Σελίδα 6 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 102

Θέμα: Αγορά Moto 650 (μεταχειρισμένη η καινούρια? V-Storm 2017?

  1. #76
    Αργός Το avatar του/της Cpt_Slow
    Εγγραφή
    01/02/2016
    Μηνύματα
    453
    να παρεις οτι λεει η καρδια σου

  2. #77
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ε εδώ που τα λέμε, έχει ένα δίκιο ο αμυρού. Η σέλα είναι σπορ μοτοσικλέτας. Δεν υπάρχουν λαβές. Το ΜΤ δεν είναι για τουρίστες. Σίγουρα είναι πολύ καλύτερα με μια βαλίτσα πίσω, ώστε να ακουμπάει η πλάτη, αλλά και πάλι, δεν είναι για 5 ώρες ταξίδι. Εκτός αν ο φίλος "ταξίδι" εννοεί αποστάσεις 100 χιλιομέτρων.
    Πάσο, μόνο αν δεν αντέχει το υποπλαίσιο.

  3. #78
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2017
    Μηνύματα
    22
    @irinia: Όπως σου είπα και εγώ είμαι της άποψης για καινούριο, αλλά με 2500+ κάτω και σε τέτοια κατάσταση νομίζω ότι αξίζει και γι'αυτό λέω να το προτιμήσω. Δεν είναι θέμα υπομονής και τώρα μπορώ να το πάρω καινούριο, αλλά γιατί να μη γλιτώσω τα 2500? Δεν τα βρίσκουμε στον δρόμο. Ξαναλέω φυσικά αν αξίζει κάτι πραγματικά και πιστεύω ότι οι συγκεκριμένες 2 περιπτώσεις αξίζουν (το versys με μια μείωση τιμής τουλάχιστον 300-400€). Εννοείται ότι λες την γνώμη σου, αυτό ζητάω και σ'ευχαριστώ.

    @buckley: Δεν μου αρέσει το tracer 700. Είναι μικρή μηχανή, με αχρείαστα φουσκωμένα πλαστικά μπροστά και χωρίς σέλα πίσω. Τουλάχιστον αυτό βλέπω εγώ. Στην τιμή της και με 1000€ δώρο δεν θα το σκεφτόμουν καν αν με βόλευε, αλλά δεν...

    @amyroukai: Αυτό δεν το είχα δει, αν και κάτι τέτοια που πέτυχα με τα πολλά δώρα και τις χαμηλές τιμές όταν πας εκεί σου λένε άλλα, όμως θα κάνω ένα τηλέφωνο. Σ'ευχαριστώ!
    EDIT: Και όπως είπα αυτές είναι αγγελίες παγίδες. Πήρα τηλέφωνο και φυσικά δεν υπάρχει, βγαίνει πλέον το '17 με 9290€!...
    Τελευταία τροποποίηση από nikosjc; 26/04/2017 στις 15:19.

  4. #79
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2017
    Μηνύματα
    22
    ΤΕΛΟΣ! Έκλεισα τελικά το NC! Σήμερα πάω χαρτιά και χρήματα και αύριο την παίρνω! Έκανα μια προσπάθεια για το versys αλλά ο άνθρωπος δεν ήθελε να ρίξει την τιμή, οπότε ήταν πιο εύκολη η απόφαση για το NC.
    Ο άνθρωπος από την honda είναι εξυπηρετικότατος, έκανε ότι περνούσε από το χέρι του σε ότι του ζήτησα, ελπίζω να αξίζει τελικά και να μείνω ευχαριστημένος...
    Σας ευχαριστώ πολύ όλους, θα επανέλθω με... review και φωτος...!
    Τελευταία τροποποίηση από nikosjc; 27/04/2017 στις 22:28.

  5. #80
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    22/03/2007
    Μηνύματα
    896
    καλοριζικο φιλε Νικο ειμαι σιγουρος πως θα μεινεις ενθουσιασμενος και παντα ορθιος..
    Κανε το καλο..ριξτο στο γυαλο...that's the law..

  6. #81
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της @topos
    Εγγραφή
    27/06/2008
    Μηνύματα
    146
    Περιμενουμε εντυπωσεις, ειδικα σε σχεση με τον πηγασο μιας στα χαρτια φαινοντε να εχουν εφαμιλλα χαρακτηριστικα(θα υποθεσω πως η ροπη/ιπποδυναμη του nc θα καλυπτει μεγαλυτερο φασμα).

  7. #82
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από @topos Προβολή μηνύματος
    Περιμενουμε εντυπωσεις, ειδικα σε σχεση με τον πηγασο μιας στα χαρτια φαινοντε να εχουν εφαμιλλα χαρακτηριστικα(θα υποθεσω πως η ροπη/ιπποδυναμη του nc θα καλυπτει μεγαλυτερο φασμα).
    το nc φίλε σε σχέση με πολλά μηχανάκια που ειναι κοντά στους ίππους του,εχει μεγάλες διαφορές λόγω dct λόγω ροπής ,και λόγω ρύθμισης κινητήρα ! δηλαδή λίγα μηχανάκια με παρόμοιους ίππους μπορούν να σταθουν διπλά του ! το DCT κάνει θαύματα!
    καλοριζικο ,καλες βόλτες !!!

  8. #83
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από NIKOS. Προβολή μηνύματος
    το nc φίλε σε σχέση με πολλά μηχανάκια που ειναι κοντά στους ίππους του,εχει μεγάλες διαφορές λόγω dct λόγω ροπής ,και λόγω ρύθμισης κινητήρα ! δηλαδή λίγα μηχανάκια με παρόμοιους ίππους μπορούν να σταθουν διπλά του ! το DCT κάνει θαύματα!
    καλοριζικο ,καλες βόλτες !!!
    Λογικό αφού δεν υπάρχουν και πολλά 2κύλινδρα 750 με 50 ίππους.
    Το διάγραμμα ιπποδύναμης ροπής και οι επιδόσεις είναι πολύ κοντά στο ίδιων κυβικών BMW μου του 1975. Μονο που εκείνο καίει περισσότερο.
    Αυτή είναι η επιτυχία αυτού του κινητήρα, δεν είχε κανένα αλλο σκοπο εκτός της οικονομίας εξ αρχής και μην παραμυθιάζεσαι.
    Αυτοκινητάδικο μοτέρ είναι όπως ξέρεις.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  9. #84
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikosjc Προβολή μηνύματος
    ΤΕΛΟΣ! Έκλεισα τελικά το NC! Σήμερα πάω χαρτιά και χρήματα και αύριο την παίρνω! Έκανα μια προσπάθεια για το versys αλλά ο άνθρωπος δεν ήθελε να ρίξει την τιμή, οπότε ήταν πιο εύκολη η απόφαση για το NC.
    Ο άνθρωπος από την honda είναι εξυπηρετικότατος, έκανε ότι παιρνούσε από το χέρι του σε ότι του ζήτησα, ελπίζω να αξίζει τελικά και να μείνω ευχαριστημένος...
    Σας ευχαριστώ πολύ όλους, θα επανέλθω με... review και φωτος...!
    Καλορίζικο και καλά χλμ!
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  10. #85
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikosjc Προβολή μηνύματος
    ΤΕΛΟΣ! Έκλεισα τελικά το NC! Σήμερα πάω χαρτιά και χρήματα και αύριο την παίρνω! Έκανα μια προσπάθεια για το versys αλλά ο άνθρωπος δεν ήθελε να ρίξει την τιμή, οπότε ήταν πιο εύκολη η απόφαση για το NC.
    Ο άνθρωπος από την honda είναι εξυπηρετικότατος, έκανε ότι παιρνούσε από το χέρι του σε ότι του ζήτησα, ελπίζω να αξίζει τελικά και να μείνω ευχαριστημένος...
    Σας ευχαριστώ πολύ όλους, θα επανέλθω με... review και φωτος...!
    καλα χλμ!!
    βαλε φωτο και εντυπωσεις!!

    Τελευταία τροποποίηση από ggs; 27/04/2017 στις 15:43.

  11. #86
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    καλες βολτες και καλα ταξιδια να εχεις.
    Το aprilia το εδωσες αντααλλαγη;

  12. #87
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Stavrakos
    Εγγραφή
    15/05/2016
    Μηνύματα
    104
    Καλοριζικο,καλοταξιδο φωτο φωτο φωτο

  13. #88
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Λογικό αφού δεν υπάρχουν και πολλά 2κύλινδρα 750 με 50 ίππους.
    Το διάγραμμα ιπποδύναμης ροπής και οι επιδόσεις είναι πολύ κοντά στο ίδιων κυβικών BMW μου του 1975. Μονο που εκείνο καίει περισσότερο.
    Αυτή είναι η επιτυχία αυτού του κινητήρα, δεν είχε κανένα αλλο σκοπο εκτός της οικονομίας εξ αρχής και μην παραμυθιάζεσαι.
    Αυτοκινητάδικο μοτέρ είναι όπως ξέρεις.
    μόνο που το BMW που αναφέρεις δεν μπορεί να κάτσει διπλά στο nc με την καμία για 400 μέτρα (εννοείται ούτε μετά γιατί θα μεγαλώσει η διάφορα ) και θα του τον κάνει βάζο..γιατί άλλο τα χαρτιά και άλλο η πράξη...
    και μάλλον δεν έχεις καταλαβει καλά για να πάει ενα μηχανακι γρήγορα δεν χρειάζονται μόνο ίπποι
    ειναι κ αλλά πράγματα .και οι ίπποι ειναι 54 ,5 αν θυμάμαι καλά.
    από τον τροπο και από αυτά που γράφεις φαίνεται ότι δεν το έχεις οδηγήσει ποτέ.
    το 700 που έχω εχω εγώ στέκεται άνετα διπλά σε στρώμα φανάρι ,φαναρι το έχω κάνει εγώ ο ίδιος.
    και ειναι ενα πολύ τρανταχτό παράδειγμα για την άστοχη τελείως σύγκριση που κανεις.. όπως ξέρεις το στρώμα εχει αρκετούς ίππους παραπάνω και όμως παρ όλα αυτά...
    ναι αυτοκινηταδικο μοτέρ πήραν ενα σιδεροπριονο και κόψανε έναν κινητήρα 1400 cc Στην μέση..
    ότι διαβάζουμε στα περιοδικά δεν πάει να πει ότι ειναι και αλήθεια η σωστο ξέρεις η δημοσιογράφοι γράφουνε και πολλές μ@λακιες.....πολλες φορές .
    εκτός και αν θες να πεις ότι η φιλοσοφία του ειναι τέτοια .που πάλι θα σου πω ότι εχει μια εντελώς δικιά του .
    Τελευταία τροποποίηση από NIKOS.; 27/04/2017 στις 17:40.

  14. #89
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από NIKOS. Προβολή μηνύματος
    μόνο που το BMW που αναφέρεις δεν μπορεί να κάτσει διπλά στο nc με την καμία για 400 μέτρα (εννοείται ούτε μετά γιατί θα μεγαλώσει η διάφορα ) και θα του τον κάνει βάζο..γιατί άλλο τα χαρτιά και άλλο η πράξη...
    και μάλλον δεν έχεις καταλαβει καλά για να πάει ενα μηχανακι γρήγορα δεν χρειάζονται μόνο ίπποι
    ειναι κ αλλά πράγματα .και οι ίπποι ειναι 54 ,5 αν θυμάμαι καλά.
    από τον τροπο και από αυτά που γράφεις φαίνεται ότι δεν το έχεις οδηγήσει ποτέ.
    το 700 που έχω εχω εγώ στέκεται άνετα διπλά σε στρώμα φανάρι ,φαναρι το έχω κάνει εγώ ο ίδιος.
    και ειναι ενα πολύ τρανταχτό παράδειγμα για την άστοχη τελείως σύγκριση που κανεις.. όπως ξέρεις το στρώμα εχει αρκετούς ίππους παραπάνω και όμως παρ όλα αυτά...
    ναι αυτοκινηταδικο μοτέρ πήραν ενα σιδεροπριονο και κόψανε έναν κινητήρα 1400 cc Στην μέση..
    ότι διαβάζουμε στα περιοδικά δεν πάει να πει ότι ειναι και αλήθεια η σωστο ξέρεις η δημοσιογράφοι γράφουνε και πολλές μ@λακιες.....πολλες φορές .
    εκτός και αν θες να πεις ότι η φιλοσοφία του ειναι τέτοια .που πάλι θα σου πω ότι εχει μια εντελώς δικιά του .
    Βρε ,μην αρπάζεις και δες ξανά τι σου λέει ο sapilas.
    Το nc είναι σχετικά αδύναμο για ΣΥΓΧΡΟΝΟ 2κυλ.750ρι.
    Τα άλογα που έχει ,τα εκμεταλλεύεται πολύ καλά βοηθουμενο πολύ και από την λειτουργία του dct.
    Αυτό έχει ως αποτέλεσμα να είναι αξιοπρεπές στον δρόμο με τεράστια οικονομία καυσίμου και χωρίς να ζοριζει το μοτέρ.
    Άλλωστε,αυτός είναι και ο σκοπός του μοντέλου αυτού και όχι οι... κόντρες

  15. #90
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    Βρε ,μην αρπάζεις και δες ξανά τι σου λέει ο sapilas.
    Το nc είναι σχετικά αδύναμο για ΣΥΓΧΡΟΝΟ 2κυλ.750ρι.
    Τα άλογα που έχει ,τα εκμεταλλεύεται πολύ καλά βοηθουμενο πολύ και από την λειτουργία του dct.
    Αυτό έχει ως αποτέλεσμα να είναι αξιοπρεπές στον δρόμο με τεράστια οικονομία καυσίμου και χωρίς να ζοριζει το μοτέρ.
    Άλλωστε,αυτός είναι και ο σκοπός του μοντέλου αυτού και όχι οι... κόντρες
    ναι ρε φίλε συμφωνώ με ολο αυτό που λες έτσι ειναι ,αλλα η σύγκριση του σαπίλα με τρελάνει....
    BMW του 21 με nc... είπαμε δεν βαζει φωτιά στο δρομο αλλά δεν εχει και καμία σχέση με αυτό που κάνει την σύγκριση...εγω έχω το 700 dct και νταξει δεν ειναι πιστόλι αλλά πάει αξιοπρεπώς νομίζω και μεγάλο μέρος του , οφείλεται στο κιβωτιο.
    υ.γ το έχεις οδηγηση μάλλον το dct ?

Σελίδα 6 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. On-line Αγορά Moto
    από minotauros στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2007, 18:00
  2. Αγορά moto...
    από namoumaidas στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 14/10/2006, 22:33
  3. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 12/09/2006, 15:48

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF