Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 9 από 9

Θέμα: Πρόβλημα με Ktm 950 sm δεν πέρνει μπροστά

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/12/2009
    Μηνύματα
    19

    Πρόβλημα με Ktm 950 sm δεν πέρνει μπροστά

    Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι δυσκολεύομαι πολύ να το βάλω μπροστά και όταν πάρει πρώτα πέρνει μπροστά ο πρώτος κύλινδρος και μετά από λίγο ο δεύτερος .καμια ιδέα τι να φταίει;

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Πολλές ιδέες τι μπορεί να φταίει, αλλά πρώτα πες τι του έχεις κάνει. Είναι εργοστασιακό ή φοράει πολλά κ διάφορα? Γιατί το δικό μου πχ που είναι όπως βγήκε, πέρνει πάντα μπροστά εύκολα, κρατάει ρελαντί κλπ τα πολύ κρύα πρωινά το κάνει αυτό να σκάει για λίγο στην αρχή μόνο ο ένας κύλινδρος κ μετά από λίγο κ δεύτερος, αλλά πρόβλημα ουδέν, πάλι πέρνει μπρος εύκολα. Η μπαταρία είναι πολύ σημαντικό να είναι φορτισμένη κ να έχει δύναμη

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/12/2009
    Μηνύματα
    19
    Φοράει εξατμίσεις μόνο και τίποτα άλλο.ετσι ξαφνικά άρχισε να το κάνει .δεν ξέρω αν παίζει ρόλο ότι την προηγούμενη μέρα το έπλυνα

  4. #4
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Jimrizos Προβολή μηνύματος
    Φοράει εξατμίσεις μόνο και τίποτα άλλο.ετσι ξαφνικά άρχισε να το κάνει .δεν ξέρω αν παίζει ρόλο ότι την προηγούμενη μέρα το έπλυνα
    Ε μαλλον αυτό είναι.
    Βγαλε και φύσηξε τις πίπες, δες και τα μπουζί. Μπορεί βέβαια να είναι απο κάποια φύσσα και όχι απο εκεί, αλλά απο εκει θα ξεκινησεις αφού παίρνει ο ένας και δεν παίρνει ο άλλος κύλινδρος.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/12/2009
    Μηνύματα
    19
    Αυτό θα κάνω αλλά και πάλι το να παίρνει μετά από 30 μίζες περίεργο μου φαίνεται

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/12/2009
    Μηνύματα
    19
    Η μηχανή είναι μοντέλο του 2006 με πρώτη Άδεια του 08.εχει 15000 χιλ θα ήθελα να σε ρωτήσω μήπως θέλουν αντικατάσταση τα μπουζί και αν είναι εύκολο να ασχοληθώ μόνος να τα αλλάξω γιατί κατά καιρούς μου Μιριζει καμένο λάδι μετά από σκίσιμο που της ρίχνω

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.345
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Jimrizos Προβολή μηνύματος
    Η μηχανή είναι μοντέλο του 2006 με πρώτη Άδεια του 08.εχει 15000 χιλ θα ήθελα να σε ρωτήσω μήπως θέλουν αντικατάσταση τα μπουζί και αν είναι εύκολο να ασχοληθώ μόνος να τα αλλάξω γιατί κατά καιρούς μου Μιριζει καμένο λάδι μετά από σκίσιμο που της ρίχνω
    Και θα βάλεις μπουζί που δεν μυρίζουν λάδι? Έχουν βγει τέτοια ? Τόσο πίσω έχω μείνει ?
    Τεσπα. Αν πιάνουν τα χέρια σου έχεις εργαλεία και μπορείς να βρεις/διαβάσεις το βιβλίο συντήρησης μπορείς να το κανεις...
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  8. #8
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    βαλε φραγκα στην τσεπη και πηγαινε σε κανενα Χ............. να στο κανει μηχανακι παλι. Απο το 08 και δεν εχεις αλλαξει μπουζι; Μετα θα πουνε το γνωστο Καθε Τριτη Μαστορα και ειναι αδικο για το μηχανακι.

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Για να βγάλεις μπουζί θέλει ποοοοοοοολυυυ λύσιμο, ειδικά του μπροστά είναι μανίκι. Κ δυστυχώς ειδικό εργαλείο γιατί είναι βαθιά στη κεφαλή κ δε χωράει κλασικό κλειδί γιατί είναι στενά. Μάλλον θα πρέπει να καταφύγεις στον γνωστό άγνωστο στο παραδρομο της φρατζη

Παρόμοια θέματα

  1. προβλημα με ktm lc4. κανει σκασηματα και δεν παιρνει μπροστα.
    από jimis gsxr1100 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 19/08/2017, 14:55
  2. Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 11/02/2010, 16:59
  3. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 03/09/2006, 16:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF