρω αν υπάρχει κάποιος σύλλογος, ή μια κάποια επίσημη φωνή ας πούμε, η οποία, θα μπορούσε να τραβήξει το αυτί του ιδιοκτήτη.
    Έτσι τώρα με σόλο φωνή ο καθένας, δε πρόκειται να αλλάξει κάτι.

  9. #24
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 7Tolis Προβολή μηνύματος
    Δε ξέρω αν υπάρχει κάποιος σύλλογος, ή μια κάποια επίσημη φωνή ας πούμε, η οποία, θα μπορούσε να τραβήξει το αυτί του ιδιοκτήτη.
    Έτσι τώρα με σόλο φωνή ο καθένας, δε πρόκειται να αλλάξει κάτι.
    Ναι. Ότι δεν έκανε ο οικείος δήμος, η πυροσβεστική και ένα σωρό άλλοι φορείς (συν τους συγγενείς του θανόντος που θυμάμαι τότε ήταν ιδιαίτερα εκφραστικοί) θα το κάνει ένας "σύλλογος".

    Εντάξει δεν λέω πως δεν γίνεται, αλλά το βλέπω λίιιιιγο τραβηγμένο. Η ΛΕΜΟΤ ας πούμε (δεν λέω πως είναι υπεύθυνοι, απλά είναι "παλιοί" και "μεγάλοι" και "γνωστοί" και...) είχε να οργανώσει εκδρομή Λάδωνα/Λαγκάδια για καφέ και φαγητό, δεν μπορεί να ασχολείται με Μέγαρα και παίδαρους ασούμε.





    και κάπου εκεί πίσω, ένας MAGI γελάει, γιατί τα έλεγε ο ΓΓ για συλλόγους μοτοσικλετιστών με δύναμη να αλλάξουν τον χώρο στην χώρα μας και τα ζώα γελούσαν... (Πυθία mode κατά Μπάκλεϊ).

  10. #25
    Γιατί τα γράφετε εδώ περί σωματείων και δεν τα αναφέρετε κατευθείαν στο σύλλογό σας;
    Think faster than you ride

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. street VS enduro
    από anr11 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο μήνυμα: 23/09/2014, 13:21
  2. Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 24/11/2003, 17:09
  3. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2003, 09:37
  4. venzini(GR vs UK)
    από greekshadow στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2003, 22:34
  5. Ειμαστε Για Μεγαρα Το Σκ?
    από XTMPAM στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2003, 11:43

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF