Σελίδα 2 από 16 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 226

Θέμα: Κορίνθου-Πατρών

  1. #16
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.019
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Είμαστε λίγο υπερβολικοί.

    Τον κάνω καμια 30ρια χρόνια, για 1,5 χρονο ερχόμουν και Πάτρα κάθε 2-3 βδομάδες, και αν εξαιρέσεις τα σ/κ των εξόδων λόγω γιορτών, τον υπόλοιπο χρόνο ήταν μια χαρά.

    Ποτέ δεν ένοιωσα ότι κινδυνεύω, είτε με αμάξι είτε με μηχανή.
    δεν ένιωσες οτι κινδυνεύεις οταν βγαίνανε στο αντίθετο με 160χλμ? Όσο έχω δουλεψει το σηνιάλο στον δρόμο αυτο δεν το έχω δουλεψει πουθενά αλλου. Έχω δει προσπεράσεις εκει που με έκαναν να σκεφτω μήπως πρέπει να παω με κτελ.

  2. #17
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.098
    Ο δρόμος είναι μια χαρά, τουλάχιστον όσο δεν έχει κώνους/κολωνάκια, αλλά εξ ορισμού είναι επικίνδυνος επειδή δεν έχει στηθαίο (και οι Έλληνες οδηγοί είναι κυρίως ηλίθιοι).
    Life begins at 45°.

  3. #18
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.949
    Ο δρόμος είχε τα σωστά όρια παρόλο που ήταν σκατά και ουτε καν επαρχιακό δρόμονδεν τον έλεγες. Ο μαλάκας ο Ελληνάρας που πήγενε με 60+ πάνω απο το όριο φταίει.
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  4. #19
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    δεν ένιωσες οτι κινδυνεύεις οταν βγαίνανε στο αντίθετο με 160χλμ? Όσο έχω δουλεψει το σηνιάλο στον δρόμο αυτο δεν το έχω δουλεψει πουθενά αλλου. Έχω δει προσπεράσεις εκει που με έκαναν να σκεφτω μήπως πρέπει να παω με κτελ.
    Ναι, μου έχει τύχει ουκ ολίγες φορές αλλά πάντα ήμουν δεξιά καβάλα στη ΛΕΑ (ο μεγαλοδύναμος να την κάνει). Δεν κινδύνευσα ποτέ.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ο δρόμος είναι μια χαρά, τουλάχιστον όσο δεν έχει κώνους/κολωνάκια, αλλά εξ ορισμού είναι επικίνδυνος επειδή δεν έχει στηθαίο (και οι Έλληνες οδηγοί είναι κυρίως ηλίθιοι).
    Σωστό.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  5. #20
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.787
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Είμαστε λίγο υπερβολικοί.

    Τον κάνω καμια 30ρια χρόνια, για 1,5 χρονο ερχόμουν και Πάτρα κάθε 2-3 βδομάδες, και αν εξαιρέσεις τα σ/κ των εξόδων λόγω γιορτών, τον υπόλοιπο χρόνο ήταν μια χαρά.

    Ποτέ δεν ένοιωσα ότι κινδυνεύω, είτε με αμάξι είτε με μηχανή.
    είσαι άνιωθος ρε "φίλαι" και σου βγάζω το καπέλο. Σε όλες τις βόλτες που η επιστροφή είχε αυτό το αίσχος, από όλη την οδήγηση της ημέρας η τελευταία ώρα πάντα με διέλυε. Επίσης μία φορά που είχα πάει να δω τον Χυμαδόρη, στην επιστροφή 3 φορές πήγαν να με σκοτώσουν, τις δύο φορές 2 άμπαλοι με στρίμωξαν στις κορίνες την ώρα που προσπερνούσα (κοπάναγαν οι κορίνες στον μπόξερ σα να έπαιζα ντομινο) και μια φορά ο απέναντι έφερε όλο το αυτοκίνητό του στο ρεύμα μου. Είδα τον χάρο με τα μάτια μου που λένε και στο χωριό μου.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  6. #21
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Για την κινηση που ειχε σε συνδυασμο με την ταχυτητα ηταν επικινδυνος για ολους.
    Οταν δεν ειχε κινηση (κ χωρις κορινες ) πηγαινες αρκετα καλα/γρηγορα αλλα η μη υπαρξη στηθαιου ηταν τεραστιο θεμα.
    Δεν λεμε για αρνητικες κλισεις σε στροφες κλπ κλπ...
    Ride(s) the wind of change...

  7. #22
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    είσαι άνιωθος ρε "φίλαι" και σου βγάζω το καπέλο. Σε όλες τις βόλτες που η επιστροφή είχε αυτό το αίσχος, από όλη την οδήγηση της ημέρας η τελευταία ώρα πάντα με διέλυε. Επίσης μία φορά που είχα πάει να δω τον Χυμαδόρη, στην επιστροφή 3 φορές πήγαν να με σκοτώσουν, τις δύο φορές 2 άμπαλοι με στρίμωξαν στις κορίνες την ώρα που προσπερνούσα (κοπάναγαν οι κορίνες στον μπόξερ σα να έπαιζα ντομινο) και μια φορά ο απέναντι έφερε όλο το αυτοκίνητό του στο ρεύμα μου. Είδα τον χάρο με τα μάτια μου που λένε και στο χωριό μου.
    Δεν αναφέρομαι στις κορίνες, αναφερόμουν στον δρόμο πριν αρχίσουν τα έργα.

    Τι να σου πω, σαφώς δεν ήταν εθνική οδός του 2017, σαφώς τα διόδια που πληρώναμε δεν ξέρω τι τα έκαναν, αλλά μια χαρά δρόμος ήταν.

    Με το αμάξι πάντα ήμουν μια χαρά, και με την μηχανή ακόμα καλύτερα.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DeusEx
    Εγγραφή
    26/05/2009
    Μηνύματα
    702
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Είμαστε λίγο υπερβολικοί.

    Τον κάνω καμια 30ρια χρόνια, για 1,5 χρονο ερχόμουν και Πάτρα κάθε 2-3 βδομάδες, και αν εξαιρέσεις τα σ/κ των εξόδων λόγω γιορτών, τον υπόλοιπο χρόνο ήταν μια χαρά.

    Ποτέ δεν ένοιωσα ότι κινδυνεύω, είτε με αμάξι είτε με μηχανή.
    Τώρα φίλε θεωρώ οτι αστειεύεσαι κ μας τρολλάρεις...

    Για περίπου 2 χρόνια πήγαινα σχεδόν κάθε ΣΚ, Αθήνα Πάτρα κ πάλι πίσω (με μηχανη fz6) ...
    οι στιγμές κ τα σκηνικά που έχω ζήσει κ έχω δει είναι άπειρα για να τα γράψω εδώ, αισθάνομαι τυχερός που ακόμα ζώ.

    Απο κακοτεχνίες, προσπεράσεις σε στροφές, επι τόπου αναστροφές(!), νταλίκες σε χάλια κατάσταση, οδηγούς που κάνανε οτι τους κατέβει στην κούτρα τους, αντικείμενα επάνω στην άσφαλτο, τρακτέρ ...

    Και δεν είμαι καθόλου υπερβολικός, όλα τα έχω δει με τα μάτια μου κ πολλες φορες κινδύνεψα.

    Ο δρόμος ήταν καρμανιόλα, δεν είναι τυχαίο που κάθε 2 χιλιόμετρα έχει κ απο ενα εικονοστάσι.

  9. #24
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DeusEx Προβολή μηνύματος
    Τώρα φίλε θεωρώ οτι αστειεύεσαι κ μας τρολλάρεις...
    Καθόλου.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DeusEx Προβολή μηνύματος
    Για περίπου 2 χρόνια πήγαινα σχεδόν κάθε ΣΚ, Αθήνα Πάτρα κ πάλι πίσω (με μηχανη fz6) ...
    οι στιγμές κ τα σκηνικά που έχω ζήσει κ έχω δει είναι άπειρα για να τα γράψω εδώ, αισθάνομαι τυχερός που ακόμα ζώ.
    Μπορεί.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DeusEx Προβολή μηνύματος
    Απο κακοτεχνίες, προσπεράσεις σε στροφές, επι τόπου αναστροφές(!), νταλίκες σε χάλια κατάσταση, οδηγούς που κάνανε οτι τους κατέβει στην κούτρα τους, αντικείμενα επάνω στην άσφαλτο, τρακτέρ ...
    Ναι, η έλλειψη στηθαίου επισημάνθηκε κι από εμένα.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DeusEx Προβολή μηνύματος
    Και δεν είμαι καθόλου υπερβολικός, όλα τα έχω δει με τα μάτια μου κ πολλες φορες κινδύνεψα.
    ΟΚ
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DeusEx Προβολή μηνύματος
    Ο δρόμος ήταν καρμανιόλα, δεν είναι τυχαίο που κάθε 2 χιλιόμετρα έχει κ απο ενα εικονοστάσι.
    Οι υπόλοιποι δρόμοι δλδ είναι τέλειοι....

    Τότε λάθος θα έκανα που είδα στην Κορίνθου τριπόλεως, αυτόν με το στηθαίο, αμάξι στην αριστερη μου λωρίδα προς Αθήνα, να είναι ανάποδα και τον απέφυγα τελευταία στιγμή...

    Στην Κορίνθου Πατρών ποτέ δεν ειδα κάτι τόσο στραβό (πλην της κίνησης στο αντίθετο ρεύμα) και ξαναλέω τον έχω κάνει 100δες αν όχι χιλιάδες φορές στα τελευταία 35 χρόνια.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  10. #25
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.698
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    [...]
    Στην πραγματικότητα πως είναι το ταξίδι;
    [...]
    θα σου πω αύριο

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    θα σου πω αύριο
    το καλοκαίρι λέγανε πως το μεγαλύτερο κομμάτι ήταν έτοιμο, κατέβηκα από εκεί και μαρτύρησα.
    κ τώρα λένε τα ίδια αλλά δεν τους εμπιστεύομαι. μια χαρά είναι από Τρίπολη.

    θενκς Χάρη και γενικά όποιος πάει αυτές τις μέρες αν θέλει ας γράψει εντυπώσεις

  12. #27
    Υπάρχει ένας αντικειμενικος τρόπος βαθμολόγησης της επικινδυνότητας και άρα της ποιότητας ενός δρόμου. Η στατιστική. Λ.χ. ο αριθμός των ατυχημάτων σε σχέση με τον αριθμό των οχημάτων που χρησιμοποιούν τον δρόμο.
    Ο δρόμος Κορίνθου Πατρών ήταν πάντα στατιστικά ένας κακός δρόμος, διότι στατιστικά υπήρχε μεγάλη πιθανότητα να εμπλακεί κάποιος σε ατύχημα.
    Αν εγώ κυκλοφορώ με τανκς, ή 4 η ώρα τα χαράματα που δεν υπάρχει ψυχή σε έναν τέτοιο δρόμο και δεν κινδυνεύω, δεν κάνει το δρόμο ασφαλή.

    Η στατιστική έχει μιλήσει εδώ και χρόνια. Ο δρόμος ήταν από τους χειρότερους, μαζί με κάτι μαλιακούς, ΒΟΑΚ κοκ.
    Artificial intelligence is no match for natural stupidity...

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Δεν αναφέρομαι στις κορίνες, αναφερόμουν στον δρόμο πριν αρχίσουν τα έργα.

    Τι να σου πω, σαφώς δεν ήταν εθνική οδός του 2017, σαφώς τα διόδια που πληρώναμε δεν ξέρω τι τα έκαναν, αλλά μια χαρά δρόμος ήταν.

    Με το αμάξι πάντα ήμουν μια χαρά, και με την μηχανή ακόμα καλύτερα.
    ΡΕ σκοπευτή μας δουλεύεις ψιλό γαζί...
    Μιλάς για έναν δρόμο που έχει στείλει εκατοντάδες ή χιλιάδες στον άλλο κόσμο...
    Μην τον κρίνεις σαν επαρχιακό. Με αυτά τα μέτρα και σταθμά ΙΣΩΣ και να ήταν αποδεκτός
    Αν όμως τον δείς σαν "Εθνική οδό" και μάλιστα από αυτές που σηκώνουν τέτοιο τεράστιο κυκλοφοριακό φόρτο, ήταν για να κλαίς με μαύρο δάκρυ...
    Και μόνο το γεγονός ότι πλήρωνες διόδια για αυτό το αίσχος είναι τραγελαφικό
    Τώρα αν εσένα σου άρεσε τι να πώ...Κυκλοφοράνε και μαζόχες δεν λέω...

  14. #29
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Νομίζω πως ο σναιπερ επισημαίνει ότι φταίνε οι οδηγοί και όχι ο δρόμος.
    Εγώ θεωρώ πολύ χειρότερη την Πατρών Πύργου απτήν Πατρών Κορίνθου.
    Στην Πατρών Πύργου έχω δει να σκάει τραχτερ κάθετα στην Εθνική μέσα από χωράφια.
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από THEOD Προβολή μηνύματος
    ΡΕ σκοπευτή μας δουλεύεις ψιλό γαζί...
    Μιλάς για έναν δρόμο που έχει στείλει εκατοντάδες ή χιλιάδες στον άλλο κόσμο...
    Μην τον κρίνεις σαν επαρχιακό. Με αυτά τα μέτρα και σταθμά ΙΣΩΣ και να ήταν αποδεκτός
    Αν όμως τον δείς σαν "Εθνική οδό" και μάλιστα από αυτές που σηκώνουν τέτοιο τεράστιο κυκλοφοριακό φόρτο, ήταν για να κλαίς με μαύρο δάκρυ...
    Και μόνο το γεγονός ότι πλήρωνες διόδια για αυτό το αίσχος είναι τραγελαφικό
    Τώρα αν εσένα σου άρεσε τι να πώ...Κυκλοφοράνε και μαζόχες δεν λέω...
    Τόσο καλό σημάδι λες να ξέρει ο Μάμολα και να μην ίδρωνε ,γιατί κατά βάση όπως τα πες.
    Βαριέμαι και να γράψω περιστατικό με κτελ πριν 3 χρόνια που έπρεπε να μαγνητοσκοπηθεί να ανέβει σωλήνα...

Σελίδα 2 από 16 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. E.o. Κορίνθου-Πατρών, κόμβος Διακοπτού
    από Cpt. Haddock στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 04/05/2010, 03:29
  2. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 08/10/2009, 17:06
  3. Δραση στα Διοδια Κορινθου Πατρων
    από africanos31 στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 11/04/2009, 20:47
  4. ΕΟ Κορίνθου-Πατρών
    από Tigas στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 27/03/2006, 13:15
  5. Απαντήσεις: 78
    Τελευταίο μήνυμα: 25/04/2005, 17:56

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF