Σελίδα 61 από 91 ΠρώτοΠρώτο ... 1151565758596061626364656671 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 901 έως 915 από 1357

Θέμα: Eδώ μπαίνουν οι αστείες αγγελίες IIΙ

  1. #901
    Οι αγγελιες στις οποιες υπαρχουν οχηματα που ως δια μαγειας η τιμη ανεβαίνει κανα 3-4-5 κατοσταρικα ,ανήκουν σε κατι τυπους που τους εχουν κάνει τα @@ τσουρέκια απο ταπαζάρια και εχουν ξενερωσει.
    Καποιοι κοιτανε αγγελιες με μοτο στα5Κ και κατευθειαν το χουν κανει δικο τους με 4 .
    Καποιοι πεφτουν σε μια λογικη τιμη οταν υπαρχει εντονο ενδιαφερον κανα δυο κατοσταρικα και άλλοι οχι.
    Πτνα ζωή ,αλλ thats it

  2. #902
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    715
    οι περισσότεροι που βάζουν αγγελίες νομίζουν οτι απευθύνονται σε ηλίθιους η χαζούς κλπ...
    π.χ. πουλάει ο αλλος στερεοφωνικό κ γράφει σε αρίστη κατάσταση κ γράφει στο τέλος ....ΔΕΝ παίζει το cd - δεν παίζει η κασέτα η ειναι καμένο το 1 ηχείο ...
    διάβαζα σήμερα για ενα aiwa stereo 20ετίας που πουλάει 180 euro κάποιος ξύπνιος ...το ειχε γράφει , κλεισμένο μέσα στην ντουλάπα για πολλά χρόνια ...
    αλλά θέλει λαστιχάκι για το cd η νέο laser κλπ ,που το πολύ να αξίζει 30-40 ευρώ κ μόνο σαν ενισχυτής η σαν ραδιόφωνο ...τα ιδια κ χειρότερα συμβαίνει με αγγελίες για μοτο η αυτοκίνητα κλπ

  3. #903
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.700
    Πάντως αυτό που γράφει ο Lioulios είναι αλήθεια, υπάρχουν διάφοροι μαλάκες, να σας πω προσωπικό παράδειγμα, εγώ μένω έξω αγοράσαμε πέρισυ καινούργιο αυτοκίνητο αλλά επειδή εδώ θες χειμερινά ή καλοκαιρινά κι επειδή είχα δοκιμάσει και μου αρέσανε είπαμε να το γυρίσουμε σε παντως καιρού συν χιόνι.
    Η αντιπροσωπία μαλακιζόταν (ήθελε έξτρα 500 ευρώ για να τα βάλει και δεν έδινε πίσω τα άλλα) οπότε τα αγοράσαμε μόνοι τα δώσαμε να τα φορέσουν και έβαλα αγγελία για τα άλλα. Μιλάμε για ολοκαίνουργια πρακτικά απάτητα pirelli λάστιχα, τι είχαν κάνει; Παραγωγή φορτηγό, φορτηγό αντιπροσωπία. Ζήτησα τιμή χαμηλότερη από την ονλάιν αγορά που βρήκα, αν θυμάμαι καλά 280 και εμφανίζεται πρώτος πρώτος ένα τύπος και μου λέει με 120 τα παίρνω τώρα, φυσικά του είπα όχι, και με υφάκι γυρνάει και λέει 150 τελευταία προσφορά. Ήταν τυχερός που δεν τον διαολόστειλα, μες τη μέρα είχαν πουληθεί ακριβώς όσο ζήτησα. Ο άλλος σίγουρα ήθελε να τα πάρει τζάμπα για να τα πουλήσει μετά μπορει και παραπάνω

  4. #904
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    Υπάρχει κόσμος που κοιτάει όλη μέρα αγγελίες για να βγάλει μεροκαματο

  5. #905
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.131
    Όταν πουλάς κάτι οι περισσότεροι σε αντιμετωπίζουν σαν πεινάλα,έχουν κλειδώσει προκαταβολικά στο μυαλό τους ότι θα τους κάνεις εκπτωσάρα 30-40% και γυροφέρνουν το παζάρι εκεί.
    Άμα δε κάνεις τη μαλακία και γράψεις 'συζητήσιμη' τη γ@μησες!

  6. #906
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Στον Έλληνα είναι να μην δείξεις πωλητήριο.
    Ξυπνά ο μαυραγορίτης μέσα του.
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  7. #907
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Υπάρχουν τριών κατηγοριών αγγελίες.
    Αυτοί που έχουν ανάγκη και το δίνουν χαμηλά σε τιμή
    Αυτοί που δίνουν σε λογική τιμή σε σχέση με την αγορά
    Αυτοί που δεν θα το πουλήσουν γιατί δεν έχουν επαφή με την πραγματικότητα
    Και Οι τρεις κατηγορίες εντοπίζονται σε παγκόσμιο επίπεδο.
    Νομίζω ότι δεν έχει κάτι άλλο να γράψουμε
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  8. #908
    Ετσι

  9. #909
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    852
    Έχω πουλήσει αρκετά μηχανάκια στη ζωή μου μέσω αγγελιών αλλά και άλλα πράγματα όπως κουζίνες, τραπέζια, σαλόνια, κράνη, ρούχα κτλ..

    Αν τα πράγματα που πουλάς είναι στην κατάσταση που περιγράφεις και δεν λες ψέμματα στην περιγραφή, και ζητήσεις ένα λογικό αντίτιμο και όχι ότι εξαπτει την φαντασία σου τότε είναι σίγουρο ότι θα εμφανιστεί ο σοβαρά ενδιαφερόμενος και θα αγοράσει οτι πουλάς.. Στάνταρ θα σε βολιδοσκοπησει και ο χασομερης που είναι πρώτα ξαδέρφια με τον τζαμπατζη αλλά αυτούς τους κλείνεις το τηλέφωνο στη μούρη και τελειώνει εκεί το πράμα..

    Με την παραπάνω μέθοδο από ότι έχω βγάλει σε αγγελία δεν μου έχει μείνει ποτέ τίποτα απουλητο..
    Και κάτι τελευταίο.. Οι πωλήσεις χρειάζονται και υπομονή.. Αν καίγεσαι να διώξεις και να πάρεις χρήμα.. Τότε σίγουρα θα χεις χασούρα και θα σκοτώσεις το αγαθό που σπρώχνεις.
    Δεν υπάρχει ακατάλληλος καιρός για ταξίδι με μοτοσυκλέτα, υπάρχουν μόνο ακατάλληλα ρούχα και εξοπλισμός.

  10. #910
    Και γιατι ρε παπαρες δεν πατε στις αγγελιες ποικύλης ύλης που πουλαω κατι επιπλα ,παιδικες κουνιες και διαφορα άλλα ...με ωραιες περιγραφες κτλ να τα παρετε να μου αδειασει η αποθηκη γιατι στο τελος ουτε το ποδηλατο δεν θα χωραει.

  11. #911
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lioulios Προβολή μηνύματος
    Και γιατι ρε παπαρες δεν πατε στις αγγελιες ποικύλης ύλης που πουλαω κατι επιπλα ,παιδικες κουνιες και διαφορα άλλα ...με ωραιες περιγραφες κτλ να τα παρετε να μου αδειασει η αποθηκη γιατι στο τελος ουτε το ποδηλατο δεν θα χωραει.
    Νοικιάζω μεγάλη αποθήκη
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  12. #912
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.228
    Άποψή μου, ο μέσος Έλληνας είναι πιο λαμόγιο από το μέσο δυτικό και αυτό φαίνεται ΚΑΙ στις αγγελίες, τόσο από πλευράς πωλητή, όσο και αγοραστών. Όσο ήμουν έξω τα ομολογουμένως, λίγα πράγματα που αγόρασα μεταχειρισμένα ( και όσα πούλησα, ε; ) είχαν τίμια περιγραφή και λογική τιμή, κάτι που εδώ δε βρίσκω εξίσου εύκολα. Παίζει φυσικά ρόλο και η μεγαλύτερη αφθονία αγαθών, αλλά σε κάποιο βαθμό είναι θέμα νοοτροπίας, να πιάσουμε τον άλλο λίγο μαλάκα γιατί θα θέλει να μας πιάσει και αυτός.
    Φυσικά δεν είμαστε οι μόνοι, τη χειρότερη εμπειρία σε ιδιωτική αγοραπωλησία την είχα με Ινδό, καθόλου πτωχό.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    Υπάρχει κόσμος που κοιτάει όλη μέρα αγγελίες για να βγάλει μεροκαματο
    Υπάρχουν και μερικοί που τις κοιτάνε χωρίς καν να σκοπεύουν να αγοράσουν κάτι, σαν τη Πόντια πουτάνα του ανεκδότου (αχεμ )

  13. #913
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.007
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Acacius Προβολή μηνύματος
    Άποψή μου, ο μέσος Έλληνας είναι πιο λαμόγιο από το μέσο δυτικό και αυτό φαίνεται ΚΑΙ στις αγγελίες, τόσο από πλευράς πωλητή, όσο και αγοραστών. Όσο ήμουν έξω τα ομολογουμένως, λίγα πράγματα που αγόρασα μεταχειρισμένα ( και όσα πούλησα, ε; ) είχαν τίμια περιγραφή και λογική τιμή, κάτι που εδώ δε βρίσκω εξίσου εύκολα. Παίζει φυσικά ρόλο και η μεγαλύτερη αφθονία αγαθών, αλλά σε κάποιο βαθμό είναι θέμα νοοτροπίας, να πιάσουμε τον άλλο λίγο μαλάκα γιατί θα θέλει να μας πιάσει και αυτός.
    Φυσικά δεν είμαστε οι μόνοι, τη χειρότερη εμπειρία σε ιδιωτική αγοραπωλησία την είχα με Ινδό, καθόλου πτωχό.


    Υπάρχουν και μερικοί που τις κοιτάνε χωρίς καν να σκοπεύουν να αγοράσουν κάτι, σαν τη Πόντια πουτάνα του ανεκδότου (αχεμ )

    το 99,9% εδω μεσα.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  14. #914
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.309
    καποτε ενας φιλος ηθελε μηχανακι... αφου μου ζητησε τη βοηθεια μου και του εδωσα καποιες κατευθυνσεις, κατεληξε να βρει γυμνο 4κ 600αρι
    στα 2200 €.. το μηχανακι ηταν σε παρα πολυ καλη κατασταση, και το μονο που του εκανε ο φιλος ηταν καποιες
    αισθητικες παρεμβασεις στους χρωματισμους καποιων πλαστικων.. αλλα τα γυαλισε αλλα τα εβαψε.. κοστος? καμποσος προσωπικος χρονος
    μια αλοιφη και ενα κουτακι χρωμα.. 2μισυ χρονια μετα μου στελνει ενα μνμ να εχω το νου μου αμα θελει κανεις μηχανη γιατι το πουλαγε..
    η τιμη? 3000 €!!!! και οσο το ειχε ουτε λαστιχα δε του χε αλλαξει... οταν του ειπα γιατι το δινει τοσο μου απαντησε ξερα, "εγω τσαμπα δε τη δινω"
    εκεινη την εποχη ηταν που αρχισα να ψαχνω κι εγω μηχανη.. αυτο αυτοματα αποκλειστηκε και κατεληξα στο cbf του billymuse που επισης ειχε βαλει αγγελεια..
    οταν ο φιλος ειδε την νεα αγορα μου, με ρωτησε γιατι δε πηρα το δικο του.. του εξηγησα οτι εκτος του οτι δεν ηθελα 4κυλινδρο, το μηχανακι του ηταν ακριβο
    ο διαλογος που ακολουθησε ειχε ως εξης:
    - ε θα σου εκοβα εσενα μωρμαλακα, δε θα στο εδινα τοσο...
    - ποσα θα μου εκοβες δλδ?
    - ε θα στο εδινα 2800..
    - δλδ θα μου εκοβες 2 κατοσταρικα, σε μηχανακι που αγορασες 2200 πριν 2μιση χρονια και δε του χεις ριξει φραγκο? γι αυτο δε το πηρα!!!

  15. #915
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.700
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Acacius Προβολή μηνύματος
    Άποψή μου, ο μέσος Έλληνας είναι πιο λαμόγιο από το μέσο δυτικό και αυτό φαίνεται ΚΑΙ στις αγγελίες, τόσο από πλευράς πωλητή, όσο και αγοραστών. Όσο ήμουν έξω τα ομολογουμένως, λίγα πράγματα που αγόρασα μεταχειρισμένα ( και όσα πούλησα, ε; ) είχαν τίμια περιγραφή και λογική τιμή, κάτι που εδώ δε βρίσκω εξίσου εύκολα. Παίζει φυσικά ρόλο και η μεγαλύτερη αφθονία αγαθών, αλλά σε κάποιο βαθμό είναι θέμα νοοτροπίας, να πιάσουμε τον άλλο λίγο μαλάκα γιατί θα θέλει να μας πιάσει και αυτός.
    Φυσικά δεν είμαστε οι μόνοι, τη χειρότερη εμπειρία σε ιδιωτική αγοραπωλησία την είχα με Ινδό, καθόλου πτωχό.


    Υπάρχουν και μερικοί που τις κοιτάνε χωρίς καν να σκοπεύουν να αγοράσουν κάτι, σαν τη Πόντια πουτάνα του ανεκδότου (αχεμ )
    Ανεξαρτήτως νοοτροπιών πάντως, ο βασικός λόγος που τα μεταχειρισμένα είναι ακριβά ή φτηνά είναι η δυνατότητα ή μη να αγοράσει κάποιος καινούργιο. Για αυτό και έξω, σε πιο πλούσια κράτη οι τιμές πέφτουν πολύ. Από εκεί κι ύστερα τα βρίσκεις όλα, όπως με τον «φτωχούλη» σου ινδό που φαντάζομαι κοιτούσε και το λεπτό

Παρόμοια θέματα

  1. Eδώ μπαίνουν οι αστείες αγγελίες II
    από McGyver στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1930
    Τελευταίο μήνυμα: 07/04/2017, 19:36
  2. Eδώ μπαίνουν οι αστείες αγγελίες
    από makis206 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2014
    Τελευταίο μήνυμα: 29/04/2015, 07:23
  3. Εδώ μπαίνουν οι αστείες/περίεργες φωτογραφίες:
    από kapeos στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3262
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2010, 10:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF