Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 87

Θέμα: Είπε κανείς ότι τα varadero δεν στρίβουν;

  1. #16
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.129
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    Εδώ άλλο ενα βίντεο ως απόδειξη οτι στρίβουν



    https://youtu.be/2lqhmAaXhGU
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Pie On The Face.gif 
Προβολές:	278 
Μέγεθος:	10,5 KB 
ID:	380931

  2. #17
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.129
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Ζώο όρθιο στο πρώτο βίντεο, όχι μόνο πολλάκις στο αντίθετο ρεύμα (μάλιστα σε μιά φάση πήγε να βγει εκτός δρόμου τέρμα αριστερά...) αλλά στο τέλος που σταμάτησαν για χαιρετούρες έμεινε σταματημένος μέσα στον δρόμο λες και δεν υπήρχε χώρος δεξιά.
    Ρε κογιότ μάλλον δυσφημιστικό το βίντεο εκτός αν αυτό ήθελες και δεν κατάλαβα...
    Μπα δεν είναι διαφημιστικό, κάτι ανάλογο είχα δει στην Επίδαυρο όταν είχα το Ζ, ένα ΚLE500 είχε πάρει τα σώβρακα από μια παρέα με ντουκάτια πριν 6-7 χρόνια.

  3. #18
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.091
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Coyote.V Προβολή μηνύματος
    1. Αφου ακούς τον ήχο ρε φίλος, σου φαίνεται να παίζει στο γρήγορο; Κοίτα να δεις τι βρήκε να πει..
    2. Για ποιον λες εκεί που το crf ψιλοχάνει τα φρένα;
    3. Να το δεις μέχρι το τέλος, τσάμπα κουβέντα κάνουμε;
    1. Δεν το είδα προσεκτικά όλο, απλά έτσι φαίνεται. Ή απλά φταίει το FOV.

    Όπως και να'χει οδηγάει στο όριό του και άρα κάνει μαλακίες. Και η διαδρομή, αν εξαιρέσεις 3-4 στροφές, είναι αρκετά ανοιχτή, οπότε έχει πλεονέκτημα και γι'αυτό είναι στη ρόδα του CRF. Όσον αφορά στο "ξεφύγαμε από την συνομοταξία των ιδιοκτητών βαρκανδέρο που κάποτε ήταν συγκεκριμένη και τα καβαλάν και άλλου είδους οδηγοί", ακριβώς οι ίδιοι οδηγοί τα καβαλούσαν πάντα. Γιάπηδες, ομάδες ασφαλείας και κάγκουρες χωρίς εξοπλισμό, που νομίζουν ότι είναι γρήγοροι, όπως αυτός στο βίντεο. Φυσικά, υπάρχουν και ελάχιστες εξαιρέσεις.

    Υπάρχει βίντεο και με Χάρλεϊ που "στρίβει". Δε λέει κάτι. Οποιοδήποτε άλλο μηχανάκι θα ήταν εκεί 30 λεπτά νωρίτερα.
    Life begins at 45°.

  4. #19
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.129
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    1. Δεν το είδα προσεκτικά όλο, απλά έτσι φαίνεται. Ή απλά φταίει το FOV.

    Όπως και να'χει οδηγάει στο όριό του και άρα κάνει μαλακίες. Και η διαδρομή, αν εξαιρέσεις 3-4 στροφές, είναι αρκετά ανοιχτή, οπότε έχει πλεονέκτημα και γι'αυτό είναι στη ρόδα του CRF. Όσον αφορά στο "ξεφύγαμε από την συνομοταξία των ιδιοκτητών βαρκανδέρο που κάποτε ήταν συγκεκριμένη και τα καβαλάν και άλλου είδους οδηγοί", ακριβώς οι ίδιοι οδηγοί τα καβαλούσαν πάντα. Γιάπηδες, ομάδες ασφαλείας και κάγκουρες χωρίς εξοπλισμό, που νομίζουν ότι είναι γρήγοροι, όπως αυτός στο βίντεο. Φυσικά, υπάρχουν και ελάχιστες εξαιρέσεις.

    Υπάρχει βίντεο και με Χάρλεϊ που "στρίβει". Δε λέει κάτι. Οποιοδήποτε άλλο μηχανάκι θα ήταν εκεί 30 λεπτά νωρίτερα.
    Το CRF νομίζω ότι οδηγάει πιο όριο... πετάει κώλους στα φρένα κλπ.
    Με την χάρλει το έχω δει το βίνδεο, δεν υπάρχει όμως μέτρο σύγκρισης όπως εδώ.

  5. #20
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.091
    Υπάρχει, το SS που ακολουθάει στη μισή διαδρομή σβηστό και μετά βάζει μπρος και πηγαίνει με μισό γκάζι και 1η.
    Life begins at 45°.

  6. #21
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    To οτι το οδηγανε κατα κανονα αυτοι που ανεφερες, Πλιτσερ, δεν μειωνει την αξια του ως touring μηχανακι. Οπως και του TDM ή του GS.

    υ.γ. Τι ειναι οι "ομαδες ασφαλειας"..;;
    MADE IN JAPAN 日本製

  7. #22
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.129
    Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι στο εξής. Το μηχανάκι απλά βοηθάει αυτόν που έχει χέρι. Αλλά και να μην τον βοηθάει βλέπεις αυτό
    που βλέπεις στο βίνδεο.

  8. #23
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.091
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    To οτι το οδηγανε κατα κανονα αυτοι που ανεφερες, Πλιτσερ, δεν μειωνει την αξια του ως touring μηχανακι. Οπως και του TDM ή του GS.

    υ.γ. Τι ειναι οι "ομαδες ασφαλειας"..;;
    Ναι, δε διαφωνώ.

    Σώματα ασφαλείας εννοούσα.
    Τελευταία τροποποίηση από BLiTzER; 08/04/2017 στις 19:47.
    Life begins at 45°.

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Coyote.V Προβολή μηνύματος
    Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι στο εξής. Κάθε μηχανάκι απλά βοηθάει αυτόν που έχει χέρι. Αλλά και να μην τον βοηθάει βλέπεις αυτό
    που βλέπεις στο βίνδεο.
    Εδώ είσαι.

  10. #25
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.129
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Εδώ είσαι.
    Έτσι είναι, πιστεύω ότι αν είχε ο τύπος με το βαραντέρο ένα crf και αυτός θα είχε φάει λάσπη ο μικρός... γιατί πιτσιρίκος είναι nathair όχι κορίτσι.

    Ότι όμως και να πούμε για τους αναβάτες αν πέσει στον κατάλληλο στρίβει

  11. #26
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.091
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Coyote.V Προβολή μηνύματος
    Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι στο εξής. Το μηχανάκι απλά βοηθάει αυτόν που έχει χέρι.
    Όποιος έχει χέρια, πάει οτιδήποτε. Έχω δει μηχανάκια να κάνουν πράγματα που ούτε καν φανταζόμουν. Ο λόγος που αγόρασα το πρώτο μου SS ήταν επειδή είδα φίλο να με πηγαίνει δικάβαλο στο κέντρο του Πειραιά, μεσημεριάτικα, με ΦΟΥΛ κίνηση, με συνεχείς ελιγμούς και εναλλαγές λωρίδας, λίγο πιο γρήγορα από αεροπλάνο. Φυσικά, εγώ δεν είχα καμία ελπίδα να πάω ποτέ έτσι έτσι, αλλά το μηχανάκι έχει τη δυνατότητα. Αλλά αυτά είναι για το 1% του πληθυσμού και αν. Είναι λίγο εχμ... αφελές να τα λαμβάνουμε καν υπόψη εμείς οι κοινοί θνητοί. Ας μείνουμε στο ότι συγκεκριμένα μηχανάκια είναι πολύ καλύτερα από άλλα σε συγκεκριμένες συνθήκες.
    Life begins at 45°.

  12. #27
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.129
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Όποιος έχει χέρια, πάει οτιδήποτε. Έχω δει μηχανάκια να κάνουν πράγματα που ούτε καν φανταζόμουν. Ο λόγος που αγόρασα το πρώτο μου SS ήταν επειδή είδα φίλο να με πηγαίνει δικάβαλο στο κέντρο του Πειραιά, μεσημεριάτικα, με ΦΟΥΛ κίνηση, με συνεχείς ελιγμούς και εναλλαγές λωρίδας, λίγο πιο γρήγορα από αεροπλάνο. Φυσικά, εγώ δεν είχα καμία ελπίδα να πάω ποτέ έτσι έτσι, αλλά το μηχανάκι έχει τη δυνατότητα. Αλλά αυτά είναι για το 1% του πληθυσμού και αν. Είναι λίγο εχμ... αφελές να τα λαμβάνουμε καν υπόψη εμείς οι κοινοί θνητοί. Ας μείνουμε στο ότι συγκεκριμένα μηχανάκια είναι πολύ καλύτερα από άλλα σε συγκεκριμένες συνθήκες.
    Εγώ το πήρα για να ηρεμήσω... το Ζ μετά την πτώση το έλυσα, χάρισα όλα τα καλούδια που σώθηκαν στα παιδιά στο ΚW-Βkers και ότι έμεινε το πέταξα. Όντως ηρέμησα, δεν προδιαθέτει για τέτοια πράγματα.

  13. #28
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ναι, δε διαφωνώ.

    Σώματα ασφαλείας εννοούσα.
    Δεν μας δώσανε ποτέ ρυμουλκά.
    Αν και έχω δίπλωμα οδήγησης πλωτού

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Όποιος έχει χέρια, πάει οτιδήποτε. Έχω δει μηχανάκια να κάνουν πράγματα που ούτε καν φανταζόμουν. Ο λόγος που αγόρασα το πρώτο μου SS ήταν επειδή είδα φίλο να με πηγαίνει δικάβαλο στο κέντρο του Πειραιά, μεσημεριάτικα, με ΦΟΥΛ κίνηση, με συνεχείς ελιγμούς και εναλλαγές λωρίδας, λίγο πιο γρήγορα από αεροπλάνο. Φυσικά, εγώ δεν είχα καμία ελπίδα να πάω ποτέ έτσι έτσι, αλλά το μηχανάκι έχει τη δυνατότητα. Αλλά αυτά είναι για το 1% του πληθυσμού και αν. Είναι λίγο εχμ... αφελές να τα λαμβάνουμε καν υπόψη εμείς οι κοινοί θνητοί. Ας μείνουμε στο ότι συγκεκριμένα μηχανάκια είναι πολύ καλύτερα από άλλα σε συγκεκριμένες συνθήκες.
    Γάματα δεν θα ξεχάσω πριν 35 χρόνια που είχα ένα cb 250 rs Χοντάκι που ίδρωνα να ξεκολλήσω την μπροστινή ρόδα από το έδαφος μέχρι που έβαλα στοίχημα με φίλο φίλου και είδα για πρώτη και τελευταία φορά το μηχανάκι μου να ρίχνει μια καντηλάτη "σουζίτσα" 50 μέτρων σε ένα δρόμο έξω από τα Σπάτα...

  15. #30
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.129
    Δεν έχουν βαραντέρο στα σώματα ασφαλείας, τουλάχιστον εδώ στην Ελλάδα.

Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΄Ποιός λέει οτι τα Harley δεν στρίβουν?????
    από sapila racing στο forum Cruiser, custom, chopper, bobber
    Απαντήσεις: 41
    Τελευταίο μήνυμα: 09/07/2016, 09:48
  2. Ποιος είπε ότι τα custom δεν στρίβουνε?
    από shaman στο forum Cruiser, custom, chopper, bobber
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 07/09/2011, 23:17
  3. τα busa δεν στρίβουν!
    από nihristo στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 29/08/2011, 09:34
  4. Ποιος είπε ότι τα GoldWind δεν στρίβουν????
    από runnerma στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 13/07/2007, 19:00
  5. ποιος είπε ότι τα μωρά δεν έχουν δόντια;
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 27/02/2004, 11:41

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF