Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 28 από 28

Θέμα: Nέο Multistrada 2018;

  1. #16
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterTHErider Προβολή μηνύματος
    κοιτα,δεν διαφωνω ως προς το τουρινγκ κομματι αλλα στα δικα μου ματια υπαρχει και αλλη διασταση.η σπορ διασταση.θα μιλησω για μενα γιατι ειμαι ενας υποψηφιος αγοραστης του μουλτι ν4,αλλα το γιατι εχει σημασια.θελω ενα πολυ σπορ μηχανακι χωρις να ειναι ss και σκυφτο και χωρις να ειναι γυμνο και με καποιες ανεσεις.να παω και το ταξιδι μου να παω και την βολτα μου με την γυναικα μου.
    θελω να μπω και στην πιστα.ναι θα μου πεις τα θες ολα ρε φιλε;αν γινεται ναι,δηλαδη μια bmw m5,χλιδη,ανεση και γκαζια χωρις να ειναι σκυφτο.
    σπορ προσεγγισης μηχανη και οχι ον οφ.δηλαδη γλυκοκοιταζω το ν4 streetfighter αλλα πολυ γυμνια και ταλαιπωρια για μοναδικο μηχανακι.καταλαβαινεις που το παω νομιζω...
    Πάρε 2 μηχανάκια
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Johny the Fox
    Εγγραφή
    21/11/2008
    Μηνύματα
    439
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterTHErider Προβολή μηνύματος
    κοιτα,δεν διαφωνω ως προς το τουρινγκ κομματι αλλα στα δικα μου ματια υπαρχει και αλλη διασταση.η σπορ διασταση.θα μιλησω για μενα γιατι ειμαι ενας υποψηφιος αγοραστης του μουλτι ν4,αλλα το γιατι εχει σημασια.θελω ενα πολυ σπορ μηχανακι χωρις να ειναι ss και σκυφτο και χωρις να ειναι γυμνο και με καποιες ανεσεις.να παω και το ταξιδι μου να παω και την βολτα μου με την γυναικα μου.
    θελω να μπω και στην πιστα.ναι θα μου πεις τα θες ολα ρε φιλε;αν γινεται ναι,δηλαδη μια bmw m5,χλιδη,ανεση και γκαζια χωρις να ειναι σκυφτο.
    σπορ προσεγγισης μηχανη και οχι ον οφ.δηλαδη γλυκοκοιταζω το ν4 streetfighter αλλα πολυ γυμνια και ταλαιπωρια για μοναδικο μηχανακι.καταλαβαινεις που το παω νομιζω...
    πολυ σπορ μηχανακι και ανεσεις για ταξιδι δεν συνυπαρχουν φιλε.Γιατι εκτος απο τον κινητηρα που σκεφτομαστε σαν πρωτο στο μυαλο μας με την εννοια σπορ ,αλλαζει ολο το πακετο υποστηριξης αυτου του κινητηρα Απο την θεση οδηγησης την γεωμετρια και τις αναρτησεις ,μεχρι και τα φρενα και το αφρωδες της σελας μη σου πω.Καναπες που να στριβει και να φρεναρει ακαριαια και ταυτοχρονα να μην σου χυθει ο fredo που εχεις στηριγμενο στο τιμονι δεν παιζει..
    κουκουρουκουκου

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Johny the Fox Προβολή μηνύματος
    Εαν εννοεις βεβαια το 1000 xr σαν αμεσο ανταγωνιστη, εχεις λαθος γιατι το 1260 το εχει αφησει πολυ πισω σε πωλησεις.
    Πχ.Ιταλια πωλησεις τοπ 100
    Συνημμένο 412725
    Συνημμένο 412726

    https://www.motociclismo.it/mercato-...-trk-502-73478

    Ποτε το 1000 xr δεν εκανε τις πωλησεις που ηλπιζε οτι θα κανει η BMW σε αντιθεση με το GS
    Ιταλία τα νούμερα , για Γερμανία έχουμε δεδομένα ?

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.582
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Johny the Fox Προβολή μηνύματος
    πολυ σπορ μηχανακι και ανεσεις για ταξιδι δεν συνυπαρχουν φιλε.Γιατι εκτος απο τον κινητηρα που σκεφτομαστε σαν πρωτο στο μυαλο μας με την εννοια σπορ ,αλλαζει ολο το πακετο υποστηριξης αυτου του κινητηρα Απο την θεση οδηγησης την γεωμετρια και τις αναρτησεις ,μεχρι και τα φρενα και το αφρωδες της σελας μη σου πω.Καναπες που να στριβει και να φρεναρει ακαριαια και ταυτοχρονα να μην σου χυθει ο fredo που εχεις στηριγμενο στο τιμονι δεν παιζει..
    απο οτι ειπα αυτο καταλαβες;
    ουτε φρεντο θελω ουτε καναπε.σπορ μηχανακι χωρις να ειναι σκυφτο και να μην τρωω ξυλο απο τον αερα θελω.δλδ το υπαρχων μουλτι με τις φρεναρες δεν ειναι σπορ;ειναι καναπεδατο τουρινγκ;η το χρ ;η ακομα το super duke gt ειναι καναπες με φρεντο;αυτο θελω με πιθανα περισσοτερη δυναμη και λιιιιγο πιο σπορ γεωμετρια.
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.582
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KotsosDR Προβολή μηνύματος
    Ιταλία τα νούμερα , για Γερμανία έχουμε δεδομένα ?
    ενημερωτικα το xr ειναι το πιο καλοπουλημενο ι4 της bmw ειναι τρομερα ευχαριστημενοι με τις ΠΑΓΚΟΣΜΙΕΣ πωλησεις του.
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.582
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RaGe_Raptor Προβολή μηνύματος
    Πάρε 2 μηχανάκια
    αν και με περνει οικονομικα δεν ειναι του γουστου μου αυτη η (πιθανα σωστη)προσεγγιση.θελω ενα και καλο.
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  7. #22
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.168
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterTHErider Προβολή μηνύματος
    αν και με περνει οικονομικα δεν ειναι του γουστου μου αυτη η (πιθανα σωστη)προσεγγιση.θελω ενα και καλο.
    Eνα μηχανάκι δεν μπορεί να τα κάνει καλά όλα αυτα που θέλεις όμως.
    Ανέφερες οτι θέλεις να πας και πίστα. Τι να πας να κάνεις στην πίστα με το Multi?

    Ok θα παει σχετικά γρήγορα λόγω του οτι έχει πολύ γκάζι και πολύ καλά φρένα αλλά θα βρεί κάτω τόσο εύκολα που δεν αξίζει καν τον κόπο.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterTHErider Προβολή μηνύματος
    ενημερωτικα το xr ειναι το πιο καλοπουλημενο ι4 της bmw ειναι τρομερα ευχαριστημενοι με τις ΠΑΓΚΟΣΜΙΕΣ πωλησεις του.
    Αν ισχύει αυτό τότε μιλάμε για πολύ πιο πάνω από 6258 μονάδες για το xr (18,773 μονάδες BMW S Series συμπεριλαμβανομένων των S 1000 RR , S 1000 R και του S 1000 XR πουλήθηκαν παγκοσμίως το 2018 ) Το ίδιο διάστημα πουλήθηκαν 6569 Multistrada 1260 .


    Είναι λογικό στην Ιταλία να είναι αυξημένες οι πωλήσεις της Ducati έναντι του Bmw και στη Γερμανία να συμβαίνει το αντίστροφο και με μεγαλύτερη διαφορά μπορώ να πώ .

  9. #24
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Eνα μηχανάκι δεν μπορεί να τα κάνει καλά όλα αυτα που θέλεις όμως.
    Ανέφερες οτι θέλεις να πας και πίστα. Τι να πας να κάνεις στην πίστα με το Multi?

    Ok θα παει σχετικά γρήγορα λόγω του οτι έχει πολύ γκάζι και πολύ καλά φρένα αλλά θα βρεί κάτω τόσο εύκολα που δεν αξίζει καν τον κόπο.


    for the record, πριν απο λιγο καιρο ειχα βρει ενα βιντεακι με s1000rr s1000xr σε πιστα...ναι οκ δεν ηταν το μιζανο, αλλα τα μηχανακια γυρισαν με ενα δευτερολεπτο διαφορα...

    υπαρχει λοιπον αρκετο περιθοριο για τα hyper on off (τωρα δε ξερω ακριβως τι σοι κατηγορια ειναι αυτη) ωστε να ειναι παρανοικα γρηγορα αλλα και να εχουν ενα αξιοπρεπες επιπεδο ανεσης ταυτοχρονα


    οσο για το μουλτι, απλα προσπαθουν να δωσουν την ανεση του τωρινου μοντελου, με τα διαστημικα γκαζια ενος sbk, ωστε να δινουν το κατι παραπανω απο τον ανταγωνισμο...απ οταν η μπεμβε το γυρισε στα υδροψυκτα μοτερ και εγινε προπερ γρηγορο μηχανακι, απεκτησαν αξιοπρεπες γκαζι ωστε να ικανοποιουν το 90% των αναβατων

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Johny the Fox
    Εγγραφή
    21/11/2008
    Μηνύματα
    439
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterTHErider Προβολή μηνύματος
    απο οτι ειπα αυτο καταλαβες;
    ουτε φρεντο θελω ουτε καναπε.σπορ μηχανακι χωρις να ειναι σκυφτο και να μην τρωω ξυλο απο τον αερα θελω.δλδ το υπαρχων μουλτι με τις φρεναρες δεν ειναι σπορ;ειναι καναπεδατο τουρινγκ;η το χρ ;η ακομα το super duke gt ειναι καναπες με φρεντο;αυτο θελω με πιθανα περισσοτερη δυναμη και λιιιιγο πιο σπορ γεωμετρια.
    Φιλε μου μιλωντας μονο με βαση την εμπειρια μου και συμφωνα με αυτην ,το μηχανακι που περιγραφεις σταματησε να παραγεται το 2014.Ηταν το πλεον πολυδιαστατο δικυλινδρο πακετο σε μηχανακι παραγωγης.Εκανε τα παντα καλα και τιποτα αριστα.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	10286850_10203678610984620_5500475418342670328_o.jpg 
Προβολές:	87 
Μέγεθος:	95,0 KB 
ID:	412739
    Αυτο ταυτοχρονα σημανε και την απαρχη της τουριστικης ωριμανσης του μουλτιστραντα που με το 1260 ,ειναι οτι καλυτερο στην τουριστικη κατηγορια των ον οφ εψαχνα εγω και πιστεψε με εξαντλησα ολα τα περιθωρια δοκιμης του ανταγωνισμου xr1000,Ktm 1290 gt.(Δεν μου αρεσει μηχανακι που να μην εχει 17αρι τροχο )πρωτου καταληξω στο συγκεκριμενο.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20190326_173523.jpg 
Προβολές:	87 
Μέγεθος:	102,8 KB 
ID:	412742
    κουκουρουκουκου

  11. #26
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από p@nos Προβολή μηνύματος
    for the record, πριν απο λιγο καιρο ειχα βρει ενα βιντεακι με s1000rr s1000xr σε πιστα...ναι οκ δεν ηταν το μιζανο, αλλα τα μηχανακια γυρισαν με ενα δευτερολεπτο διαφορα...

    υπαρχει λοιπον αρκετο περιθοριο για τα hyper on off (τωρα δε ξερω ακριβως τι σοι κατηγορια ειναι αυτη) ωστε να ειναι παρανοικα γρηγορα αλλα και να εχουν ενα αξιοπρεπες επιπεδο ανεσης ταυτοχρονα


    οσο για το μουλτι, απλα προσπαθουν να δωσουν την ανεση του τωρινου μοντελου, με τα διαστημικα γκαζια ενος sbk, ωστε να δινουν το κατι παραπανω απο τον ανταγωνισμο...απ οταν η μπεμβε το γυρισε στα υδροψυκτα μοτερ και εγινε προπερ γρηγορο μηχανακι, απεκτησαν αξιοπρεπες γκαζι ωστε να ικανοποιουν το 90% των αναβατων
    Δεν έχει σημασία αυτό καθαυτό το δευτερόλεπτο, όσο το πόσο κοντά στις πραγματικές/αντικειμενικες δυνατότητες του S1000RR ήταν ο χρόνος που σημειώθηκε.
    Με άλλα λόγια, 1:35 θα γράψουν όλα τα συγχρονα αυτής της κατηγορίας στις Σέρρες.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  12. #27
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Ναι ρε μαστορα αλλα δημοσιογραφος το δοκιμασε οχι ο μπαμπης ο σουγιας. Μπορει να μην ηταν παγκοσμιοι αλλα αν ενας πανω απο το μεσο ορο αναβατης γυρναει παραπλησιους χρονους παει να πει οτι οι δυνατοτητες της μοτο ειναι πραγματικα πολυ υψηλες

  13. #28
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από p@nos Προβολή μηνύματος
    Ναι ρε μαστορα αλλα δημοσιογραφος το δοκιμασε οχι ο μπαμπης ο σουγιας. Μπορει να μην ηταν παγκοσμιοι αλλα αν ενας πανω απο το μεσο ορο αναβατης γυρναει παραπλησιους χρονους παει να πει οτι οι δυνατοτητες της μοτο ειναι πραγματικα πολυ υψηλες
    Οκ "μάστορα" , φαντάζομαι ότι αν ήταν από κάποια ευυπόληπτη πηγή θα το είχες ποστάρει ήδη.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Nεο Υamaha Μ1 S MotoGP bike replica
    από gmakris στο forum Υamaha R6 & R1
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 19/08/2005, 21:26
  2. Multistrada?
    από GEORGEE στο forum Ducati
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 22/05/2005, 13:47
  3. multistrada lovers
    από GST στο forum Ducati
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2005, 19:32
  4. Nέο & Παλιό... υπάρχει περίπτωση να πάνε αντάμα....
    από code στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 12/01/2005, 22:24
  5. Multistrada 620
    από ruyjin στο forum Ducati
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 15/09/2004, 16:43

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF