Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 75

Θέμα: Τι φοράτε μέσα από το μπουφάν το χειμώνα;

  1. #31
    Υπάρχει ένα κόλπο που μου είχε πει ένας παπούς στην Πάτρα όταν σπούδαζα και προσωπικά μου έσωσε την ζωή σε ταξίδι που ο καιρός άλλαξε ξαφνικά. Παίρνεις μια σακούλα σκουπιδιών κάνεις τρεις τρύπες για κεφάλι - χέρια και από πάνω βάζεις το δερματινάκι.Γελάστε όσο θέλετε - χαιρετισμούς σε όσους ξέρουν και σε όσους θα μάθουν..
    V-Strom 650
    Grand Cherokee Limited 4.7
    Vespa 50S
    Aek

  2. #32
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Winter is coming και 7 ωρες έξω καθημερινά θα την ακούσω πάλι.Ας μην κάνει πολύ κρύο,η πολύωρη έκθεση έξω κουράζει.Εχω δοκιμάσει ισοθερμικό πάνω κάτω αλλα μετα απο 3-4 ώρες πάλι κρυώνω.Το πρόβλημα το εντοπίζω στα άκρα και συγκεκριμένα στα πέλματα.Αν τα πέλματα είναι ζεστά,όλα καλά.Αν όχι,σκοτάδια.Οπότε,τι προτείνετε απο κάλτσες;Ειδα κάτι κατασκευές απο νεοπρέν αν το λέω καλα.Εχει κανείς σας εμπειρία;Μιλάω για πολύωρη έκθεση σε εξωτερικό χωρο πάντα.

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της virus
    Εγγραφή
    21/02/2009
    Μηνύματα
    2.396
    goretex μποτακι εχεις δοκιμασει;

  4. #34
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Όχι δεν έχει τύχει.Φοράω κάτι touring μπότες dainese, (κωλοφερμουάρ αυτη η εταιρία) και δεν μπορώ να βάλω κάτι άλλο λόγω υπηρεσίας.

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της virus
    Εγγραφή
    21/02/2009
    Μηνύματα
    2.396
    κοιτα το goretex κατι κανει. αλλα εσυ μαλλον μιλας για σταση, ακινησια. τωρα εψαχνα κατι που θυμηθηκα χαζευοντας ενα περιοδικο. αρβυλο κυνηγιου με μπαταρια εδω. πανακριβο το ξερω απλα μπας και σε ενδιαφερει αν ειναι τοσο επωδυνο το κρυο

  6. #36
    Αfricaνος και Τζεντλεμαν Το avatar του/της montechristo
    Εγγραφή
    25/11/2008
    Μηνύματα
    177
    Δοκιμασε καλτσες για χαμηλες θερμοκρασιες. Βεβαια θα εχεις ενα θεμα αν παραμεινεις για ωρα σε ζεστο χωρο, αλλα αυτο ειναι μαλλον φυσιολογικο...

    http://www.portwest.biz/print_more_i...temcol=SK18BKR
    Benelli TRK 502 X 2020 - Honda SH 150 2009

  7. #37
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Ελα ρε μαστορα! Για δοκιμασε ισοθερμικο καλτσακι και απο πανω ενα μαλλινο. Κανουν καλη μονωση. Νεοπρεν στα ποδια θα ειναι ζορικα διοτι θα σε σφιγγουν οι μποτες υποθετω.
    Αν κρυωνεις πολυ σε ακινησια και ειδικα σε ενα ηπιο περιβαλον οσο αφορα το κρυο, που ειναι η Αθηνα το προβλημα ειναι μαλλον στο κυκλοφοριακο σου και οχι στο τι φορας. Τσεκαρε κυκλοφοριακο στα ποδια και αν εχεις και ενοχλησεις στο στομαχι και κρυωνουν και τα χερια σου τσεκαρε για το ελικοβακτηριδιο του πυλωρου που συνηθως συνδεεται με συστολη των αγγειων στα ακρα. Δεν ειναι κατι σοβαρο παντως αν το 'χεις οποτε μην ανησυχησεις.
    MADE IN JAPAN 日本製

  8. #38
    Το μπαμπούρι Το avatar του/της Bradipous
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    1.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    Ελα ρε μαστορα! Για δοκιμασε ισοθερμικο καλτσακι και απο πανω ενα μαλλινο. Κανουν καλη μονωση. Νεοπρεν στα ποδια θα ειναι ζορικα διοτι θα σε σφιγγουν οι μποτες υποθετω.
    Αν κρυωνεις πολυ σε ακινησια και ειδικα σε ενα ηπιο περιβαλον οσο αφορα το κρυο, που ειναι η Αθηνα το προβλημα ειναι μαλλον στο κυκλοφοριακο σου και οχι στο τι φορας. Τσεκαρε κυκλοφοριακο στα ποδια και αν εχεις και ενοχλησεις στο στομαχι και κρυωνουν και τα χερια σου τσεκαρε για το ελικοβακτηριδιο του πυλωρου που συνηθως συνδεεται με συστολη των αγγειων στα ακρα. Δεν ειναι κατι σοβαρο παντως αν το 'χεις οποτε μην ανησυχησεις.
    Οι εξετασεις του Τολη μιλησαν. Οπως μπορουμε να διακρινουμε επικρατει κυκλοφοριακο κομφουζιο στα ποδια του.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	16456_botiliarisma-660.jpg 
Προβολές:	221 
Μέγεθος:	49,8 KB 
ID:	324453

    Υποψιες υπαρχουν και για την υπαρξη ελικοβακτηριδιου αφου η απεικονιση που βλεπουμε πιθανοτατα να προερχεται απο μεγαλου μεγεθους ελικοφορο βακτηριδιο.


    TO AVOID HELL-MET ALWAYS WEAR HELMET
    GO AT LEAST ONCE A YEAR TO A PLACE YOU HAVE NEVER BEEN BEFORE!

  9. #39
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Χμμμ Ενδιαφερουσα εικονα απο το MRI..
    Θα τη μελετησω και θα βγαλω το πορισμα αυριο συναδελφε!
    Πιθανον θα χρειαστει να κανει γαστροσκοπηση ο ασθενης.
    Αν η καλιεργεια προκυψει θετικη σε helicobacter θα προτεινα το κλασσικο σχημα αντιβιωσεων με Claripen και Amoxil. Μην τον μπλεξουμε με κινολονες.
    Τι λετε και 'σεις αγαπητε συναδελφε;;;




    Αααα ρε πστμ.. Χαραμιζομαι! Γιατρος επρεπε να γινω!
    MADE IN JAPAN 日本製

  10. #40
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Λοιπόν σε έχω
    Κάλτσα για σκιέρ ισοθερμικη, μέχρι το γόνατο,χωρις να είναι πολύ χοντρές κάνουν φανταστική δουλειά, στα πολλά λιιιιγο πάνω απ το μηδέν φοράω και καλτσακια νεοπρεν με τις υπηρεσιακες μπότες ( tcx/ ixs ) στα ποιο πολλά κρύα τα παραπάνω αλλά αντθκαθιστω τις μπότες, με αυτα[ATTACH=CONFIG]324454[/ATTACH
    Είναι goretex έχουν εσωτερική επένδυση με 400γρ thinsulate σόλα vidran,και δεν περνάει τίποτα, δυστυχώς είναι λίγο βαριά και κυρίως πανάκριβα,πριν μια δεκαετία τα είχα πάρει 100 ευρό από Κόσοβο

    Ανεβαίνοντας προς τα πάνω φοράω ισοθερμικο κολάν, και το παντελόνι - όχι το υπηρεσιακό, πού είναι γτπκ - Acerbis με εσωτερική επένδυση, αδιάβροχο αν και άρχισε να μου μπάζει, τόσα χρόνια κάθε μέρα τι να κάνει,εναλλακτικα φοράω από πάνω και αδιάβροχο παντελόνι(νιτσεραδα) της ίδιας μαρκας
    Στο σώμα φανελάκι ισοθερμικο, μάλλινη μπλούζα, μια προστασία λαιμού αυχένα που πιάνει ως το στήθος, και το υπηρεσιακό μπουφάν για να φαίνονται τα σήματα, αν έχει υγρασία ή βροχή το πάνω αδιάβροχο της Acerbis που έχω, στο κεφάλι μπαλακλαβα
    Και στα χέρια γάντια spidi h2out πολύ ζεστά και αδιάβροχα,χωρις να είναι πολύ χοντρά μίας και μπορεί να χρειαστεί να πιάσω το γκανι χωρίς να τα βγάλω
    Απ όλα αυτά,μονο οι μπότες και το μπουφάν μου χαρίστηκαν, όλα τα υπόλοιπα αγοράστηκαν με κόπο και χρήμα
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων 10-matterhorn-leather-heavily-insulated-waterproof-field-boots.jpg‎  

  11. #41
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    @virus θα ψαχτω για κάλτσα που λένε τα παιδιά παραπάνω. Σωστά υπέθεσες ως προς την ακινησία.
    @montechristo κάτι τέτοιο θα παίξει.
    @bob γιατρέ μου πόσο καιρό έχω ακόμη;
    @Shooter δε θέλω να πάω στη Πινδο να πολεμήσω ωρε.

  12. #42
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Το αρβυλο είναι αλλού μη το ψάχνεις
    Δεν ξέρω μια μπότα μότο με αυτά τα χαρακτηριστικά πόσο πάει

  13. #43
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Οτι και να βαλεις αν μενεις ακινητος ,δεν θα κανεις πολλα.Θελει να κινησει για να κυκλοφορει το αιμα.Αν κρατας τα ακρα σου ζεστα,δυσκολα κρυωνεις στο υπολοιπο σωμα.

  14. #44
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Θα παίξει αυτό που λέει ο μοντεχριστος μάλλον. Ορειβατικα.

  15. #45
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/09/2011
    Μηνύματα
    320
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από laksof Προβολή μηνύματος
    Γεια σας παιδια.
    Θελω να σας ρωτησω τι φορατε συνηθως μεσα απο το μπουφαν το χειμωνα.
    Το άρωμα μου !

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ακουστικά για Μουσική μέσα από το κράνος...
    από Anastassios στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 09/10/2014, 13:00
  2. Θαμπωμα γυαλιών μεσα απο το κράνος
    από epp1640 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 05/01/2009, 19:09
  3. Ισοθερμικό για μέσα από το κράνος.
    από Respect στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 05/05/2007, 23:25
  4. Τα Ζώδια και τι λένε μετά από το sex!!!!!!!
    από free rider στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 15/07/2005, 22:01
  5. Τι να πω για τον τύπο με το CBR το πρωί;
    από NLS στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 28/03/2004, 04:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF