Σελίδα 7 από 7 ΠρώτοΠρώτο ... 234567
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 102 από 102

Θέμα: Αγορά Moto 650 (μεταχειρισμένη η καινούρια? V-Storm 2017?

  1. #91
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από NIKOS. Προβολή μηνύματος
    ναι ρε φίλε συμφωνώ με ολο αυτό που λες έτσι ειναι ,αλλα η σύγκριση του σαπίλα με τρελάνει....
    BMW του 21 με nc... είπαμε δεν βαζει φωτιά στο δρομο αλλά δεν εχει και καμία σχέση με αυτό που κάνει την σύγκριση...
    υ.γ το έχεις οδηγηση μάλλον το dct ?
    τύπε αν λέω, αν, δεν κάνατε μερικοί σαν να βγαίνει ο Παπακαλιάτης ραντεβού με την μάνα σας κάθε φορά που αναφέρεται το μηχανάκι που οδηγείτε στο φόρουμ...

  2. #92
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    τύπε αν λέω, αν, δεν κάνατε μερικοί σαν να βγαίνει ο Παπακαλιάτης ραντεβού με την μάνα σας κάθε φορά που αναφέρεται το μηχανάκι που οδηγείτε στο φόρουμ...
    όχι ρε φίλε δεν κάνω έτσι αλλά ....οταν συγκρίνει κάποιος ,ανανα δες με χουρμαδες τρελενομαι...
    δηλαδή για σένα έστεκε αυτή η σύγκριση ;;;
    σε τι δηλαδή μπορούν να συγκριθούν αυτά τα μηχανάκια που ανεφερε ο σαπίλας ,που οκ μπορεί να ειναι και γ@μω τους τύπους το παιδι δεν τον γνωρίζω , αλλά αυτό που είπε μου φάνηκε τελείως κουφό...και οκ να δεχτώ εγώ , για χάριν της κουβέντας ότι μπορεί στα χαρτιά όπως λέει να συγκρίνονται θέλει πολύ μυαλο για να καταλάβεις ότι δεν υπάρχει περίπτωση να συγκριθούν
    στης επιδόσεις ,εκηνισεις τελικές ...
    στο νεύρο ,που εχει το κάθε μηχανακι από τα δυο .
    στην τεχνολογία και στο πως δουλεύουν η κινητήρες.
    θέλει πολύ φιλοσοφία για καταλαβει κάποιος ότι δεν μπορεί να υπάρξει σύγκριση ???
    η απάντηση ειναι ΟΧΙ δεν θέλει πολύ μυαλο ...
    άρα για ποιο λόγω μπορεί να την κάνει κάποιος ????

  3. #93
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της @topos
    Εγγραφή
    27/06/2008
    Μηνύματα
    146
    Μα κ εγω δεν ειπα ποτε οτι ειναι κακο μηχανακι η κακη αγορα.Απλα αναρωτιεμαι κατα ποσο ειναι αναβαθμιση (τουλαχιστων οσο αφορα τον κινητηρα/χωρους) σε σχεση με το pegaso trail(που εχω κ εγω).
    Δηλαδη εαν αυτοι οι 5 ιπποι και μισο κιλο ροπης παραπανω στα χαρτια εαν "φαινοντε" αρκετα περισσοτερο στο δρομο (μιας και ηταν και σχετικα ζητουμενα στα αρχικα θελω του ts) λογω διαφορετικης φιλοσοφιας κινητηρα.
    Προφανως εαν εισαι σταματα ξεκινα μεσα στην πολη το dct απο μονο του ισως να αξιζει την μεταβαση ακομα και 1000αρι να ειχε καποιος- εαν αυτο ζηταει-.

  4. #94
    ε μην τα λες έτσι άτοπε, είναι και η πιο στρωτή λειτουργία, το "άρπαγμα" από το ρελαντί, οικονομία...

  5. #95
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.991
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από @topos Προβολή μηνύματος
    Μα κ εγω δεν ειπα ποτε οτι ειναι κακο μηχανακι η κακη αγορα.Απλα αναρωτιεμαι κατα ποσο ειναι αναβαθμιση (τουλαχιστων οσο αφορα τον κινητηρα/χωρους) σε σχεση με το pegaso trail(που εχω κ εγω).
    Δηλαδη εαν αυτοι οι 5 ιπποι και μισο κιλο ροπης παραπανω στα χαρτια εαν "φαινοντε" αρκετα περισσοτερο στο δρομο (μιας και ηταν και σχετικα ζητουμενα στα αρχικα θελω του ts) λογω διαφορετικης φιλοσοφιας κινητηρα.
    Προφανως εαν εισαι σταματα ξεκινα μεσα στην πολη το dct απο μονο του ισως να αξιζει την μεταβαση ακομα και 1000αρι να ειχε καποιος- εαν αυτο ζηταει-.
    πρεπει να δεις χαρτι δυναμομέτρησης για να καταλάβεις. οι μέγιστες τιμές δεν λένε τίποτα ουσιαστικο. Επίσης αυτο που δεν μπορείς να δείς πουθενα ειναι ο ρυθμος που ανεβάζει στροφες. 50 άλογα μπορεις να βγάλεις απο xt660, 50 απο κτμ450 και 50 απο δίχρονο 250άρι. Καμία σχέση το δούλεμα του ενός με το άλλο.

  6. #96
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από @topos Προβολή μηνύματος
    Μα κ εγω δεν ειπα ποτε οτι ειναι κακο μηχανακι η κακη αγορα.Απλα αναρωτιεμαι κατα ποσο ειναι αναβαθμιση (τουλαχιστων οσο αφορα τον κινητηρα/χωρους) σε σχεση με το pegaso trail(που εχω κ εγω).
    Δηλαδη εαν αυτοι οι 5 ιπποι και μισο κιλο ροπης παραπανω στα χαρτια εαν "φαινοντε" αρκετα περισσοτερο στο δρομο (μιας και ηταν και σχετικα ζητουμενα στα αρχικα θελω του ts) λογω διαφορετικης φιλοσοφιας κινητηρα.
    Προφανως εαν εισαι σταματα ξεκινα μεσα στην πολη το dct απο μονο του ισως να αξιζει την μεταβαση ακομα και 1000αρι να ειχε καποιος- εαν αυτο ζηταει-.
    αναβάθμιση ειναι ,όχι καμία τρελη αναβάθμιση , αλλά ειναι π.χ το nc θα λαχανιαζει σε πιο υψηλές ταχύτητες από ότι το aprilia , ο χώρος για το κράνος ειναι εξυπηρετήσει τρελη !!χωραει κάνα δυο ψιλοπράγματα γάντια ,αδιάβροχα κτλπ άρα λοιπόν δεν είσαι αναγκασμένος να έχεις βαλίτσα πάνω στην μηχανή . ίσχυει και αυτό που λες για το dct .
    γενικά ειναι ενα κλικ πιο γρηγορο με πιο ομαλή λειτουργία συν την πρακτικότητα.
    και την οικονομία .

  7. #97
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikosjc Προβολή μηνύματος
    ΤΕΛΟΣ! Έκλεισα τελικά το NC! Σήμερα πάω χαρτιά και χρήματα και αύριο την παίρνω! Έκανα μια προσπάθεια για το versys αλλά ο άνθρωπος δεν ήθελε να ρίξει την τιμή, οπότε ήταν πιο εύκολη η απόφαση για το NC.
    Ο άνθρωπος από την honda είναι εξυπηρετικότατος, έκανε ότι παιρνούσε από το χέρι του σε ότι του ζήτησα, ελπίζω να αξίζει τελικά και να μείνω ευχαριστημένος...
    Σας ευχαριστώ πολύ όλους, θα επανέλθω με... review και φωτος...!
    ΠΡΟΣΕΧΕ ΠΟΛΥ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΙΔΙΚΑ ΝΑ ΕΞΟΙΚΕΊΩΘΗΣ ΜΕ ΤΑ ΦΡΕΝΑ .
    ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΙΑΚΟΠΈΣ + & - mod κτλπ και γενικά επειδή το τιμόνι δεν κόβει πολύ πρέπει να πλαγιαζεις αρκετά στης επιτόπιες ,πραγμα που απαιτεί εξοικείωση .
    Επίσης τα φρένα όπως σου γράφω γιατί λείπει ο συμπλέκτης έχεις αλλά στο μυαλο σου ειδικά στην αρχή εγώ πηγα να φάω τα μούτρα μου κάνα δυο φορές ! μετά που εξοικειωθεικα όλα οκ !!!
    καλό ταξίδο και πάλι !!!!

  8. #98
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.168
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από NIKOS. Προβολή μηνύματος
    μόνο που το BMW που αναφέρεις δεν μπορεί να κάτσει διπλά στο nc με την καμία για 400 μέτρα (εννοείται ούτε μετά γιατί θα μεγαλώσει η διάφορα ) και θα του τον κάνει βάζο..γιατί άλλο τα χαρτιά και άλλο η πράξη...
    και μάλλον δεν έχεις καταλαβει καλά για να πάει ενα μηχανακι γρήγορα δεν χρειάζονται μόνο ίπποι
    ειναι κ αλλά πράγματα .και οι ίπποι ειναι 54 ,5 αν θυμάμαι καλά.
    από τον τροπο και από αυτά που γράφεις φαίνεται ότι δεν το έχεις οδηγήσει ποτέ.
    το 700 που έχω εχω εγώ στέκεται άνετα διπλά σε στρώμα φανάρι ,φαναρι το έχω κάνει εγώ ο ίδιος.
    και ειναι ενα πολύ τρανταχτό παράδειγμα για την άστοχη τελείως σύγκριση που κανεις.. όπως ξέρεις το στρώμα εχει αρκετούς ίππους παραπάνω και όμως παρ όλα αυτά...
    ναι αυτοκινηταδικο μοτέρ πήραν ενα σιδεροπριονο και κόψανε έναν κινητήρα 1400 cc Στην μέση..
    ότι διαβάζουμε στα περιοδικά δεν πάει να πει ότι ειναι και αλήθεια η σωστο ξέρεις η δημοσιογράφοι γράφουνε και πολλές μ@λακιες.....πολλες φορές .
    εκτός και αν θες να πεις ότι η φιλοσοφία του ειναι τέτοια .που πάλι θα σου πω ότι εχει μια εντελώς δικιά του .
    Μα τι λες? Αυτό κατάλαβες? ΟΚ. Θα το πάρω κι εγώ αλλιώς για να συνεννοηθούμε.

    Μόνο μην σε πετύχω πουθενά και βλέπεις το BMW του 21 με τα κυάλια που έχει το NC στο extra adve πακέτο.
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων 40_small.jpg‎  
    Τελευταία τροποποίηση από sapila racing; 27/04/2017 στις 19:57.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  9. #99

    Talking

    https://www.youtube.com/watch?v=A6gs9hUVHY8 αχαχαχαχαχα
    η κάτι δεν καταλαβα εγώ καλά η κάτι δεν το διατυπωσες εσύ σωστά τεσ,πα ο γραπτός λόγος ειναι λίγο δυσνοητος πολλές φορές ...

  10. #100
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2017
    Μηνύματα
    22
    @NIKOS : Σ´ευχαριστω πολύ για τις συμβουλές συνονόματε, όσο το οδήγησα στο test ride δεν με δυσκόλεψε κάτι, μάλιστα δοκίμασα και τα +- και εξοικειώθηκα γρήγορα πιστεύω, τα φρένα θέλουν λίγο συνήθεια όπως όταν αλλάζεις κάθε όχημα. Εννοείται ότι θα το προσέξω περισσότερο αφού μου το επισημαίνεις κιόλας!

    Σας ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές και τις ευχές. Αύριο θα είναι μια καλή ευκαιρία για συγκρίσεις αφού θα κατέβω Αθήνα με τον Πήγασο και θα γυρίσω με το Honda!

    Όσο για τον αν είναι αναβάθμιση από το trail, δεν νομίζω ότι χωράει συζήτηση. Είναι τεράστια αναβάθμιση σε όλους τους τομείς σαφώς, φρένα (abs), κιβώτιο (αυτόματο!), ροή κινητήρα (δυο κύλινδροι), κατανάλωση, χώρους, πιστότητα, ...θερμοκρασία, κλπ. Ίσως δεν είναι διαφοροποίηση όσο θα ήταν πχ το versys που είναι πιο... μοτοσυκλέτα (που είναι κάτι που ήθελα, αλλά δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα), ίσως να μην είναι και τόσο σπιρτοζικο όσο το trail, έτσι μου φάνηκε από το test ride, τουλάχιστον στο απόλυτα αυτόματο, όμως πιστεύω ότι θα είναι η μέρα με τη νύχτα σε σχέση με τον -αγαπημένο μου- Πήγασο!

    @DAYMAN: Το aprilia δεν το έδωσα ανταλλαγή, είναι στο car.gr και θα μείνει στο κατάστημα της Honda που πήρα το nc μήπως φύγει πιο γρήγορα.
    Τελευταία τροποποίηση από nikosjc; 27/04/2017 στις 22:31.

  11. #101
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikosjc Προβολή μηνύματος
    @NIKOS : Σ´ευχαριστω πολύ για τις συμβουλές συνονόματε, όσο το οδήγησα στο test ride δεν με δυσκόλεψε κάτι, μάλιστα δοκίμασα και τα +- και εξοικειώθηκα γρήγορα πιστεύω, τα φρένα θέλουν λίγο συνήθεια όπως όταν αλλάζεις κάθε όχημα. Εννοείται ότι θα το προσέξω περισσότερο αφού μου το επισημαίνεις κιόλας!

    Σας ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές και τις ευχές. Αύριο θα είναι μια καλή ευκαιρία για συγκρίσεις αφού θα κατέβω Αθήνα με τον Πήγασο και θα γυρίσω με το Honda!

    Όσο για τον αν είναι αναβάθμιση από το trail, δεν νομίζω ότι χωράει συζήτηση. Είναι τεράστια αναβάθμιση σε όλους τους τομείς σαφώς, φρένα (abs), κιβώτιο (αυτόματο!), ροή κινητήρα (δυο κύλινδροι), κατανάλωση, χώρους, πιστότητα, ...θερμοκρασία, κλπ. Ίσως δεν είναι διαφοροποίηση όσο θα ήταν πχ το versys που είναι πιο... μοτοσυκλέτα (που είναι κάτι που ήθελα, αλλά δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα), ίσως να μην είναι και τόσο σπιρτοζικο όσο το trail, έτσι μου φάνηκε από το test ride, τουλάχιστον στο απόλυτα αυτόματο, όμως πιστεύω ότι θα είναι η μέρα με τη νύχτα σε σχέση με τον -αγαπημένο μου- Πήγασο!

    @DAYMAN: Το aprilia δεν το έδωσα ανταλλαγή, είναι στο car.gr και θα μείνει στο κατάστημα της Honda που πήρα το nc μήπως φύγει πιο γρήγορα.
    περιμένουμε εντυπώσεις ,όταν κανεις κάποια χιλιόμετρα!!

  12. #102
    Επειδή το νήμα γράφει "Vstrom" και τελικά... Χόντα, τα όσα έγραψε ο ιδιοκτήτης μεταφέρθηκαν εδω: https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=152750

    Και οι υπόλοιποι κάτοχοι NC750X μπορείτε να συζητάτε τα του μοντέλου σας εκεί.


    Το παρόν δεν εξυπηρετεί κάποιον σκοπό πλέον και κλειδώνεται.

Σελίδα 7 από 7 ΠρώτοΠρώτο ... 234567

Παρόμοια θέματα

  1. On-line Αγορά Moto
    από minotauros στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2007, 18:00
  2. Αγορά moto...
    από namoumaidas στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 14/10/2006, 22:33
  3. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 12/09/2006, 15:48

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF